چهارشنبه, ۲۷ تیر, ۱۴۰۳ / 17 July, 2024
مجله ویستا

لوازم شخصی را تمیز نگه دارید


لوازم شخصی را تمیز نگه دارید

اغلب ما از تمیز کردن وسایل شخصی خود طفره می رویم و از این که رعایت بهداشت لوازم شخصی، سلامت پوست و جسم را تضمین می کند غافل هستیم.
در این مطلب از سایت «MSNBC» به چرایی و چگونگی، چند بار …

اغلب ما از تمیز کردن وسایل شخصی خود طفره می رویم و از این که رعایت بهداشت لوازم شخصی، سلامت پوست و جسم را تضمین می کند غافل هستیم.

در این مطلب از سایت «MSNBC» به چرایی و چگونگی، چند بار تمیز کردن لوازم شخصی برای جلوگیری از آلرژی و آکنه اشاره می کنیم.

۱) رو بالشی؛ محصولات بهداشتی مانند کرم شب و لوازم آرایشی باقی مانده روی پوست که کاملا تمیز نشده است باعث تجمع گرد و غبار می شود و به یک ترکیب غیربهداشتی تبدیل می شود که هر شب با روبالشی در تماس است. اغلب متخصصان پوست تعویض روزانه روبالشی را توصیه می کنند.

۲) بالش: از آن جا که هر شب صورت فرد با بالش در تماس است و به مرور زمان محل تجمع آلودگی می شود و با عرق کردن صورت رنگ زرد به خود می گیرد، باید آن را شست و شو داد. در صورت امکان بالش را در لباس‌شویی بشویید و سپس در معرض نور آفتاب پهن کنید یا این که نزد خشک شویی ببرید تا خوب شسته شود.

۳) برس های آرایشی: گرد و خاک، لوازم آرایشی کهنه روی برس ها ته نشین می شود و دفعه بعد همان برس های آلوده روی پوست مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از راه های مهم داشتن پوست سالم، رعایت بهداشت برس ها است. برس ها را با مخلوطی از آب و شامپو بشویید و سپس آن را روی حوله قرار دهید. در صورت استفاده روزانه، بهتر است هر شب و یا هفته ای یک بار برس ها را تمیز کنید.

۴) مسواک دندان: اگر به تازگی مریض بوده اید وقت آن رسیده که مسواک را از میکروب های مربوط به بیماری پاک کنید، یا مسواک را دور بیندازید و یا این که به مدت ۵ دقیقه بجوشانید. هر چند هفته یک بار این کار را انجام دهید.

مترجم: علیرضا