شنبه, ۳۰ تیر, ۱۴۰۳ / 20 July, 2024
مجله ویستا

نیکبخت دوست ندارم وارد تنش و جنجال شوم


نیکبخت دوست ندارم وارد تنش و جنجال شوم

خیلی ها معتقدند علیرضا واحدی نیکبخت آخر حاشیه است اما با زرنگی خاص خودش کمتر در دام می افتد و همیشه طلبکار هم می شود او در جواب می گوید بعضی ها دوست دارند مرا به حاشیه ببرند و به نیت خود برسند که چون با آنها هماهنگ نمی شوم, چنین تهمت هایی را به من می زنند

خیلی‌ها معتقدند علیرضا واحدی‌نیکبخت آخر حاشیه است اما با زرنگی خاص خودش کمتر در دام می‌افتد و همیشه طلبکار هم می‌شود. او در جواب می‌گوید: بعضی‌ها دوست دارند مرا به حاشیه ببرند و به نیت خود برسند که چون با آنها هماهنگ نمی‌شوم، چنین تهمت‌هایی را به من می‌زنند.

نیکبخت، هافبک و مهاجم خبرساز تیم پرسپولیس به این موضوع اشاره دارد که فوتبال سراسر تنش و حاشیه است و اگر با آنهایی که از این جنجال‌ها سود می‌برند، یکدست نشوید، آن‌وقت هزار حرف و حدیث برایت درست می‌کنند.

تا دیروز مرا یاغی و همیشه مشکل‌ساز قلمداد می‌کردند و حالا که سعی دارم سرم توی کار خودم باشد، باز به‌نوعی دیگر سربه‌سرم می‌گذارند و انگار از آرام‌بودن و کاری به کار دیگران نداشتن بنده، عده‌ای متضرر می‌شوند! وگرنه چرا هر مشکلی را می‌خواهند به من نسبت بدهند و هر مساله کوچکی که پیش می‌آید، دوست دارند مرا وارد آن نمایند؟

▪ چرا مرتب نوک اتهام به‌سوی شما نشانه می‌رود؟

ـ چون سعی دارم زندگی خودم را پیگیری کنم و دوست ندارم وارد تنش و جنجال شوم!

▪ منظورتان این است که عمدی در این کار وجود دارد؟

ـ شک نکنید همه این مسائل که عنوان می‌شود، با حساب و کتاب است و آنها منظور دارند وگرنه بنده مدت‌هاست سرم توی کار خودم است و کاری به کسی ندارم.

▪ وقتی به کمیته انضباطی باشگاه دعوت می‌شوی، یعنی چه؟

ـ آیا این دلیل بداخلاقی و یا حاشیه‌داشتن من است که فوری به آن پرداخته می‌شود؟

▪ ولی دارید طفره می‌روید و جواب منطقی نمی‌دهید.

ـ اتفاقا برعکس شما، من فکر می‌کنم و می‌گویم اصل داستان چیست؛ بازیکنان در حین تمرین و مسابقه ممکن است با هم اختلاف‌نظر پیدا کنند و باشگاه برای اینکه نظم حاکم در تیم را حفظ کند، جلسات توجیهی می‌گذارد و این دلیل بر بی‌انضباطی و مسائلی که عنوان می‌شود، نیست.

▪ موضوع احضار شما و مامانی به کمیته انضباطی چیست؟

ـ در راستای همین مسائلی است که گفتم و موضوع آنگونه که بعضی‌ها دوست دارند به آن دامن بزنند، نیست.

▪ پس چرا در آن شرکت نکردید؟

ـ چون ساعت آن با تمرین ما تداخل داشت، به روز و ساعت دیگری موکول شد.

▪ قبول دارید بعضی از برخوردهای شما با کادر فنی چندان هم دوستانه نیست؟

ـ منکر این مساله نیستم که اختلاف‌نظرهایی با کادر فنی در بعضی مواقع داشته‌ام ولی چرا همیشه باید این تصور منفی در ذهن بیاید که دعوایی در کار است؟ چرا اینگونه بیان نمی‌شود که با تبادل نظر و گفت‌وگوی دوستانه حل شده است.

▪ اختلاف شما با خلیلی حل شده است؟

ـ کدام اختلاف، چرا چنین حرف‌هایی مطرح می‌شود؟ در زمین بازی همیشه یکسری بحث‌هایی پیش می‌آید که همانجا هم تمام می‌شود و نمی‌دانم چرا آن را کش می‌دهند و مقصودشان از طرح این اتفاقات چیست.

▪ گفته می‌شود برخوردتان با اعضای تیم هم دوستانه نیست؟

ـ هر کس این موضوع را مطرح کرده از خصوصیات من اطلاع ندارد و نظر خودش را گفته است،‌چون قرار نیست با همه برخوردم یکسان باشد و روابط همه هم با من کاملا حسنه باشد زیرا در یک تیم بعضی‌ها اهل شوخی و خوش و بش نیستند که این موضوع ناخواسته باعث می‌شود رفتارها با یکدیگر تفاوت داشته باشد و این به معنی آن نیست که با هم مشکل داشته باشیم.

▪ مدتی است در بازی‌ها سنگین نشان می‌دهید علت آن را می‌توانید بگویید؟

ـ خودم چنین احساسی را ندارم، اما اگر در اذعان کارشناسان و طرفداران این‌گونه بوده شاید بعضی مواقع به دلیل آسیب‌دیدگی است که با آن مواجه بوده‌ام.

▪ اختلاف بین کادر فنی و بازیکنان تاثیر نداشت؟

ـ دوست ندارم وارد این مسائل شوم که فردا باز مرا به حاشیه ببرند و اجازه بدهید از جواب دادن به این‌گونه سوالات دوری کنم تا باز حرف و حدیث تازه‌ای نسازند.

▪ علت اینکه با قطبی روابط حسنه ندارید چیست؟

ـ این تفکر آنهایی است که هر جور دلشان می‌خواهد روابط بین من و سرمربی را نگاه می‌کنند چون هیچ مشکل خاصی با او ندارم و بعضی اختلاف‌نظرهای فوتبالی را نباید اینگونه مطرح و بزرگ کرد چون در همه تیم‌ها وجود دارد و نمی‌دانم در فرهنگ ما چرا آن را با آب و تاب دوست دارند بزرگ کنند.

صحبت از جدایی در پایان فصل کرده بودید.

هر سال به پایان فصل که نزدیک می‌شویم، اینگونه شایعات قوت می‌گیرد و حرف تازه‌ای نیست. من فعلا به تیم و موفقیت آن فکر می‌کنم و مسأله جدایی اصلاً در دستور کارم قرار ندارد.

▪ حتی اگر قطبی در تیم بماند؟

ـ باید بگویم در خصوص ماندن یا رفتن هر دو طرف باید تصمیم بگیرند و اینگونه نیست که باشگاه یا بازیکن به تنهایی بخواهد نظرش را دیکته کند. در مورد آقای «قطبی» هم باید بگویم من با ایشان هیچ مشکلی ندارم و اصولاً به عنوان یک بازیکن به کادر فنی احترام می‌گذارم و تابع ضوابط باشگاه هستم.

▪ کی پرسپولیس مثل دهه ۶۰ و ۷۰ خود می‌شود؟

ـ شرایط فوتبال در لیگ برتر فرق کرده است و امروزه همه تیم‌ها مدعی هستند و تفاوت تیم‌ها با یکدیگر مثل گذشته فاحش نیست و می‌بینید تیم‌هایی مثل سایپا و سپاهان قهرمان لیگ می‌شوند اما به‌طور حتم پرسپولیس در فصل آینده روند بهتری خواهد داشت و همان تیم کوبنده خواهد شد.

▪ آیا شما به سیستم یک مهاجم در همه بازی‌ها معتقدید؟

ـ در جایگاهی نیستم که بخواهم در خصوص سیستم نظر بدهم اما نظر شخصی‌ام این است که همه بازیکنان اگر در سیستم حل شوند و تفکرات واحد را در زمین به‌کار بندیم، به‌طور یقین جواب خواهد داد و اینطور نیست که اگر دو مهاجم داشته باشیم، حتماً موفق می‌شود چون بعضا ۳ مهاجم هم داشته‌ایم ولی چون کار اصولی انجام نشده، جواب نداده است.

▪ نیکبخت واقعی را در ۳ بازی آینده می‌بینیم؟

ـ همیشه سعی و تلاش خود را به‌کار گرفته‌ام که برای تیم مثمرثمر باشم، لذا امیدوارم خداوند کمک کند با پیروزی در بازی‌های باقیمانده، همانی باشم که طرفداران دوست دارند.