چهارشنبه, ۶ تیر, ۱۴۰۳ / 26 June, 2024
مجله ویستا

ساده‌ترین روش برای تمیز کردن شیشه‌ها


ساده‌ترین روش برای تمیز کردن شیشه‌ها

کدبانوها و خانه‌دارها روی تمیزی شیشه‌های خانه وسواس دارند و نگران این نکته‌اند که بعد از شستن شیشه‌ها، لکه‌ای بر جای نماند. اگر به روش زیر عمل کنید، احتمالاً به سرعت به تمیزی …

کدبانوها و خانه‌دارها روی تمیزی شیشه‌های خانه وسواس دارند و نگران این نکته‌اند که بعد از شستن شیشه‌ها، لکه‌ای بر جای نماند. اگر به روش زیر عمل کنید، احتمالاً به سرعت به تمیزی موردنظرتان دست پیدا می‌کنید:

۱) قاب پنجره‌ها را تمیز کنید. ابتدا با یک دستمال خشک، گردو‌خاک موجود روی قاب پنجره را پاک کنید و بعد با مایع شست‌وشوی چند منظوره و دستمال تمیز قاب پنجره را کاملا تمیز کنید. اگر پنجره شما از مدل کشویی و... است باید پنجره را باز و تمام بخش‌های غیرشیشه‌ای را به این روش تمیز کنید.

۲) در مرحله بعد نوبت به خود شیشه‌ها می‌رسد. مایع شیشه‌شور یا مایع چند منظوره را از بالا تا پایین روی شیشه اسپری کنید. برای این کار حتی می‌توانید مایع شیشه‌شور خانگی تهیه کنید. برای تهیه شیشه‌شور خانگی سرکه سفید و آب را به میزان مساوی با هم مخلوط کنید.

۳) ابتدا داخل پنجره‌ها را تمیز کنید، دستمال را از چپ به راست و از بالا به پایین روی شیشه بکشید. برای این کار باید از دستمال‌های مخصوص نظافت که تل ایجاد نمی‌کنند، استفاده کنید. اگر چنین دستمال‌هایی را در اختیار ندارید، بهترین جایگزین، روزنامه است.

۴) مرحله دو و سه را برای قسمت خارجی پنجره تکرار کنید.