پنجشنبه, ۲۸ تیر, ۱۴۰۳ / 18 July, 2024
مجله ویستا

مروری گذرا بر کارنامه مدعیان


مروری گذرا بر کارنامه مدعیان
در پایان رقابت‌های هفته نوزدهم لیگ برتر و عزیمت تیم ملی به عمان تعطیلات دو هفته‌ای نیم فصل آغاز گردید. مروری بر حاصل کار تیم‌های مدعی در نیم فصل اول علاقه‌مندان فوتبال را با کارنامه آنها در ۱۹ هفته رقابت‌ها بیشتر آشنا خواهد کرد.
‌ ● استقلال
باشگاهی که امسال هم چون سال قبل با مدیریت فتح‌الله زاده آغاز کرد. او نیز که در فصل قبل نتایج بسیار ضعیفی کسب کرده بود مجددا به قلعه‌نویی روی آورد تا شاید ناجی وی و استقلال شود. قلعه نویی در انجام این وظیفه موفق نشان داد ولی، موتور تاکتیکی تیم او دیزلی بود و کمی دیر گرم شد و همین موضوع پایه‌های اقتدار فتح‌الله زاده را متزلزل کرد و واعظی آشتیانی را جایگزین وی نمود. آمدن واعظی آشتیانی با پیروزی‌های استقلال همراه شد تا جایی که این تیم از مکان هفدهم خود را به بالاترین سکوی ممکن رساند و در پایان هفته نوزدهم به لطف طراوتی که نزد مهاجمانش مشاهده می‌شود و به رغم هم امتیاز بودن با ذوب آهن، به واسطه گل‌های زده فراوان صدرنشین است.
● نمایندگان اصفهان
سپاهان یکی از دو نماینده سرزمین زاینده رود که چند سالی است به عنوان قطب سوم فوتبال ایران مطرح شده مسابقات را با “فیرات” آلمانی شروع کرد ولی این آلمانی مانند اکثر هموطنانش که به ایران آمده‌اند توفیق چندانی کسب نکرد و به ناچار زودتر از موعد چمدان‌هایش را بست و ایران را ترک کرد. اما برخلاف روال چند سال اخیر سپاهان، جایگزین او یک مربی بومی به نام “چرخابی” شد. این اصفهانی تاکنون نتایج قابل قبولی کسب کرده است هر چند که بعید به نظر می‌رسد زردپوشان با او بتوانند در کورس قهرمانی رقیب جدی برای بالانشینان باشند.برخلاف سپاهان، ذوب آهن روزگار خوبی در لیگ هشتم دارد و از همان ابتدا نام خود را به عنوان یک مدعی بر سر زبان‌ها انداخت تا جایی که نیم فصل را با قهرمانی به پایان رساند. ذوب‌آهنی‌ها با اعتماد به “ابراهیم زاده” تاکنون آبروداری کرده‌اند و چنانچه بتوانند به خودباوری لازم برسند حتی می‌تواننددر پایان فصل بار دیگر اصفهان را غرق در شادی حاصل از قهرمانی یکی از نمایندگان آن استان در بالاترین سطح فوتبال کشور کنند.
● پیکان
تیمی که از تهران به قزوین رفته این فصل را هم با “اصغر مدیرروستا” ادامه داد و اتفاقا تا همین اواخر خوب کار کرد اما چند هفته آخر را مایوس کننده ظاهر شد و رفته رفته امتیازات ذخیره شده را یکی پس از دیگری از دست داد و گویا بنا دارد مجددا تیمی متوسط شود و در کمرکش جدول فصل را سپری کند.
● پرسپولیس
در این فصل هواداران پرسپولیس باز هم شاهد تعویض مدیرعامل بودند و با توجه به قهرمانی در فصل گذشته کاری دشوارتر از همیشه در پیش‌رو داشتند. مصطفوی ابتدا موافقت افشین قطبی را برای سرمربیگری جلب نمود، اما مربی محبوب سرخپوشان در اواخر دور رفت به طور غیر منتظره این تیم را ترک کرد و دستیار وی افشین پیروانی سکانداری پرسپولیس را به عهده گرفت. وی در چند دیدار اخیر با ارائه بازی‌های هجومی وموقعیت‌‌های فراوان، جایگاه خود را تثبیت کرد و بعد از دریافت حکم سرمربیگری یک پیروزی دلچسب در همدان در کارنامه خود ثبت نمود و بعد از استقلال و ذوب آهن در مکان سوم همچنان مدعی باقی ماند.
منبع : روزنامه رسالت