یکشنبه, ۳ تیر, ۱۴۰۳ / 23 June, 2024
مجله ویستا

پرده‌ها را عوض کنید


آشپزخانه بهترین مکان برای نشان دادن خلاقیت‌های خانم خانه است.
در آشپزخانه عناصر و اجزای بسیاری وجود دارد که با صرف مقداری وقت و هزینه می‌توان تغییراتی جالب و متنوع همگام با …

آشپزخانه بهترین مکان برای نشان دادن خلاقیت‌های خانم خانه است.

در آشپزخانه عناصر و اجزای بسیاری وجود دارد که با صرف مقداری وقت و هزینه می‌توان تغییراتی جالب و متنوع همگام با تغییر فصل‌ها در آن داد. قسمت مهم دکوراسیون داخلی آشپزخانه را کابینت آن تشکیل می‌دهد توجه به انتخاب کابینت در ابتدای مبله کردن منزل بسیار حائز اهمیت است، زیرا کابینت دارای انواع و اقسام متنوعی است و هزینه‌های متفاوتی را به ساکنان خانه تحمیل می‌کند.

اما اگر بخواهید تنوعی در آشپزخانه خود بدهید و هزینه زیادی را متحمل نشوید می‌توان تغییری روی کابینت‌ها اعمال کرد. بسته به جنس کابینت خود، می‌توانید آنها را رنگ کنید، توجه به اینکه تغییر رنگ برخی از کابینت‌ها به عهده کارخانه سازنده است، لازم به نظر می‌رسد. اما در هر صورت هزینه رنگ کردن کابینت بسیار کمتر از تعویض آن می‌باشد. در مورد انتخاب رنگ کابینت، رنگ داخل و طبقات آن دقت کنید چرا که در تغییر حال و هوای دکوراسیون آشپزخانه تاثیر بسیاری دارد.

برای انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه با توجه به فصل پاییز و تغییر حالات و روحیات مردم در این فصل می‌توان از رنگ‌های پاییزی استفاده کرد. رنگ‌های مناسب که در این فصل می‌توانید آنها را به کار ببرید و از لحاظ روانشناسی احساس بهتری داشته باشید، رنگ‌هایی هستند که در طبیعت و درختان پاییزی می‌بینید. از جمله این رنگ‌ها نارنجی، طلایی، قرمز، قهوه ای، کرم، سبز زیتونی و… می‌باشند. البته باتوجه به سلیقه خود و در نظر داشتن رنگ کلی مبلمان آشپزخانه و منزل خود می‌توانید از طیف وسیع رنگ‌های پاییزی، رنگ مناسب را انتخاب نمایید. از سوی دیگر دقت در جزئیات دکوراسیون داخلی آشپزخانه، می‌تواند برای تغییری جالب و جذاب ولی بسیار کم هزینه بسیار شما را یاری رساند. به‌طور مثال با تعویض دستگیره‌های کابینت‌ها می‌توان تغییری در نمای کابینت‌ها و در کل در دکوراسیون آشپزخانه ایجاد کرد. البته دستگیره‌ای که انتخاب می‌کنید می‌تواند از جنس‌های مختلفی مانند کریستال، فولاد آبدیده، برنج و… باشد. لولای درهای کابینت هم در چهره آن و هم در کاربری آن تاثیر دارد. انتخاب اجزای کابینت در کل تاثیر بسزایی در دکوراسیون آشپزخانه شما و حال و هوایی که باتوجه به فصل می‌خواهید، می‌گذارند. اما موارد دیگری را هم برای همگام نمودن دکوراسیون آشپزخانه با فصل پاییز می‌توان در نظر گرفت. به عنوان نمونه، نورپردازی روی کابینت‌ها و رنگ نوری که انتخاب می‌شود، بسیار در نمای آشپزخانه تاثیر دارد. برای این منظور می‌توانید از چراغ‌های کوچک کم مصرف در رنگ‌های متنوع استفاده کرده و آنها را در نقاط مختلف آشپزخانه نصب کنید تا هم آشپزخانه روشن تری داشته باشید و هم در قصری از نور آشپزی کنید. پرده‌های آشپزخانه را هم می‌توانید عوض کنید. پرده‌ها نقش مهمی‌در تزیین محل دارند. برای پرده آشپزخانه از پارچه‌های نازک و روشن استفاده کنید که طرحی مرتبط با محیط داشته باشد. کار دیگری که می‌توانید انجام دهید استفاده از کف پوش برای آشپزخانه است. کف‌پوش‌های نرم و خوش رنگ هم محیط آشپزخانه را دلپذیرتر می‌کنند و هم به زیبایی محیط می‌افزایند.