پنجشنبه, ۱۰ خرداد, ۱۴۰۳ / 30 May, 2024
مجله ویستا

نکته مهم درeBay


نکته مهم درeBay

قبل از اینکه کالایتان را بهeBay ارائه دهید حتماً در مورد کالاها دیگری که در آن ارائه شده خوب تحقیق کنید و جنس مورد نظرتان را از تمام جهات تحقیق کنید مثلاً ببینید سایر شرکتها آن کالا را با چه کیفیت تصویری ارائه داده است یا قیمت آن چقدر است پس با دقت بسنجید این امر به شما این امکان را می دهد که به خود سنجی کافی برسید و بدانید که کالای تولید شده خود چقدر در بازار می تواند ارزش داشته باشد

مزیتeBay در این است که، شما نیاز ندارید که برای خود یک سایت مخصوص طراحی کنید. و یک هزینه ایجاد سایت بپردازید و با استفاده از این روش شما می توانید تجارت کوچک و نوپای خود را توسعه داده و در آخر یک eBayموفق نیز شوید. چگونه یک eBay موفق داشته باشیم؟

● ایجاد تصویر مناسب

دeBay یک تصویر مناسب و عالی به اندازه ۱۰۰۰ لغت ارزش دارد اگر یک تصویر مناسب از کالایتان را در eBay ارائه دهید مثل این است که متنی در مورد کالایتان به اندازه ۱۰۰۰ لغت نوشته اید. البته این ا ست قدیمی وجود دارد که مردم دوست دارند که کالایشان را قبل از خرید خوب ببینند. پس سعی کنید تصویر خوبی از کا لایتان را ارائه دهید.

● در eBayکاملاً تحقیق کنید

قبل از اینکه کالایتان را بهeBay ارائه دهید حتماً در مورد کالاها دیگری که در آن ارائه شده خوب تحقیق کنید و جنس مورد نظرتان را از تمام جهات تحقیق کنید. مثلاً ببینید سایر شرکتها آن کالا را با چه کیفیت تصویری ارائه داده است؟یا قیمت آن چقدر است؟ پس با دقت بسنجید. این امر به شما این امکان را می دهد که به خود سنجی کافی برسید و بدانید که کالای تولید شده خود؛ چقدر در بازار می تواند ارزش داشته باشد؟

● تمام مسائل مربوط به حمل و انتقال را یاد بگیرید

البته این مسأله درحیطه و کنترل فروشنده درeBay است.اما ممکن است بعضی از روشها و متدها حمل و انتقال کالا بهتر از دیگری باشد. که اگر روش انتقال کالا به مشتری شما بهتر باشد در لیست ارائه کرده خود به eBay حتماً ذکر کنید که روش انتقال کالایتان بهترین است و ضمناً از کدام نوع است.

● نگارش لیست eBay

برای فروش کالای خود درeBay مثل سایر و انواع بازارهای فروش، نیاز به یک تصویر خوب از کالایتان در ذهن مشتری دارید، آن چنان تصویر زیبایی که، خواننده لیست eBay شما با خواندن مطالب آن، مشتری شما بشود پس سعی کنید هیچ خوانندهای را از دست ندهید. این همان،ایجاد تصویر خوب از کالا در ذهن خواننده خواهد بود. پس وقت بگذارید و روی مهارتهایeBay نویسی کار کنید. زیرا جزو ابزارهای قدرتمند فروش در eBay است.

● شیوه پرداخت متنوع ارائه کنید

سعی کنید کالایتان را با انواع مختلف پرداخت ارائه کنید. مثلاً پرداخت اینترنتی یا پستی یا کارتهای اعتباری و... روش پرداخت متنوع مساوی فروشی بیشتر است.

● به بازخورهای مثبت ارسال شده توجه کنید

بازخورهای مثبت را حتماً به هر طوری که می توانید، در لیست هایتان ارائه کنید. و سابقه مثبتی را که داشته اید را به خوانندگانتان حتماً ارائه دهید این امر باعث می شود؛ که سابقه مثبت خودتان را به مشتریانتان بیان کنید. تا بدانند، چقدر در تجارتتان موفق بوده اید.

● حرفه ای باشید

آنچنان سرویس خدمات مشتریانی را در شرکت ایجاد کنید که، بتوانید در بازارهای تجارت رقابت خوبی داشته باشید.خدماتتان را متمایز بسازید.

مثلاً با دادن کالایی بهتر، خدمات سریع به مشتریان، کیفیت بالاو در صورت تعمیر کالا قیمت تعمیر پایین، احترام خوب به مشتریان و....

● نتیجه گیری:

علاوه بر اینکه شما می توانید کالای خود را به روش سنتی به فروش برسانید؛ از روشهای مشابه که یکی از آنها eBay است نیز استفاده کنید. در دست داشتن بازار یکی از رموز تجارت است پس با داشتن مدیریت و مهارت عالی در زمینه eBay سعی کنید انحصارمثبت این بازار را نیز در دست بگیرید.

articles.ir