یکشنبه, ۲۴ تیر, ۱۴۰۳ / 14 July, 2024
مجله ویستا

جین‌پوش هستید؟


جین‌پوش هستید؟

شـلوار جیـن یکی از متداول‌ترین پوشش‌هایی است که مورد استقبال جوانان قرار می‌گیرد.
چراکه این نوع شلوار با همه جنس لباس مطابقت دارد و به اصطلاح همه‌جاپـوش است؛ می‌‌توانید …

شـلوار جیـن یکی از متداول‌ترین پوشش‌هایی است که مورد استقبال جوانان قرار می‌گیرد.

چراکه این نوع شلوار با همه جنس لباس مطابقت دارد و به اصطلاح همه‌جاپـوش است؛ می‌‌توانید شلوار جیـن را در خـانه، محل کـار و گـردش‌ها و مهمانی‌های غیررسمی بپـوشید؛ البته تهیه شلوار جین دلخواه چندان ساده نیست و باید وقت صرف کرد و به نکات متعددی نیز توجه داشت.

گفتن اینکه سال بعد چه نوع شلوار جینی مد خواهد شد، مشکل اسـت؛ بنابراین به دنبال جین‌هایی بگردید که زود از مد نیفتند. در زیر به بررسی ۳ مدل از این نوع شلوارها می‌پردازیم:

۱) جین‌های آبی اصل:

از شلوارهای کار زبر و با دوام ساخته شده و اکنون فراگیرترین لباسی است که می‌توانید داشته باشید.

۲) جین‌های آبی که مقداری کمرنگ شده:

این نـوع جین، غیررسمی‌تر از هـر نـوع دیـگـر بوده و می‌توان آن را همراه یک کت اسپرت و پیراهن شیک بر تن کرد.

۳) جین‌های چروک:

نوع سنگ‌شور شده قهوه‌ای یـا جین چروک آبی. این مدل شیک‌تر از انواع معمولی جین بوده و همه پوش‌تر و معمولا مطابق مد است.

رنگ‌های تندتر مانند قرمز، مشکی و سفید محدودیت زمانی داشتـه و همـیشه مد نیستند.

در ضمن، توجه کنید که چه وقت قرار است آن را بپوشید. برای مثال، اگر در محل کار فقط کت و شلوار می‌پـوشید، ممکن است شلوار جین خود را صرفا برای قدم‌زدن اطراف منزل یا گردش استفاده کنید کـه ایـن بـه مـعنـای داشتـن محدودیت‌های کـمتر موقع انتخاب نوع و ظاهر شلوار است.

با وجود این‌، اگر محیط کاری شما غیررسمی است و پوشیـدن شلوار جین در آن مجاز است، ممکن است بخواهید همیشه جین بپوشید که در این صورت، باید در انتخاب شلوار دقت بیشتری کرده و معیارهای مهم‌تری را در نظر بگیرید. در هر دو حالت مطـمئـن شوید که شلوار جین شما با کفش‌ها یا پوتین‌هایتان همخوانی داشته باشد.

به عـلاوه، چون شلوارهای جین ممکن است آب رفته و کوچک شوند، بهتر است که کمی قد آنها را بلند‌تر انتخاب کنید. وضعیت تن‌خور شلوار را درنظر بگیرید؛ بهترین روش برای تشخیص تن‌خور شلوار جین این است که آن را به‌طور آزمایشی بـر تن کنید؛ کمی با آن در فروشگاه قدم زده و میزان حـجـم جیـب و راحتـی‌اش را هنـگام نشستن بررسی کنید.

ببینید آیا دسته کلید یا کیفتان در جیب آن‌جا می‌شود یا باعث ایجاد گرما یا خارش در بدنتان نمی‌شود؟

همچنین باید آن را با کمربندی که همیشه می‌بندید، امتحان کنید. در نهایت، شلوار را با کفش‌هایی که همیشه می‌پوشید، امتحان کنید و ببینید که شلوار خوب روی کفش قرار می‌گیرد یا خیر. در واقع انتهای پاچه شلوار، باید با قسمت بالایی کفی کفش هم‌طراز باشد.

مراقبت از شلوار جین

ـ پیش از کوتاه کردن قد شلوار، آن را بشویید.

ـ شلوار را پشت و رو بشویید. اولین باری که می‌خواهید شلوار جین خود را بشویید، آن را جدا از لباس‌های دیـگر شسته و دفعات بعد هم بهتر است برای حفظ رنگ و ظاهر کلی، آن را پشت رو کرده و سپس بشویید.

ـ آن را در ماشین خشک‌کن نیندازید و برای خشک‌کردن روی بند یا روی پایه‌های مخصوص قرار داده و مطمئن شوید که تانخورده باشد.