شنبه, ۳۰ تیر, ۱۴۰۳ / 20 July, 2024
مجله ویستا

خیانت دیجیتالی


خیانت دیجیتالی

تا به حال اسم خیانت دیجیتالی به گوشتان خورده است؟ بله از خیانت جدیدی صحبت می‌کنیم که شاید با خیانت‌های سنتی خیلی فرق داشته باشند و اگر مراقب نباشید زندگی عاشقانه شما را به …

تا به حال اسم خیانت دیجیتالی به گوشتان خورده است؟ بله از خیانت جدیدی صحبت می‌کنیم که شاید با خیانت‌های سنتی خیلی فرق داشته باشند و اگر مراقب نباشید زندگی عاشقانه شما را به سرعت از هم بپاشند. این پدیده مربوط به عصر حاضر و روابط اینترنتی گسترده‌ای است که ممکن است همسران در خفا داشته باشند.

خیانت دیجیتال زمانی اتفاق می‌افتد که افراد از رسانه‌های اجتماعی و سایر وسایل ارتباطی الکترونیکی برای خارج شدن از مرزهای ازدواجشان استفاده می‌کنند. این می‌تواند شامل چت کردن نوشتاری یا تصویری باشد و یا زمانی که از طریق ایمیل با کسی غیر از همسرشان ارتباط برقرار می‌کنند. بخاطر جدایی و دوری جسمی، زوج‌ها ممکن است این را خیانت واقعی تلقی نکنند اما این باعث نمی‌شود که این نوع ارتباطات کمتر از ارتباط رودررو خطرساز شود.

وقتی این ارتباط تلفنی، با ایمیل یا آنلاین باشد، افراد علائم هشدار خیانت احساسی را مشاهده نخواهند کرد مگر وقتی که وابستگی کم کم باعث شود همسر شما تمام وقت پای کامپیوتر نشسته باشد. آن وقت زنگ خطر برایتان به صدا در می‌آید و متوجه می‌شوید زندگی همسرتان با کسی دیگر پیوند خورده است. اما فرد خیانتکار تصور می‌کند دوری فیزیکی و ارتباط از پشت مانیتور نمی‌تواند او را از زندگی روزمره خود جدا کرده و خیانت لقب بگیرد. ایده‌ای که خیلی زود متوجه اشتباه بودن آن خواهند شد.

تکنولوژی خیانت احساسی را تسریع می‌کند و خیانت‌های احساسی به شکل دوستی شروع می‌شوند و به‌تدریج با ایجاد اعتماد پیش می‌روند و می‌توانند به رابطه‌ای در فضای حقیقی منتهی شوند یا نشوند. بعد از آشنایی اینترنتی، کم کم مکالمات خصوصی‌تر شده و فرد متاهل متوجه می‌شود که جایگزینی برای همسرش پیدا کرده است.