دوشنبه, ۱۱ مهر, ۱۴۰۱ / 3 October, 2022
مجله ویستا

هشدار صریح رهبری به جبهه اصول‌گرایی


هشدار صریح رهبری به جبهه اصول‌گرایی
گلایه‌های رهبر فرزانه و مجاهد انقلاب اسلامی از «فضای بی‌بند‌و‌باری در حرف‌زدن علیه دولت» که یک روز پس از جلسه استیضاح وزیر کشور بیان شد، حاوی نکات قابل تأملی است که بازخوانی آنها در شرایط پیچیده امروز می‌تواند راهگشا باشد.
مقام معظم رهبری روز چهارشنبه در دیدار کارگزاران فرهنگی و اجرایی حج فرمودند: «این فضای بی‌بند و باری در حرف زدن و اظهارنظر علیه دولت، مسائلی نیست که خداوند به آسانی از آنها بگذرد. تفضلات و رحمت الهی تا زمانی است که ما مراقب گفتار، رفتار، و عملکرد خود باشیم زیرا خداوند با ما خویشاوندی ندارد. برخی کارها و ظلم‌ها، فتنه‌ای به پا می‌کند که دامن همه، اعم از ظالم و غیرظالم را می‌گیرد بنابراین همه باید مراقب اظهارنظرها، تبلیغات، و اقدامات خود باشند.»
اظهارات دردمندانه مقام معظم رهبری در اعتراض به فضای مسموم تبلیغاتی کشور علیه دولت، حلقه‌ای دیگر از تدابیر معظم‌له برای دفاع از دولت اصول‌گرا است که به دلیل استقامت این دولت بر آرمان‌های امام و انقلاب بیان شده است.
حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در شرایطی امروز از «فضای بی‌بندوباری در حمله به دولت انتقاد می‌نمایند که پیشتر نیز در دیدار با رییس‌جمهور و اعضاء هیأت وزیران، از پنجه‌زدن دشمنان انقلاب به صورت دولت سخن به میان آورده و فرمودند: «دو جریان علیه دولت وجود دارد. یک جریان داخلی و یک جریان خارجی. محافل خبری دنیا مثل جنگ احزاب به راه افتاده‌اند که این دولت را بکوبند. هدف آن هم دولت نیست، اگر چه آماج دعواها، آقای احمدی‌نژاد و دولت است ولی هدف آن‌ها نظام است. این خطی است که وجود دارد... در داخل هم یک طیف وسیعی است، مختلف هم هستند بعضی از روی آن است که خبری ندارند و مغرض هم نیستند، بعضی غرض‌های شخصی و سطحی دارند، بعضی غرض‌های عمقی دارند و یا کینه امام در دل دارند. آن‌هایی که از انقلاب و نظام روی برگرداندند، محصول آنها همین پنجه‌زدن‌ها به روی دولت است.»
رهنمودهای مداوم رهبر معظم انقلاب اسلامی در دفاع از دولت نهم، سرشار از نکته‌های نغز و پرمایه‌ای است که جان مردم و مسؤولان را سیراب می‌کند. فرازی از سخنان معظم‌له به ترسیم چشم‌انداز یک سال آتی در مواجهه مخالفان دولت با کابینه‌ عدالت‌گرا معطوف بود.
حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای به یک موج سنگین تخریب علیه دولت اشاره کردند که سرشاخه‌های آن در خارج و داخل کشور با استفاده از بستر رسانه‌ها وارد عمل شده‌اند.
البته در تهاجم به دولت نهم، تهاجم به نظام مدنظر است. نه فقط از این رو که دولت رکن رکین نظام است. چه این که همواره این‌طور بوده است. ولی سابقه نداشته است دولتی در سال آخر فعالیت خود تا این حد مورد تهاجم باشد. بلکه همان‌گونه که در بیان رهبر معظم انقلاب علت اصلی تهاجم داخلی و خارجی به دولت، رویکرد دولت در گفتمان و عملکرد، منطق و سیره و تفکر و رویه به منطق و سیره حضرت امام خمینی رحمة‌الله علیه است. از همین رو تهاجم به دولتی که بر مشی امام اصرار می‌ورزد، انتقام‌گیری از امام راحل می‌باشد.
نکته ظریف دیگری که در این فراز وجود داشت، غفلت برخی از «خودی‌ها» و همراهی با مخالفان امام در تهاجم به دولت است. بر اساس آن چه حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای فرمودند: «خودی‌ها می‌توانند از دولت انتقاد کنند و دولت هم باید به این انتقادها گوش داده و به انواع وارد آن ترتیب اثر بدهد و انواع ناوارد آن را تحمل کند. اما خودی‌ها نمی‌توانند در مسابقه تضعیف دولت و تهاجم به آن مشارکت بورزند. چراکه در این صورت تکمیل‌کننده زنجیره‌ای خواهند بود که مخالفان نظام به قصد مبارزه با امام‌گرایی و مبارزه با بازگرداندن جامعه به سنت و سیره‌ حضرت امام خمینی آن را به جنبش درآورده‌اند.»
به راستی چه کسانی مخاطب سخنان هشدار آمیز امروز رهبر معظم انقلاب هستند؟ هنگامی که مقام معظم رهبری جامعه را از عقوبت الهی ایجاد فضای بی‌بند‌و باری علیه دولت احتراز داده و می‌فرمایند که: «تفضلات و رحمت الهی تا زمانی است که ما مراقب گفتار، رفتار، و عملکرد خود باشیم.» قطعاً مخاطب ایشان را باید در میان کسانی جست که از یک سو تابلوی اعتقاد به اصول را بر دوش می‌کشند اما از سوی دیگر به فضای بی‌بند‌وباری در اظهار نظر علیه دولت دامن می‌زنند.
در واقع مخاطب هشدار امروز رهبرمعظم انقلاب، اصول‌گرایانی هستند که «کاتولیک‌تر از پاپ» شده و بنا دارند در اصول‌گرایی از رهبری انقلاب هم سبقت بگیرند و با ادعای اصول‌گرایی به تخریب دولت بپردازند.
برای شناسایی مخاطبان هشدار امروز رهبری، کافی است برخی نطق‌ها، یادداشت‌ها، تیتر‌های اول، اخبار ویژه و... را در برخی مجالس و محافل و روزنامه‌ها و سایت‌های خاص مرور کنیم تا دریابیم چه کسانی به فضای بی‌بند‌و‌باری در حرف‌زدن و اظهارنظر علیه دولت دامن زده‌اند. پای‌بندی به هشدار امروز رهبر معظم انقلاب معیار اصول‌گرایی است. آن دسته از مدعیان اصول‌گرایی که طی هفته‌های اخیر بر طبل تخریب دولت کوفتند، اکنون در معرض «محک» ولایتمداری قرار دارند تا سیه‌روی شود هرکه در او غش باشد.
دکتر عبدالرضا داوری
منبع : اخبار انصار


همچنین مشاهده کنید

سایت فرادیدسایت جمارانسایت زومیتسایت آفتاب نیوزسایت همشهری‌آنلاینسایت اقتصاد 24خبرگزاری برناخبرگزاری مهرسایت رکناروزنامه شهروند