پنجشنبه, ۴ مرداد, ۱۴۰۳ / 25 July, 2024
مجله ویستا

اگر می‌خواهید مردی نمونه باشید...


اگر می‌خواهید مردی نمونه باشید...

اگر می خواهید مردی نمونه باشید باید بدانید که:
۱ - زنان باید درک شوند. نیازها و عواطف و حضور او را درک کنید. شما باید شادی و ناراحتی و سر زندگی و کسالت و همه حالات او را درک کنید .
۲ - زن …

اگر می خواهید مردی نمونه باشید باید بدانید که:

۱ - زنان باید درک شوند. نیازها و عواطف و حضور او را درک کنید. شما باید شادی و ناراحتی و سر زندگی و کسالت و همه حالات او را درک کنید .

۲ - زن با صحبت کردن آرام می شود.همین که شروع به تعریف کردن می کند انگار که مسایلش به بهترین صورت حل می شود. هرگز او را از تعریف کردن و صحبت کردن باز ندارید.

۳ - گوش کنید. تا می توانید به حرف هایش گوش کنید. یادتان باشد وانمود نکنید که دارید به حرف هایش گوش می کنید بلکه واقعاً به حرف های او دقت کنید. گوش کردن به صحبت های زن، بذر صمیمیت را در دل شکننده او می کارد. هنگامی که صحبت می کند صمیمانه و با مهر و محبت نگاهش کنید و به حرف هایش دقت کنید.

۴ - راه حل ندهید. سریع پیشنهاد و راه حل ندهید. زن نمی گوید که شما مشکل را حل کنید. او می گوید چون فقط می خواهد که حرفها و مشکلاتش گفته شود. و نه این که به سرعت مسئله حل شود. اگر می گوید سرم درد می کند نگویید «برو دکتر.» بلکه بگذارید به صحبتش ادامه دهد.

۵ - زن به توجه شما نیاز دارد . به او توجه کنید، به نیازهایش، به لباسهایش، به صورتش و به آرایش جدیدش به ... به فعالیت های روزانه اش و به صبوری و اخلاق نیکویش. به تبسم و اخم او، به همه چیز ...

۶ - به مهمانی که می روید بین مردم غرق نشوید و هر از گاهی به دنبال او نیز بگردید. هم توجه کنید و هم به او فضا بدهید. او کفشی جدید خریده و از شما نظر می خواهد، شما به او می گویید کفش خوبی است. البته خود او می داند که کفش خوبی خریده اما می خواهد بشنود که «فوق العاده است».

۷ – زن، مرد را مقتدر دوست دارد . مرد، حتی اگر ضعیف باشد، نباید ابراز ضعف کند. دست کم نشان دهید که مقتدر هستید. با شخصیت و محترم باشید. ورزش کنید و خرابی های خانه را به سرعت اصلاح کنید. مسئولیت پذیر باشید.

۸ - زن دوست دارد که به او احترام بگذارید. به او احترام بگذارید. فقط خدا می داند که احترام گذاشتن به او چقدر برایش لذت بخش است. اگر هر دوی شما جلوی در ایستاده باشید، او واقعاً لذت می برد اگر به او بگویید «اول شما بفرمایید». آری به همین سادگی. هرگز او را در برابر دیگران سرزنش نکنید حتی اگر اشتباه مسلمی مرتکب شده باشد.

۹ - زن به اعتبار نیاز دارد. زن را یکی از معتبرترین افراد خانواده معرفی کنید؛ البته بدون لطمه زدن به شخصیت خودتان.

۱۰- به همسرتان قوت قلب بدهید. به او اطمینان دهید که دوستش دارید. به زبان بیاورید و بگویید دوستت دارم. عزیزم دوستت دارم. آری همین جمله را به زبان بیاورید. نگویید این کلمه لوس است. به او بگویید خانه بدون او روح ندارد. این جملات به زن قوت قلب می دهد که او در کانون عشق و محبت همسرش واقع شده است.

چند نکته به آقایان برای حمایت عاطفی از همسرانشان

اگر می خواهید همسرتان همواره زنی با طراوت و سرزنده، و مادری سنجیده و مهربان برای فرزندتان باشد تصور نکنید که مجبورید بهای سنگینی برای حصول به این نتیجه بپردازید. فقط کافی است دقایقی را دقیقاً به حرف های او گوش دهید.

۱ - وقتی احساس می کنید همسرتان ناراحت است منتظر حرف زدن او نمانید. اگر شما آغازگر صحبت باشید ۵۰ درصد ناراحتی اش را از بین برده اید. نگذارید سکوت طرفین، فضای سنگینی بر خانه حاکم کند.

۲ - وقتی به او اجازه صحبت می دهید بدانید ناراحت شدن از این که او چرا ناراحت است کمکی به حل مسئله نمی کند.

۳ - صحبت او را قطع نکنید.

۴ - وقتی نمی دانید چه بگویید، بهتر است حرفی نزنید. اگر نمی توانید حرف مثبتی بزنید یا به هر دلیلی نمی توانید جانب احتیاط را نگه دارید، بهتر است ساکت بمانید.

۵ - اگر همسرتان قصد صحبت نداشت، با طرح سؤال او را به صحبت وادار نمایید.

۶ - احساسات او را اصلاح نکنید؛ و در مقام داوری برنیایید.

۷ - تا حد امکان آرامش خود را حفظ کنید. واکنش نشان ندهید. چرا که اگر برای لحظه ای کنترل خود را از دست بدهید قطعاً شما بازنده خواهید بود و البته پشیمان!

نکاتی که در بالا ذکر شد شاید در نگاه اول بسیار ساده و سطحی و بی اهمیت جلوه کند ولی باور کنید که با رعایت همین نکات ساده ( و البته بی هزینه ) بسیاری از مشکلات مربوط به نبود صمیمیت بین همسران حل می‌شود.

با رعایت این نکات از سوی آقایان قطعاً صمیمیت در زندگی پر رنگ تر خواهد شد .آری صمیمیتی که اگر در خانه حاکم باشد همه مشکلات کم رنگ می شوند و حاضر نخواهید بود که آن را با دنیا عوض کنید.

مگر ما از زندگی چیزی جز صمیمیت و یکدلی، و فضایی با عشق و محبت می خواهیم؟ مگر نه این است که حتی آن کسی که به دنبال کسب ثروت است هدفش رسیدن به آرامش است؟