دوشنبه, ۴ تیر, ۱۴۰۳ / 24 June, 2024
مجله ویستا

ویژگی آب سالم


ویژگی آب سالم

برای اینکه از سلامت آب آشامیدنی مصرفی تان مطمئن شوید بهتر است بدانید آب سالم به آبی گفته می شود که اثری از آلودگی میکروبی در آن وجود نداشته و املاح آن در حد استاندارد باشند. منیزیوم، …

برای اینکه از سلامت آب آشامیدنی مصرفی تان مطمئن شوید بهتر است بدانید آب سالم به آبی گفته می شود که اثری از آلودگی میکروبی در آن وجود نداشته و املاح آن در حد استاندارد باشند. منیزیوم، کلسیم و فلوئور ازجمله املاح موجود در آب هستند.

درواقع وجود املاح معدنی برای سلامت بدن ما ضروری هستند اما املاح بیش از حد به بدن آسیب می رسانند. به طور مثال میزان بیش از حد فلوئور با لکه دار شدن دندان ها در ارتباط است. تشخیص سلامت آب از لحاظ وجود میکروب کار ساده ای نیست و باید در آزمایشگاه ها انجام شود.

اگر آب آشامیدنی با آب فاضلاب در تماس باشد یک نوع باکتری به نام «ایکلای» در آن دیده می شود. مصرف این آب ناسالم با ناراحتی های گوارشی و اسهال همراه است. بنابراین یکی از شاخص های سلامت آب این است که از وجود این باکتری به دور باشد. به هر حال ما فقط می توانیم نشانه های ظاهری سلامت آب را تشخیص دهیم که باید زلال، شفاف و بدون بو و مزه باشد. بررسی میزان سختی و سلامت میکروبی به عهده کارشناسان است.