پنجشنبه, ۴ مرداد, ۱۴۰۳ / 25 July, 2024
مجله ویستا

آزمایشگاه سیار در پورشه


آزمایشگاه سیار در پورشه

یکی از عللی که باعث شد خودروهای الکتریکی و هیبریدی اعتباری برای خود کسب کرده و توجهات را به سمت خود جلب کند اقدام شرکت خودروسازی پورشه در ادغام این دو بود.
سال گذشته بود که شرکت …

یکی از عللی که باعث شد خودروهای الکتریکی و هیبریدی اعتباری برای خود کسب کرده و توجهات را به سمت خود جلب کند اقدام شرکت خودروسازی پورشه در ادغام این دو بود.

سال گذشته بود که شرکت پورشه اعلام کرد مدل هیبریدی پورشه ۹۱۸ اسپایدر مورد توجه تمامی شیفتگان این خودرو در جهان قرار گرفته است و همگی با اشتیاق از آن استقبال کرده‌اند. سرانجام اواخر فوریه سال ۲۰۱۱ با حرکتی سریع و پرشتاب که از سال قبل آغاز شده بود، شرکت پورشه از پورشه باکستر مدل E رونمایی کرد. این نمونه نیز با استقبالی شبیه به ۹۱۸ اسپایدر هیبریدی از سوی علاقه‌مندان مواجه شد. ماتیاس مولر، مدیر اجرایی شرکت پورشه معتقد است تولید پورشه باکستر مدل E به کمپانی کمک خواهد کرد تا تکنولوژی خودروهای الکتریکی مورد استفاده در مدل‌های الکتریکی بعدی این شرکت را بهبود بخشیده و به هماهنگی مناسب و درخور توجهی دست یابد.

خودروهای الکتریکی یکی از چالش‌های مهم در سال جدید بود و مهندسین و طراحان پورشه مایلند با توجه به پتانسیل و داشته‌های ارزشمندشان به نوعی درحل این چالش نقشی ایفا کرده و کمک کنند.

«ماتیاس مولر» در مصاحبه‌ای با وب‌سایت- اکسپرت رویوز (Expert Reviews) عنوان کرده که پورشه باکستر مدل E به عنوان یک آزمایشگاه سیار و متحرک در حل مشکلات علمی و واقعی خودروهای الکتریکی به ما کمک می‌کند و این دقیقا همان چیزی که مشتریان و علاقه‌مندان به شرکت پورشه از ما انتظار آن را دارند.قدرت موتور پورشه باکستر E حدود ۲۴۰ اسب بخار بوده و شتاب صفر تا صد آن ۳‌/‌۵ ثانیه می‌باشد.

از آنجا که این خودرو تماما برقی است آلایندگی آن نزدیک به صفر و در حرکت‌های سریع بین صفر تا ۱۰۰ کیلومتر هیچ‌گونه آلایندگی ندارد.با وجود آن که شرکت پورشه در حال کار روی تنظیم دقیق موتور اتومبیل‌های الکتریکی است به تلاش خود برای توسعه تولید ماشین‌های هیبریدی هم ادامه می‌دهد.

پورشه پانامرا هیبریدی مدل S تا آخر امسال در نمایندگی‌های مجاز فروش قابل خرید برای مشتریان خواهد بود.این خودروی ۴ در هیبریدی دارای شتاب صفر تا صد ۷‌/‌۵ ثانیه و حداکثر سرعت ۲۶۷ کیلومتر بر ساعت است. بدیهی است که این خودرو جهت تست اولیه طراحی شده است.شرکت پورشه منتظر برآورد سازمان حفاظت از محیط‌زیست در مورد این خودرو است. در تست اتحادیه اروپا میزان مصرف سوخت پانامرای S هیبریدی ۱‌/‌۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر (۳۳ مایل بر گالن)‌ اندازه‌گیری شده است.

سایت motortrend

مترجم: آتنا حسن‌آبادی