یکشنبه, ۲۴ تیر, ۱۴۰۳ / 14 July, 2024
مجله ویستا

رفع چروک های صورت با تغذیه ی صحیح


رفع چروک های صورت با تغذیه ی صحیح

محو کامل چین‌وچروک‌ها شاید غیرممکن باشد. اما با تغذیه‌ی مناسب می‌توانید جوان‌تر به نظر برسید.

درسته که چین‌وچروک‌های پوست به‌طور کامل امکان‌پذیر نیست . اما رفع چروک‌های ریز پوست بسیار ساده است. با داشتن تغذیه مناسب شما می‌توانید به‌راحتی پوستی شفاف و صاف‌تر داشته باشید و خود را چند سال جوان‌تر از سن واقعی نشان دهید.

مرکبات

از ویتامین Cغافل نشوید ، مرکبات دارای ویتامین C می‌باشد . این ویتامین نقش‌های زیادی در بدن دارد . ویتامین C پوست انسان را با طراوت می‌کند و باعث جوانی پوست می‌شود، مصرف کم ویتامین C باعث خشکی پوست شما خواهد شد .

آیا می‌دانید که ویتامین c برای ساختن کلاژن ضروری است؟ کلاژن به پوست کمک می‌کند تا انعطاف‌پذیر و درعین‌حال محکم باقی‌مانده و درنتیجه پوست بدون چروک بماند. کلاژن یکی از پروتئین‌هایی است که به فراوانی در بدن یافت می‌شود و ساختار اصلی پوست را تشکیل می‌دهد. حال اگر به هر علتی در روند کلاژن سازی اختلال به وجود آید باعث چین‌وچروک در پوست خواهد شد. با افزایش سن کلاژن سازی دچار وقفه می‌گردد و افراد با سنین بالا پوستی افتاده خواهند داشت. مرکباتی همچون پرتقال ، گریپ‌فروت، انواع لیمو و نارنگی از غنی‌ترین منابع ویتامین C هستند که می‌توانند از ایجاد چین‌وچروک جلوگیری ‌کنند .

خوردن آب را فراموش نکنید!

یک گیاه را تصور کنید اگر چند روز به گیاه آب ندهید ، می‌دانید چه اتفاقی برای آن می‌افتد، قطعاً گیاه پژمرده و خشک می‌شود. هنگامی که به گیاه آب می‌دهید به گیاه پژمرده حیات دوباره می‌بخشید .

آب در بدن انسان نیز به همین شکل عمل می‌کند ، نوشیدن مقادیر کافی آب در هر روز به پوست کمک می‌کند تا ظاهری صاف ، نرم و جوان‌تر داشته باشد. پس نوشیدن چند لیوان آب در روز را فراموش نکنید.آب باعث افزایش جریان خون در پوست شده و به شادابی و سالم ماندن پوست شما کمک می‌کند.

کیوی و توت‌فرنگی

توت‌فرنگی و کیوی دارای ویتامین C هستند که از بروز چین‌وچروک جلوگیری کرده و تسریع فرآیند کلاژن سازی در پوست را فراهم می‌کند . کیوی سرشار از مواد مغذی برای پوست است، نظیر ویتامین‌های E,A,C . این ویتامین‌ها آنتی‌اکسیدان‌های مناسب برای پوست هستند و در بازسازی سلول‌های پوست، جوان‌سازی، انعطاف‌پذیری و زیبایی پوست نقش چشمگیری دارند.

همچنین مواد غذایی که سرشار از ویتامین C باشند می‌توانند به کاهش چین‌وچروک و خشکی پوست کمک کنند . با مصرف مداوم این مواد غذایی از بروز علائم ناشی از افزایش سن نظیر عمیق شدن خطوط چهره، لکه‌های ناشی از اشعه آفتاب و چروک پوست را به تأخیر بیندازید.

تمشک

در تمشک آنتی‌اکسیدان‌هایی وجود دارد که از تخریب سلولی ناشی از بالا رفتن سن جلوگیری می‌کند. آنتی‌اکسیدان‌ها با رادیکال‌های آزاد مبارزه کرده و از پوست شما محافظت خواهند کرد. این میوه از پوست شما در برابر عوامل محیطی محافظت می‌نماید.