یکشنبه, ۲۷ خرداد, ۱۴۰۳ / 16 June, 2024
مجله ویستا

خوردنی‌ های مفید برای زنان شیر‌ده


مصرف کلسیم و لبنیات در 3 ماه اول بعد از زایمان و زمان شیردهی به بانوان توصیه می‌شود. فریده موجر متخصص زنان و زایمان با اشاره به مصرف خوردنی‌های مجاز در دوران شیردهی اظهار کرد: به طور معمول آهن، کلسیم و لبنیات به بانوان شیر‌ده توصیه می‌شود. بهتر است در زمان شیردهی از میوه‌های تازه، سبزی‌های تازه، مواد پروتئینی به ویژه گوشت سفید و ماهی بیشتر استفاده شود.
وی افزود: متخصصان زنان و زایمان در هفته‌های اول بعد از زایمان برای بانوان شیرده مکمل‌های آهن، قرص‌های کلسیم و انواع ویتامین‌ها را تجویز می‌کنند. موجر تصریح کرد: مواردی که بعد از زایمان در بانوان شیرده به آن توجه می‌شود تراکم استخوان، کمبود آهن، کلسیم و انواع ویتامین‌ها است، تجویز مکمل‌ها و قرص‌ها و تنظیم رژیم غذایی خاص بانوان شیرده، این کمبودها را جبران می‌کند.
وی تاکید کرد: در صورتی که برخی بانوان به دخانیات و مخدرها اعتیاد دارند توصیه می‌شود در دوران شیردهی از مصرف آن جلوگیری شود. موجر خاطرنشان کرد: مصرف انواع میوه‌ها، سبزی‌ها و لبنیات در دوران شیردهی بسیار مفید است.
نی‌نی‌بان جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.