شنبه, ۲ تیر, ۱۴۰۳ / 22 June, 2024
مجله ویستا

جوش قرمز روی پوست نوزاد، به خاطر چیست؟


پرسش: ما یه نوزاد 6 ماهه داریم كه از 4 ماهگی یه سری جوش های قرمز رنگ در كشاله ران و زیر گردن و شكم اون ایجاد شد ابتدا فكر كردیم بر اثر حساسیت به پوشك بچه بوده ولی با عوض كردن نوع پوشك هم بهبود پیدا نكرد. به دكتر مراجعه كردیم جز پماد ویتامین آ . د و لوسیون بدن و كرم زینك اكسید چیز دیگری به ما نداد و در درمان هم موثر نشد. به دكتر دیگری مراجعه كردیم پماد كالاندولا را تجویز كرد كه آن هم موثر نشد. الان زیر بازو هاش هم جوش قرمز زده لازم به توضیحه كه بعد از برطرف شدن جوش ها جای اون سفیده و متمایز از رنگ پوسته ممنون میشم راهنماییم كنید.
پاسخ: نوزادان دچار ضایعات پوستی مختلفی می شوند که بیشتر آنها خطرناک و عارضه دارنیست. اما از آنجا که تشخیص پوستی تنها با مشاهده آنهاست و تجربه زیادی لازم دارد. می توانید به یک متخصص پوست مراجعه کنید. اما از نظر طب سنتی ممکن است غذایی مادر عامل اینها باشد چون تغذیه شیرخوار فقط با شیر مادر است. بهتر است مادر به غذای خود دقت کند و از مصرف ادویه های تند و تیز پرهیز کند.
براي عضويت در خبرنامه ني ني بان و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.