یکشنبه, ۱۹ مرداد, ۱۳۹۹ / 9 August, 2020
ورشکستگی
۵۰ دقیقه قبل
مراجع تخصصی بالادست تکلیف ارشاد را مشخص می‌کنند
   [پولاد امین] و بالاخره بعد از 447 روز، یعنی حدود 15 ماه دومین نشست خبری رئیس سازمان سینمایی برگزار شد. سکوتی طولانی برای سازمانی که شعار اصلی خود را «شفاف‌سازی» عنوان کرده- آن‌هم در سالی که شاید بشود گفت یکی از پرحادثه‌ترین سال‌های سینمایی ما در تمام 40‌سال اخیر بوده است. در واقع از سی‌ام اردیبهشت پارسال- که رئیس سازمان سینمایی برای اولین‌بار پیش‌روی خبرنگاران قرار گرفت- تا همین دیروز که دومین نشست خبری حسین انتظامی برگزار شد، اتفاقات پرشماری در سینمای ایران رخ داده: کرونا سینما را تا آستانه ورشکستگی و تعطیلی برده؛ جشنواره‌ها به دوراهی‌بودن یا نبودن رسیده‌اند؛ نمایش خانگی به‌عنوان یکی از موفق‌ترین بخش‌های …
ضرورت آشنایی بنگاه‌های اقتصادی با مقررات ورشکستگی
۱۱ ساعت قبل
ضرورت آشنایی بنگاه‌های اقتصادی با مقررات ورشکستگی
مشاور حوزه ورشکستگی و احیای شرکت‌ها که از چندی قبل در معاونت کسب و کار اتاق بازرگانی تهران آغاز به فعالیت کرده است، طی اطلاعیه‌ای آشنایی شرکت‌های تجاری و بنگاه‌های اقتصادی مشمول قانون تجارت با مقررات مربوط به ورشکستگی را ضروری برشمرد و مزایا و معایب ورشکستگی را عنوان کرد.
لبنان در یک قدمی ورشکستگی کامل
۲۳ ساعت قبل
لبنان در یک قدمی ورشکستگی کامل
در حالی که کارگران امداد و نجات در حال پاکسازی آوارها برای نجات بازماندگان احتمالی انفجار مرگبار در بندر بیروت هستند، اما سازمان‌ملل هشدار داد که لبنان با یک فاجعه بشری روبه‌رو است. در کنار این فاجعه آنچه جلب توجه می‌کند این است که رهبران این کشور شروع به بحث و مجادله درباره علت احتمالی این انفجار کرده‌اند. «میشل عون»، رئیس‌جمهور لبنان این چشم‌انداز را مطرح کرد که «مداخلات بیرونی» احتمالا در فاجعه روز سه‌شنبه نقش داشته است.
کرونا؛ بازار آبزیان در آستانه ورشکستگی / نرخ هر کیلو قزل آلا ۲۲ هزار تومان
۳۳ ساعت قبل
کرونا؛ بازار آبزیان در آستانه ورشکستگی / نرخ هر کیلو قزل آلا ۲۲ هزار تومان
مدیر عامل اتحادیه تعاونی ماهیان سردآبی کشور ، با بیان به اینکه بازار قزل آلا تعریفی ندارد، اظهار کرد: با توجه به گسترش ویروس کرونا، بازار آبزیان همانند سایر محصولات پروتئینی دچار رکود شده است. وی افزود: با توجه به مازاد عرضه در برابر تقاضا، قیمت ماهی به شدت در بازار اُفت کرده که این امر بسیاری از تولیدکنندگان را دچار ورشکستگی کرده است. نبی زاده نبود بازار مناسب و کاهش قدرت خرید خانوار را علت اصلی زیان تولیدکننده در بازار اعلام کرد و گفت: در حال حاضر هر کیلو قزل آلا سر مزرعه با نرخ ۲۲ تا ۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان خریداری می‌شود، در حالیکه قیمت تمام شده آن ۲۶ هزار تومان است.
زیان ۱.۱ میلیارد دلاری  اگزون موبیل در سه ماه
۳۵ ساعت قبل / اقتصاد جهانی / بازار نفت / پیامد اقتصادی کرونا / نفت شیل / شرکت اگزون موبیل
زیان ۱.۱ میلیارد دلاری اگزون موبیل در سه ماه
افت قیمت نفت باعث شد تا سرمایه گذاری در این صنعت کاهش یابد و شرکتهای بزرگ نفتی برای کاهش هزینه ها سیاستهایی از قبیل فروش سهام و فروش دارایی و تعدیل نیرو را در دستور کار قرار دهند. سوال این است که آیا این بحران باعث ورشکستگی شرکتهای بزرگ نفتی…
تانگوی آرژانتین با انباشت بدهی‌ها
۳ روز قبل
تانگوی آرژانتین با انباشت بدهی‌ها
اگرچه ایجاد بدهی یکی از راه‌های تامین منابع دولت است، اما ایجاد بدهی دولت باید بر مبنای یک سازوکار مشخص باشد، یکی از کشورهایی که تجربه تلخی در ایجاد بدهی داشته و در مرز ورشکستگی قرار دارد، آرژانتین است. میزان بدهی‌های این کشور به 92 درصد تولید داخلی آن رسیده است. حال از نگاه صندوق بین‌المللی پول، آرژانتین باید بیش از نیمی از بدهی‌های خود را تعیین تکلیف کند. در حال حاضر، دولت یک پیشنهاد برای مصالحه با اعتباردهندگان انجام داده است و در صورتی که این پیشنهاد مورد توافق نگیرد، دولت آرژانتین باید به فکر استقراض دوباره از صندوق باشد. رشد اقتصادی این کشور نیز در سال گذشته منفی 1/ 2 درصد از سوی صندوق بین‌المللی پول در نظر گرفته شده است.
۳ روز قبل
سه اشکال بسته نجات گردشگری
شیوع ویروس کرونا و درگیری بیش از اندازه بازار گردشگری در جهان موجب شد که سیاست‌گذاران این حوزه برای حمایت از فعالان آن اقداماتی را انجام دهند تا از ورشکستگی و تعطیلی مشاغل مرتبط با حوزه گردشگری جلوگیری کنند. بازار گردشگری ایران نیز از همین رو دستخوش رکود جدی شد که همین امر به صاحبان کسب‌وکار‌های گردشگری آسیب‌های مالی قابل‌توجهی وارد کرد. سیاست‌گذاران بازار توریسم کشور نیز به منظور حمایت از فعالان این حوزه در کشور تسهیلاتی را برای آنها در نظر گرفته‌‌اند. این تسهیلات به ازای هر پرسنل فعال در حوزه‌های مختلف گردشگری 16 میلیون تومان تعیین شده است که سود آن را 12 درصد در نظر گرفته‌اند. یکی از نکات مهم این تسهیلات حمایتی در کشور این است که تنها به صاحبان کسب‌وکارهایی تعلق می‌گیرد که پرسنلی را اخراج …
۳ روز قبل
خبر جراحی زیبایی حیوانات دروغ است
[لیلا مقیمی] ماجرا از آنجا شروع شد که یک دانشجوی رشته پاتولوژی در رشته توییتی مدعی شد که در ایران برخی به منظور جراحی زیبایی حیوانات خود به کلینیک‌ها مراجعه‌می‌کنند و با صرف هزینه آنچنانی خواهان جراحی زیبایی حیوانات‌شان هستند: «شاید باورتان نشه، اما جراحی زیبایی #دامپزشکی خیلی بیشتر از قبل شده؛ دوستان میان و برای فرم دادن به #بینی، بزرگ‌کردن #چشم، صاف‌کردن#پوست، برداشتن #چربی، #بوتاکس و کوتاه‌کردن دم #سگ یا گربه‌شون هزینه‌های فوق‌سنگین می‌دن.» تنها ساعاتی بعد از انتشار این مطلب در فضای مجازی کاربران بیکار نشستند و با اظهارنظرهای مختلف و دست‌به‌دست کردن این خبر به دارندگان حیوانات که دست به چنین کاری می‌زنند، تاختند …
ورشکستگی شرکت هواپیمایی انگلیسی و تلاش برای حفظ دارایی در آمریکا
۴ روز قبل / انگلیس / آمریکا / شرکت هواپیمایی / ورشکستگی
ورشکستگی شرکت هواپیمایی انگلیسی و تلاش برای حفظ دارایی در آمریکا
شرکت هواپیمایی ویرجین آتلانتیک انگلیس برای دریافت کمک های دولتی ذیل بند 15 قانونی ورشکستگی در آمریکا اقدام کرده است.
۴ روز قبل
خانه هنرمندان ؛تعطیلی در تهران، واگذاری در اصفهان
خانه هنرمندان تهران در آستانه ورشکستگی است و به سختی ادامه حیات می‌دهد. در روزهای کرونا بیشتر منابع درآمد خانه هنرمندان از تماشاخانه‌ها تا کافه‌ها قطع شده‌ و اگر حمایت‌های دولتی و شهرداری  نرسد خانه هنرمندان توان تامین هزینه‌های جاری خود را نیز ندارد. از سوی دیگر خانه هنرمندان اصفهان پس از سال‌ها باید محل استقرار خود را به بنیاد شهید واگذار کند و هنرمندان اصفهانی به‌زودی بی‌خانه و سرپناه می‌شوند. در 2 گزارش مستقل به ماجرای این دو خانه پرداخته‌ایم.
مانع ورشکستگی فعالان صنایع دام و طیور شوید
۵ روز قبل / حسن روحانی / واردات کالاهای اساسی / واردات نهاده های دام و طیور / صنعت دام و طیور
مانع ورشکستگی فعالان صنایع دام و طیور شوید
تشکل های زنجیره تامین و تولید صنایع دام و طیور از رئیس جمهوری درخواست کردند تا با هدایت بانک مرکزی در جهت تائیدیه ثبت سفارشات  نهاده های رسوبی وارداتی و قراردادن آنها در صف تخصیص و یا تامین ارز مانع به مخاطره انداختن امنیت غذایی مردم و ورشکستگی فعالان صنعت دام و طیور شود.
ورشکستگی برندهای آمریکایی در دوران کرونا
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / ویروس کرونا / برند / آمریکا / کرونا در آمریکا / ورشکستگی
ورشکستگی برندهای آمریکایی در دوران کرونا
پس اعلام ورشکستگی تعدادی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای آمریکا، برند «تیلورد» نیز اعلام کرد که ورشکسته شده است.
اعلام ورشکستگی تعدادی از شرکت‌های آمریکایی
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / اقتصاد آمریکا / پیامد اقتصادی کرونا / شرکت لرد اند تیلور
اعلام ورشکستگی تعدادی از شرکت‌های آمریکایی
به نوشته بلومبرگ، شرکت خرده فروشی لرد اند تیلور که قدیمی‌ترین شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای در آمریکاست، اعلام ورشکستگی کرد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
تعویق زمان کنکور سراسری ضروری است
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: به نظر می‌رسد تعویق زمان کنکور تا گذشتن از دوران پیک کرونا و خنک‌تر شدن هوا که امکان استفاده از ماسک به مدت چند ساعت را میسر کند، ضروری باشد.محمدباقر قالیباف در جلسه علنی دیروز مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک عید سعید قربان گفت: نقش مجلس شورای اسلامی و نمایندگان شریف مردم عزیز ایران برای عبور از این مرحله دشوار، اساسی و حیاتی است. اگر مجلس را متحول کنیم و پیگیر مشکلات معیشتی مردم باشیم، موتور تحول و مدیریت مشکلات در کشور به حرکت در می‌آید و اگر مجلسی ضعیف داشته باشیم، موتور پیشرفت کشور متوقف خواهد شد. از همین رو تحول مجلس و شکل گرفتن مجلس قوی و فعال شرط لازم برای تحول اقتصاد کشور است. قالیباف گفت: خدا را شاکریم که نظارت مردم بر تمامی رفتارها و تصمیم‌های مجلس بسیار بیشتر …
اداره تصفیه امور ورشکستگی در هرمزگان آغاز به کار کرد
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / استانی-سیاسی / اخبار سیاسی - هرمزگان
اداره تصفیه امور ورشکستگی در هرمزگان آغاز به کار کرد
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با اعلام آغاز به کار اداره تصفیه امور ورشکستگی استان هرمزگان از انتصاب محمد شنبه زاده به سمت رئیس این اداره خبر داد.
اعتماد به ناخدای استراتژی
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
اعتماد به ناخدای استراتژی
تحولات و تلاطم‌های بازارهای امروزی به بیشترین حد تاریخی خود رسیده‌اند. مسائلی مانند ظهور هر روزه فناوری‌های جدید، تغییر سریع شیوه‌های تجارت و فعالیت، بروز بیماری‌های فراگیر مانند کرونا، بحران مالی یا حتی تغییر در نظم جهانی اقتصاد و سیاست، موفقیت و بقای کسب‌وکارها را به خطر انداخته است. شرایط گاه به حدی متغیر و غیرقابل پیش‌بینی می‌شود که شرکت‌هایی با سابقه چند دهه فعالیت موفق، مجبور به اعلام ورشکستگی می‌شوند. در چنین محیط متلاطمی، گاه حضور یک مدیر استراتژی توانمند، می‌تواند اندکی ثبات به مجموعه تزریق کند و مانند ناخدایی ماهر، شرکت را به سمت آرامش ببرد.
فسلیر منحل شد | نحوه تشخیص شرکت های در شرف انحلال
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
فسلیر منحل شد | نحوه تشخیص شرکت های در شرف انحلال
شرکت سولیران با نماد «فسلیر» از زیرمجموعه های شستا در حالی که صف خرید میلیونی داشت منحل شد. شرکت سولیران با نماد فسلیر در آبان ماه پارسال رسما اعلام ورشکستگی کرد و شامل ماده ۱۴۱ قانون تجارت شد اما بسیاری از سرمایه گذاران بی توجه به بنیاد سهم اقدام به…
پارچه فروشان همدان در آستانه ورشکستگی
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / بازار پارچه / رکود اقتصادی / صنعت نساجی
پارچه فروشان همدان در آستانه ورشکستگی
همدان - شیوع ویروس کرونا، افزایش قیمت اجاره بها مغازه ها و قیمت اجناس مختلف، کاهش حضور مسافر و در یک کلام رکود بسیار شدید بازار پارچه فروشان همدان را در آستانه ورشکستگی قرار داده است.
لزوم فعال سازی واحدهای تولیدی و کارخانه‌های تحت تملک بانک‌ها/ افرادی که با تقلب اعلام ورشکستگی کنند مجازات می‌شوند
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / سید ابراهیم رئیسی / قوه قضائیه / مقام معظم رهبری / بانک ها / وام بانکی / رونق تولید / اخبار داغ
لزوم فعال سازی واحدهای تولیدی و کارخانه‌های تحت تملک بانک‌ها/ افرادی که با تقلب اعلام ورشکستگی کنند مجازات می‌شوند
رئیس قوه قضاییه از مدیران عامل بانک‌ها خواست واحدهای تولیدی تعطیل یا نیمه تعطیلی را که در تملک می‌گیرند، فعال کرده و آن‌ها را وارد چرخه تولید نمایند.
لودرسازی، از ورشکستگی تا رونق دوباره
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
لودرسازی، از ورشکستگی تا رونق دوباره
با توقف واردات، تولید در شرکت ماشین آلات صنعتی تراکتورسازی تبریز تنها تولید کننده لودر و بیل بکهو در ایران پس از سال ها تعطیلی، احیاء شده و رونق گرفته است.
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
تصفیه امور ورشکسته
در یادداشت قبل (۴/ ۵/ ۹۹) وارد بحث ارگان‌های تصفیه امور ورشکسته شدیم و دو مورد از ارگان‌هایی که به موجب قانون تجارت امر تصفیه را ناظر و عهده‌دار هستند (دادگاه صادر‌کننده حکم ورشکستگی و دادستان) را بیان کردیم. در ادامه بحث هفته قبل و با لحاظ رعایت حجم مطالب ارائه شده جهت انتشار، به یکی دیگر از ارگان‌های موجود در قانون تجارت می‌پردازیم.
نعمت‌زاده: به دخترم گفتند از ایران فرار کنید
۱۳۹۹/۰۵/۱۰
نعمت‌زاده: به دخترم گفتند از ایران فرار کنید
محمدرضا نعمت‌زاده وزیر پیشین صنعت با اشاره با پرونده‌ی دخترش، شبنم نعمت‌زاده گفت: آنچه که من می دانم، چون ایشان دکترای داروسازی از دانشگاه شهید بهشتی داشتند، جزو شاگردان ممتاز هم بودند، آمدند به تدریج کارهایی را با دوستان خود شروع کردند و مجوزی گرفت، ایشان شاید ۱۰ سال در داروخانه ها کار کرد، ما هم منابع مالی نداشتیم کمکش کنیم، خودش با همین کارها … حتی این بیمارستان بزرگی که در شهید چمران هست را می‌خواستند راه‌اندازی کنند، با کمک دوستانشان داروخانه آنجا را ترتیب دادند و بعنوان کارگر، نه این که مالک باشد. به هر صورت شرکتی را برای واردات مکمل‌های دارویی و خود دارو تاسیس کردند تا به ذهنش رسید با دوستانی که داشتند شرکت پخش سراسری برای دارو تاسیس کنند. مجوز گرفتند و کار واردات نسبتاً درآمد داشت، هر …
رهبر انقلاب: هدف بلند مدت دشمن به ورشکستگی کشاندن کشور است |  هدف جنبی آنها هم اثرگذاری بر کمک‌های ایران به جبهه مقاومت است
۱۳۹۹/۰۵/۱۰
رهبر انقلاب: هدف بلند مدت دشمن به ورشکستگی کشاندن کشور است | هدف جنبی آنها هم اثرگذاری بر کمک‌های ایران به جبهه مقاومت است
آیت‌الله خامنه‌ای طی سخنانی با مردم که در روز عید قربان به صورت مستقیم از شبکه یک سیما پخش شد، به بیان نکاتی درباره ایام ذی‌الحجه و وضعیت امروز کشور پرداختند. بخشی از بیانات ایشان را درباره توطئه دشمن در این ویدئو ببینید.
مقابله با کرونا در اروپای گرفتار سیاست های متناقض سران قاره پیر
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
مقابله با کرونا در اروپای گرفتار سیاست های متناقض سران قاره پیر
تهران - ایرنا - اگرچه رهبران اروپایی پس از پنج ماه از آغاز شیوع ویروس کرونا در جهان برای جبران پیامدهای سخت آن بویژه از نظر اقتصادی به توافق دست یافته‌اند اما برون‌داد آنچه تاکنون چه به لحاظ گفتاری یا رفتاری از خود نشان داده‌اند بخش عمده‌ای از سه میلیون نفری است که تاکنون به این بیماری مبتلا شده‌ و شرکت‌هایی که به دلیل سیاست‌های نادرست روسای دولت‌ها به ورشکستگی رسیده‌اند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
اسب ورشکستگی و بیکاری بلندمدت را زین کنید
بابک احمدی
ورشکستگی قدیمی‌ترین تولیدکننده سلاح
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
ورشکستگی قدیمی‌ترین تولیدکننده سلاح
نیویورک: شرکت آمریکایی Remington، قدیمی‌ترین تولید‌کننده اسلحه در ایالات متحده آمریکا اعلام ورشکستگی کرده است. به گزارش اسپوتنیک، فروش تسلیحات این شرکت با نام «رمینگتون» از سال2016 به 437. 5 میلیون دلار کاهش یافت، حتی با افزایش تقاضا برای سلاح در میان اعتراضات مدنی و ناآرامی در ایالات متحده آمریکا، کاهش تولید اسلحه در این کارخانه ادامه دارد. در عین حال این شرکت بدهی‌های 250میلیون دلاری دارد. 
بدترین عملکرد تولیدکنندگان نفت شیل آمریکا از سال 2016/احتمال ورشکستگی های جدید
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / نفت / ایالات متحده آمریکا
بدترین عملکرد تولیدکنندگان نفت شیل آمریکا از سال 2016/احتمال ورشکستگی های جدید
فارس نوشت: تولیدکنندگان نفت شیل آمریکا که سوددهی ضعیف آنها در سال های اخیر سبب عدم تمایل سرمایه گذاران به آنها شده، بدترین عملکرد سه ماهه دوم از سال 2016 را تجربه کردند و احتمال ورشکستگی های جدید در این صنعت وجود دارد.
آیا جایگاه‌های سوخت جای امنی برای ویروس کرونا هستند؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / بنزین / دستمزد / جایگاه / کرونا / مناطق محروم / ورشکستگی
آیا جایگاه‌های سوخت جای امنی برای ویروس کرونا هستند؟
ایلنا: مشاور عالی انجمن مالکان جایگاه‌ها و مجتمع‌های خدماتی، رفاهی و بین‌راه اظهار داشت: احتمال دارد به خاطر نوع فرآورده و بخارات، جایگاه‌ها جای امنی برای ویروس…
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
نفس‌های صنعت چاپ به شماره افتاده!
مدت مدیدی است که اقتصاد در کشور ما حال و روز خوشی ندارد، کسب وکارها از رونق افتاده‌اند مخصوصا نفس تولیدی‌ها به عنوان یکی از موتور‌های اصلی و محرکه اقتصاد به شماره افتاده.  دولت وضعیتی ایجاد کرده که حتی تحلیلگران اقتصادی و مالی نمی‌توانند، اتفاقات پیش‌رو را به صورت تقریبی با ضریب خطای بالا حدس زده بالطبع نمی‌توان دورنمای مشخصی برای وضعیت فعلی و پیش رو متصور بود. وجود تحریم‌های سنگین بلای منحوس کرونا و حضور مدیران و تصمیم‌گیران کار نابلد و غیرمتخصص در مناصبی تخصصی 3 ضلع به وجود آمدن شرایط بسیار آشفته کشور است. تحریم‌ها قطعا تاثیر زیادی بر روند حرکتی اقتصاد و معیشت افراد جامعه داشته اما بلاشک وجود دو ضلع دیگر ایجاد این وضع یعنی ویروس کرونا و به‌طور …
قدیمی ترین شرکت تولید کننده اسلحه در آمریکا ورشکسته شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
قدیمی ترین شرکت تولید کننده اسلحه در آمریکا ورشکسته شد
شرکت آمریکایی Remington ، قدیمی ترین تولید کننده اسلحه در ایالات متحده امریکا اعلام ورشکستگی کرده است.
شرکت حفاری رزهیل آمریکا اعلام ورشکستگی کرد
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
شرکت حفاری رزهیل آمریکا اعلام ورشکستگی کرد
شرکت حفاری رزهیل آمریکا که به دنبال سالها وام گیری برای توسعه تولید، در برابر سقوط قیمت نفت در سال جاری میلادی بسیار آسیب پذیر شده بود، اعلام ورشکستگی کرد.
پریستول و ورشکستگی تأسف‌بارش!
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / لبنان / ایران و لبنان
پریستول و ورشکستگی تأسف‌بارش!
این بار نوبت تعطیلی هتل «پریستول» بیروت رسید. پیش از آن البته نمادهای ملی دیگری از تاریخ معاصر لبنان در جدال مرگبار با بحران‌های گوناگون این کشور، تسلیم و تن به شکست داده بودند.
۵۰ درصد داروخانه‌های پایتخت در شرف ورشکستگی
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / داروخانه / ورشکستگی
۵۰ درصد داروخانه‌های پایتخت در شرف ورشکستگی
دبیر انجمن داروسازان تهران با اشاره به تعطیلی مطب‌های پزشکی با توجه به شرایط کرونا و تاثیر آن در اقتصاد داروخانه ها، گفت: بسیاری موسسات پزشکی در این زمینه متضرر شدند. بالاخره این‌موسسات به نوعی تغذیه کننده داروخانه‌ها بودند. علت اینکه می‌گویم حدود ۵۰ درصد داروخانه‌ها در شرف ورشکستگی هستند، به واسطه همین موضوع است.
تاثیر فقر مردم بر وضعیت داروخانه‌ها/ بیش از ۵۰ درصد داروخانه‌ها درآمد ندارند
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / داروخانه / ورشکستگی داروخانه ها
تاثیر فقر مردم بر وضعیت داروخانه‌ها/ بیش از ۵۰ درصد داروخانه‌ها درآمد ندارند
دبیر انجمن داروسازان تهران با اشاره به وضعیت اقتصادی داروخانه ها، تاکید کرد: در استان تهران بیش از ۵۰ درصد داروخانه‌ها یا درآمدی ندارند و درآمدهایشان با هزینه هایشان برابری می‌کند و یا در شرف ورشکستگی هستند.
تراژدی اقتصادی برای ۵۰ درصد داروخانه های پایتخت
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / داروخانه / کروناویروس / سازمان بیمه سلامت / _بیمه
تراژدی اقتصادی برای ۵۰ درصد داروخانه های پایتخت
دبیر انجمن داروسازان تهران با اشاره به وضعیت اقتصادی داروخانه ها، تاکید کرد: در استان تهران بیش از ۵۰ درصد داروخانه ها یا درآمدی ندارند و درآمدهایشان با هزینه هایشان برابری می کند و یا در شرف ورشکستگی هستند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
پیدا و پنهان یک تجاوز
بامداد جمعه بود که خبر تهدید نظامی هواپیمای مسافربری ایرانی مخابره و درپی آن اعتراضات به رفتارهای تحریک‌آمیز ایالات متحده امریکا و هم‌پیمانانش در منطقه تشدید شد، اما در مرحله اول به عقیده من باید توجه داشت که این قبیل اقدامات واشنگتن و متحدانش، در حقیقت پاسخی است به اقتدار تمام و کمال جمهوری اسلامی در منطقه خاورمیانه. امروز جمهوری اسلامی با بهره‌برداری از وضع ژئوپلیتیک خود عملا برنامه‌های واشنگتن و تل‌آویو و سایر بستگان را با شکست مواجه کرده و همین مساله سبب شده تا آنان مثال انسان که در حال غرق است، به هر کاه و پوشالی برای نجات خود و پوشش ضعف‌شان، دست بزنند. بدین‌ترتیب در مرحله اول باید توجه داشت که تهدید نظامی هواپیمای مسافربری نه‌تنها برخلاف موازین حقوقی …
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
سبک زندگی، رانت و قیر رایگان
تا حالا گفته می‌شد که ایران یکی از بیشترین آمارهای جراحی زیبایی را دارد. ولی حالا مساله دیگری هم اضافه شده که باور کردنش قدری سخت است. به این خبر و گزارش بی.‌بی‌.سی توجه کنیم:«کمپین حقوق حیوانات در ایران از افزایش جراحی‌های زیبایی حیوانات گزارش داده و به این موضوع انتقاد کرده است. به گفته این کمپین تتو بر بدن حیوانات، بوتاکس و کاهش پوست هم که از مصادیق آزار آنان است، افزایش یافته است. حسین علوی‌زاده، دامپزشک در رشته توییتی با تایید رواج عمل‌های زیبایی و بوتاکس در ایران نوشت:«جراحی زیبایی دامپزشکی خیلی بیشتر از قبل شده؛ دوستان می‌آیند و برای فرم دادن به بینی، بزرگ کردن چشم، صاف‌کردن پوست، برداشتن چربی، بوتاکس و کوتاه‌کردن دم سگ یا گربه‌شان، …
۴ سال حبس برای رئیس سابق پارما به خاطر اعلام ورشکستگی جعلی
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / فوتبال / سری A / فوتبال ایتالیا
۴ سال حبس برای رئیس سابق پارما به خاطر اعلام ورشکستگی جعلی
رئیس سابق باشگاه پارما و یکی دیگر از مدیران پیشین این باشگاه به دلیل فساد مالی با مجازات‌هایی سنگین مواجه شده‌اند.
آیا رشد بازار بورس نشانه رونق اقتصادی است؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / اقتصاد ونزوئلا / بورس / تورم
آیا رشد بازار بورس نشانه رونق اقتصادی است؟
برخی ادعا می‌کنند که بزرگ‌تر شدن بورس لزوما به معنای رشد اقتصادی، رونق بازارها، اعتماد و سود دهی کسب و کار‌ها و مسائلی از این دست است. در حالی‌که تجربه ونزوئلا دقیقا عکس این مساله را نشان می‌دهد. درست همزمان با دورانی که بورس در این کشور آمریکای لاتین رکورد‌های صعودی تاریخی از خود بر جای می‌گذاشت، ارزش بازار همزمان در حال کاهش و بسیاری از شرکت‌ها در حال ورشکستگی بودند. کماکان پس از ۵ سال بروز ابر تورم در این اقتصاد فروپاشیده، نرخ تورم ۴ رقمی و آخرین آمار صندوق بین‌المللی پول حاکی از نرخ بیکاری ۵۰ درصدی است.
کمبود بودجه برای مقابله با کرونا/ نماینده مجلس: تاب‌آوری بیمارستان‌ها زیر فشارکار و هزینه به حداقل رسیده
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / ویروس کرونا در ایران / ورشکستگی بیمارستان ها / کسری بودجه دولت / همایون سامه یح نجف آبادی
کمبود بودجه برای مقابله با کرونا/ نماینده مجلس: تاب‌آوری بیمارستان‌ها زیر فشارکار و هزینه به حداقل رسیده
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفت‌وگو با رویداد‌۲۴ می‌گوید: صرف‌نظر از مصائب بر سر راه درمان و روند سخت پرستاری، پذیرش و مراقبت از بیماران مبتلا به ویروس کرونا، بسیاری از بیمارستان‌ها با مشکلات مالی زیادی هم مواجه شدند به‌حدی که نمی‌توانند حقوق پرسنل را پرداخت کنند و گاهی پرداخت حقوق آن‌ها به تعویق می‌افتد.
تشدید بحران اقتصادی در رژیم صهیونیستی
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / اسرائیل
تشدید بحران اقتصادی در رژیم صهیونیستی
رسانه‌های رژیم صهیونیستی از افزایش قابل توجه شمار شرکت‌های و مراکز تجاری که در سال جاری میلادی اعلام ورشکستگی کرده‌اند خبر می‌دهند.
برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب؛ فرصت یا تهدید؟
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / محسن جوادی / نمایشگاه کتاب / نمایشگاه بین المللی کتاب تهران / فضای مجازی / کتابفروشی
برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب؛ فرصت یا تهدید؟
تهران-ایرناپلاس- احتمال برگزاری نمایشگاه کتاب به صورت مجازی در شرایطی بررسی می‌شود که از نگاه فعالان این بخش می‌تواند عامل بازدارنده ورشکستگی تعدادی از ناشران شود که از همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ آسیب دیده‌اند.
راوی دلاوری‌های تنگستانی‌ها
۱۳۹۹/۰۴/۳۰
راوی دلاوری‌های تنگستانی‌ها
  ندا زندی    کسی که روزگار کودکی را در کتابخانه چندصد جلدی پدر گذرانده بود، چطور می‌توانست عطش جانش را با چیز دیگری جز کتاب سیراب کند. رنج حاصل از جنگ جهانی اول، ورشکستگی پدر، و بذر مشروطه‌خواهی و وطن‌پرستی و اندیشه‌های ضد‌استعماری که پیش‌تر در ذهنش کاشته شده بود نیز بی‌تأثیر نبود تا محمدحسین رکن‌زاده مصمم شود، برای ایجاد تغییری واقعی در جامعه، در کار کتاب گام بگذارد. او که به سالک متخلص و به آدمیت معروف بود، در سال 1301شمسی «کتابخانه و قرائت‌خانه آدمیت» را در شیراز تاسیس کرد. هرچند به دلایل نامعلوم …
وب سایتی برای مشاغل خودرویی
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / پیک خودرو / مشاغل خودرویی / وب‌سایت
وب سایتی برای مشاغل خودرویی
فعالان صنعت خودرو بدانید که ...! با توجه به اینکه در دنیای امروز حضور هر کسب‌وکار در فضای مجازی الزامی می‌باشد و کسب‌وکاری که در فضای نت خود را معرفی نکند ناگزیر به سمت کساد و ورشکستگی پیش خواهد رفت.
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
کامیابی بازر از بازار تایر تا بازار سهام
محمدامین خدابخش، خبرنگار بورس- گروه صنعتی بارز به عنوان یکی از مطرح ترین نام های صنعت تایر سازی کشور در طول فعالیت خود از بدو تاسیس در سال ۱۳۶۳ تا به امروز که حوزه فعالیت این صنعت دست خوش دگرگونی های متعددی نظیر تغییرات تکنولوژی و شرایط کلان کسب و کار بوده است، همواره توانسته خود را با این تغییرات وفق بدهد و ضمن تضمین تداوم درآمدزایی، به نوبه خود نقش موثری در افزایش اشتغال در کشور بازی کند.این گروه صنعتی که از سال ۱۳۶۳تاکنون به عنوان اولین کارخانه تایرسازی کشور همچنان فعالانه در جهت رفع نیازهای اساسی حمل و نقل گام بر می دارد،در طول سال‌های گذشته نه تنها نامی آشنا در کوچه و خیابان های ایران بوده و توانسته وسیلههای نقلیه بسیاری را اعم از سنگین و سبک به حرکت در آورد، بلکه یکی از اعضای قدیمی بازار …
۱۳۹۹/۰۴/۲۷
واردات موبایل با دلار دولتی؛ فروش با دلار آزاد
[یزدان مرادی] واردکنندگان موبایل درحالی از احتمال ورشکستگی 50‌درصدی خود به دلیل عدم تخصیص ارز 4200تومانی خبر می‌دهند که درحال حاضر همین موبایل‌های وارداتی بر مبنای دلار 23‌هزار و 700 تومانی بازار آزاد به شهروندان فروخته می‌شود. واردات موبایل با دلار ارزان و فروش با دلار گران طی دو‌سال گذشته به یک روند عادی تبدیل شده است، به نحوی که ایرانی‌ها نه‌تنها به یاد ندارند توانسته باشند موبایل‌های وارداتی را بر مبنای ارز 4200 تومانی بخرند بلکه چند برابر قیمت وارداتی هم پول پرداخت کرده‌اند. این درحالی است که پرداخت ارز ترجیحی به واردکنندگان با هدف عدم افزایش قیمت کالاهای مورد نظر در بازار انجام می‌شود اما اکنون به ابزاری برای بهره‌مندی از رانت …
۱۳۹۹/۰۴/۲۶
آیت‌الله علوی گرگانی به روحانی:مردم سخت آزرده‌خاطر شده اند؛ هر چه سریع‌تر فکر عاجلی برای افزایش بی‌رویه قیمت‌ها بکنید/دانش آموزان موظفند در کلاس آنلاین «لباس رسمی» بپوشند/هشدار نسبت به ورشکستگی بیمارستان‌ها …
نامه آیت‌الله علوی گرگانی به روحانی: دلبستگی بیش‌ازحد به خارج، مردم را دلسرد کرده. مردم سخت آزرده‌خاطر شده اند؛ هر چه سریع‌تر فکر عاجلی برای افزایش بی‌رویه قیمت‌ها بکنید. بسنده کردن به تامین کالاهای اساسی و بی‌توجهی به خواسته‌های مردم، موجب پشیمانی خواهد بود.
هشدار نسبت به ورشکستگی بیمارستان‌ها در بحران ویروس کرونا
۱۳۹۹/۰۴/۲۶ / ویروس کرونا / ویروس کرونا در ایران
هشدار نسبت به ورشکستگی بیمارستان‌ها در بحران ویروس کرونا
رییس بیمارستان آیت الله طالقانی با اشاره به تشدید مشکلات اقتصادی بیمارستان‌ها در بحران ویروس کرونا بر ضرورت حمایت مالی از بیمارستان‌ها و تخصیص تخفیف‌های مالیاتی در این شرایط تاکید کرد.
رئیس بیمارستان آیت الله طالقانی: بسیاری از بیمارستان‌ها در حال ورشکستگی هستند / کاهش ۷۰ درصدی درآمد اختصاصی / جریمه نقدی برای افراد متخلفی که پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند، در نظر گرفته شود
۱۳۹۹/۰۴/۲۶
رئیس بیمارستان آیت الله طالقانی: بسیاری از بیمارستان‌ها در حال ورشکستگی هستند / کاهش ۷۰ درصدی درآمد اختصاصی / جریمه نقدی برای افراد متخلفی که پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند، در نظر گرفته شود
رییس بیمارستان آیت الله طالقانی با اشاره به مشکلات اقتصادی بیمارستان‌های دانشگاهی و تشدید این شرایط در بحران کرونا، اظهار کرد: بسیاری از بیمارستان‌ها در حال ورشکستگی هستند و علاوه بر این در بحران کرونا دچار معضل کاهش درآمدهای اختصاصی شده‌اند. وی تاکید کرد: بسیاری از بیماران از ترس ابتلا به کرونا به بیمارستان‌ها مراجعه نمی‌کنند که همین مساله منجر به کاهش 70 درصدی درآمد اختصاصی بیمارستان‌ها شده، این در حالیست که ۶۰ تا۷۰ درصد حقوق، مزایا، هزینه‌ها و مخارج بیمارستان باید از درآمدهای اختصاصی تامین شود.
۱۳۹۹/۰۴/۲۴
این انقلاب است!
اریک هابسبام در کتاب عصر انقلاب می‌نویسد: «در دوران انقلاب هیچ امری نیرومندتر از سقوط مظاهر نیست.» ماجرای فتح زندان باستیل که به چنین روزی از تابستان 1789 برمی‌گردد یکی از مهم‌ترین حوادث منتهی به انقلاب فرانسه است. باستیل قلعه‌ای بود متعلق به فرانسه قرن چهاردهم با دیوارهایی به ضخامت یک‌ونیم متر که 8 برجِ بلندِ آن را به هم وصل می‌کرد. مدت‌ها بود که دیگر دژی نظامی محسوب نمی‌شد و فقط از زندان آن برای حبس مجرمان سیاسی خاص استفاده می‌کردند. شرایط این زندان که آن زمان فقط 7 زندانی داشت چندان هم بد و غیرانسانی نبود و حتی نوشته‌اند در دربار پیشنهاد شده بود که آن را خراب کنند و به جایش باغی بزرگ بسازند. اما برای عموم مردم فرانسه یا حداقل برای …
رئیس کمیسیون مالیاتی و بیمه انجمن واردکنندگان تلفن همراه
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / ارز / بانک مرکزی / تلفن همراه / یورو / تخصیص ارز
رئیس کمیسیون مالیاتی و بیمه انجمن واردکنندگان تلفن همراه
بیش از ۵۰درصد شرکت های واردکننده تلفن همراه در آستانه ورود به ورشکستگی هستند.
۱۳۹۹/۰۴/۲۳
اولین جام جهانی فوتبال
سال 1930 میلادی در چنین روزی، اولین دوره مسابقات جام جهانی فوتبال مردان با بازی همزمان تیم‌های فرانسه و مکزیک، امریکا و بلژیک شروع شد. این رقابت‌ها در شهر مونته‌ویدئو پایتخت کشور اروگوئه - که آن زمان یکی از قطب‌های ورزش فوتبال بود - برگزار شد و فقط 13 کشور در آن شرکت داشتند. تا پیش از آن، فوتبال هم یکی از رشته‌های المپیک محسوب می‌شد و از این‌ رو تصمیم‌گیران اصلی این ورزش ضرورتی برای برگزاری تورنمنت مجزا احساس نمی‌کردند.  اما پس از آنکه این رشته ورزشی از جدول بازی‌های المپیک 1932 لس‌آنجلس حذف شد، ژولز ریمت (ژول ریمه) فرانسوی، رییس وقت فیفا فکر برپایی رقابتی جهانی، آن‌هم فقط مختص ورزش فوتبال را به اجرا گذاشت. البته این کار با توجه …
فروش طلافروشی‌های کرمانشاه نزدیک به صفر شده است
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ / استانی-اقتصادی / کرمانشاه / طلا / قیمت طلا
فروش طلافروشی‌های کرمانشاه نزدیک به صفر شده است
رئیس اتحادیه طلا و جواهر کرمانشاه درباره احتمال ورشکستگی تعداد زیادی از واحدهای طلافروشی‌ هشدار داد و گفت: با گرانی طلا، فروش طلافروشی‌ها نزدیک به صفر شده و برخی حتی برای خرید طلای عروسی به خرید بدلیجات و آبکاری نقره روی آورده‌اند.
«باشله» زنگ خطر را به صدا درآورد/ آمریکا لبنان را به سوی ورشکستگی سوق می‌دهد
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ / لبنان / میشل باشله / ایالات متحده آمریکا
«باشله» زنگ خطر را به صدا درآورد/ آمریکا لبنان را به سوی ورشکستگی سوق می‌دهد
یک رسانه عرب زبان با اشاره به هشدار کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل درباره اوضاع لبنان، گزارش داد: آمریکا لبنان را به سوی ورشکستگی سوق می دهد.
گردشگران از آمدن به طرقبه شاندیز خودداری کنند/ ۲۰ درصد صنوف ورشکست شدند
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ / استانی-شهرستانها / گردشگران / ورشکستگی / طرقبه و شاندیز / بینالود / خبرهای شهرستان بینالود
گردشگران از آمدن به طرقبه شاندیز خودداری کنند/ ۲۰ درصد صنوف ورشکست شدند
فرماندار شهرستان بینالود (طرقبه شاندیز) گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا از گردشگران و مسافران درخواست داریم ضمن رعایت پروتکل‎های بهداشتی از آمدن به طرقبه و شاندیز خودداری کنند.
افزایش قیمت پیش‌ساز داروهای ترک اعتیاد/احتمال ورشکستگی مراکز درمانی
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / اعتیاد / مواد مخدر / تریاک / درمان اعتیاد / مراکز درمان اعتیاد / درمان سرپایی اعتیاد / متادون / اپیوم / تعرفه درمانی
افزایش قیمت پیش‌ساز داروهای ترک اعتیاد/احتمال ورشکستگی مراکز درمانی
براساس اعلام دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت کشور، تعرفه خدمات سرپایی درمان اعتیاد در سال ۹۹ معادل ۱۵ درصد افزایش یافته، این درحالیست که به گفته رئیس کانون سراسری انجمن‌های صنفی مراکز درمان اعتیاد کشور اگرچه تعرفه‌های درمانی امسال افزایش یافته، اما تورم و دیگر هزینه‌های مراکز بسیار بیشتر از این ۱۵ درصد است.
راندمان بسته جبرانی بازار توریسم
۱۳۹۹/۰۴/۲۱
راندمان بسته جبرانی بازار توریسم
بیش از 2 هزار فعال رسمی (حقوقی) در بازار گردشگری برای دریافت تسهیلات جبرانی رکود کرونا در سامانه دولت ثبت نام کردند. با شیوع ویروس کرونا تمام بخش‌های اقتصادی کشور متضرر شده‌اند که علاوه بر آن شیوع این ویروس صنعت گردشگری را در جهان با رکودی قابل توجه مواجه کرد به‌طوری که موجب شد اغلب فعالان بازار گردشگری در آستانه ورشکستگی قرار گیرند. حوزه گردشگری ایران نیز همانند سایر کشورها با چنین چالشی مواجه شد. از همین رو و با توجه به شیوع ویروس کرونا، دولت به منظور جلوگیری از تعطیلی برخی اصناف برای آنها تسهیلاتی را در نظر گرفت.
موج ورشکستگی شرکت های نفت و گاز آمریکا‌ ادامه دارد
۱۳۹۹/۰۴/۲۰
موج ورشکستگی شرکت های نفت و گاز آمریکا‌ ادامه دارد
سقوط قیمت نفت به خاطر همه‌گیری ویروس کرونا و جنگ غیرمنتظره قیمت بین عربستان و روسیه باعث افزایش ورشکستگی شرکتهای نفت و گاز آمریکای شمالی در سه ماهه دوم سال جاری میلادی شده است.
۱۳۹۹/۰۴/۱۹
بازی‌های رسانه‌ای برقرار و آینده سالن‌های تئاتر بی‌قرار
سرانجام چشم رسانه‌ها به جمال وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روشن شد. سیدعباس صالحی در حالی به تالار وحدت، یکی از مجموعه‌های زیرنظر وزارتخانه متبوعش قدم گذاشت که سالن‌ها و مجموعه‌های فرهنگی و هنری غیردولتی یا تعطیلند، یا با آوار بدهی ناشی از پنج ماه تعطیلی و سرگردانی دست و پنجه نرم می‌کنند؛ یعنی تعطیلی رسمی‌شان نزدیک است. منتها در تمام چند ماهی که از آغاز سال گذشته از هیچ‌ مسوولی خبری نیست. یعنی در رسانه‌ها خوب حاضرند، رونمایی می‌کنند، وعده می‌دهند، عکس می‌گیرند و می‌روند، اما در نهایت اهل هنر می‌مانند با انواع و اقسام بدهی. سالن‌های دولتی که مگس می‌پرانند، بعضی سالن‌های غیردولتی هم ترجیح دادند اصلا چراغ مجموعه را روشن …
۱۳۹۹/۰۴/۱۹
مفهوم نوین توسعه سرزمینی
ماده ۳۲ قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور (مصوب 10/ 11/ 1395)، با پایه‌گذاری تشکیل دائمی «شورای‌عالی آمایش سرزمین» و طرح موضوع «استقرار نظام راهبری توسعه سرزمین»، «ساختار» و «مفهوم» نوینی را وارد نظام برنامه‌ریزی و مدیریت کشور کرده است: ساختاری نوین از آن رو که برای اولین بار «آمایش سرزمین» در مجموعه نظام برنامه‌ریزی کشور دارای جایگاه رسمی و قانونی دائمی شده و مفهومی نوین از آن رو که طرح موضوع «توسعه سرزمینی» در شرایطی که پس از دهه‌ها جُنگ الگوهای توسعه «تک بعدی» و «بی‌توجه به زمینه» زیر سایه شوم سیاست کاری‌ها و قربانی کردن منافع ملی، کشور را در شرایط آستانه ورشکستگی سرزمینی و بحران تداوم بقا قرار داده بود، می‌تواند زمینه تحقق تغییر پارادایم در رویکردهای رایج توسعه و خروج نظام برنامه‌ریزی …
از هر ۵ شرکت آلمانی یکی با خطر نابودی روبرو است
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / ویروس کرونا / آلمان / ورشکستگی شرکتها
از هر ۵ شرکت آلمانی یکی با خطر نابودی روبرو است
طبق تحقیقات جدید مؤسسه ایفو (مؤسسه تحقیقات اقتصادی دانشگاه مونیخ) بیش از یک پنجم (۲۷ درصد) شرکت‌های آلمانی اعلام کرده‌اند که با بحران کرونا در معرض خطر نابودی قرار دارند.
۱۳۹۹/۰۴/۱۷
یأس و ناامیدی در اردوی صدرنشین لیگ
[شهروند] دیگر باید باور کنیم که استقلال و پرسپولیس در آستانه یک ورشکستگی بزرگ تاریخی قرار گرفته‌اند. بدهی‌های کلان مالی به خارجی‌ها و داخلی‌ها سبب شده تا خیلی‌ها نسبت به آینده این دو باشگاه بزرگ و مردمی امیدی نداشته باشند و دیگر عادت کرده‌ایم که هر روز اخبار نگران‌کننده جدیدی درباره آنها به گوش برسد. آخرین خبر درباره محکومیت این دو باشگاه به صدور حکم فیفا بابت مطالبات گابریل کالدرون سرمربی سابق سرخ‌ها برمی‌گردد. باشگاه پرسپولیس در این خصوص اعلام کرده طبق حکم فیفا این باشگاه موظف است مبلغ 579 هزار و 500 دلار به گابریل کالدرون، 95هزار و 380 دلار به خوآکین و 70هزار و 400 دلار به اینیگو والنسیا پرداخت کند. همچنین 9هزار دلار هزینه دادرسی مجموع این پرونده‌ها …
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
سونامی ورشکستگی کسبه در بوشهر /بخش خصوصی قربانی کرونا
عباس نامدارزاده معاون اتاق اصناف مرکز استان بوشهر با اشاره به ناامیدی بازاریان از شرایط فعلی از سونامی ورشکستگی کسبه در بوشهر خبر داد.
نفس تالار‌های پذیرایی به شماره افتاد / اتحادیه: ورشکستگی ۶۰ درصدی تالار‌ها در پی شیوع کرونا
۱۳۹۹/۰۴/۱۴
نفس تالار‌های پذیرایی به شماره افتاد / اتحادیه: ورشکستگی ۶۰ درصدی تالار‌ها در پی شیوع کرونا
رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس تهران از ورشکسته شدن بیش از ۶۰ درصد تالارها در پی شیوع ویروس کرونا و خسارت ۵۰۰ میلیون تا چند میلیاردی به واحدهای این صنف خبر داد و گفت که با این وجود فعالان این صنف هنوز هیچ کمکی دریافت نکردند.
گلایه تولیدکنندگان از نرخ‌ دولت برای محصولات پتروتئینی/ آنالیز قیمت براساس نهاده دولتی است
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / دامداری / موسی رهنمایی / سازمان نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی کشور / نهاده های دامی / قیمت گوشت
گلایه تولیدکنندگان از نرخ‌ دولت برای محصولات پتروتئینی/ آنالیز قیمت براساس نهاده دولتی است
تولیدکنندگان می‌گویند قیمت های مصوب برای محصولات پروتئینی با انالیز قیمت براساس قیمت خوراک دولتی تعیین شده وباعث ورشکستگی تولیدکنندگان می شود؛ مصرف کننده نیز کالا را ارزان نمی‌خرد.
دستمال ۳۰۰ هزار یورویی مریلین مونرو!
۱۳۹۹/۰۴/۱۳ / بازیگران سینمای جهان / سینمای جهان / حراجی آثار هنری
دستمال ۳۰۰ هزار یورویی مریلین مونرو!
صبا نوشت: تئاتر «کمدی ایتالیایی» در پاریس که در حال ورشکستگی بود توسط دستمال مریلین مونرو نجات پیدا کرد.
نفت ۴۰ دلاری برای جلوگیری از ورشکستگی آمریکایی‌ها کافی نیست
۱۳۹۹/۰۴/۱۳ / قیمت نفت / کرونا در جهان / ورشکستگی شرکتهای نفت و گاز / نفت شیل آمریکا
نفت ۴۰ دلاری برای جلوگیری از ورشکستگی آمریکایی‌ها کافی نیست
پاندمی ویروس کرونا و ریزش قیمت نفت، روند اعلام ورشکستگی در صنعت نفت شیل آمریکا در سال میلادی جاری را تسریع کرده‌اند.
زیباکلام: ورشکستگی سیاسی دامن اصلاح طلبان و اصولگرایان را گرفته است/ حتی اگر خاتمی کاندیدا شود، اتفاق خاصی نمی افتد
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / اصلاح طلب و اصولگرا / انتخابات 1400 / پیش بینی انتخابات 1400 / زیباکلام / ورشکستگی سیاسی
زیباکلام: ورشکستگی سیاسی دامن اصلاح طلبان و اصولگرایان را گرفته است/ حتی اگر خاتمی کاندیدا شود، اتفاق خاصی نمی افتد
شفقنا- چهره سیاسی اصلاح طلب معتقد است بسیاری از شخصیت‌های برجسته کشور دیگر شانسی برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری را ندارند. خبرآنلاین نوشت: فضای سیاسی کشور اگرچه تحت تاثیر کرونا و مشکلات معیشتی و اقتصادی سرد و دچار رخوت شده...
۷۰ درصد واحدهای پارچه فروشی در شرایط کرونایی روبه ورشکستگی هستند
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
۷۰ درصد واحدهای پارچه فروشی در شرایط کرونایی روبه ورشکستگی هستند
رئیس اتحادیه پارچه فروشان تبریز با بیان این‌که به دنبال شیوع ویروس کرونا واحدهای پارچه فروشی در تبریز متحمل ضررهای زیادی شده‌اند، گفت: حدود ۷۰ درصد واحدها در شرایط فعلی روبه ورشکستگی هستند و اگر این شرایط ادامه یابد، آسیب‌های جدی بر این صنف وارد می‌شود.
گرانی لبنیات به جیب دامدار نمی‌رود
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / استانی-اقتصادی / شیر / گرانی
گرانی لبنیات به جیب دامدار نمی‌رود
رئیس اتحادیه دامداران گیلان گفت: با توجه به افزایش قیمت نهاده‌ها، پول گران شدن لبنیات به جیب هیچ دامداری نمی‌رود و تداوم این امر صنعت دامپروی استان را به سمت ورشکستگی می‌برد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
زشتی‌های فوتبال غیربهداشتی
[شهروند] انتشار تصاویر و اتفاقات زشت با شروع مسابقات لیگ،‌ دوباره همه چیز را در فوتبال ایران تحت‌تأثیر خود قرار داده است. فوتبال در ایران عنوان حرفه‌ای را با خود یدک می‌کشد اما وقتی به جزئیات دقت می‌کنیم، به خوبی متوجه می‌شویم که وضع از سطح آماتور هم بدتر است. سیستم غیرشفاف مالی و اداری باشگاه‌های لیگ‌برتر،‌ قراردادهای تجاری و اسپانسرینگ که به هیچ‌عنوان شفاف نیست و از همه مهم‌تر نداشتن درآمد مالی،‌ فوتبال در ایران را به مرز ورشکستگی کشانده است. فوتبالی‌های محبوب بیرون گود هستند و مدیران غیرورزشی مدام در باشگاه‌ و ارگان‌های مختلف ورزشی بدون داشتن تخصص، فکر و هدف پست می‌گیرند. در فوتبال ایران هیچ چیزی سر جایش نیست و …
80 تا 85 درصد واحدهای صنفی پوشاک دچار ورشکستگی محترمانه شدند
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / استانی-اقتصادی / بازار پوشاک / ورشکستگی / کرونا
80 تا 85 درصد واحدهای صنفی پوشاک دچار ورشکستگی محترمانه شدند
رئیس اتحادیه فروشندگان پوشاک مشهد گفت: صنف ما از کرونا سخت متضرر هستند، ما ورشکستگی محترمانه در بازار داریم، یعنی 80 تا 85 درصد واحدهای صنفی ما ورشکسته هستند، اما محترمانه حضور دارند و چراغشان روشن است، در حالی که درآمدی ندارند.
ریسک فیلم دیدن
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
ریسک فیلم دیدن
نگار حسینخانی ـ روزنامه‌نگار سینماها از اول تیرماه بازگشایی شد، ولی هنوز کسی مطمئن نبود این فرج بعد از شدت که درباره سینما تام و تمام اجرا شد، می‌تواند سالن‌ها را بر اساس پروتکل‌های بهداشتی با 50درصد ظرفیت پر کند و دلهره ورشکستگی را از دل سینماداران بزداید. سؤال اصلی این است؛ آیا ریسک حضور در سالن‌های سینما بیش از حضور در دیگر عرصه‌های عمومی است؟ آیا می‌توان به پروتکل‌ها اطمینان کرد و باز فیلم‌ها را در سینما دید؟ چقدر حضور مردم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اطمینان‌بخش است و سلامت آنان را حفظ می‌کند؟ …
گزارش// "بحران" ارمغان کرونا برای گردشگری کشور/ راهکارهای خروج از ورشکستگی
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / ویروس کرونا / گردشگری
گزارش// "بحران" ارمغان کرونا برای گردشگری کشور/ راهکارهای خروج از ورشکستگی
بعد از آسیبهای جدی که بحران کرونا به بدنه اقتصادی صنعت گردشگری کشورمان وارد کرد، بسیاری از این شرکت‌ها تا مرز ورشکستگی پیش رفتند و هنوز هم توان بازگشت به دوران پیش از کرونا را ندارد اما برای رفع بخشی از این مشکلات چه باید کرد؟
اختصاص ۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل بیمارستان سلماس
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / استانی-شهرستانها / مرز کوزه رش / ورشکستگی
اختصاص ۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل بیمارستان سلماس
نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی از اختصاص ۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل بیمارستان نیمه تمام سلماس خبرداد.
حذف 40هزار شغل در آژانس‌های مسافرتی
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
حذف 40هزار شغل در آژانس‌های مسافرتی
فرخنده رفائی_خبرنگار آمارها نشان می‌دهد که میزان سفرهای  هوایی در دوران شیوع ویروس کرونا بیش از ۷۵ درصد کاهش یافته و این کاهش، نه‌تنها موجب آسیب اقتصادی به شرکت‌های هواپیمایی شده بلکه آژانس‌های مسافرتی را نیز در ایران و بسیاری از کشورهای دیگر به ورشکستگی کشانده است. فصل سفر رسیده اما به‌نظر می‌رسد به‌دلیل احتمال  ابتلا به  بیماری، اقبالی از طرف مردم برای سفر وجود ندارد و این موضوع حتی با مقایسه سفرهای زمینی و ترافیک بین‌شهری این روزها با زمان‌های مشابه سال‌های قبل مشهود است. از سوی دیگر کاهش توان …
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
دو ملاحظه درباره هتل کپسولی
در روزهای اخیر، از ۲۰۰ دستگاه هتل‌ کپسولی وارداتی برای نخستین‌بار در ایران رونمایی شد. هتل‌ کپسولی به اتاقک‌هایی اطلاق می‌شود که یک تخت و امکانات موردنیاز برای یک اقامت شبانه ارزان را دراختیار مسافران قرار می‌دهند. این‌ گونه از هتل‌ها برای کاهش هزینه‌های سفر پیشنهاد می‌شوند. افزایش انتخاب‌های گردشگران در امر اقامت، بی‌شک یکی از موضوعاتی است که همواره باید مورد توجه قرار گیرد. همان‌گونه که در سال‌های اخیر معرفی اقامتگاه‌های بومگردی، تنوعی در عرضه مراکز اقامتی برای مسافران ایجاد کرد و به رسمیت شناختن خانه‌های مسافر امکانات جدیدی را دراختیار گردشگران قرار داد، به‌طور حتم هتل‌های کپسولی نیز می‌توانند چشم‌انداز …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •