یکشنبه, ۲۷ خرداد, ۱۴۰۳ / 16 June, 2024
مجله ویستا

این زن جادوگر زندگی تان را لکه گیری می کند!


این زن جادوگر زندگی تان را لکه گیری می کند!

● لکه مداد شمعی
زیر لباس در محل لکه یک دستمال حوله‌ای پهن کنید و محلول لکه‌بر رافونه را روی آن اسپری کنید. بعد از ۱۵ دقیقه محل لکه را ماساژ دهید و با آب بشویید. اگر لکه نرفت می‌توانید …

لکه مداد شمعی

زیر لباس در محل لکه یک دستمال حوله‌ای پهن کنید و محلول لکه‌بر رافونه را روی آن اسپری کنید. بعد از ۱۵ دقیقه محل لکه را ماساژ دهید و با آب بشویید. اگر لکه نرفت می‌توانید یک ‌بار دیگر همین کار را تکرار کنید. بعد لباس را با پودر لباس‌شویی بشویید تا لکه کاملا برطرف شود.

لکه چسب یا آدامس

تا جایی که ممکن است چسب یا آدامس را با یک چاقوی کند یا قاشق از روی لباس جدا کنید. برای لکه آدامس می‌توانید یک قطعه یخ را روی آن بکشید تا سفت شده و راحت‌تر از لباس جدا شود سپس یک روان‌کننده مثل گلیسیرین روی لکه بریزید و مالش دهید تا کمی دیگر از لکه از بین برود. در آخر آن را با آب و صابون بشویید تا تمام لکه از بین برود. در نهایت لباس را به وسیله ماشین لباس‌شویی بشویید.

لکه رنگ

رنگ‌هایی که پایه آب دارند را راحت‌تر می‌توان پاک کرد. با یک حوله کاغذی باقی‌مانده رنگ را از روی پارچه بردارید. سپس لباس را در محلول آب گرم و ماده لباس‌شویی بشویید. آن را بسابید تا لکه کم‌رنگ شود. کار شست‌وشو را باید آنقدر ادامه دهید تا رنگ لکه کاملا از بین برود. بعد لباس را به وسیله ماشین لباس‌شویی بشویید.

لکه گل

بگذارید گل کاملا خشک شود و بعد آن را بتکانید تا تمام گل از بین برود. برای از بین بردن لکه آب را با صابون مایع مخلوط کنید و بگذارید لباس یک شب در مایع بماند. بعد لباس را بشویید. اگر باز لکه روی لباس باقی مانده بود، آن را با الکل یا با سفید‌کننده رقیق بشویید تا لکه کاملا از بین برود.

لکه سبزی

وقتی کوچولوی شما روی چمن می‌افتد لباسش لکه سبز می‌گیرد که به راحتی پاک نخواهد شد. برای از بین بردن این لکه، سفیده تخم‌مرغ و گلیسیرین را به مقدار مساوی با هم مخلوط کنید و روی لکه بمالید. بعد از مدتی لباس را با آب و پودر لباس‌شویی بشویید تا کاملا تمیز شود.

لکه گچ

پارچه را بتکانید و با برس ذرات گچ را تا جایی که می‌شود از پارچه جدا کنید. پشت پارچه در محل لکه یک دستمال حوله‌ای بگذارید و لکه را به الکل آغشته کنید. سپس پارچه را در محلول آب و صابون مایع غوطه‌ور کنید و بعد از چند دقیقه با دقت بشویید تا لکه از بین برود.