دوشنبه, ۱ مرداد, ۱۴۰۳ / 22 July, 2024
مجله ویستا

جنین شما هم خیلی حرکت می‌کند؟


پرسش: سونوگرافی ان تی در هفته ۱۲و شش و انومالی اسكن در هفته ۱۸و چهار روز هر دو به low lying بودن جفت اشاره كردن...جفت قدامی و وضعیت جنین سفالیك ....من خونریزی و لك بینی ندارم ..طول سرویكس در هفته دوازدهم ۳۶بوده و در هفته ۱۸گزارش نشده
۱.میخواستم بدونم چه مراقبت هایی باید انجام بدم؟
۲.یعنی من جفت سرراهی دارم؟
۳.خونه ما طبقه سوم هست و من هر روز این پله ها رو بالا و پایین میكنم..این خطری داره؟ممكنه با اینكار جفت بالا نره؟
۴.وقتی بیشتر از ده دقیقه راه برم احساس پریودی و گرم شدن رحم و خروج خون دارم...اما فقط حس هست مشكل ی داره؟
۵.ایا سفر برای من مشكل داره؟سفر سه ساعته با ماشین
من ۲۳سال و متاهل و الان درهفته نوزده بارداری هستم....گرید جفت هم صفر بوده در هفته هجده
پاسخ: بستگی به میزان فاصله جفت از دهانه رحم(به میلی متر) این توصیه ها و مراقبت ها متفاوت می شود. به پزشكتان مراجعه كنید تا راهنماییتان كند. جفت سرراهی نیست. ولی چون پایین است باید مراقبت بیشتری كنید. اگر لكه بینی ندارید نگرانی كمتر است. پله ها را فقظ در موارد ضرورت بالا و پایین بروید.جفت حركت نمی كند ولی با رشد بچه و كشیدگی رحم باعث می شود به بالا كمی كشیده شود. در حد چند میلی متر. و میزان خطر را كاهش دهد.  این حالت ربطی به میزان فعالیت ندارد.  ولی در كل فعالیت اگر زیاد باشد باعث می شود به جفت فشار بیاید و خونریزی ایجاد شود. 

سعی كنید زیاد راه نروید. تا می توانید استراحت كنید. به نظر سفرتان فعلا مشكلی نخواهد داشت. ولی با توجه به وضعییتان بهتر است از پزشكتان نیز مشورت بگیرید.  

نی‌نی‌بان جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد. 

براي عضويت در خبرنامه ني ني بان و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.