یکشنبه, ۲۷ خرداد, ۱۴۰۳ / 16 June, 2024
مجله ویستا

تعیین جنسیت قبل از بارداری، چگونه؟


برای این منظور حداقل باید دو پریود ماهیانه قبل از تاریخ پیشبینی شده برای بارداری، رژیم غذایی تنظیم شده توسط متخصص تغذیه به طور جدی و دقیق رعایت شود.
اصول برای پسردار شدن: لازم است مواد غذایی انسان غنی از سدیم و پتاسیم و فقیر از کلسیم باشد.ممنوعیت اجرای رژیم غذایی برای دختردار شدن: افراد مبتلا به اختلالات عصبی، بالا بودن کلسیم خون و نارساییهای کلیوی نباید این رژیم غذایی دختردار شدن را رعایت نمایند.ممنوعیت اجرای رژیم غذایی برای پسردار شدن: افراد مبتلا به بیماریهای فشار خون بالا، ناراحتیهای قلبی و عروقی و نارسایی های کلیوی نباید این رژیم غذایی را رعایت کنند.
رژیم غذایی برای دختردار شدن
پتاسیم مصرف نشود: میوه های خشک، حبوبات و موز مصرف نشوند. نمک رژیمی که غنی از پتاسیم است، نباید به جای نمک معمولی مصرف شود. منابع کلسیم همانند شیر و پنیر تازه بدون نمک (تمام پنیرهای تخمیر شده غنی از سدیم است) به مقدار زیاد مصرف شود. برای دختردار شدن میتوان کلسیم تجویز نمود.تدارک رژیم و اجرای محتاطانه آن: هرگونه انحراف از رژیم توصیه شده، شانس موفقیت را کم می کند. رعایت رژیم غذایی توصیه شده توسط زوجین موجب آسانی اجرای آن می شود، گرچه نوع تغذیه مرد هیچ تاثیری در مکانیسم این عمل ندارد. ترکیب یونی داروهایی که زن در طول مدت اجرای رژیم غذایی دریافت میکند نیز بسیار مهم است.
رژیم غذایی برای پسردار شدن
سدیم زیاد مصرف شود: هنگام تهیه غذا، به مقدار زیاد نمک اضافه کنید. ضمنا مواد غذایی مصرف نمایید که طبیعتا نمک زیادی دارند و یا درهنگام تهیه به آنها نمک زیادی اضافه شده است، مانند سوپهای آماده، بیسکویتهای شور، زیتون شور و غیره.
پتاسیم زیاد مصرف کنید: میوه های خشک (برگه زردآلو، آلوی خشک، انجیر، خرما و کشمش) و حبوبات (عدس، لوبیا، نخود و غیره) غنی از پتاسیم هستند. متخصصان تغذیه و پزشکانی که در این زمینه فعالیت دارند متقاعد شده اند که برای پسردار شدن می توانند توصیه به مصرف پتاسیم نمایند و اینکه کلسیم به کمترین مقدار ممکن مصرف شود. بنابراین در طول دوران اجرای رژیم، مصرف هر نوع فرآورده لبنی ممنوع است.
در جمع بندی علاوه بر اینکه یادآوری می شود تعداد مطالعاتی که این روشها را تائید می کنند، چندان زیاد نیست، ضمناً توجه به خطری که مصرف زیاد نمک و کمبود دریافت کلسیم میتواند بر سلامت مادران آینده بر جای گذارد نیز ضروری است، لذا در استفاده از چنین رژیم هایی ضمن مشاوره با متخصص تغذیه، خطرات مربوطه را مدنظر قرار دهید.