دوشنبه, ۱ مرداد, ۱۴۰۳ / 22 July, 2024
مجله ویستا

چقدر برای ازدواج آمادگی دارید؟


چقدر برای ازدواج آمادگی دارید؟

▪ به موارد زیر توجه کنید:
اولین گام این است که شناخت خوبی از شخصیت فردی که می خواهید با او ازدواج کنید داشته باشید. هرگز از یاد نبرید که ازدواج یک تعهد بزرگ است و گام مهمی در مسیر …

به موارد زیر توجه کنید:

اولین گام این است که شناخت خوبی از شخصیت فردی که می خواهید با او ازدواج کنید داشته باشید. هرگز از یاد نبرید که ازدواج یک تعهد بزرگ است و گام مهمی در مسیر زندگی محسوب می شود.

بهترین راه برای اینکه متوجه شوید فرد مناسبی را انتخاب کرده اید این است که ساعات زیادی را در کنار او و در جمع خانوادگی بگذرانید. دوست داشتن یک نفر به تنهایی کافی نیست. شما تنها زمانی می توانید از درستی انتخاب خود مطمئن شوید که واکنش نامزدتان را در شرایط مختلف دیده باشید. اگر در نامزدتان متوجه خصلتی ناپسند شدید از وی بخواهید رفتارش را تغییر دهد. اگر او این کار را نکرد مدتی صبر کنید ولی اگر نتوانستید خود را با شرایطش وفق دهید از ازدواج منصرف شوید.

اگر برای پیاده کردن این پیشنهاد تا پس از ازدواج صبر کنید هزینه گزافی خواهید پرداخت!

در مورد زندگی مشترک با نامزدتان فکر کنید. یادتان باشد شما باید تا پایان عمر در کنار او زندگی کنید. فهرستی از خصوصیات مثبت و منفی نامزدتان تهیه کرده و ببینید آیا می توانید جنبه های منفی رفتار وی را تحمل کنید یا خیر. مطمئن باشید از فکر کردن پشیمان نخواهید شد!

به آقایانی که می خواهند پیشنهاد ازدواج بدهند توصیه می کنیم از آمادگی صددرصد خود مطمئن شوند و عواقب احتمالی پیشنهاد خود را در نظر داشته باشند. فراموش نکنید ازدواج موفق ازدواجی است که تا پایان عمر دوام داشته باشد. خانم ها نیز نباید از یاد ببرند که وقتی «بله» را می گویند در واقع اعلام می کنند که صددرصد آماده ازدواج هستند.

چند توصیه

وقتی به فکر ازدواج می افتید شتاب نکنید. شما باید از اراده خود برای انجام این کار مطمئن شوید. اگر در این مورد تردید دارید برای مدتی دست نگه دارید.

صرفاً دوست داشتن یک نفر به مفهوم آن نیست که شما باید با او ازدواج کنید! اکثر ازدواج هایی که صرفاً از روی دوست داشتن انجام می شود به طلاق می انجامد.

صددرصد از آمادگی خود اطمینان حاصل کنید، در غیر این صورت بعدها دچار تردید می شوید و در نهایت، ازدواج تان به شکست می انجامد.

ازدواج مسأله ای تمام وقت است. مطمئن شوید که شما و همسرتان اهداف مشترکی را در حیطه مسائل مالی و نحوه پرورش کودکان دنبال می کنید.

به روابط گذشته و آینده میان خود و نامزدتان بیندیشید و تنها زمان حال را در نظر نگیرید.