جمعه, ۲۵ خرداد, ۱۴۰۳ / 14 June, 2024
مجله ویستا

به همكاری با آلن كولتر افتخار می كنم


به همكاری با آلن كولتر افتخار می كنم

بن افلك بازیگر این فیلم, با نقش آفرینی در «سرزمین هالیوود» تحسین سینماگران را برانگیخته است

بن افلك پس از چند سال غیبت از هالیوود با درام رمزآمیز «سرزمین هالیوود» به سینما باز می گردد. این فیلم گزارش از زندگی واقعی جورج ریوز سوپرمن تلویزیونی و بازیگر مطرحی است كه در سن ۴۲ سالگی در سال ۱۹۵۹ دست به خودكشی زد. بن افلك بازیگر این فیلم، با نقش آفرینی در «سرزمین هالیوود» تحسین سینماگران را برانگیخته است. وی به دلیل حضورش در این فیلم در گفت وگویی شركت كرده كه از نظرتان می گذرد:

● ایفای نقش شما در این فیلم پس از غیبتی طولانی از سینما موجب شگفتی شد. علت پذیرفتن پیشنهاد بازیگری در «سرزمین هالیوود» از طرف شما چه بود؟

▪ با توجه به اینكه مدتی از سینما كناره گیری كرده بودم، هدف من حضور در فیلمی بود كه به انگیزه شهرت یا درآمدی كه از آن عایدم می شود، در آن فیلم ایفای نقش نكنم كه «سرزمین هالیوود» نخستین فیلم من بعد از آن دوره زمانی است و من به همكاری با این كارگردان مستعد (آلن كولتر) و سایر عوامل فیلمسازی اش پرداخته و به آن افتخار می كنم.

● شما ایفاگر كاراكتر شخصی واقعی هستید. ممكن است در مورد اینكه شخصیت جورج ریوز را چگونه دیدید، توضیح دهید؟

▪ جورج ریوز فردی بود كه جنبه های تراژدی و تناقض گونه در شخصیتش مشاهده می شد. بنابراین به تصویر كشیدن دقیق این كاراكتر، مسوولیت سنگینی بر دوش نویسنده داستان «پاول برنباوم»، آلن كولتر و من به عنوان بازیگر، نهاد كه من به موجب آن تحقیقات موشكافانه ای را انجام دادم. البته پیش از ورود به این مجموعه تحقیقات گسترده ای توسط كارگردان انجام شده بود و به من كمك نمود كه تا حد امكان به جورج ریوز نزدیك شوم.

● آیا انگیزه شما برای حضور در «سرزمین هالیوود» توانایی فیلم برای بازگویی زندگی واقعی انسانی است كه شخصیتش در هالیوود به درستی درك نشده است؟

▪ همان طور كه پیشتر گفتم علت نقش آفرینی من در این فیلم حضور آلن كولتر و بازیگرانی بود كه فرصت همكاری با آنها را یافتم. البته باید اشاره كنم كه كاراكتر جورج ریوز به گونه ای است كه مصداق های فراوانی در جامعه داشته و بسیاری از افراد هویت خود را در شخصیت وی مشاهده می كنند. نگرش شخصی دیگر به وی، مشكلاتی كه متحمل شده و مراحلی كه در زندگی پشت سر گذاشته و برقراری ارتباط با او برای من بسیار ارزشمند بوده تا جایی كه در تمامی لحظات نقش آفرینی ام آنها را مد نظر قرار دادم. جورج ریوز در طول زندگی اش تلاش بسیار نمود تا اطرافیانش او را درك كنند. بنابراین جذابیت این كاراكتر غنی را باید به انگیزه های من برای ایفای آن افزود.

● در گذشته، مخاطب بیش از آنكه علاقه مند زندگی شخصی بازیگران باشد، به كاراكترهای فیلم توجه می كرد در حالی كه امروزه شاهد عكس این موضوع هستیم. شما چگونه فكر می كنید؟

▪ گاهی اوقات تلاش یك بازیگر برای نمایش دادن دقیق كاراكتر و مشكلات آن و آسیب های روانی اش، آن نقش را هرچه بیشتر به شخصیت واقعی نزدیك می كند. به عنوان مثال نقش آفرینی آدرین برودی (لوییس سیمو) در «سرزمین هالیوود»، شخصیت وی را در زندگی واقعی اش تداعی می كند. در حقیقت برودی با ویژگی های شخصیتی و انسانی خود در این فیلم حضور یافته است و به این صورت است كه مخاطب امروزی سینما خواسته های خود را تحقق یافته می یابد.

● ممكن است در مورد فیلمی كه به تازگی كارگردانی كردید با عنوان (برو بچه برو) توضیح دهید؟

▪ «برو بچه برو» را بر اساس رمانی همنام فیلم از «دنیس لی این» ساخته ام كه روایت داستان دو كارآگاه است كه در جست وجوی دختری ۴ ساله اند كه در بوستون ربوده شده است. نگارش متن فیلمنامه آن را خود به عهده گرفته ام. البته موضوعی كه هرگز فراموش نخواهم كرد این است كه من لحظات زیبایی را با ایفای نقش در «سرزمین هالیوود» سپری كردم. فیلمی كه تمركزعمده اش بر روی جورج ریوز و بازی من نیز تحت الشعاع این موضوع در مركز توجه بود. پس از «سرزمین هالیوود» تصمیم برای ساخت «برو بچه برو» به عنوان كارگردان به این نكته پی بردم كه «سرزمین هالیوود» در درجه نخست نتیجه تلاش و تحقیقات پی درپی آلن كولتر یك كارگردان نكته سنج و خلاق است و من با فراگرفتن نكات و ظرایف كارگردانی از وی، قدردانی می كنم.

● بازیگری برادرتان «كیزی افلك» در فیلم «برو بچه برو» چگونه بود؟

▪ كیزی بازیگری فوق العاده است و من مطمئنم وی برای مصاحبه در مورد این فیلم حاضر خواهد شد.

www.Darkhorizons.com

گفت وگو با بن افلك بازیگر فیلم «سرزمین هالیوود»

سحر امینیان