دوشنبه, ۱ مرداد, ۱۴۰۳ / 22 July, 2024
مجله ویستا

روزانه چند قاشق غذا کافیه؟


سوال مخاطب نی‌نی‌بان: می خواستم بدونم به کودک هفت ماهه چند بار در روز غذاهایی از قبیل حریره بادام و سوپ بدهم تا انرژی لازم را بدست بیاورد؟ قد اولیه 43 سانت و وزنش  2 کیلو گرم بود و حالا قدش 63 سانت و وزنش 6.5 کیلو گرم است. با توجه به اینکه به دلیل نارس بودنش و داشتن یک عمل جراحی 40 روز در بیمارستان بستری بود.
پاسخ دکتر نسرین حبیبیانی، فوق تخصص خون کودکان:
 شما می توانید فرنی، سرلاک و حریره بادام را روزانه در حجم کم (یعنی دو قاشق مرباخوری) به عنوان غذای تکمیلی به کودک بدهید و به تدریج روزانه یک قاشق بر مقدار آن بیفزایید. در نهایت تعداد دفعات و حجم غذا را بیشتر شود و روزانه به دو وعده و هر وعده ۱۵ قاشق مرباخوری برسد.از اواسط شش ماهگی یا هفت ماهگی کودکتان هم می تواند سوپ بخورد. مقدار سوپ را از روزی دو تا سه قاشق مرباخوری شروع کنید و به تدریج بر مقدار آن بیفزایید. از هشت ماهگی هم می توان هر روز یک عدد زرده تخم مرغ به برنامه غذایی کودک اضافه کرد. علاوه بر این به توصیه پزشکان بر این است که میوه را دیرتر در برنامه غذایی کودک بگنجانید به همین دلیل توصیه می شود، مرکبات را در پایان یک سالگی به کودک بدهید.   
اگر می خواهید بیشتر درباره این موضوع آگاهی داشته باشید، به اینجا بروید اینجا و اینجا بروید.

نی‌نی‌بان جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.
براي عضويت در خبرنامه ني ني بان و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.