پنجشنبه, ۴ مرداد, ۱۴۰۳ / 25 July, 2024
مجله ویستا

شبكه مدرسه چیست


شبكه مدرسه چیست

شبكه ی اطلاع رسانی مدرسه, یك شبكه ی كامپیوتری برای دانش آموزان, اولیای دانش آموزان, مدیران مدارس و مناطق آموزش وپرورش است

شبكه‌ی اطلاع‌‌رسانی مدرسه، یك شبكه‌‌ی كامپیوتری برای دانش‌‌آموزان، اولیای دانش‌‌آموزان، مدیران مدارس و مناطق آموزش‌‌وپرورش است.

این شبكه شامل دو بخش مجزا می‌‌باشد كه عبارتند از: بخش مدیران مدارس و بخش عمومی.

▪ بخش مدیران

این بخش حاوی بخشنامه‌‌های ارسالی آموزش‌‌وپرورش و امكان ارتباط مستقیم بین مدیران مدارس و رییسان مناطق آموزش‌‌وپرورش می‌‌باشد. در ضمن مدیران با ارسال نمرات دانش‌‌آموزان مدرسه‌ی خود می‌توانند به طریق تحلیل هوشمند شبكه، از وضعیت علمی دانش‌‌آموزان و سطح آموزشی مدرسه‌ی خود در مقایسه با مدارس و دانش‌‌آموزان دیگر مطلع گردند.

▪ بخش عمومی

در بخش عمومی همه‌ی افراد به‌خصوص دانش‌‌آموزان می‌‌توانند حضور داشته و از امكانات شبكه‌ی مدرسه استفاده كنند. این بخش شامل قسمت‌‌های مختلفی از جمله انجمن‌‌های علمی، سیاسی، فرهنگی و مذهبی، آزمون‌‌های تستی، مسابقات، بانك اطلاعات علمی و عمومی و هم‌چنین پاسخ‌‌گویی هوشمند وضعیت درسی هر دانش‌‌آموز نسبت به دانش‌‌آموزان دیگر است.

بخش آزمون‌‌های تستی، در قالب برنامه‌‌‌‌ای جامع به‌همراه آزمون‌‌های هفتگی با اعلام نتایج می‌‌باشد. هر هفته هر دانش‌‌آموز با دانش‌‌آموزان بسیاری از مدارس دیگر می‌‌تواند رقابت دهد و وضعیت علمی و درسی خود را بررسی كند.

دسترسی به گزیده‌‌ای از نشریات راه‌‌المپیاد و كامپیوترجوان و همچنین گلچینی از نشریات علمی كشور و اخبار روزانه و آخرین بخش‌نامه‌‌های آموزش‌‌و پرورش، فهرست كتاب‌‌های موجود در نمایشگاه‌های مختلف، فهرست كتاب‌‌ها و نشریات به چاپ رسیده در هر ماه و بسیاری اطلاعات دیگر از ویژگی‌‌های شبكه‌ی مدرسه است. بیایید سال ۲۰۰۰ را با شبكه‌ی مدرسه آغاز كنیم و در گفتگوی تمدن‌‌ها با شبكه‌ی مدرسه حضوری پرتوان داشته باشیم.