پنجشنبه, ۱۶ مرداد, ۱۳۹۹ / 6 August, 2020
یارانه
جزئیاتی از طرح تأمین کالاهای اساسی| واریز یارانه غیرنقدی به حساب سرپرستان خانوار
۱۰ ساعت قبل / کمیسیون برنامه و بودجه / کمیسیون های مجلس / قیمت کالاهای اساسی / کالاهای اساسی / نمایندگان مجلس / مجلس
جزئیاتی از طرح تأمین کالاهای اساسی| واریز یارانه غیرنقدی به حساب سرپرستان خانوار
نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی جزئیاتی از طرح تأمین کالاهای اساسی را تشریح کرد.
۱۴ ساعت قبل
یارانه دستمزد به نفع چه کسانی است؟
با اجرای طرح یارانه دستمزد بیش از ۶۷۰۰فرصت شغلی از سال گذشته تاکنون در هشت استان محروم و کم برخوردار کشور ایجاد شده و آمارها نشان می‌دهد که ۵۳درصد مشارکت‌کنندگان در این طرح، دارای مدرک دیپلم بودند و کارگاه‌ها تمایل زیادی به جذب دانش آموختگان دانشگاهی نداشتند.
۱۸ ساعت قبل
وقتی رقابت ناسالم بر سر صرفه‌جویی فراگیر می‌شود
واژه «صرفه‌جویی» از جمله واژگان پرکاربرد در رسانه‌ها به ویژه در روزها و هفته‌های مناسبتی مرتبط(نظیر هفته صرفه‌جویی در مصرف آب در ابتدای تیر ماه هر سال) یا در شرایط پیشی گرفتن مصارف از منابع است. با این حال چه از باب معادل زبانی و چه از نظر تعریف، این کلمه دایره مفهومی وسیع و متنوعی را در بر می‌گیرد و نیازمند توصیف و توضیح است والا چه بسا، مقصودهای متضادی از همین واژه به نظر آشنا حاصل می‌شود. سوال کلیدی کمتر مورد توجه در این رابطه آن است که آیا صرفه‌جویی قرار است به‌ صرفه و صلاح عموم و جمع منجر شود یا منافع خواص و افراد برخوردار را دنبال کند؟ آیا همه در منافع صرفه‌جویی و متقابلا در هزینه‌های عدم صرفه‌جویی به‌ طور یکسان شریک …
۲۰ ساعت قبل
بنگاه‌ها دنبال مدرک دانشگاهی نیستند
با اجرای طرح یارانه دستمزد بیش از ۶۷۰۰ فرصت شغلی از سال گذشته تاکنون در هشت استان محروم و کم برخوردار کشور ایجاد شده و آمارها نشان می‌دهد که ۵۳ درصد مشارکت‌کنندگان در این طرح، دارای مدرک دیپلم بودند و کارگاه‌ها تمایل زیادی به جذب دانش آموختگان دانشگاهی نداشتند.به گزارش ایسنا، «طرح یارانه دستمزد» از جمله برنامه‌های مهم و اثرگذار دولت در حوزه اشتغال و یکی از سیاست‌های فعال بازار کار است که به منظور ایجاد و حفظ اشتغال در استان‌های پر بیکار در دستور کار قرار گرفته است. جامعه هدف این طرح را جوانان بیکار و جویای کار شغل اولی در مناطق محروم و کم برخوردار و بنگاه‌های اقتصادی رسمی و فعال در شهرستان‌های کم برخوردار از اشتغال تشکیل می‌دهد.کارشناسان معتقدند این طرح یک ابزار تشویقی برای جذب نیروی کار جدید …
۲۰ ساعت قبل
افزایش یارانه بنزین پوپولیستی است
مهدی پازوکی در واکنش به طرح مجلس درباره واریز یارانه 40 لیتر بنزین به حساب هر ایرانی می‌گوید: تصمیم‌های پوپولیستی در این شرایط به نفع اقتصاد ایران نیست. کما اینکه قدرت خرید مردم تا پیش از پرداخت یارانه‌ها به مراتب بیشتر بود.ماجرای بنزین و یارانه آن از آبان ماه سال گذشته تا امروز محل بحث‌های فراوانی بوده است. مجلس یازدهم که با شعار‌های اقتصادی آغاز به کار کرده است از ابتدا روی این موضوع حساسیت نشان داد. علیرضا زاکانی، نماینده مجلس نهم و عضو ائتلاف نیرو‌های انقلاب در نشستی با عنوان «روایت تلخ بنزین» ادعا کرده بود ضمن آماده شدن طرح‌های جایگزین برای طرح بنزینی دولت، نیرو‌های انقلاب در صورت ورود به مجلس یازدهم، «طرح بنزینی فعلی را لغو و طرح جدیدی را که مطابق عدالت و به نفع مردم باشد، جایگزین خواهند …
بیش از ۶۵۰ کتابفروشی در «تابستانه کتاب»
۲۳ ساعت قبل / تابستانه کتاب 99 / تابستانه کتاب
بیش از ۶۵۰ کتابفروشی در «تابستانه کتاب»
چهاردهمین دوره طرح توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌ها با عنوان «تابستانه کتاب ۹۹» از ۱۸ مردادماه با شرکت بیش از ۶۵۰ کتابفروشی همزمان با عید غدیرخم کار خود را آغاز خواهد کرد.
بررسی جزئیات طرح تامین کالاهای اساسی در مجلس
۲۴ ساعت قبل / سیدمحمدرضا میرتاج الدینی / کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس / کالاهای اساسی
بررسی جزئیات طرح تامین کالاهای اساسی در مجلس
میرتاج‌الدینی، نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: براساس طرح تامین کالاهای اساسی، اعتباری به حساب کارت بانکی افراد در قالب یارانه غیرنقدی در فواصل زمانی مشخص واریز خواهد شد که این اعتبار صرفا برای خرید کالاهای اساسی مورد نیاز خانوارهاست و امکان نقد شدن ندارد.
اعطای وام ۴ درصدی به اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه
۲۵ ساعت قبل / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / سید عباس صالحی / اصحاب رسانه / بیمه بیکاری خبرنگاران
اعطای وام ۴ درصدی به اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه
صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هر چه زودتر شرایط اعطای یارانه مطبوعات، تسهیلات ۴ درصدی و معیشتی که همگی توسط سازمان برنامه و بودجه، برنامه ریزی و ابلاغ شده اند برای کمک به اهالی فرهنگ و هنر و رسانه و آسیب دیدگان از شرایط کرونایی فراهم خواهد شد.
۲۹ ساعت قبل / حیدر مستخدمین حسینی / کوپن الکترونیکی
لزوم جبران معیشت دهک های پایین درآمدی با اجرای طرح کالا برگ
حیدر مستخدمین حسینی در گفت‌وگو با فارس در مورد لزوم  اجرای طرح کالا برگ الکترونیک برای تخصیص کالاهای اساسی به قیمت یارانه ای به اقشار و دهک های پایین درآمدی گفت:  در صورتی که مسئولین کشور و سران قوا از جمله دولت و مجلس به این جمع نتیجه برسند که توان ارزی و منابع مالی به گونه ای نیست که در بلندت مدت و یا حتی میان مدت نیازهای اولیه و معیشتی مردم را تامین کنند قطعا یکی از راهکارها برای جبران  مشکلات اقتصادی جامعه اجرای طرح کالا برگ یا کارت هوشمند الکترونیک است.  
جهانگیری: وافق کالابرگ نیستیم /حجم تجارت خارجی سالانه کشور بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار است
۳۰ ساعت قبل / اسحاق جهانگیری / دولت دوازدهم / یارانه معیشتی / اقتصاد ایران
جهانگیری: وافق کالابرگ نیستیم /حجم تجارت خارجی سالانه کشور بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار است
ایرنا نوشت: معاون اول رئیس جمهور می‌گوید: به‌ رغم محدودیت‌ها در منابع ،دولت در سال ۹۹ تصمیمات خوبی در زمینه معیشت مردم گرفته است.
نماینده رزن: تورم و گرانی‌ها در دستور کار مجلس قرار بگیرد
۳۲ ساعت قبل / مجلس یازدهم
نماینده رزن: تورم و گرانی‌ها در دستور کار مجلس قرار بگیرد
یک عضو اجتماعی مجلس خطاب به هیات رئیسه مجلس گفت: ۷۱ روز از عمر مجلس می گذرد اما مسائلی مثل تورم افسارگسیخته، گرانی های روزافزون، توزیع ناعادلانه یارانه های پنهان و بروکراسی پیچیده اداری در دستور کار مجلس قرار نگرفت.
سلیمی: نظارت و مراقبت بیشتری بر بازار بورس انجام شود
۳۲ ساعت قبل / علیرضا سلیمی / یارانه مطبوعات / برجام / بورس
سلیمی: نظارت و مراقبت بیشتری بر بازار بورس انجام شود
نماینده مردم محلات ودلیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که «عدم پاسداشت امر و نهی ولی اباحی گری سیاسی است» گفت: رهبری بارها با عبارات روشن مذاکره با آمریکا را نهی کردند اما متاسفانه بعضی حل المسائل کشور را مذاکره با دشمن می‌دانند.
طرح تامین کالاهای اساسی برای ۷ دهک پایینی جامعه است/ بررسی ارائه یارانه غیرنقدی در کمیسیون برنامه و بودجه/ مشکلی در مورد کالاهای اساسی نداریم
۳۵ ساعت قبل / تامین کالاهای اساسی
طرح تامین کالاهای اساسی برای ۷ دهک پایینی جامعه است/ بررسی ارائه یارانه غیرنقدی در کمیسیون برنامه و بودجه/ مشکلی در مورد کالاهای اساسی نداریم
ایلنا: نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه گفت: در طرح تامین کالاهای اساسی به دنبال این هستیم که این کالاها به گونه‌ای توزیع شوند که حداقل به ۷ دهک پایینی جامعه که…
دعوای انتخاباتی بر سر یارانه کرونا
۴۴ ساعت قبل
دعوای انتخاباتی بر سر یارانه کرونا
با نزدیک شدن به تاریخ انتخابات ریاست‌جمهوری، تحولات و کشمکش‌ها در آمریکا ضرباهنگ تندتری گرفته ‌‌است. درگیری با پیامدهای اقتصادی اجتماعی بحران کرونا، بحث‌های انتخاباتی امسال آمریکا را پیچیده‌تر هم کرده ‌است. یکی از بحث‌‌هایی که این روزها به‌عنوان محور مشترک بحران کرونا و انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در جریان است، جدل بر سر بسته کمک اقتصادی جدید در کنگره است. این بسته کمک اقتصادی 3.5تریلیون دلاری شامل مواردی چون کمک غذایی برای فقرا، کمک مالی به مدارس برای بازگشایی در ایام کرونا، کمک‌هزینه هفتگی به …
ثبت‌نام دوباره سهام عدالت 
و چند نکته کلیدی
۴۴ ساعت قبل / دولتی و خصوصی / سرمایه / سهام عدالت / شرایط اقتصادی / یارانه
ثبت‌نام دوباره سهام عدالت و چند نکته کلیدی
در خصوص بحث‌هایی که این روزها در موافقت و مخالفت در خصوص ثبت‌نام دوباره از افراد باقی مانده از سهام عدالت مطرح می‌شود،
۴۴ ساعت قبل / برنامه و بودجه مجلس / حقوق / سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه / مالیات / یارانه
اخبار
مطابق بخشنامه سازمان امور مالیاتی، در صورتی که مودیان مالیات سال‌های ۹۹ و ۹۸ خود را به صورت علی الحساب قبل از سررسید پرداخت کنند،
ربیعی: ۱۰ هزار میلیارد وام کرونایی پرداخت شد
۲ روز قبل / تسهیلات کرونایی / علی ربیعی / وام کرونا
ربیعی: ۱۰ هزار میلیارد وام کرونایی پرداخت شد
به گزارش مهر، علی ربیعی سخنگوی دولت که این روزها به دلیل ابتلا به بیماری کرونا در بیمارستان بستری شده است، در پاسخ مکتوب به سوالی مبنی بر اینکه «علاوه بر ۲۳ هزار میلیارد تومان از مجموع ۷۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات کرونایی که به یارانه بگیران تخصیص داده شده، چه میزان از باقی مانده این تسهیلات هزینه شده است و چه مقدار از آن صرف کمک به کسب و کارها شده است و بازپرداخت وام هایی که به کسب و کارها داده شده از چه تاریخی آغاز می شود و آیا پیش بینی شده که تا پایان امسال چه مقدار از این تسهیلات برمی‌گردد؟»، گفت: تاکنون درخواست مبلغ ۱۰۳ هزار و ۵۷ میلیارد ریال در قالب تسهیلات از سوی بنگاه‌های ثبت نام شده، تخصیص شده است.
۲ روز قبل
آیا کشور امکان تخصیص واریز یارانه جدید بنزین را دارد؟
در هر تخصیص جدید و هزینه‌کرد باید بودجه عمومی و منابع درآمدی دیده شود، اینکه آیا بودجه کافی برای واریز مبالغ جدید به حساب مردم موجود است یا خیر.
طرح مجلس برای واریز یارانه ۴۰ لیتر بنزین به حساب هر ایرانی
۲ روز قبل / سهمیه بندی بنزین / بنزین
طرح مجلس برای واریز یارانه ۴۰ لیتر بنزین به حساب هر ایرانی
نماینده مردم تبریز در مجلس یازدهم از طرح مجلس برای واریز ماهانه یارانه معادل قیمت ۴۰ لیتر بنزین متناسب با قیمت روز آن به حساب هر ایرانی خبر داد.
اختصاص مبلغ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال به طرح یارانه دستمزد
۲ روز قبل / ایجاد اشتغال / یارانه دستمزد / حمایت از اشتغال
اختصاص مبلغ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال به طرح یارانه دستمزد
ایلنا: معاون وزیر کار از اختصاص مبلغ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال به طرح یارانه دستمزد خبر داد.
اشتغال ۶ هزار و ۷۵۰ نفری با طرح یارانه دستمزد/اجرای فاز دوم طرح در انتظار تأمین بودجه
۲ روز قبل / بحران بیکاری و اشتغال / معاونت اشتغال
اشتغال ۶ هزار و ۷۵۰ نفری با طرح یارانه دستمزد/اجرای فاز دوم طرح در انتظار تأمین بودجه
معاون اشتغال وزارت کار گفت: از سال ۹۸ تا کنون ۶ هزار و ۷۵۲ فرصت شغلی در استان های هدف طرح یارانه دستمزد ایجاد شده است که بیش از نیمی از مشارکت کنندگان در این طرح (۵۳ درصد) دارای مدرک دیپلم بودند.
جزئیات طرح یارانه جدید مجلس؛ ماهیانه ۴۰ لیتر بنزین
۲ روز قبل / یارانه / مجلس / بنزین
جزئیات طرح یارانه جدید مجلس؛ ماهیانه ۴۰ لیتر بنزین
بر اساس این طرح هرچقدر قیمت بنزین افزایش یابد دولت باید به ازای ۴۰ لیتر به مردم یارانه بپردازد. مردم می‌توانند از این یارانه برای استفاده از بنزین استفاده کرده یا مبلغ ریالی آن را دریافت کنند.
تفکر قدیمی معافیت مالیاتی اهالی فرهنگ و هنر از کجا شکل گرفت؟ نگرانی همیشگی صاحبان ایده از سرقت معنوی برطرف شد
۲ روز قبل / فرهنگ / فناوری / علوم / پارک / محمد حسین ایمانی خوش خو رییس پارک ملی علوم و فناوری ‌های نرم و c
تفکر قدیمی معافیت مالیاتی اهالی فرهنگ و هنر از کجا شکل گرفت؟ نگرانی همیشگی صاحبان ایده از سرقت معنوی برطرف شد
رئیس پارک ملی علوم و فناوری ‌های نرم و صنایع فرهنگی می گوید: تلقی شده که فرهنگ یک بخش صرفا یارانه بگیر و نیازمند حمایت است؛ اما در شرایط محدودشدن درآمد نفتی و تلاش برای پیدا کردن راه های درآمدزای دیگر، قطعا فرهنگ یک حوزه مولد بکر است.
۲ روز قبل
کالابرگ الکترونیک؛ کم فساد و اثربخش
یک تحلیلگر اقتصادی یارانه‌ای که فساد در آن کمتر و سهم گروه‌های متوسط و پایین در آن بیشتر است را یارانه سفید توصیف کرد که یکی از انواع آن‌ها یارانه نقدی یا کارت اعتباری است. وی در مقابل، توزیع یارانه در قبال دلار، خودرو، سکه، سیمان و سایر محصولات ارزان قیمت را یارانه سیاه خواند و گفت که در حال حاضر منابع مالی برای افزایش ۱۰ برابری یارانه نقدی، بدون ایجاد تورم وجود دارد و می‌تواند از فشارهای اقتصادی به گروه‌های فقیر و متوسط جلوگیری کند.میثم هاشم‌خانی اظهار کرد: زمانی که کشور دچار شوک‌هایی مانند بحران کرونا و بحران هایی از جنس رکود اقتصادی می‌شود، یکی از راهکارهایی که عموما دولت‌ها ارائه می‌دهند یارانه یا سوبسید است که انواع مختلفی دارد؛ از جمله یارانه نقدی، تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کالاهای …
۲ روز قبل
جلسات کمیسیون ماده ۱۰ احزاب با ترکیب جدید برگزار می‌شود
مدیرکل سیاسی وزارت کشور گفت: با تکمیل شدن اعضای کمیسیون ماده ۱۰احزاب، جلسات این کمیسیون در دوره جدید آغاز می شود.حمید ملانوری در گفت‫و‫گو با ایسنا، درباره انتخاب مالک شریعتی و علی حدادی دو نماینده مجلس شورای اسلامی برای حضور در کمیسیون ماده۱۰ احزاب اظهار کرد: منتظر ابلاغ رسمی مجلس به کمیسیون هستیم تا جلسات را رسماً آغاز کنیم. امسال فقط یک جلسه کمیسسون برگزار شد و چون مجلس تغییر کرد، منتظر اعلام دو عضو از مجلس بودیم و اکنون باید تقاضای تاسیس احزاب و برگزاری مجامع و صلاحیت مسئولین شعب استانی احزاب را بررسی کنیم.وی بیان کرد: کمیسیون ماده۱۰ هفت عضو دارد که جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور به عنوان رییس کمیسیون، رمضان زنجبر به عنوان نماینده رییس قوه قضاییه،دو نماینده از مجلس شورای اسلامی ، امیری اصفهانی …
۲ روز قبل
شهردار تهران پیگیر بدهی‌های دولت
شهردار تهران از پیگیری بدهی‌های دولت به پایتخت از دو مسیر خبر داد. پیروز حناچی در نشست خبری مجازی که روز گذشته برگزار شد با بیان اینکه موضوع بدهی‌های دولت به شهرداری از دو مسیر درحال پیگیری است، عنوان کرد: مسیر نخست بدهی دولت در حوزه احکام کمیسیون ماده 100 مربوط به ساختمان‌های دستگاه‌های دولتی است که در حال پیگیری برای دریافت آن هستیم. مسیر دیگر مربوط به طلب شهرداری در حوزه یارانه بلیت مترو و اتوبوس و سایر امور زیرساختی است که در صورت تایید نهایی وزارت اقتصاد و دارایی، طبق قانون از طریق تهاتر امکان‌پذیر است. تاکنون در این زمینه 5 هزار میلیارد تومان تهاتر انجام شده است.
یارانه مطبوعات و سایت‌ها نیازمند شفاف‌سازی است
۲ روز قبل / استانی-سیاسی / مجلس شورای اسلامی / یارانه مطبوعات و خبرگزاری‌ها
یارانه مطبوعات و سایت‌ها نیازمند شفاف‌سازی است
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت رسانه‌ای موجود در استان گیلان، گفت: نیاز است یک شفاف‌سازی در خصوص یارانه تخصیصی به مطبوعات و سایت‌ها صورت گیرد و با توجه به ظرفیت رسانه‌های موجود در گیلان حمایت‌های لازم افزایش یابد.
پرداخت بیش از ۷۰۰ میلیون تومان یارانه به نشریات خراسان شمالی
۳ روز قبل / استانی-فرهنگی و هنری / خراسان شمالی / خبرنگار
پرداخت بیش از ۷۰۰ میلیون تومان یارانه به نشریات خراسان شمالی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: از سال ۹۵ تا کنون افزون بر ۷۰۰ میلیون تومان یارانه به نشریات استان تعلق گرفته است. 
طرح تبدیل یارانه‌ای خودروهای مسافربر شخصی آغاز می‌شود
۳ روز قبل / ایران / پوشش / خودرو / شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی / یارانه
طرح تبدیل یارانه‌ای خودروهای مسافربر شخصی آغاز می‌شود
ایلنا: مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: فاز دوم طرح تبدیل یارانه‌ای خودروها به گازسوز، خودروهای مسافربر شخصی را زیر پوشش قرار می‌دهد که این…
کلید گشایش در مذاکره با آمریکاست/ مردم اصلاح طلبان را قبول دارند اما فشارها زیاد است
۳ روز قبل / کروبی / بهشتی / امریکا / بهزاد نبوی / حزب‌اعتماد ملی / تهران / مجلس دهم / جمهوری خواهان / سیدعباس عراقچی / روزنامه اعتماد
کلید گشایش در مذاکره با آمریکاست/ مردم اصلاح طلبان را قبول دارند اما فشارها زیاد است
حضور نمایندگان مجلس در خوزستان و دیدار با کارگران هفت تپه، رسانه های اصلاح طلب را عصبانی کرده است. از نگاه وکیل الدوله ها و رسانه های حامی آنها، نماینده مجلس باید فقط بخوابد و حقوق کلان بگیرد!
با بدهی دولت به شهرداری تهران چند قطار و اتوبوس می‌توان خرید؟
۳ روز قبل / دولت دوازدهم / شورای شهر تهران / شهرداری تهران / شهر تهران / ویروس کرونا / بدهی دولت به شهرداری / اخبار داغ
با بدهی دولت به شهرداری تهران چند قطار و اتوبوس می‌توان خرید؟
دولت تا پایان سال گذشته ۷ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان در بخش یارانه بلیت اتوبوس و مترو به شهرداری تهران بدهکار است اما آیا میدانید با این رقم چه تعداد قطار و اتوبوس می‌توان برای تهران خریداری کرد؟!
عزمی برای افزایش یارانه چهار دهک فقیر جامعه نیست/ ضرورت اصلاح قانون مالیات
۳ روز قبل / مالیات / پردرآمدترین / درآمد مالیاتی / محمدمهدی عامری
عزمی برای افزایش یارانه چهار دهک فقیر جامعه نیست/ ضرورت اصلاح قانون مالیات
سمنان- عامری، کارشناس و مدرس دانشگاه درباره راهکارهای برون‌رفت کشور از شرایط کنونی اقتصاد گفت: دولت امروز راهکارهای مختلفی را پیش رو دارد اما ابتدا لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم تدوین شود.
۳ روز قبل
اعتبار حاکمیت- از لاریجانی، ‌مطهری و باهنر تا هاشمی، جهانگیری و رضاخاتمی
الف) کاهش اعتبار اجتماعی یکی از چالش‌های پیش ‌روی رییس‌جمهوری بعدی است که قاعدتا به حاکمیت ارتباط دارد اما دولت هم بخش عمده‌ای از حاکمیت را نمایندگی می‌کند و کنش‌های این نهاد در افزایش یا کاهش اعتبار اجتماعی تاثیرگذار است. تصمیمات غلطی همچون افزایش نرخ بنزین یا تعیین قیمت ارز ۴۲۰۰ تومانی همگی توانست اعتبار اجتماعی دولت به عنوان یکی از مظاهر حاکمیت را تحت‌تاثیر قرار دهد. بنابراین هم رییس‌جمهوری فعلی باید اعتمادسازی کند و هم رییس‌جمهوری بعدی باید این مقوله را در دستورکار خود قرار دهد. وضعیت معیشتی مردم نیز از اهمیت بسزایی برخوردار است و باید بیش از پیش به آن توجه کرد چرا که شرایطی مشابه جنگ است. دولت باید گشاده‌دستی کند و هیچ مانعی ندارد که برخی …
۳ روز قبل
چالش پیوستگی
هر چند در طول تاریخ و عرض جغرافیا، ایده‌ها و فلسفه‌های گوناگونی برای مدیریت ساختار اقتصادی کشورها مطرح شده است، اما در روزگار مدرن، سه دیدگاه اصلی برای سایر سیاست‌های اقتصادی غلبه دارند؛ سیاست‌های لیبرالی مبتنی بر بازار آزاد و سرمایه فردی و شرکت‌ها، سیاست‌های سوسیالیستی و کمونیستی که بر شیوه‌هایی مثل سرمایه عمومی تاکید دارند و نظام‌های رانتیر که حاکمیت‌ها کنترل ثروت‌های کلان کشور را در اختیار دارند. سایر دیدگاه‌های موجود اغلب با نسبت مشخصی بین این سه دیدگاه قرار می‌گیرند.در روزگار جنگ سردی که در یکی از جنبه‌های خود، تقابل نگاه سرمایه‌داری لیبرال و کمونیسم – هر چند ظاهری – در اقتصاد بود، انقلاب اسلامی ایران با شعار «نه شرقی و نه غربی» به پیروزی رسید؛ آن هم در کشوری رانتیر که ثروت کلان نفت بر خلاف …
بیش از ۳ هزار میلیارد تومان برای حمایت از واحدهای ارائه خدمات درمانی هزینه شد
۴ روز قبل / سازمان برنامه و بودجه / خدمات درمانی / هدفمندی یارانه ها / پیامد اقتصادی کرونا
بیش از ۳ هزار میلیارد تومان برای حمایت از واحدهای ارائه خدمات درمانی هزینه شد
سازمان برنامه و بودجه کشور از سال گذشته تا کنون، با اولویت جذب کادر پرستاری و اولویت نیروهای قراردادی و شرکتی، مجوز استخدام بیش از ۱۵ هزار نفر را صادر کرده و مقدمات به کار گیری ۷ هزار نفر دیگر را نیز در دست اقدام دارد.
احمد توکلی: روحانی می‌گفت من از کوپن بدم می‌آید
۴ روز قبل / احمد توکلی / کوپن
احمد توکلی: روحانی می‌گفت من از کوپن بدم می‌آید
ما به آقای روحانی گفتیم از طریق گردش مالی افراد، کسانی که مستحق یارانه هستند را شناسایی کنید، اما جواب گرفتیم که این سرک کشیدن در حیاط خلوت مردم است. حال باید پرسید چطور اروپا برای اهداف مالیاتی و یارانه‌ای دو سال یکبار جلسه برگزار کرده و همه کشور‌ها جمع شده و مبادله اطلاعات می‌کنند؟!
افزایش یارانه بذر گندم/ بودجه خودکفایی گندم را حذف نکرده‌ایم
۴ روز قبل
افزایش یارانه بذر گندم/ بودجه خودکفایی گندم را حذف نکرده‌ایم
سخنگوی دولت گفت: ردیف خودکفایی بودجه گندم با افزایش مبالغ آن در قالب بودجه تامین نهاده‌ها، توسعه مکانیزاسیون و توسعه خوداتکایی ادامه داشته و عملا حذف نشده است.
افزایش یارانه مراکز توانبخشی در صورت موافقت دولت
۴ روز قبل / سازمان بهزیستی
افزایش یارانه مراکز توانبخشی در صورت موافقت دولت
مدیر کل دفتر امور مراکز توانبخشی و مراقبتی سازمان بهزیستی کشور از افزایش یارانه مراکز توانبخشی سالمندان و معلولان در صورت موافقت دولت خبر داد.
یارانه‌ها نباید موجب بدمصرفی شود/ خاموشی‌ها به دلیل صادرات نبوده است
۴ روز قبل / برق / بودجه / صنعت / یارانه ها / مصرف کنندگان
یارانه‌ها نباید موجب بدمصرفی شود/ خاموشی‌ها به دلیل صادرات نبوده است
ایلنا: وزیر نیرو وضعیت بارش‌های امسال در کشور را مناسب خواند و با توجه به ضرورت پیش‌بینی تمهیدات ویژه برای کنترل سیلاب‌های احتمالی آتی گفت: آنچه مهم است این که باید…
جبران مافات انتظار مردم در سال آخر دولت
۴ روز قبل / هئیت دولت / هدفمندی یارانه ها / هنر تحریم‌ها / دولت دوازدهم / روحانی / ریچارد نفیو / انتخابات ریاست‌جمهوری / سوء‌مدیریت / ایران / دولت تدبیر و امید
جبران مافات انتظار مردم در سال آخر دولت
امروز دوازدهم مردادماه مصادف با سالگرد تنفیذ حکم ریاست‌جمهوری دوازدهم به حجت‌الاسلام روحانی در سال ۹۶ است و عملاً دولت تدبیر و امید به ریاست وی وارد سال پایانی خود می‌شود.
هیچ رانت و فسادی در ماجرای قیر یارانه‌ای متوجه نمایندگان نیست
۵ روز قبل / مجلس یازدهم / قیر / انتخابات مجلس شورای اسلامی / شیراز / کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی / یارانه مصرف
هیچ رانت و فسادی در ماجرای قیر یارانه‌ای متوجه نمایندگان نیست
تهران-ایرنا- عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: کل مبلغ قیر یارانه ای ۴ هزار میلیارد تومان است که از محل جابجایی طرح‌های عمرانی تامین می‌شود و از این بابت هیچ فساد و رانتی متوجه نمایندگان نیست.
هزینه بالای پیشگیری از کرونا در مراکز توانبخشی/ دولت فقط دو مرحله کمک کرد
۵ روز قبل / معلولان / مرکز توانبخشی / ویروس کرونا / سعید سعدآبادی
هزینه بالای پیشگیری از کرونا در مراکز توانبخشی/ دولت فقط دو مرحله کمک کرد
مدیرعامل انجمن عالی مراکز توانبخشی غیردولتی معلولین کشور گفت: متأسفانه به غیر از دو مرحله که یارانه ۳۰ هزار تومان و ۵۰۰ هزار تومانی دریافت کردیم، تاکنون مبالغ دیگری به مراکز پرداخت نشده است.
ربیعی: دولت با تخصیص قیر رایگان مخالف است / هیچ منبع مالی برای این طرح وجود ندارد
۵ روز قبل
ربیعی: دولت با تخصیص قیر رایگان مخالف است / هیچ منبع مالی برای این طرح وجود ندارد
علی ربیعی، سخنگوی دولت در پاسخ به پرسشی درباره طرح "قیر رایگان" که توسط مجلس ارائه شده و هماهنگی این طرح با دولت، تأکید کرد: دولت با تخصیص قیر مخالف است چرا که هیچ منبع مالی برای اینگونه طرح ها وجود ندارد. اگر مجلس بخواهد با تکلیف به وزارت نفت و یا پالایشگاهها قیر مجانی تامین کنند، در این صورت منابع مالی هدفمندی که باید صرف پرداخت یارانه های نقدی، خرید گندم تضمینی، حمایت از خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی و معلولین و تولید شود، کاهش خواهد یافت که این موضوع اصلا به مصلحت نیست و دولت با آن مخالف خواهد بود.
ارزش واقعی یارانه معیشتی
۵ روز قبل / اعتراض یارانه معیشتی / افزایش قیمت بنزین / افزایش نرخ تورم / تورم / یارانه معیشتی
ارزش واقعی یارانه معیشتی
یارانه معیشتی پس از افزایش قیمت بنزین از آبان سال گذشته به خانوارها پرداخت می‌شود. اما با توجه به تورم قابل توجه در ماه‌های اخیر، قدرت خرید یارانه جدید نیز با تغییر همراه شده است. نوشته ارزش واقعی یارانه معیشتی اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
نهمین مرحله از طرح کمک معیشتی امشب واریز می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
نهمین مرحله از طرح کمک معیشتی امشب واریز می‌شود
نهمین مرحله از طرح کمک معیشتی ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومانی یارانه بنزین ساعت ۲۴ امشب (پنج شنبه) به حساب مشمولان واریز می‌شود.
یارانه بنزینی ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومانی امشب واریز می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
یارانه بنزینی ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومانی امشب واریز می‌شود
نهمین مرحله از طرح کمک معیشتی ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومانی یارانه بنزین ساعت ۲۴ امشب (پنج شنبه) به حساب مشمولان واریز می‌شود. از آبان ماه سال گذشته که در طرح اصلاح قیمت سوخت، تصمیم بر پرداخت نقدی بخشی از مابه التفاوت ناشی از افزایش قیمت بنزین شد، تاکنون هشت مرحله واریز انجام شده است.
کاهش قیمت طلا در بازارهای جهانی/ افزایش نجومی ثروت غول‌های تکنولوژی به لطف کرونا/ روند نزولی دلار در برابر بسیای از ارزها از سر گرفته شد/ یارانه معیشتی امشب واریز می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
کاهش قیمت طلا در بازارهای جهانی/ افزایش نجومی ثروت غول‌های تکنولوژی به لطف کرونا/ روند نزولی دلار در برابر بسیای از ارزها از سر گرفته شد/ یارانه معیشتی امشب واریز می‌شود
این پیمانه تیتر‌هایی همچون عاملی که قیمت طلای سیاه را کاهش داد، بانک مرکزی ترکیه پیش‌بینی تورم را برای پایان سال ۲۰۲۰ افزایش داد، بانک چین خواستار ایجاد اینستکس چینی شد، دلار در آخرین روز هفته افزایشی شد و کاهش شتاب رشد شاخص بورس در هفته نخست مردادماه را در بر دارد.
کمک معیشتی امشب به حساب یارانه‌بگیران واریز می شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / هدفمندسازی یارانه​‌ها / یارانه / توزیع نقدی یارانه
کمک معیشتی امشب به حساب یارانه‌بگیران واریز می شود
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: نهمین مرحله یارانه معیشتی ساعت ۲۴ امشب به حساب سرپرستان خانوارها واریز می‌شود.
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
یارانه مرداد ماه کی واریز می شود؟ (فیلم)
نهمین مرحله یارانه معیشتی ساعت 24 امشب به حساب سرپرستان خانوارها واریز خواهد شد.
زمان واریز یارانه معیشتی مرداد مشخص شد؛ مبلغ یارانه معیشتی چقدر است؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / یارانه معیشتی
زمان واریز یارانه معیشتی مرداد مشخص شد؛ مبلغ یارانه معیشتی چقدر است؟
مبلغ پرداختی بابت کمک معیشتی تغییری نداشته و به روال قبل برای خانواده‌های یک نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار، سه نفره ۱۳۸ هزار، چهار نفره ۱۷۲ هزار و پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان است.
دوران لاکچری شدن همه‌چیز حتی سفره‌ها، خوراکی‌ها و خانه‌ها مدت‌هاست که آغاز شده/ بازگشت به عصر «چینی بندزن‌ها»
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / حذف طبقه متوسط / یارانه کرونا / افزایش 21 درصدی مزد 99 / گرانی کالاها و خدمات ضروری خانوار / تورم در سال 99 / افزایش هزینه های زندگی در سال 99 / حمایت یارانه ای کرونا / تورم زا بودن سیاستهای حمایتی دولت / کارت های اعتباری شارژشونده / فقر غذایی خانوارهای کارگری
دوران لاکچری شدن همه‌چیز حتی سفره‌ها، خوراکی‌ها و خانه‌ها مدت‌هاست که آغاز شده/ بازگشت به عصر «چینی بندزن‌ها»
ایلنا: معمولی‌ترین غذاها، ساده‌ترین موبایل‌ها، بی‌کیفیت‌ترین خودروها، سطح پایین‌ترین خانه‌ها، لاکچری شده‌اند. تورم و گرانی دست به دست هم داده‌اند تا طبقه متوسط رو به…
سازمان برنامه توپ تورم را به زمین «سامانه نیما» انداخت
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / سامانه نیما / مجلس / مرکز آمار ایران / بانک مرکزی / هدفمندی یارانه ها / یارانه نقدی / مجلس یازدهم
سازمان برنامه توپ تورم را به زمین «سامانه نیما» انداخت
در حالی سازمان برنامه و بودجه توپ رشد تورم را به زمین سامانه نیما انداخت که بانک مرکزی بایستی نسبت به ابهام افکنی این سازمان درخصوص عامل افزایش تورم در دو ماه اخیر شفاف سازی کند.
متهم موج تورمی کیست؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / تورم در ایران / نرخ تورم
متهم موج تورمی کیست؟
با وجود گزینه های متفاوتی که در رابطه عوامل افزایش تورم مطرح است، باز هم افزایش نرخ از متهم اصلی اعلام شد. البته پای کرونا و وام یک میلیونی یارانه بگیران هم در میان است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •