پنجشنبه, ۲۸ تیر, ۱۴۰۳ / 18 July, 2024
مجله ویستا

با رعایت این نکات همیشه خوش عکس باشید


با رعایت این نکات همیشه خوش عکس باشید

شاید شما هم جزو کسانی باشید که از هیچ کدام از عکس های خودتان راضی نیستید و با دیدن آنها چندان خوشحال نمی شوید. اگر این طور است حتما نکات زیر را بخوانید.


● به سمت راست نگاه کنید.
مطالعاتی …

شاید شما هم جزو کسانی باشید که از هیچ کدام از عکس های خودتان راضی نیستید و با دیدن آنها چندان خوشحال نمی شوید. اگر این طور است حتما نکات زیر را بخوانید.

به سمت راست نگاه کنید.

مطالعاتی که در دانشگاه ویک فارست آمریکا انجام شد نشان می دهد سمت چپ صورت نسبت به سمت راست آن جذاب تر است، ظاهراً به این دلیل که سمت چپ صورت احساسات بیشتری را نشان می دهد. به همین دلیل توصیه می شود هنگام گرفتن عکس سرتان را کمی به سمت راست بچرخانید تا طرف چپ صورتتان دیده شود.

در انتخاب آرایشتان دقت کنید.

از انتخاب مواد آرایشی براق یا حاوی مقادیر بالای دی اکسید تیتانیوم خود داری کنید. اگرچه این مواد به چهره شما جلوه ای روشن می دهند، ولی نور فلاش دوربین باعث می شود که صورتتان بیش از حد براق و سفید به نظر برسد. اگر از کرم پودر استفاده می کنید، حتما روی آن مقداری پن کیک هم بزنید تا برق آن کم شود.

مستقیماً به لنز دوربین نگاه نکنید.

نگاه مستقیم به لنز دوربین باعث می شود چشم ها برق بزنند یا قرمز به نظر برسند، بنابراین به نقطه ای نگاه کنید که کمی بالاتر یا پایین تر از لنز قرار گرفته باشد. اگر نمی خواهید چشم ها نیمه باز به نظر برسند، به نقطه ای کمی دور از دوربین نگاه کنید.

دوربین را دقیقا بالای سطح چشم ها یا هم سطح با آنها قرار دهید.

متاسفانه پدیده ای به نام چانه دوتایی بعضی از بهترین عکس ها را خراب می کند. برای جلوگیری از این اتفاق، دوربین را دقیقا بالای سطح چشم ها یا هم سطح با آنها قرار دهید. همین طور بهتر است سرتان را کمی بالا بگیرید و چانه تان را جلو بیاورید.

نور نباید مستقیم بتابد.

معمولاً تنظیم نور آسان نیست مگر اینکه یک عکاس حرفه ای باشید. با این حال همیشه به یاد داشته باشید که نور مستقیمی که از بالا می تابد می تواند بر چهره تان سایه بیندازد. سعی کنید در مکانی عکس بیندازید که نور ملایم تری دارد. اگر در محیط سرپوشیده نیستید هنگام گرفتن عکس در سایه بایستید.

حرفه ای ژست بگیرید.

اگر می خواهید عکسی تمام قد بیندازید بدنتان را به اندازه سه چهارم فاصله تا دوربین بچرخانید، به طوری که یکی از شانه هایتان به دوربین نزدیک تر و یکی از پاها جلوی دیگری قرار بگیرد. با این کار بدن شما لاغرتر از زمانی که دقیقاً روبروی دوربین می ایستید به نظر خواهد رسید. صاف بایستید و شکمتان را کمی جمع کنید.

اهمیت لبخند را فراموش نکنید.

بسیاری از ما موقع لبخند بر دهانمان تمرکز می کنیم، اما تیرا بنکس، سوپرمدل، می گوید همه چیز به چشم های شما بستگی دارد. به جای نیشخند، به چیزی فکر کنید که خوشحالتان می کند و لبخندی طبیعی بزنید. لبخند شما باید با صورتتان هماهنگ باشد، مثلاً اگر دندان های زیبایی دارید لبخندی بزنید که آنها را نشان بدهد، در غیر این صورت بهتر است لبخندتان ملایم و بسته باشد.

تمرین کنید.

اگر می خواهید عکسی بی عیب و نقص بیندازید، سعی کنید زاویه های مختلف صورت و بدن همین طورطرز لبخند و حالات صورت را امتحان کنید و ببینید کدام یک برای چهره و بدن شما مناسب تر است. این کار را می توانید مقابل آینه و یا با دوربین خودتان تمرین کنید.