یکشنبه, ۳ تیر, ۱۴۰۳ / 23 June, 2024
مجله ویستا

توصیه های فرگوسن خصوصی است


توصیه های فرگوسن خصوصی است

احساس فوق العاده و منحصر به فردی برخوردارم, احساسی كه نمی توانم در قالب كلمات آن را توصیف كنم شروع دشواری را در اولدترافورد داشتم زیرا در حالی به این تیم ملحق شدم كه مسابقات فصل روسیه به پایان رسیده بود و حدود ۴۰ روز تمرین نكرده بودم

همان طور كه می دانید معمولاً در پشت هر قرارداد خارجی پرآوازه ای، بازیكنی جوان وجود دارد كه باید با یك فرهنگ بیگانه و باشگاهی جدید آشنا شود و تلاش كند خود را با آنها تطبیق دهد.این موضوع شامل حال نمانیا ویدیچ،مدافع ۲۴ ساله صربستان نیز می شود كه در ماه ژانویه بر اساس قراردادی ۱۰ میلیون پوندی و رؤیایی به باشگاه منچستر یونایتد راه پیدا كرد.ویدیچ در مصاحبه ای با سایت یوفا شركت كرد و به همه گفت كه ۲ چیز بیشتر از هر چیز در انگلستان برای وی تازگی داشته و در واقع عجیب بوده است. یكی خوردن شیرچای و دیگر رانندگی از سمت چپ خیابان!او در این خصوص گفت: این ۲ مقوله برای من كاملاً جدید است. اما این ۲ چالش را نیز پذیرا می شوم و سعی می كنم خود را به آنها عادت بدهم!

● احساسی منحصر به فرد و فوق العاده

ویدیچ در آستانه دیدار دوستانه تیم ملی صربستان مقابل تیم نروژ درباره احساساتش در منچستر یونایتد اظهار داشت: از احساس فوق العاده و منحصر به فردی برخوردارم، احساسی كه نمی توانم در قالب كلمات آن را توصیف كنم.شروع دشواری را در اولدترافورد داشتم. زیرا در حالی به این تیم ملحق شدم كه مسابقات فصل روسیه به پایان رسیده بود و حدود ۴۰ روز تمرین نكرده بودم. مصدومیت های پی در پی نیز مشكلاتم را چندان كرده بود.روزهای سختی را سپری كردم، اما نكات بسیار سودمندی نیز فراگرفتم.پس از شكست در اولین بازی یونایتد شرایط تغییر كرد و همه چیز راحت پیش رفت. حالا می توانم بگویم من در یكی از سرشناس ترین باشگاه های جهان بازی می كنم و از این بابت بسیار به خود می بالم.

● گلی فراموش نشدنی

هنگامی ویدیچ اولین گلش در اولدترافورد را در پیروزی این تیم مقابل پورتس موث به ثبت رساند غرور و افتخار این مدافع صرب بیشتر از پیش شد. به طوری كه او در این باره می گوید:« هرگز این گل را فراموش نخواهم كرد. البته همه بازیكنان به این پیروزی افتخار می كنند.توپ به جلوی پای من رسید و یك ثانیه بعد به تور دروازه حریف دوخته شد. دوست دارم گل های بیشتری را برای این تیم به ثمر برسانم زیرا از تجربه چنین احساسی لذت می برم.»

● همكاری با فردیناند

همكاری با فردیناند برای ویدیچ بسیار مهم و پرارزش است به طوری كه او تصریح كرد: «فردیناند بازیكنی خارق العاده و باشخصیتی فوق العاده است. او در طول ۲ بازی با همتیمی هایش صحبت و به خوبی بازی را كنترل می كند و دیگران را پوشش می دهد.»این زوج مناسب معمولاً با تركیب افسانه ای استیو بروس و گری پالیستر در دهه ۹۰ مقایسه می شود.ویدیچ اذعان داشت:« از اینكه با زوج افسانه ای مقایسه می شوم فوق العاده افتخار می كنم. من جوان هستم و این شانس را نداشتم كه بازی های آنها را از نزدیك تماشا كنم. با این حال از طریق تماشای فیلم مسابقات آن زمان كاملاً آنها را می شناسم و می دانم كه چه افتخاراتی برای یونایتد آفریده اند.همه درمورد شیوه بازی مثال زدنی بروس و پالیستر در كنار یكدیگر صحبت می كنند و به حق آنها شایسته عنوان زوج افسانه ای یونایتد هستند. امیدوارم من و ریو نیز بتوانیم در چنین سطحی بازی كنیم و مفتخر به دریافت چنین عنوانی شویم.»

● خویشتنداری

با وجود اینكه ویدیچ همواره عملكرد تحسین برانگیزی را در اولدترافورد به نمایش گذاشته است، اما سعی می كند فروتن و خویشتندار باشد. او گفت:«هرگز نمی خواهم با استفاده از نام منچستر یونایتد به شهرت برسم. قصد دارم آرامشم را حفظ و به وظایف خود در این تیم عمل كنم.»ویدیچ اعتراف می كند كه برای رسیدن به این جایگاه تلاش فراوانی را به كار برده است. او می گوید:« راه طویلی را طی كردم تا سرانجام افتخار بازی برای یونایتد را نصیب خود كنم. به یاد می آورم كه درسن ۱۸ سالگی برای اولین بار برای كرونا زوزدا به میدان رفتم.

آن دیدار یك بازی دوستانه از سری مسابقات پیش فصل مقابل یكی از باشگا ه های مقدونیه بود كه در آن گلی را به ثمر رساندم. با این حال آخرین بازی برای كرونازوزدا را نیز هنوز فراموش نكرده ام. ما مقابل بودو كنوست با ناتسكی دوور ظاهر شدیم و آنها را با نتیجه یك بر صفر در فینال جام از پیش رو برداشتیم. من به عنوان كاپیتان ۲ پیروزی را به نام خود برای این تیم به ارمغان آوردم و هرگز این خاطرات خوش را از یاد نخواهم برد.»

● توصیه های خوب و مفید

سرآلكس فرگوسن، سرمربی یونایتد نیز در موفقیت ویدیچ بی تأثیر نبوده است.ویدیچ در این خصوص اذعان داشت: هر روز از هر جلسه تمرین و در هر لحظه از این سرمربی كهنه كار نكات جدید و سودمندی آموختم و می آموزم.سرآلكس بسیار بامعلومات و باتجربه است. او توصیه های خوبی به شاگردان می كند. اما همه آنها را نمی توانم برای شما بگویم زیرا بعضی از آنها خصوصی است و تنها در اولدترافوردكاربرد دارد.