جمعه, ۳ بهمن, ۱۳۹۹ / 22 January, 2021
اوتیسم
نحوه انتقال دلفین برج میلاد به کیش | تاثیر مثبت دلفین‌ها در درمان اوتیسم
۲ روز قبل / حیوانات - آبزیان
نحوه انتقال دلفین برج میلاد به کیش | تاثیر مثبت دلفین‌ها در درمان اوتیسم
مدیر مجموعه پارک دلفین‌های کیش، مهمترین مساله در نگهداری دلفین را آب شور دانست و گفت: تاسیس دلفیناریوم در هر کجای سرزمین اصلی بدون دسترسی به آب شور آنها را به سرنوشت دلفیناریوم تهران دچار خواهد کرد.
نیاز به بودجه دو ونیم میلیونی برای هر فرد اوتیسم در ۱۴۰۰
۴ روز قبل / اختصاصی ایرنا / بودجه1400 / اوتیسم / سازمان بهزیستی کشور
نیاز به بودجه دو ونیم میلیونی برای هر فرد اوتیسم در ۱۴۰۰
تهران - ایرنا - مدیرعامل انجمن اوتیسم ایران با اشاره به قرارگیری اوتیسم در سرفصل بیماری‌های خاص گفت: برای ارائه خدمات توانبخشی با تعرفه مناسب به هر فرد اوتیسم در سال ۱۴۰۰ به یک میلیون و ۸۰۰ هزار تا دو و نیم میلیون تومان بودجه نیاز داریم.
ارتباط نشانگرهای موجود در اسپرم پدر با ابتلای نوزاد به اوتیسم
۱۳۹۹/۱۰/۲۵ / اوتیسم / سبک زندگی / پارسی خبر / ژنتیک
ارتباط نشانگرهای موجود در اسپرم پدر با ابتلای نوزاد به اوتیسم
نشانگرهای زیستی اپی ژنتیکی در اسپرم انسان شناسایی شده است که می تواند تاثیر پدر را در ابتلا کودک به بیماری اوتیسم نشان دهد.
۱۳۹۹/۱۰/۲۲
کار‌های عجیب و احمقانه‌ای که مردم برای جلب توجه می‌کنند
در گزارش زیر به کارهای عجیب و احمقانه‌ای اشاره می‌کنیم که بعضی اشخاص برای معروف شدن انجام دادند.به گزارش باشگاه خبرنگاران این روز‌ها بیشتر آدم‌ها می‌خواهند از طریق راه‌های میانبر نادرست و عجیب مشهور شوند. در واقع کتاب برای این تلاش‌های عجیب و غریب کاربر‌ها می‌شود نوشت.= زنی که ۷ کودک را به فرزندی قبول کرده بود، برای ساختن ویدئو‌های یوتیوب، انواع بلا‌ها را سرشان می‌آورد: گرسنه نگهشان می‌داشت؛ کتکشان می‌زد، آن‌ها را می‌بست و حتی اسپری فلفل استفاده می‌کرد تا آن‌ها ویدئو‌های دلخواهش را بسازند و میلیون‌ها بیننده در یوتیوب پیدا کند!= این یوتوبر بعد از اینکه یک پسربچه مبتلا به اوتیسم را به فرزندی قبول کرد و چند سال با تظاهر به نگهداری از او محبوبیت کسب کرد، او را به یک خانواده جدید سپرد.= این شاخ اینستاگرام، …
۱۳۹۹/۱۰/۲۱
افزایش ۱۵ درصدی مراجعه به بیمارستان‌‌ها در پی آلودگی هوا
رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت گفت: طبق آماری که اورژانس داده، در شرایط آلودگی هوا مراجعه به بیمارستان‌ها تا ۱۵ درصد افزایش پیدا می‌کند.به گزارش ایلنا، عباس شاهسونی رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت با اشاره به خطر آلودگی هوا بر بیماران زمینه‌ای بیان کرد: افرادی که دارای بیماری‌های زمینه‌ای همچون بیماری‌های تنفسی و قلبی هستند، آلودگی هوا باعث تشدید بیماری آنها خواهد شد.وی ادامه داد: در این شرایط اگر فرد دارای بیماری‌های زمینه‌ای با آلودگی هوا مواجهه داشته باشد، باعث تشدید بیماری و حتی مرگ زودرس فرد می‌شود.شاهسونی با اشاره به اثر آلودگی هوا بر کار کرد مغز کودکان، افزود: نتایج مطالعاتی که انجام شده، نشان می‌دهد؛ آلودگی هوا بر مغز کودکان تاثیر می‌گذارد و باعث کاهش ضریب …
۱۳۹۹/۱۰/۱۷
زائران اربعین ۱۴۰۰ از پرداخت عوارض خروج معاف هستند
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ گفت که براساس مصوبه این کمیسیون زائران اربعین ۱۴۰۰ از پرداخت عوارض خروج معاف هستند.به گزارش ایسنا، رحیم زارع در نشست خبری با اشاره به جلسه امروز کمیسیون تلفیق، گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق برای واردات محصولات آرایشی ۱۵ درصد عوارض گمرکی و سود بازرگانی در نظر گرفته شد که این مبلغ برای درمان بیماری‌های خاص و خرید اعضای مصنوعی، حلزون شنوایی، درمان اوتیسم و... اختصاص می‌یابد.وی افزود: در مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق پزشکان مکلف به پرداخت ۱۰ درصد مالیات شدند که البته شامل حقوق و کارانه نیست.نماینده مردم آباده در مجلس ادامه داد: براساس مصوبه کمیسیون تلفیق بانک‌ها و موسسات اعتباری مکلف هستند اطلاعات مالی و اقتصادی اشخاص حقیقی و حقوقی را که مالیات هایشان معوق است و …
طرح غربالگری اوتیسم در استان همدان آغاز شد
۱۳۹۹/۱۰/۱۶ / دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی همدان / همدان / غربالگری / نهاوند / اوتیسم
طرح غربالگری اوتیسم در استان همدان آغاز شد
همدان- ایرنا- مدیر سلامت جمعیت و خانواده و مسوول اجرای طرح غربالگری اوتیسم دانشگاه علوم پزشکی همدان،گفت: اجرای طرح غربالگری اوتیسم به صورت آزمایشی در ۲ شهرستان همدان و نهاوند آغاز شده است.
دستیابی به جامع‌ترین مرجع ژنوم پستانداران برای کمک به شناسایی تغییرات ژنتیکی
۱۳۹۹/۱۰/۰۹ / ژنوم / رزوس ماکاک / میمون / اوتیسم
دستیابی به جامع‌ترین مرجع ژنوم پستانداران برای کمک به شناسایی تغییرات ژنتیکی
محققان اکنون با در اختیار داشتن تصویر کاملی از توالی دی‌ان‌ای میمون‌های "رزوس ماکاک" که یک‌ گونه بسیار قدیمی از موجودات جهان هستند، به جامع‌ترین بانک اطلاعات ژنتیکی رسیده‌اند که می‌تواند برای شناسایی اختلالات ژنتیک در انسان نیز مفید واقع شود.
مدیرعامل انجمن اوتیسم ایران خبر داد:
بیماران اوتیسمی از این پس فقط ۳۰ درصد هزینه دارو را پرداخت می‌کنند
۱۳۹۹/۰۹/۲۶
مدیرعامل انجمن اوتیسم ایران خبر داد: بیماران اوتیسمی از این پس فقط ۳۰ درصد هزینه دارو را پرداخت می‌کنند
مدیرعامل انجمن اوتیسم ایران از برقراری فرانشیز ۷۰ درصدی خدمات دارویی اوتیسم از سوی معاونت‌های غذا و داروی دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد و گفت: از این پس خانواده‌ها فقط تا ۳۰ درصد هزینه دارو‌های خود را می‌پردازند.
برقراری فرانشیز ۷۰ درصدی خدمات دارویی اوتیسم
۱۳۹۹/۰۹/۲۶
برقراری فرانشیز ۷۰ درصدی خدمات دارویی اوتیسم
تهران - ایرنا - مدیرعامل انجمن اوتیسم ایران از برقراری فرانشیز ۷۰ درصدی خدمات دارویی اوتیسم از سوی معاونت‌های غذا و داروی دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد و گفت: از این پس خانواده‌ها فقط تا ۳۰ درصد هزینه داروهای خود را می‌پردازند.
ساخت دارو برای درمان
۱۳۹۹/۰۹/۲۵ / اوتیسم / درمان / دارو / اختلال ژنتیک
ساخت دارو برای درمان "اوتیسم"
سندرم ایکس شکننده، یک اختلال ژنتیکی است که هیچ درمانی برای آن وجود ندارد، شایع‌ترین علت شناخته شده در بین بیماران اوتیسم، ناتوانی ذهنی موروثی است.
کمبود «ویتامین دی» مادر و خطر ۳ برابری ابتلا به اوتیسم در پسران
۱۳۹۹/۰۹/۲۴ / بیماری اوتیسم
کمبود «ویتامین دی» مادر و خطر ۳ برابری ابتلا به اوتیسم در پسران
محققان شواهد جدیدی مبتنی بر ارتباط ویتامین دی (D)، تستوسترون و خطر ابتلا به اوتیسم در پسران را کشف کردند.
روش های نوین در تشخیص و درمان اوتیسم
۱۳۹۹/۰۹/۲۳
روش های نوین در تشخیص و درمان اوتیسم
اوتیسم نوعی اختلال است که رشد و گسترش مهارت های اجتماعی و ارتباطی فرد را مختل می نماید.
مجموعه بازی ویژه کودکان اوتیسم در مشهد احداث می‌شود
۱۳۹۹/۰۹/۱۹ / استانی-اجتماعی / شهرداری مشهد / پارک / فضای سبز / اوتیسم
مجموعه بازی ویژه کودکان اوتیسم در مشهد احداث می‌شود
 باغ زندگی، باغ خاطره و مجموعه بازی ویژه کودکان اوتیسم در مشهد احداث خواهد شد.
اوتیسم در کودکان و نحوه رفتار والدین / نشانه های اوتیسم را بشناسید
۱۳۹۹/۰۹/۱۷
اوتیسم در کودکان و نحوه رفتار والدین / نشانه های اوتیسم را بشناسید
والدین کودکان اوتیسم، می‌توانند با تربیت و مراقبت خود بسیاری از مهارت‌های ارتباطی و سازگاری را در کودک افزایش دهند و به کاهش علائم این اختلال بپردازند. اما پیش از هرچیز لازم است تا آگاهی خود را بالا ببرند.
افتتاح اولین مرکز «روان کودکان» و آغاز به کار نخستین مرکز شبانه روزی اوتیسم در کرمان
۱۳۹۹/۰۹/۱۷ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - کرمان
افتتاح اولین مرکز «روان کودکان» و آغاز به کار نخستین مرکز شبانه روزی اوتیسم در کرمان
مدیرکل بهزیستی استان کرمان با بیان اینکه کرمان در بسیاری از مسائل مربوط به توانبخشی و ساماندهی معلولان در کشور پیشتاز است، اظهار کرد: افتتاح اولین مرکز «روان کودکان» مخصوص کودکان دچار اختلالات روانی و آغاز به کار نخستین مرکز شبانه روزی اوتیسم جهت نگهداری موقت کودکان دچار اختلال اوتیسم در کشور از جمله موارد قابل توجه در کرمان است.
یک روش جدید برای بررسی اختلال طیف اوتیسم
۱۳۹۹/۰۹/۱۵ / اوتیسم / بیماری اوتیسم
یک روش جدید برای بررسی اختلال طیف اوتیسم
تاکنون محققان حوزه مطالعات ژنتیک بسیاری از ژن‌های خطرناک مرتبط با ایجاد اختلال طیف اوتیسم را شناسایی کرده‌اند حال گروهی از محققان "دانشگاه هاروارد" و"موسسه بورد ام آی تی" مکانیسم‌های بالقوه بیولوژیکی مرتبط با اختلال طیف اوتیسم را شناسایی کرده‌اند.
۱۳۹۹/۰۹/۱۳
از رنج مردم کم می‌کنیم
30‌ سال از روزی که شغل داروسازی صدیقه دهنایی و همسرش را برای زندگی راهی زنجان کرد، می‌گذرد. سال‌هاست اهالی این شهر او را به‌ عنوان یکی از فعال‌ترین خیران داوطلب می‌شناسند. داروخانه‌اش به تنهایی مأمنی برای مددجوهایی است که ‌هزار و یک مشکل مالی و غیر مالی آنها را به سمت خود می‌کشاند. بنیان‌گذار خیریه رعد، اوتیسم، ام‌اس، ترنم باران و خیریه‌های دیگر زنجان عضو پزشکان داوطلب هلال‌ احمر هم هست و در تمام حوادث بزرگ 3 دهه گذشته کشور حضوری فعال داشته است. او می‌گوید: «زندگی من با کمک به همنوعان خودم معنا پیدا می‌کند و تنها در این صورت است که از زندگی احساس رضایت دارم. شاید از لحاظ مالی آن‌قدر توانمند نباشم که بتوانم …
توزیع سالانه ۱۱۰هزار سمعک دولتی/چگونگی توانبخشی معلولان در بحران کرونا
۱۳۹۹/۰۹/۱۲ / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / توانبخشی
توزیع سالانه ۱۱۰هزار سمعک دولتی/چگونگی توانبخشی معلولان در بحران کرونا
مشاور وزیر بهداشت در امور توانبخشی با اشاره به اقدامات وزارت بهداشت برای غربالگری اختلالات تکاملی، حمایت از بیماران اوتیسم، اختلال حافظه و ... در عین حال از سیاست وزارت بهداشت برای افزایش تختهای توانبخشی در کشور خبر داد.
افزایش مشکلات برای بیماران مبتلا به اوتیسم در زنجان
۱۳۹۹/۰۹/۱۲ / استانی-اجتماعی / بیماری اوتیسم / زنجان / همه_باهم_علیه_کرونا
افزایش مشکلات برای بیماران مبتلا به اوتیسم در زنجان
مدیرعامل انجمن خیریه بیماران مبتلا به اوتیسم استان زنجان گفت: مشکلات بیماران مبتلا به اوتیسم با شیوع ویروس کرونا بیشتر شده ‌است.
قطع برنامه‌های آموزشی خانواده‌های دارای اوتیسم را دچار مشکل کرده است
۱۳۹۹/۰۹/۰۹ / اوتیسم / سازمان بهزیستی کشور / توانبخشی
قطع برنامه‌های آموزشی خانواده‌های دارای اوتیسم را دچار مشکل کرده است
تهران - ایرنا - مدیرعامل انجمن اوتیسم ایران گفت: با شیوع کرونا و قطع برنامه‌های آموزشی یا به حداقل رساندن خدمات توانبخشی برای کودکان و نوجوانان مبتلا به اوتیسم، مشکلات جدیدی علاوه بر مشکلات قبلی، خانواده‌های دارای فرزند بزرگسال اوتیسم را درگیر کرده است.
اوتیسم در حوزه سیاسی ایران
۱۳۹۹/۰۹/۰۹ / سیاست ایران / سیاست گذاری / قوای سه گانه
اوتیسم در حوزه سیاسی ایران
نشانه‌های ناتوانی در حل مسئله و برنامه‌ریزی، کاملا در قوه‌های مقننه و مجریه مشهود است؛ برای مثال کافی است فقط به طرح دوفوریتی «الزام دولت به تثبیت قیمت‌ها و کنترل تورم» یا ممنوعیت افزایش قیمت‌ها که اخیرا در مجلس در دستور کار برخی نمایندگان قرار گرفته، توجه کنیم.
تنهاتر از همیشه
۱۳۹۹/۰۹/۰۸ / بیماری اوتیسم / کروناویروس / همشهری محله / ورزش معلولان / معلول و معلولیت / پایتخت / حمل و نقل شهری
تنهاتر از همیشه
حدود یک سال است که با شیوع ویروس کرونا و اعمال محدودیت‌های کرونایی در شهر، سبک زندگی افراد دارای معلولیت مثل دیگر شهروندان تغییر کرده و این گروه از شهروندان را هم با محدودیت‌های بسیاری روبه‌رو کرده است.
۱۳۹۹/۰۹/۰۵
آیا استرس در دوران بارداری می‌تواند باعث اوتیسم شود؟
شاید بخواهید قبل از اینکه این مطلب را بخوانید چند نفس عمیق بکشید. به نظر می‌رسد تقریبا هر روز محققان انگشت علت بیماری‌ها را روی موارد تازه‌ای می‌گذارند. حالا نوبت به این رسیده است که استرس دوران بارداری را بررسی کنند که آیا علت اوتیسم برخی از کودکان، استرس دوران بارداری مادرشان است یا خیر؟ این موضوع در واقع به عنوان یک علت احتمالی اختلال طیف اوتیسم (ASD) به استرس دوران بارداری زنان اشاره می‌کنند.
میکروب‌های روده در ابتلا به اوتیسم دخالت دارند
۱۳۹۹/۰۸/۲۹
میکروب‌های روده در ابتلا به اوتیسم دخالت دارند
نتیجه یک مطالعه که در چین انجام شد، نشان می‌دهد که اختلال طیف اوتیسم با تعادل نداشتن در میکروبیوم روده مرتبط است.اوتیسم نوعی اختلال رشد عصبی است که ممکن است تحت تأثیر عوامل محیطی و یا ژنتیکی ایجاد شود. پیش از این مطالعات نشان داده اند که معمولا عدم تعادلی در میکروب های روده کودکان مبتلا به اوتیسم مشاهده می شود.
احداث مدرسه ۱۴ کلاسه خیرساز اوتیسم در سنندج
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ / استانی-اجتماعی
احداث مدرسه ۱۴ کلاسه خیرساز اوتیسم در سنندج
رییس اداره آموزش‌وپرورش استثنایی استان کردستان از احداث مدرسه ۱۴ کلاسه خیرساز اوتیسم در سنندج خبر داد و گفت: این مدرسه پنجاه‌وسومین مدرسه اوتیسم کشور بوده که به همت خیرین مدرسه‌ساز احداث شده است.
کارآزمایی بالینی درمان اوتیسم و کرونا با سلول‌های بندناف
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / استانی-علمی و آموزشی / همه_باهم_علیه_کرونا / خون بند ناف / اوتیسم
کارآزمایی بالینی درمان اوتیسم و کرونا با سلول‌های بندناف
مدیر بانک خون بند ناف جهاد دانشگاهی استان قزوین گفت: در کشور ما به همت پژوهشگاه رویان کارآزمایی بالینی استفاده از سلول‌های بنیادی مزانشیم بندناف بر روی بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان مسیح دانشوری انجام شده است و نتایج مطلوبی را شاهد بودیم.
برپایی مسابقات چالشی کودکان کم‌توان ذهنی
۱۳۹۹/۰۸/۲۵
برپایی مسابقات چالشی کودکان کم‌توان ذهنی
مدیر اداره ورزش و سلامت شهرداری منطقه 7 از برگزاری مسابقات چالشی‌ـ ورزشی ویژه کودکان اوتیسم، هوش‌میانه و سندروم داون در این منطقه خبر داد. «محمد حیدری» ضمن اعلام این خبر گفت: «با توجه به شیوع ویروس کرونا و تغییر سبک زندگی شهروندان، به‌ویژه خانواده‌های دارای فرزند اوتیسم، هوش‌میانه و سندروم داون، مبنی بر‌ تردد نکردن در محیط‌های شلوغ با هدف قطع زنجیره انتقال، مدیریت شهری با محوریت قرار دادن ورزش در سبد تمامی خانواده‌ها و تولید محتوا از طریق فضای مجازی‌درصدد است تا با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و تولید …
بیماران اوتیسم به اوت رفتند
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / استانی-اجتماعی / اوتیسم / خراسان شمالی / همه_باهم_علیه_کرونا / تورم
بیماران اوتیسم به اوت رفتند
رئیس انجمن حمایت از بیماران اوتیسم خراسان شمالی گفت: شیوع ویروس کرونا و تورم وضعیت بیماران اوتیسمی را در این استان به اوت فرستاده است.
۳۰۰۰ دانش آموز اوتیسمی در سطح کشور داریم
۱۳۹۹/۰۸/۱۸
۳۰۰۰ دانش آموز اوتیسمی در سطح کشور داریم
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با اشاره به اختلال طیف اوتیسم در دانش آموزان با نیازهای ویژه اظهار کرد: ۳۰۰۰ دانش آموز در این طیف داریم که آموزش و حمایت آنان همکاری بیشتر وزارت بهداشت، سازمان بهزیستی و آموزش و پرورش استثنایی را می طلبد.
۱۳۹۹/۰۸/۱۸
بی دفاع در تیررس کرونا
زهرا جعفرزاده- خبر‌نگار جان باختنش، خبر کوتاهی شد و در خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری چرخید؛ «پرستار همدانی به جمع شهدای سلامت پیوست.» رئیس نظام‌پرستاری همدان، خبرش را رسانه‌ای کرد و دانشگاه علوم‌پزشکی استان تسلیتی نوشت. هیچ‌کس اما نفهمید «زهرا موسوی‌ارفع» مادر 2پسر اوتیسم بود که برای نگهداری از پسران 13و 17ساله‌اش، شیفت شب به بیمارستان می‌رفت. زهرا موسوی، 23سال در بیمارستان سینا فرشچیان همدان کار می‌کرد و سال‌ها بهیار بخش روانپزشکی زنان بیمارستان بود؛ بخشی که به کادر درمان لباس‌های حفاظتی مثل آنچه …
نویسنده مبتلا به اوتیسم برنده جایزه کتاب علمی شد
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ / کتاب / جایزه / جایزه کتاب علمی انجمن سلطنتی
نویسنده مبتلا به اوتیسم برنده جایزه کتاب علمی شد
جایزه کتاب علمی انجمن سطلنتی به دکتر «کامیلا پَنگ» برای کتاب «توصیف انسان‌ها» اهدا شد.
جایزه انجمن سلطنتی برای کتاب‌های علمی به نویسنده مبتلا به اوتیسم رسید
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ / روزنامه گاردین / اوتیسم / کتاب / علمی / جایزه کتاب سال
جایزه انجمن سلطنتی برای کتاب‌های علمی به نویسنده مبتلا به اوتیسم رسید
تهران- ایرنا- جایزه سال ۲۰۲۰ انجمن سلطنتی انگلیس برای کتاب‌های علمی به یک نویسنده رنگین‌پوست مبتلا به اوتیسم اهدا شد.
افزایش آشفتگی روحی کودکان اوتیسم
۱۳۹۹/۰۸/۱۲
افزایش آشفتگی روحی کودکان اوتیسم
زهرا جعفرزاده- روزنامه‌نگار فردا که آفتاب از دل آسمان بیرون بیاید و بر سرمان بزند، می‌شود 90روز؛ 90روزی که مهران چشمان زخم‌دارش را از پشت پنجره کوچک آشپزخانه به عابران پیاده، به پیاده‌راه، به کوچه و پرچین‌هایش، به آدم‌ها، ماشین‌ها و موتورها دوخته است. مهران هر روز ماشین‌ها را می‌شمارد. پلاک‌ها را از بر شده و از پشت پنجره خانه‌شان در طبقه اول ساختمان جمع‌وجوری در غرب تهران، آدم‌های خیابان را هم‌صحبت خود کرده است. مهران 10ساله کودک اوتیسم است که در نهمین‌ماه از شیوع کرونا، مادر را عاجز، همسایه‌ها …
کرونا بمیر!
۱۳۹۹/۰۸/۱۰
کرونا بمیر!
لیلا شریف ـ روزنامه‌نگار کرونا، ویروسی به وسعت تمام جهان است اما برای همه یک داستان را روایت نمی‌کند؛ چرا که قد‌علم‌کردن این ویروس در کنار مصایب اقتصادی و بیماری‌های مختلف، بار سنگین‌تری را بردوش برخی افراد قرار داد. بیماران اوتیسم و سندروم‌داون نیز از آن دسته افرادی هستند که بار سنگین کرونا را بیش از دیگران احساس می‌کنند و تمام تلاش‌ خانواده این افراد برای بهبود کیفیت زندگی فرزندانشان با سقوط عجیبی روبه‌رو شده است. آیلین آگاهی که بسیاری او را به‌دلیل راه‌اندازی کافه داونتیسم می‌شناسند، این …
عوارض خطرناک مصرف زیاد اسید فولیک در بارداری
۱۳۹۹/۰۸/۰۸ / دوران بارداری / اسید فولیک / اوتیسم / سبک زندگی / پارسی خبر
عوارض خطرناک مصرف زیاد اسید فولیک در بارداری
مطالعات نشان می‌دهد میزان بالا اسیدفولیک با تغییرات قابل توجهی در رشد مغز نوزاد مرتبط است.
شیوع اوتیسم از نیم قرن پیش تاکنون ۲۰ برابر افزایش یافته است
۱۳۹۹/۰۸/۰۷
شیوع اوتیسم از نیم قرن پیش تاکنون ۲۰ برابر افزایش یافته است
با گذشت سالها، تعداد کودکان مبتلا به اوتیسم به شدت افزایش یافته است. طبق یک تحقیق شیوع اوتیسم از سال ۱۹۸۰ تاکنون ۲۰ برابر افزایش یافته است. این بیشتر به این دلیل است که طیف کاملی از ویژگی ها امروزه رفتار اوتیسم محسوب می شوند، برخلاف اوایل که انزوای اجتماعی و رفتارهای تکراری به تنهایی علائم اصلی بودند. بنابراین، تعداد بیشتری از کودکان مبتلا به این اختلال با معیارهای بهبود یافته برای تشخیص شناسایی شدند.
ورود افراد غیر متخصص به کار درمانی/بیمه ها حمایت نمی کنند
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ / کار درمانی / اوتیسم / سالمندی
ورود افراد غیر متخصص به کار درمانی/بیمه ها حمایت نمی کنند
دبیر انجمن علمی کار درمانی ایران، نسبت به عدم پوشش بیمه ای خدمات کار درمانی و دخالت افراد غیر متخصص در این حوزه، انتقاد کرد.
ارتباط تغییر باکتری‌های روده با اوتیسم
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / اوتیسم / اختلالات عصبی رشدی / بیش فعالی
ارتباط تغییر باکتری‌های روده با اوتیسم
تهران- ایرنا- محققان رابطه بالقوه‌ای بین بیماری اوتیسم و تغییر در میکروبیوم روده شناسایی کردند که می‌تواند در درمان و کنترل اوتیسم موثر باشد.
دستگاه ارزیابی و تعدیل سیستم پردازش حسی مبتلایان به اوتیسم ثبت اختراع شد
۱۳۹۹/۰۸/۰۵ / اوتیسم / ثبت اختراع / دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
دستگاه ارزیابی و تعدیل سیستم پردازش حسی مبتلایان به اوتیسم ثبت اختراع شد
دانشجوی کاردرمانی دانشکده علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی موفق به ثبت اختراع خود در زمینه ارزیابی سیستم پردازش حسی مبتلایان به اختلالات حسی نظیر اوتیسم شد.
شناسایی 352 آزمون ارزیابی شناختی
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / علم و تکنولوژی
شناسایی 352 آزمون ارزیابی شناختی
ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی اقدام به ایجاد بانک اطلاعات آزمون‌های شناختی کرد که نتیجه آن شناسایی 352 آزمون بر حسب کارکردهای شناختی و 5 اختلال رایج شناختی شامل اوتیسم، بیش فعالی/نقص توجه، اختالات یادگیری، آلزایمر و اعتیاد بود.
مشکلات سلامت دوران نوزادی و احتمال ابتلا به اوتیسم و بیش فعالی
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / استانی - علمی دانشگاهی / اوتیسم / بیش‌فعالی
مشکلات سلامت دوران نوزادی و احتمال ابتلا به اوتیسم و بیش فعالی
محققان دریافتند، کودکان مبتلابه اوتیسم و اختلال توجه در دوران نوزادی بیشتر به پزشک و بیمارستان مراجعه می‌کنند.
اکولیلیا در اوتیسم؛ یک نشانه نامطلوب یا یک فرصت برای یادگیری؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / کدیلند / اوتیسم
اکولیلیا در اوتیسم؛ یک نشانه نامطلوب یا یک فرصت برای یادگیری؟
تا به حال شده کودکتان مدام کلمات و عباراتی که از شما، تلوزیون یا دیگران شنیده است را تکرار کند؟ به این رفتار، اکولیلیا گفته می‌شود.
۱۳۹۹/۰۷/۲۸
قربانیان آتش‌سوزی اردوگاه شهید باهنر 2نفر شدند
جوان مبتلا به بیماری اوتیسم که در جریان آتش‌سوزی در اردوگاه شهید باهنر دچار سوختگی شده بود پس از 10روز روی تخت بیمارستان تسلیم مرگ شد تا شمار قربانیان این حادثه به 2نفر برسد. به گزارش همشهری، ساعت14:59 روز پنجشنبه، 17مهرماه بخشی از اردوگاه شهید باهنر در شمال پایتخت که میزبان گروهی از بیماران اوتیسمی بود دچار آتش‌سوزی شد. دقایقی بعد آتش‌نشانان 2ایستگاه راهی محل حادثه شدند و تلاش برای مهار آتش‌سوزی آغاز شد. محل حادثه مرکزی اقامتی به مساحت 400متر بود که آتش‌سوزی از یکی از اتاق‌های آنجا که 15نفر را در …
پیشنهاد تخفیف طرح ترافیک برای خانواده‌های دارای فرد نابینا و مبتلا به اوتیسم
۱۳۹۹/۰۷/۲۴ / سید مناف هاشمی / معاون شهردار تهران / تخفیف طرح ترافیک برای خانواده نابینایان
پیشنهاد تخفیف طرح ترافیک برای خانواده‌های دارای فرد نابینا و مبتلا به اوتیسم
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد: مصوبه‌ای را در اختیار شورای شهر قرار می‌دهیم تا خانواده‌های افراد نابینا و مبتلا به اوتیسم بتوانند از تخفیف‌های طرح ترافیک بهره‌مند شوند.
توسعه اتاق‌های چندحسی مدارس
۱۳۹۹/۰۷/۲۳
توسعه اتاق‌های چندحسی مدارس
[شهروند] رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی در نشستی به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی نابینایان(عصای سفید) از احداث دو مدرسه خبر داد.نشستی که به مشکلات نابینایان از منظر آموزش‌وپرورش پرداخت.  سیدجواد حسینی آرمان بشر را  ایجاد جامعه دوستدار انسان دانست. آرمانی که بزرگ‌ترین مولفه‌اش دوستدار جامعه معلولان، اوتیسم، آسیب‌دیدگان جسمی حرکتی و نابینایان و… است. ما تمام تلاشمان را باید بکنیم تا قوانین جامعه برای دسترس‌پذیری و عادلانه‌سازی جامعه را در پیش ببریم. قانون حمایت از حقوق معلولان را داریم که بر برابری فرصت‌های آموزشی و شغلی تاکید دارد و دوم بر دسترسی‌پذیری امکانات و معابر و…. حسینی  با اشاره به اینکه عادلانه‌سازی …
نباید کودکان اوتیسم را از جامعه جدا کنیم/ گلایه انجمن اوتیسم از عدم آگاهی نسبت به این اختلال
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / عضو شورای شهر تهران
نباید کودکان اوتیسم را از جامعه جدا کنیم/ گلایه انجمن اوتیسم از عدم آگاهی نسبت به این اختلال
ایلنا: ​عضو شورای شهر تهران تاکید کرد که نباید کودکان و مبتلایان به اوتیسم را از جامعه جدا کنیم.
توجه به اوتسیم در ضوابط مناسب‌سازی شهرسازی
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / اوتسیم / مناسب‌سازی شهرسازی
توجه به اوتسیم در ضوابط مناسب‌سازی شهرسازی
رییس ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان‌های مردم نهاد شهر تهران از آمادگی برای افزودن شاخص‌های مرتبط با مناسب‌سازی برای اوتیسم به ضوابط شهرسازی خبر داد.
آتش دوباره به جان دانش‌آموزان افتاد
۱۳۹۹/۰۷/۲۰
آتش دوباره به جان دانش‌آموزان افتاد
فهیمه طباطبایی- خبرنگار  ظهر پنجشنبه، یکی از خوابگاه‌های اردوگاه شهید باهنر آتش گرفت و 15فرد دارای بیماری اوتیسم که به همراه مربیان‎شان برای اردو آنجا دور هم جمع شده بودند، صدمه دیدند. در نهایت یک نفر از آنها فوت کرد و دیگری با 70درصد سوختگی راهی بیمارستان شد. این خبر دردناک البته لابه لای خبر غم‌انگیز درگذشت استاد محمدرضا شجریان دیده نشد و رسانه‌ها کمتر به آن پرداختند. مسئولان آموزش و پرورش و بهزیستی هم تلاش کردند موضوع را در حد یک سانحه معمولی که به آنها مربوط نیست، فروبکاهند. اما در این میان …
شکایت دردسر ساز زن جوان از مهندس پولدار
۱۳۹۹/۰۷/۱۹
شکایت دردسر ساز زن جوان از مهندس پولدار
آخرین آمار مبتلایان «کووید-۱۹»/ شهادت یک مرزبان در هنگ مرزی سردشت/ شکایت دردسر ساز زن جوان از مهندس پولدار/ شناسایی جاعلان عناوین دولتی در تهران/ ریزش ساختمان قدیمی بر اثر گودبرداری/ معمای قتل مرد جوان روی میز بازپرس/ آتش در اردوی تفریحی پسران اوتیسمی/ سارق خانه‌های محله افسریه دستگیر شد/ عاملان آتش سوزی عمدی در اکباتان به دام افتادند/ نیسان مسافر کش توقیف شد
چالش‌های خانواده بزرگسالان طیف اوتیسم/۳ درخواست برای حمایت از این بیماران
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / اردوگاه شهید باهنر / اوتیسم / حریق / آتش سوزی / انجمن اوتیسم ایران
چالش‌های خانواده بزرگسالان طیف اوتیسم/۳ درخواست برای حمایت از این بیماران
مدیرعامل انجمن اوتیسم ایران با اشاره به چالش‌های خانواده افراد بزرگسال طیف اوتیسم، بر لزوم حمایت از این افراد و خانواده هایشان تاکید کرد و تحقق سه درخواست در این راستا را خواستار شد.
۱۳۹۹/۰۷/۱۹
داستان فرار آرین به پناهگاه مرگ
[سیما فراهانی] آرین ترسیده بود. نمی‌دانست باید به کجا پناه ببرد. آتش هر لحظه به او نزدیک‌تر می‌شد. مغزش فرمانی برای فرار صادر نکرد. آرین به زیر تختش پناه برد و همانجا نفس‌هایش به شماره افتاد. در آن مهلکه آتش و دود زیر تخت ماند، درنهایت جانش را از دست داد و به تنها قربانی این حادثه تلخ تبدیل شد. پسر بیست‌وپنج ساله‌ای که از بیماری اوتیسم رنج می‌برد و به اردوگاه شهید باهنر آمده بود تا دو روزی را تفریح کند، اما تفرجگاهش به قتلگاه او تبدیل شد و حالا هنوز مشخص نیست که علت دقیق این حادثه چه بوده است. حادثه‌ای که به مرگ یک بیمار اوتیسم و زخمی‌شدن یک بیمار دیگر منجر شد. کامیار همان بیماری است که حالا با 70‌درصد سوختگی راهی بیمارستان شده است.
آتش در اردوی تفریحی پسران اوتیسمی +عکس
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / آتش سوزی / وزارت آموزش و پرورش / انجمن اوتیسم ایران / اخبار حوادث
آتش در اردوی تفریحی پسران اوتیسمی +عکس
همزمان با مرگ یک پسر اوتیسمی در حادثه آتش‌سوزی اردوگاه شهید باهنر تهران بررسی کارشناسان برای علت این حادثه آغاز شد.
۱۳۹۹/۰۷/۱۹
حریق در اردوگاه شهید باهنر
سخنگوی سازمان اورژانس کشور از فوت یک نفر و مصدومیت یک تن درپی وقوع حریق برای گروه اوتیسم در اردوگاه شهید باهنر خبر داد.مجتبی خالدی در گفت‌وگو با ایسنا، در‫این‫باره اظهار کرد: ساعت ١۵ روز پنجشنبه، حریقی در اردوگاه شهید باهنر در محدوده تجریش تهران اتفاق افتاد. در یکی از سوئیت‫های این اردوگاه این اتفاق افتاده که مهمانان آن گروهی از بچه‌های اوتیسم بودند و این افراد با مربی‌های خود مجموعا ١۵ نفر بودند. متاسفانه پس از وقوع حریق یک نفر جان خود را از دست داده و یک نفر دچار سوختگی ٧٠ درصد شده که به بیمارستان شهید مطهری منتقل شده است.به گفته وی، بقیه افراد توسط عوامل اورژانس اکسیژن تراپی شده و اقدامات لازم برای آن ها انجام شده است. درمجموع پنج دستگاه آمبولانس و یک دستگاه موتورلانس به همراه مدیر جانشین …
۱۳۹۹/۰۷/۱۹
آتش‌سوزی مرگبار در اردوگاه باهنر تهران
 حریق در اردوگاه شهید باهنر جان یک بیمار اوتیسمی را گرفت و موجب مصدوم شدن بیمار دیگر شد. به گزارش همشهری، ساعت 14 پنجشنبه هفدهم مهرماه گزارش یک حادثه آتش‌سوزی در اردوگاه شهید باهنر تهران به سازمان آتش‌نشانی تهران اعلام شد و آتش‌نشانان 2ایستگاه راهی محل حادثه که خیابان باهنر، خیابان فیضیه بود شدند. در همین حال سیدجلال ملکی، سخنگوی آتش‌نشانی تهران درخصوص این حادثه به همشهری گفت: محل حادثه یک مرکز پذیرایی و اقامتی با مساحت حدود 400مترمربع بود که در آن چندین اتاق وجود داشت و در هر اتاق چند تخت و فرش …
۱۳۹۹/۰۷/۱۸ / اردوگاه شهید باهنر
جزئیات حریق در اردوگاه باهنر تهران/ هیچ دانش‌آموز و کادر مدرسه‌ای حضور نداشته است
به گزارش فارس، علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش ضمن ابراز تأسف از حادثه آتش سوزی اردوگاه شهید باهنر، اظهار کرد: عصر امروز پنج شنبه 17 مهر ماه 1399 تعداد ۱۴ نفر از افراد اوتیسمی مؤسسه خیریه صابرین بهشت یاسین به همراه چهار مربی در یکی از خوابگاه‌های اردوگاه شهید باهنر که ظرفیت آن بیش از ۲۰۰ نفر است، اسکان یافتند.
آتش‌سوزی در اردوی اوتیسمی‌ها | یک نفر کشته شده است
۱۳۹۹/۰۷/۱۷ / حوادث ایران
آتش‌سوزی در اردوی اوتیسمی‌ها | یک نفر کشته شده است
سخنگوی سازمان اورژانس کشور از وقوع آتش‌سوزی در اردوگاه شهید باهنر که محل برگزاری اردوی ویژه افراد اوتیسم بود و نیز کشته شدن فوت یک نفر در این حادثه خبر داد.
حریق در اردوگاه شهید باهنر تهران / یک اوتیسمی جان خود را از دست داد
۱۳۹۹/۰۷/۱۷ / مجتبی خالدی / اورژانس / آتش سوزی
حریق در اردوگاه شهید باهنر تهران / یک اوتیسمی جان خود را از دست داد
سخنگوی سازمان اورژانس کشور از حریق در اردوگاه شهید باهنر تهران و فوت یک بیمار اوتیسمی این خبر داد.
یک جان‌باخته و یک مصدوم در پی وقوع حادثه حریق برای گروه اوتیسم در اردوگاه شهید باهنر
۱۳۹۹/۰۷/۱۷ / اطفاء حریق
یک جان‌باخته و یک مصدوم در پی وقوع حادثه حریق برای گروه اوتیسم در اردوگاه شهید باهنر
سخنگوی سازمان اورژانس کشور از فوت یک نفر و مصدومیت یک تن در پی وقوع حریق برای گروه اوتیسم در اردوگاه شهید باهنر خبر داد.
ارایه خدمات تخصصی دندانپزشکی به مبتلایان بیماری‌های خاص و اوتیسم
۱۳۹۹/۰۷/۱۳ / دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
ارایه خدمات تخصصی دندانپزشکی به مبتلایان بیماری‌های خاص و اوتیسم
کلینیک دندانپزشکی "نورین" جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی به دنبال عقد قرارداد با سازمان‌ها و ارگان‌های ذیربط خدمات خاص دندانپزشکی را با تخفیف ویژه ارایه می‌کند.
چرا داروهای اوتیسم تحت پوشش بیمه نیستند؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۰ / اوتیسم / دارو / صنعت دارو / بیمه / شرکت های بیمه
چرا داروهای اوتیسم تحت پوشش بیمه نیستند؟
ایرنا نوشت: مدیرعامل انجمن اوتیسم ایران گفت: با توجه به اینکه بسیاری از افراد دارای اختلال اوتیسم دارای عوارض ثانویه و مشکلات متابولیک هستند نیاز به داروهایی دارند که متاسفانه گران هستند و تحت پوشش بیمه قرار ندارند.
داروی مبتلایان به اوتیسم تحت پوشش بیمه نیست/ داروهای ایرانی عملکرد لازم را ندارند
۱۳۹۹/۰۷/۱۰ / اوتیسم / دارو / وزارت بهداشت
داروی مبتلایان به اوتیسم تحت پوشش بیمه نیست/ داروهای ایرانی عملکرد لازم را ندارند
مدیرعامل انجمن اوتیسم ایران گفت: با توجه به اینکه بسیاری از افراد دارای اختلال اوتیسم دارای عوارض ثانویه و مشکلات متابولیک هستند نیاز به دارو‌هایی دارند که متاسفانه گران هستند و تحت پوشش بیمه قرار ندارند.
۱۳۹۹/۰۷/۰۹
رشد نوزادان نارس اوتیسم از ۶ ماهگی غیرطبیعی است
نتایج یک مطالعه و بررسی جدید که توسط محققان تایوانی انجام شده، نشان می‌دهد برخی از نوزادان نارسی که بعداً دچار بیماری اوتیسم شدند در دوران نوزادی خود ازمشکل تأخیر در رشد رنج می‌بردند.
بهبود عملکرد پسران مبتلا به اُتیسم با برنامه آموزش مدیریت رفتار
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / مقاله / اوتیسم / پایان نامه
بهبود عملکرد پسران مبتلا به اُتیسم با برنامه آموزش مدیریت رفتار
نتایج یک پژوهش نشان می دهد که تنظیم برنامه آموزشی برای نوجوانان و مادران در ارتباط با مشکلات مختلف رفتاری می‌تواند کاهش‌دهنده مشکلات باشد.
شلیک پلیس آمریکا به سوی یک کودک ۱۳ ساله مبتلا به اوتیسم+فیلم
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / اخبار "آمریکا"
شلیک پلیس آمریکا به سوی یک کودک ۱۳ ساله مبتلا به اوتیسم+فیلم
یک کودک ۱۳ ساله مبتلا به اوتیسم در ایالت یوتا هدف شلیک ماموران پلیس قرار گرفته است.
هنرمندان مشهور مبتلا به اوتیسم
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
هنرمندان مشهور مبتلا به اوتیسم
پس از موفقیتی که سریال «Love on the Spectrum » در شبکه نتفلیکس به دست آورد و باعث توجه بیشتر به بیماران اوتیسمی شد، برخی از بازیگران از راز ابتلای خود در کودکی به بیماری اوتیسم پرده برداشتند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •