سه شنبه, ۲ مرداد, ۱۴۰۳ / 23 July, 2024
مجله ویستا

پرشتاب ترین خودرو های جهان + تصاویر


10 خودروی پرشتاب جهان را بشناسید

خودروسازی همواره سعی در سریع تر کردن خودروهای خود دارند به نحوی که رقابت آن ها برسر صدم ثانیه است.

این کار گاهی با قوی تر کردن موتور، گاهی با سبک تر کردن خودرو و یا هزاران راه مختلف دیگر قابل انجام است. این متن درباره ی خودروهایی است که در رقابت سرعت و شتاب همواره پیشتاز بوده اند و زمینه ساز پیشرفت خودروسازها در این عرصه بوده اند. حال 10 تا از این خودروها را به ترتیب شتاب برای شما نام می بریم:

10- فراری F12، لامبورگینی اونتادور و پورشه 911 توربو S (صفر تا صد کیلومتر بر ساعت در 2.9 ثانیه):
 

پرشتاب ترین خودرو های جهان + تصاویر

حق با شماست. حتما انتظار داشتید در هر مورد تنها یک خودرو معرفی شود اما این سه خودرو در حالیکه با هم بسیار تفاوت دارند، از نظر شتاب کاملا مثل هم هستند و ما هم نمی خواستیم تنها یکی از آن ها را معرفی کنیم. حال این پرسش به وجود می آید که اگر بخواهیم یکی از آن ها را انتخاب کنیم، کدام بهتر است؟ انتخاب ما فراری است. زیرا با توجه به موقعیت موتور و توزیع وزن، کنترل بسیار بهتری دارد.
 
9- BAC Mono (صفر تا صد کیلومتر بر ساعت در 2.8 ثانیه):

این خودروی تک سرنشین که برای جاده طراحی شده است، دارای یک موتور 305 اسب بخاری فورد است اما به دلیل وزن کم آن، صفر تا صد کیلومتر بر ساعت را در یک چشم به هم زدن طی می کند.پرشتاب ترین خودرو های جهان + تصاویر
 
 
8- تسلا P90D (صفر تا صد کیلومتر بر ساعت در 2.8 ثانیه):
شاید باورش برای همگان سخت باشد که یک خودروی تمام برقی بتواند شتابی به این بالایی داشته باشد اما نکته ی جالب اینجاست که مدل سریع تری از همین خودرو در ادامه ی لیست نام برده شده است. این خودرو می تواند در کم ترین زمان ممکن بسیاری از خودروهای سریع دیگر نظیر فراری و لامبورگینی را به سخت ترین شکست زندگی شان در مسابقه ی شتاب دچار کند.


پرشتاب ترین خودرو های جهان + تصاویر
 
7- Caterham 620R (صفر تا صد کیلومتر بر ساعت در 2.79 ثانیه):
تمامی خودروهای کترهام ذاتا خودروهایی بی نهایت سریع هستند اما این خودرو از یک موتور 2 لیتری سوپرشارژ فورد با 310 اسب بخار بهره می برد که باعث می شود با دیگر خودروهای این شرکت، کاملا متمایز شود.
 

پرشتاب ترین خودرو های جهان + تصاویر
 
6- Hennessey Venom GT(صفر تا صد کیلومتر بر ساعت در 2.7 ثانیه):

این خودرو کاملا از روی لوتوس اگزیج ساخته شده و به سراسر دنیا فرستاده شده است. جی تی از نظر لوکس بودن حرفی برای گفتن ندارد اما بسیار سریع است. اگر صفر تا صد کیلومتر بر ساعت در 2.7 ثانیه کافی نیست، جی تی توانسته است با سرعت 270 مایل برساعت در مسیر مستقیم حرکت کند.


پرشتاب ترین خودرو های جهان + تصاویر
 
5- کونیگزگ رگرا (صفر تا صد کیلومتر بر ساعت در 2.7 ثانیه):
تنها مشکل نیروی کشش است که باعث می شود این خودرو سریع تر نرود. با یک موتور 5 لیتری توربوی دوقلو V8 به همراه سه موتور الکتریکی، رگرا قدرتی بیش از حد درک خود دارد اما 2.7 ثانیه هم به نظر کافی می آید و این که اگر فضای کافی داشته باشید، می توانید به سرعت 255 مایل بر ساعت هم برسید.
 

پرشتاب ترین خودرو های جهان + تصاویر
 
 
4- Rimac Concept One (صفر تا صد کیلومتر بر ساعت در 2.6 ثانیه):
اگر نام این خودرو را تا به حال نشنیده اید بهتر است بدانید که یک شرکت در کرواسی به نام ریماک اقدام به ساخت خودروهایی تمام برقی کرده است که کانسپت وان یکی از آن هاست. این خودرو دارای 4 موتور الکتریکی بوده که با استفاده از آن ها توانسته است تسلای مدل S را در مسابقه ی درگ، نیست و نابود کند. قیمت کانسپت وان حدود 700000 پوند است.
 

پرشتاب ترین خودرو های جهان + تصاویر
 
3- Ariel Atom 3.5R, Tesla Model S P100D (صفر تا صد کیلومتر بر ساعت در 2.5 ثانیه):

اتم از یک سوپرشارژر و سیستم خنک کننده ی اضافی بهره می برد که با در نظر گرفتن وزن 500 کیلوگرمی آن، توان تولید 350 اسب بخار را دارد. در حالیکه تسلا از یک پیکج باتری با ظرفیت 100 کیلووات ساعت بهره می برد که آن را از مدل فوق بسیار سریع تر می کند.پرشتاب ترین خودرو های جهان + تصاویر
2- بوگاتی چیرون (صفر تا صد کیلومتر بر ساعت در زیر 2.5 ثانیه):

با دانستن این که این خودرو از یک موتور 1500 اسب بخاری W16 با چهار سوپرشارژر بهره می برد، می توان انتظار چنین ارقامی را داشت اما باید بدانید که داخل این ماشین کاملا همانند خودروهای لوکس گران قیمت طراحی شده است. البته اگر کسی بخواهد 2 میلیون پوند برای یک خودرو هزینه کند، باید انتظار یک خودروی لوکس را هم داشته باشد.


پرشتاب ترین خودرو های جهان + تصاویر

1- Ultima Evolution Coupé (صفر تا صد کیلومتر بر ساعت در 2.3 ثانیه):

این خودرو یک ماشین مسابقه ای مناسب برای جاده به حساب می آید که از یک موتور 6.8 لیتری سوپرشارژ V8 بهره می برد که توان تولید 1020 اسب بخار را دارد.


پرشتاب ترین خودرو های جهان + تصاویر
 
پرشتاب ترین خودرو های جهان + تصاویر