جمعه, ۱ تیر, ۱۴۰۳ / 21 June, 2024
مجله ویستا

سرم مو پدیده ای که نمیگذارد موها هرگز بریزند


همه چیز درباره سرم مو

یک روز بد برای موها، برای خانم ها حکم کابوس دارد! در زندگی امروزی، همه ی انسان ها در هر کاری تعجیل دارند و همیشه وقت کم می آورند. البته سرعت بالای زندگی مدرن، عوارضش را هم بر روی پوست و موی شما نشان خواهد داد.سرم مو، همان طور که از اسمش پیداست، محصولی آرایشی برای موست که به بهبود موهای درهم و برهم، وز شده و غیر قابل کنترل کمک می کند. هر کس که چنین مویی را تجربه کرده باشد، در واقع سرم مو مانند یک پوشش محافظ عمل می کند، که بین موهای شما و شرایط خشن محیطی را می پوشاند. مانند کت بارانی که می پوشید تا خودتان را از باران محافظت کنید، سرم مو هم زمانی که بر روی موهای شما استفاده شود، کار پوششی را خواهد کرد که از موهای شما در برابر صدمات اشعه های خورشید و عوارض بد آن محافظت می کند.

معمولاً در طی زمان اولویت ها تغییر نمی کنند. هر اولویتی هم به اولویت دیگر وابسته است و نوعی واکنش زنجیره ای بین آنها وجود دارد. اگر اولویت زیبایی شما موها باشند، قطعاً ریزش آنها اولین کابوس وحشتناک تان است.

  


سرم مو پدیده ای که نمیگذارد موها هرگز بریزند

تاثیر سرم مو در سلامت موها

خیلی ها می گویند ریزش مو روندی ست که قابل پیشگیری نیست و معمولاً افراد با شروع ریزش موها دوره ای سخت و استرس زا را پشت سر می گذارند. البته استرس خود یکی از عوامل ریزش موست! می بینید چطور این حلقه ها به هم ارتباط پیدا می کنند؟ پس بهتر است سررشته ی این حلقه ها را پیدا کنیم و روش مراقبتی مان را از نقطه ی شروع پایه ریزی کنیم.

خشکی و ضعیف شدن موها یکی از اولین علت های کاهش تعداد موهای سر است و سرم مو کمک می کند تا لطافت موها حفظ شود. البته این محصول فواید زیادی دارد که بعضی از انواع آن بسیار بهتر و مطمئن تر هم عمل می کنند. در این راهنما شما را با این محصول زیبایی بخش و پدیده ی هزاره ی جدید برای سلامت موها آشنا می کنیم:

سرم مو چیست؟

سرم مو محصولی آرایشی-بهداشتی ست که وظیفه ی اصلی آن لطافت بخشیدن و نرم کردن فولیکول های موهای سر است. اگرچه بیشترین کاربرد آن برای موهای مجعد و فر است؛ اما حتی برای استفاده موهای لخت و نرم طبیعی هم مفید است و آنها را صاف تر و لطیف تر می کند.

سرم مو برای فولیکول های خشک و آسیب دیده نوعی راه درمانی است. در واقع وقتی فولیکول های مو نرم باشند، امکان بهتر آرایش کردن آنها فراهم می شود و بهتر می توان موها را پیراست. موهای مجعد به سرم مو نیاز دارند تا از کرک و وز شدن در شرایط شرجی و رطوبت هوا ایمن بمانند.

همچنین سرم مو سطح پوششی روی تارهای مو ایجاد می کند تا وقتی بر اثر اتو کشیدن یا استفاده از سشوار رطوبت و چربی موها کاهش می یابد، آنها همچنان سر حال بمانند و خشک نشوند؛ هرچند بعضی از مردم از سرم مو تنها برای درخشندگی موها استفاده می کنند. سرم های مو به اشکال اسپری، ژل و مایع موجودند.

روش کار سرم مو چگونه است؟

وقتی از سرم مو استفاده می کنید، در واقع لایه ای ظریف اما محافظ روی تارهای مو ایجاد می کنید تا رطوبت از دست رفته آنها بر اثر تابش نور خورشید یا استفاده از وسایل فرم دهنده مو را که از ویژگی حرارت دادن سود می برند، به آنها بازگردانید.

ابداع سرم مو در اصل برای حالت دادن و نرم کردن موهای مجعد و فر بود که به راحتی می شکستند. بعد هم از آن برای ترمیم موهای آسیب دیده خانم ها بر اثر رنگ کردن استفاده شد.

سرم مو، تغذیه کننده مو هم هست که با رساندن ریزمغذی ها به آنها باعث استحکام موها می شود و اجازه نمی دهد تارهای مو به راحتی بشکنند. همچنین نوعی حالت دهنده هم هست که موها را سلامت، لطیف و درخشان نگه می دارد.

چگونه از سرم مو استفاده کنیم؟

در مرحله ی اول باید موها را شامپو کنید. سپس چند قطره از سرم مو را کف دست بریزید و کمی کف دست ها را به هم بمالید. حالا باید این محصول را لابه لای موها بمالید تا موها کاملاً به آن آغشته شوند؛ درست مانند وقتی که به موها ژل می زنید.

البته می توانید از انواع اسپری آن استفاده کنید که قطعاً استفاده از آنها راحت تر است. نباید مقدار زیادی از آن را به موها زد و در حدی که موها کمی مرطوب شوند کافی است؛ اما اگر موهای مجعد یا فر دارید، به مقدار بیشتری از سرم نیاز خواهید داشت. به همین نسبت افرادی با موهای صاف و لخت به مقدار کمتری از آن نیاز پیدا می کنند.

فراموش نکنید که محصول را کاملاً از ابتدا تا انتهای تارهای مو و به عبارتی روی کل موها بمالید؛ اما هرگز آن را روی پوست سر نزنید، به خصوص اگر پوست سر شما چرب است. بعد از آغشته کردن موها، دو انتخاب پیش روی شما است:یا اجازه دهید سرم به شکل طبیعی روی موها خشک شود یا می توانید از باد گرم سشوار کمک بگیرید.

چطور یک سرم موی مناسب انتخاب کنیم؟

سرم های مو حاوی محافظت کننده ی اشعه UV در ارجحیت هستند؛ زیرا این محصولات از موها در برابر آسیب اشعه های مضر خورشید محافظت می کنند. لازم نیست گمان کنید سرم مو محصول لوکس و گران قیمتی است.

این محصولات به خصوص انواع طبیعی شان قیمت مناسبی دارند؛ اما بهترین راه خرید آنها از داروخانه ها، مراکز معتبر عرضه محصولات آرایشی و بهداشتی و صد البته تولیدکننده های واقعی این قبیل محصولات است.

سرم مو برای موهای خاصی تولید نمی شود و این محصول مناسب حال همه انواع مو است. از آنجا که سرم مو حالت چسبندگی و چرب شدن به موها نمی دهد و برعکس ظاهری شاداب و براق به آنها می بخشد، استفاده از آن برای هر جنس و سنی مناسب و خوشایند است.

- در مواد تشکیل دهنده شان هیچ ماده شیمیایی وجود ندارد پس به موها آسیب نمی زنند. چون این محصول کمی چرب است نباید آن را به ریشه موها زد. فقط اندازه ی کمتر از یک کف دست برای یک موی بلند کافی است.

- پوششی که روی موهای تان ایجاد می کند باعث می شود آن را در برابر عواملی که باعث آسیب مو می شوند مثل آلودگی، نورخورشید و... حفظ کند.

- سرم های مو محصولات آرایشی فاقد الکل هستند در نتیجه برای برطرف کردن وز مو بسیار مناسب اند.

- نباید سرم ها را نزدیک به ریشه موهای تان بزنید. درواقع نباید به کف سرتان بخورد، برعکس شامپوها که باید حتی مدتی در حمام روی سر بمانند. اگر سرم ها به کف سر بخورند باعث می شوند موهای تان چسبیده به هم و چرب به نظر برسند.

- باید سرم را روی موهای مرطوب بزنید. برخی می گویند می توان روی موهای خشک هم از سرم استفاده کرد درحالی که این کار غلط است و تاثیر این محصول روی موهای مرطوب بیشتر است؛ خودتان امتحان کنید.

- نباید از سرم ها برای موهای نازک استفاده کنید. تار موی برخی افراد نازک و برخی ضخیم تر است اما این محصول برای موهایی با تارهای نازک مناسب نیست، چراکه موها را چرب تر و نازک تر نشان می دهد.

- باید از سرم ها برای درخشندگی و براقی استفاده کنید. به تمام روش هایی که باعث می شوند به موها آسیب برسد فکر کنید؛ هایلایت، لولایت، صاف کردن و فر کردن. یک سرم خوب حتی این موها را هم براق تر و درخشنده تر نشان می دهد. درواقع با سرم اگر موهای تان بلوند است، بلوندتر، قرمز است قرمزتر و رنگ کرده است رنگ خودش را بهتر نشان می دهد.

- اگر زیاد موهای تان را سشوار می کنید باید از سرم ها استفاده کنید حتی اگر تا به حال با موهای تان هیچ کاری نکرده اید. باید بدانید گرمایی که این وسایل به موهای تان می رساند هم بسیار آسیب رسان است.

اسرار موهایی که هـرگز نمی ریزند!

معمولاً در طی زمان اولویت ها تغییر نمی کنند. هر اولویتی هم به اولویت دیگر وابسته است و نوعی واکنش زنجیره ای بین آنها وجود دارد. اگر اولویت زیبایی شما موها باشند، قطعاً ریزش آنها اولین کابوس وحشتناک تان است. خیلی ها می گویند ریزش مو روندی ست که قابل پیشگیری نیست و معمولاً افراد با شروع ریزش موها دوره ای سخت و استرس زا را پشت سر می گذارند.

البته استرس خود یکی از عوامل ریزش موست! می بینید چطور این حلقه ها به هم ارتباط پیدا می کنند؟ پس بهتر است سررشته ی این حلقه ها را پیدا کنیم و روش مراقبتی مان را از نقطه ی شروع پایه ریزی کنیم. خشکی و ضعیف شدن موها یکی از اولین علت های کاهش تعداد موهای سر است و سرم مو کمک می کند تا لطافت موها حفظ شود.

سرم مو پدیده ای که نمیگذارد موها هرگز بریزند