چهارشنبه, ۳۰ خرداد, ۱۴۰۳ / 19 June, 2024
مجله ویستا

سـال نـو, چـهـره نـو


سـال نـو, چـهـره نـو

نکته های آرایشی در آستانه تعطیلات عید

با آمدن عید همه به فکر تغییرهایی هستند. انگار که تغییر فصل در شما این حس را به وجود می‌آورد که محیط اطرافتان را سروشکل تازه‌ای بدهید به غیر از محیط اطراف، همه افراد میل عجیبی به تغییر خود دارند به‌خصوص با شروع فصل نو. این تغییرهای ظاهری برای خانم‌ها محسوس‌تر است چون با کمک لوازم آرایشی و بهداشتی می‌توانند در چهره‌شان تغییرهای مثبتی ایجاد کنند، البته اگر راهکارهای بهترشدن ظاهرشان را بدانند. پیشنهاد می‌کنیم با شروع فصل نو برای آرایش چهره‌تان این مطلب را بخوانید....

▪ برای اینکه آرایش صورتتان با سایر افراد متفاوت باشد، پیش از هر چیز باید از تمیزبودن پوستتان مطمئن باشید در غیر این صورت باکتری‌های آرایش قبلی شما روی صورتتان جمع می‌شود و چهره‌تان نه تنها زیبا جلوه نمی‌کند بلکه بدتر از حالت عادی می‌شود. این مساله در دوران عید که شما برای دید و بازدید و میهمان‌داری عجله دارید، نمود بیشتری دارد اما فراموش نکنید در کمترین وقت هم اولین رمز طلایی بهتر دیده شدن پوستتان تمیزبودن آن است. حالت صورت شما تمیز است اما قبل از آرایش حتما، از یک مرطوب‌کننده مناسب پوستتان استفاده کنید.

▪ قبل از عید ممکن است قصد کنید لوازم آرایش جدیدی برای خودتان تهیه کنید، پس حتما این توصیه ما را فراموش نکنید. برای زیرسازی پوست و برای شما که کرم‌پودر استفاده می‌کنید، مهم‌ترین نکته این است که رنگ کرم‌پودرتان با رنگ صورتتان هماهنگ باشد. متخصصان پوست و مو اغلب توصیه می‌کنند برای اینکه پوستتان طبیعی‌تر جلوه کند و آرایشتان هم با صورتتان هماهنگی داشته باشد از روشن‌تر یا تیره‌تر کردن پوستتان بپرهیزید.

▪ کرم‌پودر مناسب برای روزهای عید به نظر شاید تفاوتی با دیگر کرم‌پودرها نداشته باشد اما مطمئنا در این روزهای تعطیل یا قصد سفر خواهید داشت یا بیشتر از روزهای معمول خارج از خانه خواهید بود، در نتیجه کرم‌پودری انتخاب کنید که خاصیت ضدآفتاب داشته باشد.

▪ یکی دیگر از نکته‌های مهم آرایشی در ایام عید این است که مطمئنا شما لباس‌های مختلفی در این دوران می‌پوشید. سعی کنید آرایشتان را با لباس‌هایتان هماهنگ کنید زیرا با این روش چهره بهتری خواهید داشت.

▪ در دوران عید معمولا دیدوبازدیدها در روز انجام می‌شود. سعی کنید از آرایش غلیظ در نور روز پرهیز کنید چون چهره‌تان را خسته‌تر از همیشه نشان می‌دهد.

▪ بعضی سال‌ها وقتی به عید می‌رسیم انتظار هوای بهاری داریم اما انگار کمی از سردی زمستان هنوز در اولین هفته‌های سال جدید پابرجاست. حال می‌پرسید این سرما چه ربطی به آرایشتان دارد. اگر هوا سرد بود، حتما زیرسازی‌تان یعنی همان‌ کرم‌پودرتان را از نوع چرب‌تر انتخاب کنید تا هم روی پوستتان راحت‌تر بنشیند، هم اگر به دلیل سرما دچار خشکی شده بود، این چربی‌ باعث جلوگیری از آن شود.

▪ میهمانی‌های شبانه، دیرخوابیدن‌ها و... همه و همه باعث می‌شوند شب به دلیل خستگی صورتتان را پاک نکنید. یادتان باشد فردایی هم در کار است و مطمئن باشید اگر این کار را بکنید، فردا هر چقدر هم تلاش کنید چهره خوبی نخواهید داشت.

▪ ممکن است در یک روز تصمیم بگیرید به دو یا سه جای مختلف سر بزنید و در هر یک از این مکان‌ها با یک لباس و آرایش خاص بروید. پیشنهاد می‌کنیم هر بار سعی نکنید صورتتان را بشویید. برای پاک‌کردن آرایش قبلی از پاک‌کننده‌ها استفاده کنید.

▪ با آمدن عید ممکن است همه جای خانه‌تان را تمیز کنید اما اصلا به فکر تمیزی وسایل آرایشتان نیستید. لطفا شوت‌های آرایشی‌تان را هم بشویید. مطمئنا با شوت‌های تمیز آرایش زیباتری خواهید داشت. شاید لازم باشد برخی از آنها را دور بریزید و جدید بخرید.

ترجمه: آتنا جهانگیری