یکشنبه, ۳۱ تیر, ۱۴۰۳ / 21 July, 2024
مجله ویستا

آسیب های غذا خوردن مقابل تلویزیون


اثرات منفی غذا خوردن در مقابل تلویزیون

بچه ها بیشتر در معرض این عادت نادرست خانوادگی قرار می گیرند. غذا خوردن در مقابله تلویزیون می تواند باعث چاقی شود. در واقع بچه هایی که در مقابل تلویزیون غذا می خورند بیشتر در معرض دریافت چربی، قند و دریافت کالری اضافه هستند. علاوه بر این، تماشای تلویزیون به قدری حواس بچه ها را پرت می کند که آن ها متوجه سیری خود و دست کشیدن از غذا نمی شوند. این کار نیز بدون شک به افزایش وزن و کسب عادت های نادرست غذایی منجر می شود.کودکان به طور متوسط روزانه دو ساعت به تماشای تلویزیون صرف می کنند. در طول این مدت نیز از زمان استفاده کرده و صبحانه، ناهار یا شام می خورند.

یک متخصص تغذیه با بیان اینکه عدم تمرکز بر غذا خوردن تاثیر می گذارد، گفت:اگر هنگام میل غذا تمرکز کافی وجود نداشته باشد، باعث تغییر رفتار در غذا خوردن و مقدار غذای مصرفی افراد می شود.

آسیب های غذا خوردن مقابل تلویزیون
غذا خوردن مقابل تلویزیون

وی با اشاره به پهن کردن سفره غذا جلوی تلویزیون اظهار داشت:هنگام تماشای تلویزیون و گوش دادن به موزیک های هیجانی از خوردن غذا خودداری کنید زیرا باعث تغییر رفتار غذایی و تند تند غذا خوردن انسان می شود.

این متخصص تغذیه درباره عوارض تند غذا خوردن بیان کرد:این کار منجر به احساس سیری و ایجاد واکنش های فیزیولوژیکی در افراد می شود.

وی با بیان اینکه افزایش وزن یکی دیگر از آسیب های تندتند غذا خوردن است، اذعان داشت:تند تند غذا خوردن باعث دریافت بیش از اندازه کالری در بدن می شود که عامل افزایش وزن و چاقی افراد را به همراه دارد.

این متخصص تغذیه بیان کرد:از پهن کردن سفره غذا، در مکان هایی که موجب تغییر رفتارغذایی و تندتند غذا خوردن می شود خودداری کنید، زیرا باعث ایجاد هیجانات مثبت و منفی که سلامت انسان را به خطر می اندازد می شود.

آسیب های غذا خوردن مقابل تلویزیون