پنجشنبه, ۲۴ خرداد, ۱۴۰۳ / 13 June, 2024
مجله ویستا

بمب روحیه


بمب روحیه

دود از کنده آقاکریم همچنان بلند می شود تا بمب روحی پرسپولیس, وزنه ای قابل اتکا و اطمینان بخش برای شیرهای قطبی باشد در حقیقت کریم باقری سلطان شیرهای قطبی در میانه زمین است تا با وجود او همگان پرسپولیس متفاوتی را شاهد و ناظر باشند

دود از کنده آقاکریم همچنان بلند می‌شود تا بمب روحی پرسپولیس، وزنه‌ای قابل اتکا و اطمینان‌بخش برای شیرهای قطبی باشد. در حقیقت کریم باقری سلطان شیرهای قطبی در میانه زمین است تا با وجود او همگان پرسپولیس متفاوتی را شاهد و ناظر باشند.

کریم باقری ۳۵ ساله است، اما مثل یک جوان ۲۰ ساله در زمین دوندگی دارد تا با بازی‌های موثر و زیبای خویش بسیاری از معادلات را عوض کرده و همه را به تحسین وادارد. حتی علی دایی سرمربی تیم ملی که در این تیم جوانگرایی انجام داده، مجاب می‌شود در نوع تفکرات خویش تجدید نظر کرده و از کریم بخواهد که تیم ملی فوتبال را در راه حضور در جام‌جهانی ۲۰۱۰ یاری و همراهی کند.

کریم در این فصل هر زمان که در ترکیب پرسپولیس بوده، مثل یک جوان دویده، بازی درگیرانه انجام داده و پاسوری کرده و در کنار آن در قالب یک گلزن قهار برای تیمش گلزنی کرده است تا امروز با زدن ۷ گل در شمار گلزنان برتر لیگ برتر قرار بگیرد.

کاپیتان کریم نه امروز که همیشه ایام مورد تایید و احترام بوده است و این را نیز مرهون زندگی سالمش می‌داند که هیچ زمان خود را گم نکرده و از مسیر درست زندگی تخطی ننموده است. الگویی خوب برای تمام نوجوانان و جوانانی که می‌خواهند در فوتبال به بزرگی برسند، کریم اگر به اینجا و این کرامت و عزت رسیده، کار شاقی نکرده است، فقط تلاش و کوشندگی و سالم زیستن را سرلوحه زندگی خویش قرار داده و شهرت، ذره‌ای اصالتش را به بازی نگرفته است.

کاپیتان کریم دیروز برای پرسپولیس در بازی با سپاهان، وزنه‌ای سنگین بود تا نقشی موثر در پیروزی سرخ‌ها داشته باشد. هم گل زد و هم گل ساخت تا هوش و ذکاوتش را دوباره که نه بلکه صدباره و بیشتر به معرض تماشا بگذارد. واقعا در چنین شرایطی باید به علی دایی کاملا حق داد که مصرانه از کریم باقری بخواهد که با تجدیدنظر از تصمیم‌ چندساله‌اش، دیگر بار به جمع ملی‌پوشان پیوسته و همچون ژنرالی پرهیبت، تیم ملی را در راه حضوری شایسته در جام‌جهانی آفریقای‌جنوبی همراهی کند.

حجت‌الله اکبرآبادی