شنبه, ۸ بهمن, ۱۴۰۱ / 28 January, 2023
مجله ویستا

هشدارهایی برای استفاده کنندکان محصولات آرایشی چشم


هشدارهایی برای استفاده کنندکان محصولات آرایشی چشم

در صورتی که از فرآورده های آرایش چشم استفاده می کنید بهتر است نکات زیر را به منظور حفظ ایمنی خود رعایت کنید:
۱) اگر این فرآورده باعث بروز هر گونه التهاب و غیره گردد فوراً استفاده …

در صورتی که از فرآورده های آرایش چشم استفاده می کنید بهتر است نکات زیر را به منظور حفظ ایمنی خود رعایت کنید:

۱) اگر این فرآورده باعث بروز هر گونه التهاب و غیره گردد فوراً استفاده از آن را قطع کنید و در صورتیکه این واکنش ها ادامه پیدا کرد به پزشک مراجعه کنید.

۲) هنگامی که در چشمها و اطراف آن عفونت و یا التهاب وجود دارد از مصرف این فرآورده تا بهبودی کامل خودداری کنید.

۳) باکتری های موجود بر روی دست شما هنگامی که به چشم انتقال پیدا می کنند می توانند باعث بروز عفونت در چشم گردد بنابراین قبل از بکار بردن این فرآورده ها حتماً دستهای خود را بشویید.

۴) اطمینان حاصل کنید که هر وسیله یا موادی که بکار می بریدکاملاً تمیز باشد.

۵) این فرآورده را بطور مشترک با هیچ کس مصرف نکنید.

۶) فرآورده های آرایشی چشم را همیشه تمیز نگه دارید و اجازه ندهید توسط گرد یا غبار آلوده شود.

۷) از مصرف فرآورده های کهنه جداً خودداری کنید .کارخانه های تولید کننده معممولاً توصیه می کنند که فرآورده های ریمل چشم ۲ تا ۴ ماه بعد از خریداری دور ریخته شود.

۸) ریمل چشم و سایر فرآورده های حاوی حلال در صورت خشک شدن باید دور ریخته شود. به هیچ وجه از آب یا سایر حلالها برای مرطوب کردن این فرآورده ها استفاده نکنید چرا که با این کار باکتری ها به علت از بین رفتن سیستم مواد نگهدارنده قادر به رشد و تکثیر می شوند.

۹) معمولاً شرایط مناسب نگهداری این فرآورده ها در جای خشک و خنک می باشد.

۱۰) هنگام بکار بردن یا خارج کردن این فرآورده بسیار مواظب باشید که در کره چشم و سایر نواحی حساس خراشیدگی ایجاد نشود. هیچ وقت در حالت سیار ( در اتومبیل و غیره) از این فرآورده های استفاده نکنید.

۱۱) هیچ یک از انواع فرآورده های آرایشی را در نواحی نزدیک چشم استفاده نکنید مگر اینکه این فرآورده ها مخصوص استفاده در نواحی اطراف چشم باشد.بطور مثال از فرآورده خط لب به جای خط چشم استفاده نکنید چرا که با این کار ممکن است چشم خود را در معرض آلودگیهای انتقال یافته از اطراف دهان و یا رنگهای غیر مجاز قرار دهید.

۱۲) یکی از فرآورده های رنگی که در بعضی قسمتهای جهان قرار دارد سرمه می باشد این فرآورده معمولاً حاوی نمکهای فلزات سنگین ( سرب و ....)، رنگهای غیر مجاز می باشند. لازم به به ذکر است که بر روی بسته بندی بعضی فرآورده های آرایشی چشم اصطلاحاً از عنوان سرمه استفاده می شود در حالیکه این فرآورده ها سرمه واقعی نمی باشند بناربراین در صورتیکه دارای مجوزهای لازم بهداشتی باشند قابل مصرف می باشند.

۱۳) هنگام خرید از سلامت کالا و بهداشتی بودن آن مطمئن شوید. بطور مثال اگر در هنگام خرید با فرآورده ای مواجه شدید که اجزای تشکیل دهنده آن بر روی بسته قید نشده باشند این احتمال وجود دارد که فرآورده مجوزهای لازم بهداشتی را دارا نباشد. یکی از راههایی که در آن احتمال انتقال آلودگی وجود دارد استفاده از تسترهای مشترک در مراکز فروش، آرایشگاهها و .... می باشد. بنابراین درصورتی که احتیاج به تست کردن یک فرآورده در هنگام خرید دارد حتماً از فرآورده های یکبار مصرف استفاده کنید.همچنین مشاهده کنید

خبرگزاری ایلناسایت تاپ نازسایت مشرقسایت فراروخبرگزاری تحلیل بازارسایت دیپلماسی ایرانیسایت همشهری‌آنلاینسایت تجارت نیوزروزنامه توسعه ایرانیسایت بیتوته