چهارشنبه, ۲۲ مرداد, ۱۳۹۹ / 12 August, 2020
تجارت
۲۴ دقیقه قبل
گروکشی برای تقسیم کیک قدرت
نخست وزیر لبنان در سخنرانی خود ضمن اعلام استعفای دولتش تاکید کرد: سیستم فساد بزرگتر و فراتر از کشور است. به گزارش سایت النشره، حسان دیاب، نخست وزیر لبنان در سخنرانی خود در مقر دولت تاکید کرد که سیستم فساد ریشه در تمام بخش‌های دولت دارد و در این کشور تنیده شده و اکنون دریافته‌ایم فساد فراتر از کشور لبنان است و ما نمی‌توانیم از آن رهایی یابیم. یکی از نمونه‌های این فساد انفجار بیروت بود. او صراحتاً اعلام کرد برخی تنها ثبت نکات سیاسی و سخنرانی‌های مردمی و نابودی بقیه آثار کشور برایشان مهم است در واقع برخی خودشان مصیبتی برای ملت لبنان هستند. دیاب تصریح کرد: پارادوکس آشکار این است که آنها چند هفته بعد از تشکیل دولت تلاش کردند بر سر دولت مصیبت وارد کنند و آن را مسؤول فروپاشی …
۴۱ دقیقه قبل
ماموریت‌های تقویت داخلی‌سازی
ماموریت‌های جدید برای «تقویت داخلی‌سازی» از سوی سرپرست وزارت صمت ابلاغ شد. جزئیات دستورالعمل حسین مدرس‌خیابانی که به تمام معاونت‌ها و شرکت‌های تابعه وزارت صنعت، معدن و تجارت ابلاغ شده، نشان می‌دهد «مدیریت واردات»، «توسعه زیرساخت‌ها»، «تعمیق و توسعه ساخت با استفاده از ظرفیت‌های موجود یا سرمایه‌گذاری»، «به‌هم‌رسانی توانمندی‌ها و نیازها و هم‌افزایی ذی‌نفعان»، «تحقیق و توسعه، ارتباط با دانشگاه، ارتقای کیفیت و تولید محصولات نوین»، «بسته مشوق‌ها»، «سازوکارهای متنوع تامین مالی»، «آموزش و فرهنگ‌سازی» و «راهبری، پایش و نظارت» مهم‌ترین ماموریت‌های تعبیه شده در جهت تحقق هدف تقویت داخلی‌سازی به‌شمار می‌روند.
۴۱ دقیقه قبل
نه به آزادسازی قیمت خودرو
وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت در حالی امروز برای کسب رای اعتماد راهی مجلس شورای اسلامی می‌شود که در گفت‌وگویی به بیان دیدگاه‌ها و برنامه‌های خود در حوزه صنعت و بازار خودرو پرداخته است.
۴۱ دقیقه قبل
وعده عرضه 43 هزار خودرو به بازار
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با ترخیص محموله قطعات موردنیاز شرکت ایران خودرو، میزان خودروهای دپو شده در پارکینگ‌ها حدود ۵۰ درصد کاهش می‌یابد و در هفته‌های آینده ۴۳ هزار خودرو به بازار ارائه خواهد شد.حسین مدرس خیابانی افزود: نبود قطعات بهانه نیست؛ از لحاظ آمار و ارقام، در چهار ماهه امسال، افزون بر ۳۶۰ هزار دستگاه خودروی سواری تولید شده که حدود ۱۹ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است. وی ادامه داد: تحویل خودرو نیز نزدیک به ۳۵ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال بیشتر شده است.سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: میزان خودروهای دارای ناقصی قطعات یا همان خودروهای کف پارکینگ، در سال گذشته همین زمان نزدیک به ۱۸۰ هزار دستگاه بود، در حالی که اکنون حدود ۸۰ هزار دستگاه است که به مرور تکمیل می شوند. …
تراژدی اجتناب‌ناپذیر: کیسینجر و جهان او
۴۱ دقیقه قبل
تراژدی اجتناب‌ناپذیر: کیسینجر و جهان او
با این وجود، بخش زیادی از کارهای آلن خسته‌کننده بود. آلن در کنار بسیاری از جانشینان خود، وقت خود را در کارهای ناامیدکننده و کسالت‌آور مذاکره بر سر تعرفه‌ها و مقررات بندری صرف کرد. همچنین ادعاهایی در مورد شیلی‌های وحشی و بی‌قانونی وجود داشت که کشتی‌های آمریکایی را مصادره می‌کردند. مذهب هم عامل دیگری بود که، مانند تجارت و اقتصاد، دارای پتانسیل آتش‌افروزی بود، اما هرگز به دمای بحران نرسید. شیلی یک کشور کاتولیک بود، یعنی رسما در قانون اساسی‌اش چنین اعلام شده بود، در حالی که ایالات‌متحده به‌طور غیررسمی پروتستان بود، اگرچه به همان اندازه به عقاید خود متعهد بود. شیلیایی‌ها به روابط با اروپا بیش از آمریکا بها می‌دادند. یک مورخ می‌نویسد: «ایالات‌متحده قبل از سال ۱۸۸۰ برای مردمان شیلی به ندرت وجود داشته …
۹۰ درصدی شدن ظرفیت های تولیدی در قم
۴۹ دقیقه قبل / استانی-اقتصادی / منطقه قم / ظرفیت تولید
۹۰ درصدی شدن ظرفیت های تولیدی در قم
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: ظرفیت تولید در برخی از واحدهای قم از ۵۰ به ۹۰ درصد رسیده است.
۲ ساعت قبل
عـــدد خــبــــر
43 هزار خودرو هفته آینده به بازار عرضه می‌شود [ایرنا] سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: «با ترخیص محموله قطعات مورد نیاز شرکت ایران خودرو، میزان خودروهای دپوشده در پارکینگ‌ها حدود ۵۰‌درصد کاهش می‌یابد و در هفته‌های آینده ۴۳‌هزار خودرو به بازار ارایه می‌شود.»او ادامه داد: «تحویل خودرو نیز نزدیک به ۳۵‌درصد نسبت به مدت مشابه پارسال بیشتر شده است.»سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: «میزان خودروهای دارای ناقصی قطعات یا همان خودروهای کف پارکینگ ‌سال گذشته همین زمان نزدیک به ۱۸۰‌هزار دستگاه بود، درحالی‌که اکنون حدود ۸۰‌هزار دستگاه است و به مرور قطعات آنها درحال تکمیل است.»
واعظی:‌امیدوارم‌مجلس‌مدرس‌خیابانی‌با‌رای‌بالا‌تایید‌کند
۲ ساعت قبل
واعظی:‌امیدوارم‌مجلس‌مدرس‌خیابانی‌با‌رای‌بالا‌تایید‌کند
رئیس دفتر رئیس جمهوری با اشاره به معرفی حسین مدرس خیابانی به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت به مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد که نمایندگان مجلس در جلسه صبح چهارشنبه‌ی (فردا) خود با رای بالا، وی را تایید کنند تا بتواند «با قوت و انگیزه، وزارتخانه بزرگ و مهم صنعت، معدن و تجارت را اداره کند».
امیدوارم نمایندگان مجلس فردا با رای بالا، مدرس خیابانی را تایید کنند
۳ ساعت قبل / واعظی
امیدوارم نمایندگان مجلس فردا با رای بالا، مدرس خیابانی را تایید کنند
ایلنا: رئیس دفتر رئیس جمهوری با اشاره به معرفی حسین مدرس خیابانی به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت به مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد که نمایندگان…
فراکسیون کارگری به شدت از مدرس خیابانی حمایت خواهد کرد
۳ ساعت قبل
فراکسیون کارگری به شدت از مدرس خیابانی حمایت خواهد کرد
ایلنا: رییس فراکسیون کارگری مجلس یازدهم از حمایت این فراکسیون از مدرس خیابانی برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت.
کشف ۷۰۰۰ گالن روغن موتور احتکاری در ارومیه
۳ ساعت قبل / روغن موتور / علیرضا محمودی / صنعت و معدن آذربایجان غربی
کشف ۷۰۰۰ گالن روغن موتور احتکاری در ارومیه
ارومیه- معاون نظارت، بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی از کشف هفت هزار و ۴۲۷ گالن روغن موتور به ارزش بیش از هفت میلیارد ریال خبر داد.
واعظی: امیدوارم مجلس به «مدرس خیابانی» اعتماد کند / وی هم در بخش بازرگانی و هم در بخش صنعت، صاحب تجربه و تخصص است
۳ ساعت قبل
واعظی: امیدوارم مجلس به «مدرس خیابانی» اعتماد کند / وی هم در بخش بازرگانی و هم در بخش صنعت، صاحب تجربه و تخصص است
محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت؛«‏جوان، پرکار و سلامت بودن از ویژگی‌های مهم مهندس ‎مدرس خیابانی است. او هم در بخش بازرگانی و هم در بخش صنعت، صاحب تجربه و تخصص است. امیدوارم نمایندگان عزیز مجلس فردا با رای بالا، ایشان را تایید کنند تا بتواند با قوت و انگیزه، وزارتخانه بزرگ و مهم صنعت، معدن و تجارت را اداره کند.»
نماینده مجلس: نگاه وزیر پیشنهادی صمت، راهبردی است
۳ ساعت قبل
نماینده مجلس: نگاه وزیر پیشنهادی صمت، راهبردی است
لارستان- ایرنا- عضو کمیسیون انرژی و نماینده مردم لارستان، خنج، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی گفت: نگاه و رویکرد وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت به این حوزه مثبت، راهبردی و قابل دفاع است.
کاربران خبرآنلاین: اگر وزیر صمت بودیم، سفره مردم را در اولویت قرار می‌دادیم
۴ ساعت قبل / صنعت / وزارت صنعت،معدن و تجارت / سرمایه‌گذاری صنعتی / خودرو / خودروسازان / سرمایه
کاربران خبرآنلاین: اگر وزیر صمت بودیم، سفره مردم را در اولویت قرار می‌دادیم
کاربران خبرآنلاین دیدگاه خود را درباره اولویت کاری وزیر صنعت، معدن و تجارت مطرح کردند.
برنامه ریزی و نظارت بر نحوه تامین کالاهای اساسی و دارو ضروری است
۵ ساعت قبل / اسحاق جهانگیری / وزارت صنعت، معدن و تجارت / کالاهای اساسی
برنامه ریزی و نظارت بر نحوه تامین کالاهای اساسی و دارو ضروری است
جهانگیری، معاون اول رییس جمهور گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت و سایر دستگاه های متولی تامین کالاهای اساسی باید علاوه بر برنامه ریزی برای تامین نیازهای جاری کشور، جلساتی را نیز به صورت مستمر برای بررسی و ارزیابی میزان ذخایر کالاهای اساسی برگزار کنند تا این ذخایر از میزان مصوب کاهش پیدا نکند.
۵ ساعت قبل / طرح های پتروپالایشگاهی / قرارگاه خاتم الانبیا / کمیسیون انرژی مجلس
پیشنهاد قرارگاه خاتم الانبیاء برای فعال‌سازی پتروپالایشگاه ها
مالک شریعتی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، در تشریح جزئیات نشست امروز (سه شنبه 21 مرداد) این کمیسیون اظهار داشت: جلسه امروز کمیسیون انرژی سه دستور اصلی داشت که ارائه گزارش عملکرد قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در حوزه انرژی کشور توسط سردار سعید محمد فرمانده قرارگاه، بررسی اثرات تحریم در تجارت حوزه انرژی کشور خصوصا فروش نفت ایران (ارائه توسط یکی از وکلای شرکت‌های نفتی) و همچنین ارائه مطالب حوزه انرژی سازمان بازرسی کل کشور این دستور کارهای بود. 
مخالفت کمیسیون اجتماعی مجلس با تشکیل وزارت بازرگانی
۵ ساعت قبل / وزارت بازرگانی / مجلس شورای اسلامی / وزارت صنعت، معدن و تجارت / علی بابایی کارنامی
مخالفت کمیسیون اجتماعی مجلس با تشکیل وزارت بازرگانی
بابایی، سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس از مخالفت این کمیسیون با تشکیل وزارت بازرگانی خبر داد.
نمایندگان خواستار تمرکز اختیارات وزارت جهاد کشاورزی شدند
۵ ساعت قبل / سیدجواد ساداتی نژاد / وزارت جهاد کشاورزی / کمیسیون کشاورزی مجلس
نمایندگان خواستار تمرکز اختیارات وزارت جهاد کشاورزی شدند
ساداتی نژاد، رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس گفت: اصلی‌ترین مطالبه اعضای کمیسیون کشاورزی از وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت تمرکز اختیارات وزارت جهاد کشاورزی بود.
جلوگیری از واردات یک میلیارد دلار کالای دارای مشابه داخلی در ۹ ماه اخیر
۶ ساعت قبل / سید محمدمهدی هادوی / تولید داخلی / واردات کالا / وزارت صنعت، معدن و تجارت
جلوگیری از واردات یک میلیارد دلار کالای دارای مشابه داخلی در ۹ ماه اخیر
هادوی، رییس مرکز ساخت داخل، ماشین سازی و تجهیزات وزارت صمت بیان کرد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت، در سال جاری با تولید و ساخت داخل، حدود ۳.۲ میلیارد دلار صرفه جویی ارزی خواهد شد و در چهارماه اول سال، حداقل حدود ۲۵۰ میلیون دلار تحقق یافته است.
ارائه ۴۳ هزار خودرو به بازار در هفته‌های آینده
۶ ساعت قبل / آمار و ارقام / ایران خودرو / خودرو / وزارت صنعت معدن و تجارت / آینده
ارائه ۴۳ هزار خودرو به بازار در هفته‌های آینده
ایلنا: سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت: با ترخیص محموله قطعات مورد نیاز شرکت ایران خودرو، میزان خودرو های دپو شده در پارکینگ ها حدود 50 درصد کاهش می یابد و هفته…
توصیف واعظی از ویژگی های گزینه پیشنهادی دولت برای وزارت صمت
۶ ساعت قبل / محمود واعظی / وزارت صنعت،معدن و تجارت / دولت دوازدهم
توصیف واعظی از ویژگی های گزینه پیشنهادی دولت برای وزارت صمت
ایرنا نوشت:رییس دفتر رییس جمهوری «سلامت، جوانی، پرکاری، متدین و انقلابی بودن» را از ویژگی‌های «حسین مدرس خیابانی» دانست و گفت: او به این دلیل که در هر دو بخش بازرگانی و صنعت فعال بوده و متخصص است برای وزارت صنعت، معدن و تجارت به مجلس شورای اسلامی معرفی شده است.
توسعه زیست بوم نوآوری حوزه معدن اجرا می‌شود 
۶ ساعت قبل / وزارت صنعت معدن و تجارت / فناوری / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
توسعه زیست بوم نوآوری حوزه معدن اجرا می‌شود 
تهران – ایرنا - تفاهم نامه ای با هدف توسعه زیست بوم نوآوری حوزه معدن بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان نظام مهندسی معدن ایران امضا شد.
تولید ۳۶۰ هزار دستگاه خودرو سواری در ۴ ماه اول امسال
۶ ساعت قبل / بازار خودرو / حسین مدرس خیابانی / وزارت صنعت، معدن و تجارت / تولید خودرو
تولید ۳۶۰ هزار دستگاه خودرو سواری در ۴ ماه اول امسال
مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت: با ترخیص محموله قطعات مورد نیاز شرکت ایران خودرو، میزان خودرو های دپو شده در پارکینگ ها حدود ۵۰ درصد کاهش می یابد و هفته های آینده ۴۳ هزار خودرو به بازار ارائه می شود.
متن برنامه‌های «مدرس خیابانی» برای تصدی وزارت صمت
۶ ساعت قبل / وزارت صنعت ، معدن و تجارت / مدرس خیابانی / مجلس / وزارت بازرگانی / دولت دوازدهم / رضا رحمانی / وزارت صمت / وزارت صنعت / مجلس شورای اسلامی
متن برنامه‌های «مدرس خیابانی» برای تصدی وزارت صمت
متن برنامه‌های حسین مدرس خیابانی وزیر پیشنهادی وزارت صمت منتشر شد.
افزایش تولید ۳ قلم اصلی لوازم خانگی در ۴ ماه امسال
۶ ساعت قبل / مهدی صادقی نیارکی / لوازم خانگی / وزارت صنعت، معدن و تجارت / تولید داخلی
افزایش تولید ۳ قلم اصلی لوازم خانگی در ۴ ماه امسال
صادقی نیارکی، معاون امور صنایع وزارت صمت در حاشیه همایش روز ملی حمایت از صنایع کوچک از افزایش تولید ۳ قلم اصلی لوازم خانگی (یخچال فریزر، تلویزیون و ماشین لباسشویی) در ۴ ماهه امسال خبر داد.
سهم ۶۰ درصدی کشورهای همسایه در صادرات ایران
۷ ساعت قبل / حمید زادبوم / صادرات غیر نفتی / سازمان توسعه تجارت ایران
سهم ۶۰ درصدی کشورهای همسایه در صادرات ایران
زادبوم، رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد: میزان صادرات کشور به لحاظ ارزشی در سه ماهه اول امسال ۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار بوده و کشورهای همسایه در صادرات سهم ۶۰ درصدی را به خود اختصاص داده اند.
کانولا محل اختلاف جدید چین و کانادا
۷ ساعت قبل
کانولا محل اختلاف جدید چین و کانادا
پکن- ایرنا- چین و کانادا پس از بازداشت «وانگ منگ جو» دختر بنیانگذار شرکت مخابراتی هواوی از سوی اوتاوا، درگیر منازعات سیاسی شده اند که بتدریج به عرصه تجارت و کشاورزی از جمله روغن کانولا نیز کشیده شده است.
حمایت تشکل‌های بخش خصوصی از مدرس خیابانی
۷ ساعت قبل / وزارت صنعت، معدن و تجارت
حمایت تشکل‌های بخش خصوصی از مدرس خیابانی
جمعی از تشکل‌های بخش خصوصی در نامه‌ای به سران قوا، از انتخاب حسین مدرس خیابانی به عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) حمایت کردند.
دلیل تفاوت حبوبات فله و بسته‌بندی
۸ ساعت قبل
دلیل تفاوت حبوبات فله و بسته‌بندی
رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت استان تهران ضمن ارائه توضیحاتی درباره نحوه محاسبه نرخ حبوبات بسته‌بندی، گفت: در مورد نرخ گذاری صورت گرفته برای آن دسته از محصولات لبنی که در گروه کالای حمایتی نیستند میان دامداران و تولیدکنندگان صنایع لبنی اختلاف نظرهایی وجود دارد، زیرا تولیدکنندگان اعلام می‌کنند که دامداران حاضر نیستند شیر را با نرخ مصوب در اختیار آنها قرار دهند و دامداران بر این باور هستند که قیمت مصوب شیر خام پایین است به همین دلیل نرخ مصوب شیر خام در سطح کارشناسی در حال بررسی است.
جهانگیری: واکسن آنفلوآنزا باید در حد نیاز کشور تامین شود
۸ ساعت قبل / سازمان غذا و دارو / وزارت جهاد کشاورزی / کرونا / ویروس کرونا / وزارت صنعت معدن و تجارت / اسحاق جهانگیری / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
جهانگیری: واکسن آنفلوآنزا باید در حد نیاز کشور تامین شود
تهران-ایرنا- معاون اول رییس جمهوری با تاکید بر لزوم برنامه‌ریزی و نظارت مستمر بر نحوه تامین کالای اساسی و دارو گفت: باید واکسن‌آنفلوآنزا در حد نیاز کشور تامین شود.
اعلام آمادگی پاکستان برای گسترش همکاری‌ها با ایران در حوزه حمل و نقل ریلی
۸ ساعت قبل / منطقه مرزی کویته / پاکستان / شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران / مرز تفتان
اعلام آمادگی پاکستان برای گسترش همکاری‌ها با ایران در حوزه حمل و نقل ریلی
اسلام‌آباد - ایرنا - وزیر راه آهن پاکستان با تاکید بر تلاش دولت این کشور برای تقویت مناسبات دوجانبه با جمهوری اسلامی ایران و تحکیم همکاری‌ها به ویژه در حوزه حمل و نقل ریلی گفت: تکمیل طرح نوسازی خط ریلی کویته-تفتان موجب توسعه تجارت و همچنین رفت و آمد مردم دو کشور خواهد شد.
مرور کارنامه شرکت‌های معدنی بورس و برنامه سرمایه‌گذاری
۸ ساعت قبل / ایمیدرو / وزارت صنعت معدن و تجارت / تولید ناخالص ملی
مرور کارنامه شرکت‌های معدنی بورس و برنامه سرمایه‌گذاری
تهران- ایرنا- بررسی فروش شرکت‌های بخش معدن و صنایع معدنی در چهار ماهه امسال رقم ۷۰.۶ هزار میلیارد تومانی را نشان می‌دهد که رشد ۳۲ درصدی سالانه را ثبت کرد که زمینه‌ای برای توسعه سرمایه‌گذاری است.
تشویق واحدهای تولیدی قم به افزایش ظرفیت و بومی‌سازی
۹ ساعت قبل / سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم / قم / محمود سیجانی / سازمان صنعت، معدن و تجارت قم
تشویق واحدهای تولیدی قم به افزایش ظرفیت و بومی‌سازی
قم – سیجانی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: به واحدهای تولیدی که اقدام به افزایش ظرفیت تولید کنند تسهیلات و مشوق‌هایی اعطا می‌شود.
واعظی: مدرس‌ خیابانی نقش تعیین‌کننده‌ای در ساماندهی بازار داشت
۹ ساعت قبل / وزارت صنعت معدن و تجارت / انتخابات مجلس شورای اسلامی / حسین مدرس خیابانی / مدرس خیابانی ؛ گزینه وزارت صمت در سال هشتم دولت تدبیر و امید
واعظی: مدرس‌ خیابانی نقش تعیین‌کننده‌ای در ساماندهی بازار داشت
رئیس دفتر رئیس جمهوری اظهارداشت: «حسین مدرس خیابانی» گزینه پیشنهادی رئیس جمهوری برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت، با شکل دادن ستاد تنظیم بازار، نقش تعیین کننده در ساماندهی به بازار داشت.
تعیین عوارض صادرات برای شیرخشک و خامه جهت تعادل در بازار
۹ ساعت قبل / وزارت صنعت معدن و تجارت / ستاد تنظیم بازار / محصولات لبنی
تعیین عوارض صادرات برای شیرخشک و خامه جهت تعادل در بازار
تهران- ایرنا- دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: حفظ تعادل عرضه و تقاضا و تنظیم بازار کالاهای مختلف نیازمند ابزارهای متناسب است و در این مسیر باید ابزار متناسب با هر کالا برای ایجاد تعادل به کار گرفته شود.
قیمت نان بعد از ۷ سال در کرمان تغییر کرد
۹ ساعت قبل / افزایش قیمت نان / سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان کرمان / اخبار اقتصادی - کرمان / استانی-اقتصادی
قیمت نان بعد از ۷ سال در کرمان تغییر کرد
معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با اشاره به اینکه آخرین قیمت مصوب برای نان یارانه ای مربوط به سال ۹۲ بوده اظهار کرد: بعد از ۷ سال قیمت نان تغییر یافت. در این مدت نانوایان مشکلات زیادی را متحمل شدند. ادامه این وضعیت می توانست تاثیر مخربی بر کیفیت و حتی سلامت نان بگذارد.
حضور مدرس خیابانی موجب تحولی در حمایت از صنایع مولد شده است
۹ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی / وزارت صنعت معدن و تجارت / حسین مدرس خیابانی
حضور مدرس خیابانی موجب تحولی در حمایت از صنایع مولد شده است
تهران- ایرنا- مجمع کارآفرینان ایران و انجمن‌های تولیدکننده در نامه‌ای به سران قوا ضمن حمایت خود از «حسین مدرس خیابانی» گزینه پیشنهادی رئیس جمهوری برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت، اعلام کردند: حضور مدرس خیابانی به عنوان سرپرست وزارتخانه هرچند در مقطعی کوتاه، موجب شکل‌گیری تحول بی‌نظیر در روند حمایت از صنایع مولد کشور شده است.
دریافت بیش از ۵۷۰۰ فقره شکایت مردمی از کالا و خدمات در تهران
۹ ساعت قبل / بازار تهران / شکایت / سازمان صنعت، معدن وتجارت استان تهران
دریافت بیش از ۵۷۰۰ فقره شکایت مردمی از کالا و خدمات در تهران
معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت استان تهران گفت: ۵ هزار و ۷۳۶ فقره گزارش شکایت مردمی در تیرماه امسال به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران رسیده است.
افزایش شرکت‌های کارگزاری بورس در کمیسیون امنیت ملی بررسی شد
۹ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی / سازمان غذا و دارو / وزارت صنعت معدن و تجارت / کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی / بازار بورس
افزایش شرکت‌های کارگزاری بورس در کمیسیون امنیت ملی بررسی شد
تهران-ایرنا- سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزایش تعداد کارگزاری‌های بورس را از مطالبات نمایندگان در راستای جذب نقدینگی موجود در کشور عنوان کرد و گفت: دستورالعمل‌های کارگزاری‌ها به زودی بازنگری می‌شود.
بررسی برنامه‌های وزیر پیشنهادی صمت با حضور مدرس خیابانی
۹ ساعت قبل / محمد مهدی مفتح / وزارت صنعت، معدن و تجارت / حسین مدرس خیابانی / تامین کالاهای اساسی
بررسی برنامه‌های وزیر پیشنهادی صمت با حضور مدرس خیابانی
مفتح، سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: جلسه امروز صبح این کمیسیون با حضور مدرس خیابانی وزیر پیشنهادی صمت برگزار شد و نمایندگان بعد از شنیدن برنامه‌های پیشنهادی وی، سوالات خود را مطرح کردند.
افزایش ۵۵ برابری تولید ماسک تنفسی/ ارتقای ۲ برابری تولید الکل
۱۰ ساعت قبل / ویروس کرونا / ماسک طبی / وزارت صنعت معدن و تجارت / جمشید گل پور / الکل
افزایش ۵۵ برابری تولید ماسک تنفسی/ ارتقای ۲ برابری تولید الکل
دبیر کارگروه مقابله با کرونا وزارت صمت (ستاد لجستیک کرونا) از افزایش ۵۵ برابری تولید ماسک تنفسی از زمان شیوع ایپدمی کرونا خبر داد.
آخرین تصمیم درباره قیمت مصوب شیر/ چرا قیمت حبوبات فله و بسته‌بندی فرق دارد؟
۱۰ ساعت قبل / حبوبات / صنعت / وزارت صنعت،معدن و تجارت / شیر / مرغ و تخم مرغ
آخرین تصمیم درباره قیمت مصوب شیر/ چرا قیمت حبوبات فله و بسته‌بندی فرق دارد؟
رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت استان تهران ضمن ارائه توضیحاتی درباره نحوه محاسبه نرخ حبوبات بسته‌بندی، گفت: در مورد نرخ گذاری صورت گرفته برای آن دسته از محصولات لبنی که در گروه کالای حمایتی نیستند میان دامداران و تولیدکنندگان صنایع لبنی اختلاف نظرهایی وجود دارد، زیرا تولیدکنندگان اعلام می‌کنند که دامداران حاضر نیستند شیر را با نرخ مصوب در اختیار آنها قرار دهند و دامداران بر این باور هستند که قیمت مصوب شیر خام پایین است به همین دلیل نرخ مصوب شیر خام در سطح کارشناسی در حال بررسی است.
جلسه رای اعتماد به مدرس خیابانی فردا برگزار می‌شود
۱۰ ساعت قبل
جلسه رای اعتماد به مدرس خیابانی فردا برگزار می‌شود
نمایندگان مجلس در نشست علنی روز چهارشنبه، تصدی مدرس خیابانی بر وزارت صنعت، معدن و تجارت را تعیین تکلیف می‌کنند.
خودرو دیگر گران نمی‌شود
۱۰ ساعت قبل / بازار خودرو / حسین مدرس خیابانی / سرپرست وزارت صنعت / قیمت خودرو / معدن و تجارت
خودرو دیگر گران نمی‌شود
سرپرست وزارت صمت گفت: می‌توانم بگویم آن اتفاقی که در خرداد ۹۹ برای خودرو افتاد و افزایش قیمت غیر متعارف که نسبت به بقیه کالاها داشت، دیگر اتفاق نخواهد افتاد. اگر اقتصاد کشور تنظیم شود و قیمت همه کالاها متعادل شود، قیمت خودرو نیز متعادل خواهد شد. نوشته خودرو دیگر گران نمی‌شود اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
استاندار مرکزی: ۲ هزار میلیارد ریال برای تحقق قرارداد هپکو با وزارت راه اختصاص یافت
۱۰ ساعت قبل / اراک / استان مرکزی / وزارت صنعت معدن و تجارت / هپکو / سیدعلی آقازاده / اشتغال زایی
استاندار مرکزی: ۲ هزار میلیارد ریال برای تحقق قرارداد هپکو با وزارت راه اختصاص یافت
اراک - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: ۲ هزار میلیارد ریال از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور در راستای تحقق قرارداد هپکو به وزارت راه و شهرسازی اختصاص یافته که این مهم حاصل پیگیری از سال گذشته است.
جزئیات ابلاغیه مهم وزیر صمت برای تقویت داخلی سازی
۱۰ ساعت قبل / تولید داخلی / وزارت صنعت معدن و تجارت / حسین مدرس خیابانی
جزئیات ابلاغیه مهم وزیر صمت برای تقویت داخلی سازی
وزیر صنعت، معدن و تجارت با صدور ابلاغیه‌ای به معاونت‌ها و شرکتهای تابعه وزارت صمت، توجه ویژه به موضوع داخلی سازی را مورد تاکید قرار داد.
نماینده مجلس: مدرس خیابانی اشراف خوبی بر بخش صنعت و معدن دارد
۱۱ ساعت قبل / مجلس یازدهم / حسین مدرس خیابانی / حسن روحانی / مدرس خیابانی ؛ گزینه وزارت صمت در سال هشتم دولت تدبیر و امید
نماینده مجلس: مدرس خیابانی اشراف خوبی بر بخش صنعت و معدن دارد
تهران-ایرنا- نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: مدرس خیابانی اشراف خوبی بر وزارت صنعت، معدن و تجارت دارد و رای خوبی از مجلس کسب خواهد کرد.
مدرس خیابانی سکان‌دار توانمندی برای وزارت صنعت است
۱۱ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی / وزارت صنعت معدن و تجارت / حسین مدرس خیابانی
مدرس خیابانی سکان‌دار توانمندی برای وزارت صنعت است
تهران- ایرنا- رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین با بیان اینکه وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت فرد توانمندی است، گفت: گزینه پیشنهادی وزارت صنعت با توجه به سابقه طولانی فعالیت در این وزارتخانه می‌تواند سکان این نهاد را به دست بگیرد و به درستی آن را هدایت کند.
رتبه نخست قم در احیای واحدهای صنعتی راکد/ توسعه شرکت‌های دانش بنیان
۱۱ ساعت قبل / بهرام سرمست / سازمان صنعت، معدن و تجارت قم / قم / استانداری قم
رتبه نخست قم در احیای واحدهای صنعتی راکد/ توسعه شرکت‌های دانش بنیان
قم - سرمست، استاندار قم گفت: طبق ارزیابی صورت گرفته، استان قم در زمینه احیای واحدهای تولیدی و صنعتی راکد در رتبه نخست کشور قرار گرفته است.
تقاضای سفته‌بازی در بازار فولاد کاهش یافت
۱۱ ساعت قبل / فولاد / عرضه‌کننده محصولات فولادی / انجمن تولیدکنندگان فولاد / بورس / سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت
تقاضای سفته‌بازی در بازار فولاد کاهش یافت
به گفته یکی از اعضای هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، کاهش سوداگری‌ها و سفته‌بازی‌ها از جمله نتایج تصمیمات موثر اخیر وزارت صنعت، معدن و تجارت بوده که کاهش قیمت فولاد در بازار و بورس کالا را نیز به دنبال داشته است.
اهمیت حقوق و دستمزد در حسابداری
۱۱ ساعت قبل / حقوق و دستمزد / سیستم حقوق و دستمزد / نرم افزار حقوق و دستمزد آنلاین فینتو / فینتو / نرم افزار حقوق / وب سایت فینتو
اهمیت حقوق و دستمزد در حسابداری
حقوق و دستمزد یک مسئولیت مالی مهم برای تجارت شما است که نیاز به پرداخت دقیق به کارمندان و رعایت مقررات و قوانین مربوطه دارد. کارفرمایان بایستی درست ترین شیوه و مناسب ترین سیستم حقوق و دستمزد را برای محاسبه و پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان، مالیات، بیمه و غیره را متناسب با کسب و کار خود پیدا کنید.
بیست و سومین شبکه فن بازار کشور در کردستان افتتاح شد
۱۱ ساعت قبل / شرکت شهرک‌های صنعتی کردستان / استانداری کردستان
بیست و سومین شبکه فن بازار کشور در کردستان افتتاح شد
کردستان- طی مراسمی به صورت ویدئو کنفرانس با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و جمعی از مسئولان استانی بیست و سومین شبکه فن بازار کشور در کردستان افتتاح شد.
سیاست وزارت صنعت منجر به افزایش ۵۵ برابری ماسک شد
۱۲ ساعت قبل / ماسک / ویروس کرونا / وزارت صنعت معدن و تجارت / حسین مدرس خیابانی
سیاست وزارت صنعت منجر به افزایش ۵۵ برابری ماسک شد
تهران- ایرنا- دبیر کارگروه مقابله با کرونا وزارت صنعت، معدن و تجارت (ستاد لجستیک کرونا) از افزایش ۵۵ برابری تولید ماسک تنفسی با تدابیر اتخاذ شده از سوی این وزارتخانه از زمان شیوع کرونا خبر داد.
۸۳ درصد صادرات به اوراسیا محصولات کشاورزی است/  اتحادیه اوراسیا پسته ایرانی را دوست دارد
۱۲ ساعت قبل / سید روح الله لطیفی / گمرک ایران / اتحادیه اوراسیا / تجارت خارجی ایران / امارات متحده عربی / ارمنستان
۸۳ درصد صادرات به اوراسیا محصولات کشاورزی است/ اتحادیه اوراسیا پسته ایرانی را دوست دارد
لطیفی، سخنگوی گمرک ایران با اشاره به اینکه تجارت خارجی ما در ۴ ماه اول سال ۹۹ مجموعا ۶/۱۹ میلیارد دلار است، خاطرنشان می کند: تجارت ۹ ماهه بخش کشاورزی ایران با اتحادیه اوراسیا حدود ۲ میلیارد و ۶۱۸ میلیون دلار بوده و درواقع ۸۳ درصد از کل صادرات…
سبقت چینی‌ها از رقبا در واردات و صادرات ایران
۱۲ ساعت قبل / چین / صادرات ایران / حسین سلاح ورزی / تجارت خارجی / اتاق بازرگانی ایران
سبقت چینی‌ها از رقبا در واردات و صادرات ایران
سلاح ورزی، نایب‌رئیس اتاق ایران معتقد است، تجارت خارجی یک خواست و اراده دلبخواه دولت‌ها و حکومت‌ها نیست و دنباله و ادامه منطقی اقتصاد ملی به حساب می‌آید. تجارت خارجی باید در شرایط کار آمدی باشد تا بتواند به اقتصاد داخلی کمک کند.
پنج هزار شکایت برای کالاهای اساسی ثبت شد
۱۲ ساعت قبل / ماسک / وزارت صنعت معدن و تجارت / کالای اساسی / قیمت کالا / گوشت مرغ / تخم مرغ
پنج هزار شکایت برای کالاهای اساسی ثبت شد
تهران- ایرنا- رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: امسال در سه ماهه نخست بیش از پنج هزار فقره شکایت مردمی راجع به تخلفات صنفی و غیر صنفی بوسیله سامانه ۱۲۴ استان ها دریافت شده که بیشترین شکایت های مردمی مربوط به گوشت مرغ تازه، شکر، برنج وارداتی، نان، ماسک سه لایه کشدار، تخم مرغ و دستکش لاتکس بود.
سهم ایران از تجارت LNG، تنها ۱.۵ درصد
۱۲ ساعت قبل / حسین حسین‌زاده / صادرات ال ان جی / کمیسیون انرژی مجلس / صادرات گاز
سهم ایران از تجارت LNG، تنها ۱.۵ درصد
حسین زاده، عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: ایران در بازار جهانی گاز تنها به اندازه ۱.۵ درصد نقش ایفا می‌کند که تا رسیدن به سهم ۱۰ درصدی که در برنامه ششم توسعه برای آن تعریف شده است راه بسیار زیادی در پیش دارد.
تدابیر گمرک در شرایط تحریم و اتخاذ رویه واحد
۱۲ ساعت قبل / گمرک / واردات / وزارت صنعت معدن و تجارت / سیاست / گمرک ایران
تدابیر گمرک در شرایط تحریم و اتخاذ رویه واحد
ایلنا: معاون گمرک ایران گفت: در شرایطی که اقدامات نظام استکباری علیه کشور شدت گرفته، موضوع تحریم‌های ظالمانه از طریق تضعیف جریان‌های ورود کالاهای ضروری، مطرح است.
وزارت صنعت برای واردات یک میلیارد دلار کالا مجوز نداد
۱۳ ساعت قبل
وزارت صنعت برای واردات یک میلیارد دلار کالا مجوز نداد
تهران- ایرنا- رییس مرکز ساخت داخل، ماشین سازی و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: هیات نظارت بر قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی، مانع از خرید و ورود حدود یک میلیارد دلار کالا و خدمات دارای مشابه داخلی در ۹ ماه اخیر شد.
برنامه‌های وزارت صنعت برای تحقق داخلی‌سازی ۳.۲ میلیارد دلاری
۱۳ ساعت قبل / وزارت صنعت معدن و تجارت / لوازم خانگی / داخلی سازی / قیمت ارز / صنعت نساجی
برنامه‌های وزارت صنعت برای تحقق داخلی‌سازی ۳.۲ میلیارد دلاری
تهران- ایرنا- برپایه آمارهای منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت، این وزارتخانه در سال جاری مدیریت و کاهش واردات با تکیه بر داخلی‌سازی به ارزش سه میلیارد و ۲۸۰ میلیون دلار را در برنامه دارد.
طرح ویژه نظارت بر بازار در شیراز کلید خورد
۱۳ ساعت قبل / استان فارس / بازرسی و نظارت / ستاد تنظیم بازار / محمد ابراهیم صداقت / سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس
طرح ویژه نظارت بر بازار در شیراز کلید خورد
شیراز - معاون بازرسی، نظارت و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس از اجرای مرحله اول این طرح از ۱۹ مرداد ماه آغاز و تا پایان مرداد ماه خبر داد.
احتمالا رئیس‌جمهور در جلسه رأی اعتماد «مدرس خیابانی» حضور ندارد
۱۳ ساعت قبل / محمدحسین فرهنگی / مجلس شورای اسلامی / حسین مدرس خیابانی / وزارت صنعت معدن و تجارت
احتمالا رئیس‌جمهور در جلسه رأی اعتماد «مدرس خیابانی» حضور ندارد
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: احتمالا رئیس‌جمهور در جلسه رأی اعتماد وزیر پیشنهادی صمت حضور نخواهد داشت.
نفوذ بلاک‌چین تا صنعت بازی‌های رایانه‌ای
۱۴ ساعت قبل / فناوری بلاک چین
نفوذ بلاک‌چین تا صنعت بازی‌های رایانه‌ای
محبوبیت بلاک‌چین در طول سال گذشته، فراتر حد انتظار بوده و این فناوری را به ابزاری واقعی و کارآمد در دنیای تجارت تبدیل کرده، همانطور که نفوذ بلاک‌چین، همزمان با آغاز روند توسعه اقتصاد دیجیتال، در حوزه صنعت بازی‌سازی رشد فزاینده‎ای یافته است.
تکمیل زنجیره تولید فولاد و نساجی در زنجان
۱۴ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / آهن اسفنجی / ناصر فغفوری / فولاد آلیاژی / زنجان / کنسانتره
تکمیل زنجیره تولید فولاد و نساجی در زنجان
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: با تکمیل راه‌اندازی واحدهای بزرگ صنعتی، زنجیره ارزش‌افزوده فولاد و نساجی در این استان تکمیل شد.
برنامه های اجرایی نهضت ساخت داخل در سال ۹۹ ابلاغ شد
۱۴ ساعت قبل / وزارت صنعت، معدن و تجارت / واردات کالا / رونق تولید / تولید داخلی
برنامه های اجرایی نهضت ساخت داخل در سال ۹۹ ابلاغ شد
برنامه های اجرایی نهضت ساخت داخل در سال ۱۳۹۹ با اولویت زمانبندی، راهبری، سیاستگذاری و نظارت بر اجرای برنامه ها و فعالیت معاونت ها و سازمان ها از سوی حسین مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت ابلاغ شد.
صمت؛ مقصر گرانی قیمت ماسک در مازندران
۱۴ ساعت قبل / همه_باهم_علیه_کرونا / استانی-اجتماعی
صمت؛ مقصر گرانی قیمت ماسک در مازندران
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: تاکنون اداره‌کل صنعت و معدن و تجارت در این استان، نتوانسته مواد اولیه ماسک را برای کارگاه ها تامین کند که در قیمت ماسک تاثیر داشته است.
۱۴ ساعت قبل / جلسه رای اعتماد مدرس خیابانی / حسین مدرس خیابانی / وزیر پیشنهادی صنعت
فردا؛ جلسه رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی "صمت"
محمدحسین فرهنگی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با  تسنیم، از برگزاری جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت در جلسه فردا (چهارشنبه 22 مرداد) قوه مقننه خبر داد.
کشف لوازم خانگی احکتار شده به ارزش ۳۰۰ میلیون تومان در ایلام
۱۵ ساعت قبل / احتکار / عزت الله عبدخانی / سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام
کشف لوازم خانگی احکتار شده به ارزش ۳۰۰ میلیون تومان در ایلام
ایلام- معاون بازرسی سازمان صمت ایلام از کشف لوازم خانگی احکتار شده به ارزش ۳۰۰ میلیون تومان در ایلام خبر داد و گفت: سازمان صمت استان با هرگونه احتکار کالا برخورد می کند.
مشخصه وزیر پیشنهادی برای وزارت صنعت تشکل‌گرایی است
۱۵ ساعت قبل / وزارت صنعت معدن و تجارت / معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت معدن و تجارت / حسین مدرس خیابانی
مشخصه وزیر پیشنهادی برای وزارت صنعت تشکل‌گرایی است
تهران- ایرنا- رییس خانه معدن ایران معتقد است: انتخاب مدرس خیابانی برای وزارت صنعت، معدن و تجارت کارشناسانه است و در واقع مدیری تشکل‌گرا محسوب می‌شود.
کسب و کارهای کوچک حامی ندارند!
۱۶ ساعت قبل / صنایع کوچک / کسب‌وکارهای کوچک / برنامه تقویم اقتصادی / وزارت صنعت، معدن و تجارت
کسب و کارهای کوچک حامی ندارند!
کارآفرینی و ایجاد کسب و کارهای کوچک و متوسط به عنوان موتور محرکه توسعه اقتصادی و اجتماعی، نقش اساسی در فرایند توسعه کشورها را دارند. از آنجا که نمی توان اثر کسب و کارهای کوچک و متوسط را در رشد اقتصادی کشورها نادیده گرفت، برای پیشرو بودن در این امر، دولت‌ها اقدام به سیاست گذاری و برنامه ریزی‌های بلند مدت کرده و سعی می‌کنند بوسیله مشوق‌های گوناگون،شرایطی را به وجود آورند تا از پتانسیل سازنده‌ی کسب و کارهای کوچک و متوسط استفاده کنند. برنامه‌ای که توسط دولت ما به دست فراموشی سپرده شده و اکثر فعالان این حوزه از عدم حمایت دولت سخن به میان می‌آورند. حال باید دید دولت تا کی قصد دارد اهمیت این صنایع را نادیده بگیرد.
استفاده از مدیران کارآمد برای تحقق جهش تولید
۱۶ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی / حسین مدرس خیابانی / اتاق اصناف ایران
استفاده از مدیران کارآمد برای تحقق جهش تولید
تهران- ایرنا- نائب رئیس دوم اتاق اصناف ایران درخصوص معرفی حسین مدرس خیابانی به عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: شرایط حساس کنونی آنچنان است که به کارگیری مدیران کارآمد و مجرب را اجتناب‌ناپذیر می‌کند و وزیر پیشنهادی از جمله این مدیران است.
زیان ۷۰۰ میلیاردی واحدهای صنعتی لرستان از کرونا
۱۶ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / کسب‌وکارها / سازمان صمت / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / همه علیه کرونا
زیان ۷۰۰ میلیاردی واحدهای صنعتی لرستان از کرونا
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان از زیان ۷۰۰ میلیاردی واحدهای صنعتی استان از کرونا خبر داد.
۳۵ هزار تن گوشت قرمز در سیستان و بلوچستان توزیع شد
۱۶ ساعت قبل / صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان / داوود شهرکی / گوشت قرمز
۳۵ هزار تن گوشت قرمز در سیستان و بلوچستان توزیع شد
زاهدان - شهرکی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: طی یکسال گذشته ۳۵ هزار تن گوشت قرمز در این استان تولید و روانه بازار مصرف شده است.
برای تداوم عرضه مرغ با نرخ مصوب بایدمشکل مرغداران را حل کرد
۱۷ ساعت قبل / یداله صادقی / تنظیم بازار / قیمت مرغ / ستاد تنظیم بازار
برای تداوم عرضه مرغ با نرخ مصوب بایدمشکل مرغداران را حل کرد
صادقی؛ رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران درباره وضعیت قیمت مرغ در بازار استان تهران گفت: ۱۰ درصد مرغ مورد نیاز بازار در داخل استان و ۹۰ درصد آن از استان های گیلان، مازندران و گلستان تامین می شود.
آمریکا شرکت های چینی را از بورس اخراج می کند
۱۷ ساعت قبل / وزارت خزانه داری آمریکا / سازمان تجارت جهانی / چین / کاخ سفید / ترامپ
آمریکا شرکت های چینی را از بورس اخراج می کند
پکن- ایرنا- گزارش رسانه های چین حاکی است که وزارت خزانه داری آمریکا قصد دارد شرکت های چینی را به بهانه عدم رعایت استانداردهای آمریکا از بورس این کشور اخراج کند.
۱۸ ساعت قبل / خرید کالا از بازار مرزی / کلاهبرداری
هشدار درباره کلاهبرداری خرید کالا از شهرهای مرزی
 سرهنگ علی محمد رجبی در گفت وگو با ایسنا، اظهارکرد: در رصدها و پایش هایی که اخیرا ماموران پلیس فتا با آن مواجه شدند، شیوه جدیدی از کلاهبرداری وجود دارد که در آن افراد سودجو با سواستفاده از نوسان قیمت ها و  با درج اگهی در برخی از شبکه های اجتماعی و گروه‌های پیام رسان ها ادعا می‌کنند که صاحب فروشگاهی در گناوه، بانه و ... بوده و می‌توانند اجناس اصل و مارک را با قیمتی کمتر از قیمت بازار به آنان بفروشند.وی ادامه داد: در این شیوه کلاهبردار با اعلام شماره حساب یا شماره کارتی که عمدتا به نام خود فرد نیز نیست، مبالغی را از شهروندان دریافت کرده و وعده می‌دهد که طی مثلا یک هفته کالای سفارشی را برایشان ارسال خواهد کرد. اما پس از این مدت دیگر پاسخی به تلفن ها نمی دهند.رجبی با …
۲۲ ساعت قبل / چین و روسیه / مبادله با دلار
سهم دلار از مبادلات چین و روسیه به کمترین مقدار رسید
 به گزارش ایسنا به نقل از اسپوتنیک، ارزش دلار تنها در ماه ژوییه حدود پنج درصد در برابر دیگر همتایان مهم خود کاهش یافته که این بدترین ملکرد ماهانه دلار در طول ۱۰ سال اخیر بوده است. این ریزش باعث سوق دادن کشورهای مختلف به کاهش وابستگی خود به دلار شده است. داده های منتشر شده توسط بانک مرکزی روسیه نشان می دهد سهم دلار از تجارت بین چین و روسیه در سه ماهه نخست امسال به ۴۶ درصد رسیده که کمترین سهم در طول تاریخ تجارت دو طرف بوده است. 
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •