دوشنبه, ۲۸ خرداد, ۱۴۰۳ / 17 June, 2024
مجله ویستا

اما و اگرهای کار خانگی با اینترنت


اما و اگرهای کار خانگی با اینترنت

تقریبا دو سال از زمانی که من از شغلم در یک شرکت چندملیتی استعفا دادم تا کسب و کار خانگی خودم با اینترنت را راه بیاندازم، می‌گذرد. برای شخص من این یک گذار خوب محسوب می‌شود. یک سال …

تقریبا دو سال از زمانی که من از شغلم در یک شرکت چندملیتی استعفا دادم تا کسب و کار خانگی خودم با اینترنت را راه بیاندازم، می‌گذرد. برای شخص من این یک گذار خوب محسوب می‌شود. یک سال کار کردن در یک شرکت موجب شده بود تا به خوبی بدانم که از نظر حرفه‌ای چه کاری می‌خواهم انجام دهم، که مسلما کار کردن برای دیگری جز آن نبود...

از دلایل دیگری که این گذار را برایم آسان می‌کرد این بود که در هنگام استعفا من فقط ۲۲ سال داشتم، نه بدهی‌ای برای پرداختن داشتم و نه مسوولیتی!

امروزه افراد بسیاری هستند که می‌خواهند درباره شرایط کار کردن از خانه بدانند. آنها این کار را دوست دارند، اما هنوز برای این تغییر مردد هستند و می‌خواهند بدانند که چطور باید برای این تغییر آماده شوند. بنابراین دوست دارم تا تجاربم را در طی این دو سال با آنها در میان بگذارم: اگر در وجودتان نیاز روزانه به داشتن کنش‌های متقابل اجتماعی احساس می‌کنید، گزینه کار در خانه نمی‌تواند برای شما مناسب باشد. بعضی‌ها هستند که باید همیشه دور و برشان رفت و آمد باشد، عده‌ای هم نیاز به روابط رو در رو دارند، و برای اینگونه افراد، اشتغال در یک شرکت می‌تواند بهتر باشد.

برنامه‌های پیام رسان، توییتر و شبکه‌های اجتماعی تحت وب می‌توانند راه حلی برای غلبه بر این مشکل باشند، اما همه ما می‌دانیم که اینگونه ارتباطات مجازی با روابط حقیقی خیلی متفاوت هستند.

اگر شما تنها زندگی می‌کنید، مشکلی نیست. اما اگر با والدین، دوستان، یا همسر و فرزندانتان زندگی می‌کنید، باید آمادگی فاصله گرفتن بیشتر از آنها را داشته باشید. دیگران ممکن است نیاز به وقت زیادی داشته باشند تا بتوانند قبول کنند که هنگامی که شما در خانه و پشت کامپیوترتان نشسته‌اید، واقعا در حال کار کردن هستد. در نتیجه ممکن است که آنها برای کوچکترین مسائل در اتاقتان را بزنند یا به شما تلفن کنند.

در نظر گرفتن یک اتاق کار در خانه شاید راه‌حل مناسبی باشد، گرچه برای رفع مشکل کمی سخت خواهد بود. شاید شما کاری را که من انجام می‌دهم دوست داشته باشید، اما قابل انکار نیست وقتی که روز آفتابی خوبی را بیرون از پنجره شاهدید، نمی‌توان روی کار تمرکز کرد!

اگر شما فرد منضبطی باشید، آنگاه شاید با چنین مشکلاتی مواجه نشوید. اما اگر شما به یک رییس تا همکار محتاجید تا شما را به تحرک وادارد، آنگاه این موضوعات به ظاهر کوچک برایتان مساله‌ساز خواهند شد.

یکی از مزیت‌های کار در شرکت این است که بین محل سکونت شما و محل کارتان یک تفاوت فیزیکی وجود دارد. من معتقدم که این تفاوت تاثیر زیادی روی سلامت فرد دارد.

اینکه برای دیگران توضیح دهید که «چه کاره هستید؟» خیلی مشکل است! هر وقت درباره شغلم از من سوال می‌کنند، من در جواب فقط می‌گویم «با وب‌سایت‌ها کار می‌کنم». پیش خودم فکر می‌کنم که یک طراح وب یا مسوول وب سایت یک شرکت هستم، چون خیلی مشکل است که کارتان را برای کسی که از اینترنت فقط برای چک کردن ایمیل‌هایش و گه گاهی هم جستجو کردن در Google استفاده می‌کند، توضیح دهید.

در ادامه این مطلب به برخی مزیت‌های کار خانگی با اینترنت اشاره شده و آمده است: شاید یکی از بزرگترین حسن‌های کار خانگی، انعطاف‌پذیری آن باشد. یک مثال ساده: مدت‌ها پیش یکروز من فراموش کردم هنگام خواب ساعت را زنگ بگذارم و صبح خواب ماندم. شما هر زمان که بخواهید، و به هر صورتی که دوست داشته باشید، می‌توانید کار کنید. افرادی هستند که راندمان کاریشان در شب‌ها بالاتر است. برای این افراد کارهای خانگی می‌تواند خیلی ایده آل باشد.

شما می‌توانید در تعطیلات هم کار کنید، در حالی که از یک سر دنیا به سر دیگرش می‌روید! اینکه در یک کشور یا یک شهر برای همیشه زندگی و کار کنید، خیلی وحشت‌انگیز است!