پنجشنبه, ۳۱ خرداد, ۱۴۰۳ / 20 June, 2024
مجله ویستا

اعتراف رسانه های بیگانه به دستاوردهای انقلاب اسلامی


اعتراف رسانه های بیگانه به دستاوردهای انقلاب اسلامی
رسانه های بیگانه اغلب با نگاهی مغرضانه به دستاوردهای سی ساله انقلاب اسلامی ملت ایران نگریسته اند و بیشتر تلاش داشته اند تا بخش مهمی از دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی را از دید افکار عمومی جهان بپوشانند. این رسانه ها با درک این مهم که انقلاب اسلامی و نظام مردمسالاری دینی قابلیت الگو سازی در کشورهای جهان و برانگیختن مستضعفین عالم علیه ظلم و ستمی که بر آنها روا می رود را داراست لذا تمام تلاش خود را برای جلوگیری از انعکاس و بازتاب اخبار انقلاب اسلامی به کار می گیرند.
ایران درسی سال گذشته علی رغم فشارهای خارجی، پشت سر گذراندن ۸ سال جنگ تحمیلی، تحریم های اقتصادی وفعالیت های مختلف براندازی دشمنان نظام آن، درداخل وخارج، به پیشرفت های گوناگونی درعرصه های متعدد دست یافته است.
مسلما تمامی این پیشرفتها دستاوردهای بزرگی برای انقلابی محسوب می گردد که سی سال پیش با رهبری حضرت امام خمینی(ره) اتفاق افتاد وتاکنون بارهبری های داهیانه خلف صالح ایشان، حضرت امام خامنه ای همچنان قدرتمندانه به پیش می تازد.
امسال برخی رسانه ها در سی سالگی انقلاب اسلامی ناچار به اذعان به برخی واقعیتها شدند که به عنوان نمونه می توان به دو شبکه بی بی سی و الجزیره انگلیسی اشاره کرد.
شبکه‌های تلویزیونی بی‌بی‌سی و الجزیره انگلیسی به مناسب سالگرد سی امین سالگرد انقلاب اسلامی گزارشهای ویژه ای را در این زمینه پخش کردند.
تلویزیون انگلیسی زبان بی. بی. سی. گفت: به نظر تحلیلگران بین‌المللی رهبری امام خمینی (ره)باعث دگرگونی مسیر ایران در صحنه تاریخ شد.
بی. بی‌سی. درحالی که صحنه‌هایی از تظاهرات طرفداران امام خمینی (ره)را در سی سال پیش در آستانه ورود وی به تهران نشان می‌داد، گفت: آیت ا... خمینی از زمان تبعید خود در پاریس نفوذ کلام خود را در مطبوعات غربی بنا نهاد و از این طریق توانست که پیروان زیادی را در ایران بوجود آورد.
ورود امام خمینی (ره) به تهران ضربه‌ای بزرگ بر قدرت و اعتبار آمریکا در خاور میانه وارد ساخت و سرآغاز رویارویی با غرب را فراهم ساخت.
خبرنگار بخش انگلیسی تلویزیون الجزیره نیز گزارشی را به همین مناسبت از تهران پخش و خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره)مردی که سی سال پیش به ایران بازگشت و مسیر تاریخی ایران را تغییر داد.
بسیاری از ایرانیها در آن زمان احساس می‌کردند که شاه بسیاری از ارزشهای اسلامی را با طرفداری از عقاید غربی کنار گذاشته است.
آنها قدرت شاه را پوشالی می‌دانستند و معتقد بودند که متحدان وی یعنی آمریکا و انگلیس هم به تاراج منابع ملی کشور مشغول هستند.
شاه با اعمال سیاستهای خود و گسترش فساد در کشور از مردم منزوی شد و با شدت گرفتن این انزوا در نظر بسیاری از ایرانیان آیت ا... خمینی را تنها جایگزین شاه دیدند.
الجزیره سپس به نقل از آقای کروبی گفت که بسیاری از روحانیونی که مخالف شاه بودند به خاطر ایستادگی‌ها و جاذبه شخصیتی امام (ره)به دور او جمع شدند اقدامات او مورد توجه مردم قرار گرفت و وی به عنوان یک رهبر زمام امور را به دست گرفت.
آیت ا... خمینی به غرب پشت کرد و به پاسخگویی به مشکلات کشور با استفاده از ارزشهای اسلامی همت گماشت.

وحید کوچه مشکی
منبع : روزنامه رسالت