دوشنبه, ۲۸ خرداد, ۱۴۰۳ / 17 June, 2024
مجله ویستا

نزدیکی،‌ بهم ریختن سیکل قاعدگی


سوال مخاطب نی‌نی‌بان: وقتی من با همسرم نزدیکی کردم روز بعد پریود شدم یعنی به جلو افتاد تاریخش و پریود شدم چرا؟ در ضمن بعد از پریودم هم با همسرم نزدیکی داشتم و الان باید صبر کنم تا ماه بعد؟ اگر دوباره پریود شدم لازم است به پزشک مراجعه کنم؟
پاسخ دکتر کتایون برجیس، جراح و متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
به طور طبیعی یک رابطه جنسی نباید باعث تغییر در سیکل قاعدگی شما شود و بهتر است که برای تشخیص اینکه باردار هستید یا نه حتما تست بارداری انجام دهید. اما با توجه به اینکه در مورد قاعدگی خود اینکه با تاخیر است یا نه و اینکه میزان خونریزی شما در این دوران به چه میزانی است اطلاعاتی در اختیار ما قرار نداده اید بهتر است که به متخصص زنان مراجعه کنید تا هم تست بارداری را انجام دهید و هم بررسی های جدیدی برای شما در نظر گرفته شود. چون حتی اینکه نزدیکی شما بدون جلوگیری بود یا نه برای تشخیص مشکل شما خیلی مهم است.
نی‌نی‌بان جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «زندگی با کودک» و «سلامت زنان» در اختیار شما قرار می‌دهد.

براي عضويت در خبرنامه ني ني بان و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.

اگر شما هم سوال دارید و در مدتی کوتاه به صورت رایگان پاسخش را می خواهید به این صفحه بروید.