یکشنبه, ۲۷ خرداد, ۱۴۰۳ / 16 June, 2024
مجله ویستا

اکستازی،مرگ مدرن


اکستازی،مرگ مدرن

اکستازی اثرات مختلفی بر روح و جسم انسان می گذارد . این ماده با آزاد کردن سرتونین موجود در مغز انسان از بازجذب آن جلوگیری می کند و موجب بروز رفتاری تحریک آمیز و غیر ارادی در فرد …

اکستازی اثرات مختلفی بر روح و جسم انسان می گذارد . این ماده با آزاد کردن سرتونین موجود در مغز انسان از بازجذب آن جلوگیری می کند و موجب بروز رفتاری تحریک آمیز و غیر ارادی در فرد مصرف کننده می شود .بر اساس تحقیقات دکتر جرج ریگور تر ، استاد عصب شناسی دانشکده ی پزشکی آمریکا ،از مطالعه ی اسکن مغزافرادی که اکستازی مصرف کرده اند ، کسانی که در طول ۵ سال به طور متوسط ۲۰۰ مرتبه این قرص را مصرف کرده اند ، هر چند از لحاظ رفتاری تا حدودی طبیعی هستند ، ولی دچار تخریب سلول های مغزی شده اند . وی دریافت که این ماده ۳۰ تا ۶۰ درصد سلول های سرتونین را از بین می برد و به دنبال آن قدرت یاد آوری فرد کاهش می یابد . فردی که قرص مصرف می کند ۱۰ تا ۴۰ دقیقه پس از مصرف دچار گرفتگی عضلانی می شود . در نتیجه برای شل شدن عضله باید فعالیت کند . زیرا قرص به محض خوردن توسط معده جذب می شود و دو لایه ی مغز ( قسمتی که سرتونین ترشح می کند) را موقتا از کار می اندازد .

به نوعی کنترل بدن از بین می رود و به دنبال آن بر شدت ضربان قلب افزوده می شود و در مقابل اشتها ، خواب و تمایلات جنسی را خاموش می کند و سپس خاصیت تحرک آن وارد لایه ی دوم مغز که تعیین کننده ی فعالیت مغز است ، می شود . در نتیجه فعالیت آن به صورت غیر استاندارد افزایش می یابد و در پی آن کبد به عنوان مرکز جمع آوری و آزاد کردن انرژی غیر استانداردی که باید به طور طبیعی طی یک هفته مصرف شود ، آن را در مدت کوتاهی آزاد می کند . و در اثر آن فرد می تواند حتی ۱۲ ساعت برقصد ! در حالی که به هیچ وجه قادر به کنترل خود نیست .در پی مصرف این قرص ها ، بر اثر عوارض ناشی از آزاد شدن انرژی ، طول عمر افراد بیش از حد کاهش می یابد .

تولید کنندگان و افراد سود جو به برخی از افراد ساده لوح ، این گونه القا کرده اند که با مصرف این قرص ها می توان اطلاعات فراموش شده ی بایگانی در مغز را مجددا به خاطر آورد ؛ که این روش برای موفقیت در امتحانات نهایی ، کنکور و .. . مؤثر است . البته تحقیقات علمی ثابت کرده اند که تمامی این مطالب دروغ است و هدف شایعه کنندگان کسب سود است .