یکشنبه, ۲۴ تیر, ۱۴۰۳ / 14 July, 2024
مجله ویستا

عادت‌های جدید در خود خلق کنید


عادت‌های جدید در خود خلق کنید
هر رفتاری در ما پس از مدتی به عادت تبدیل می‌شود؛ خواه خوب؛ خواه بد. ابتدا ما خودآگاه یا از روی ترس یا اجبار یا به خاطر منافع‌مان دروغ می‌گوییم، اما پس از مدتی ناخودآگاه و گاه حتی بدون آنکه خود بدانیم و یا اصلا بدون لزوم دروغ می‌گوییم. اکنون دروغ گفتن به صورت یک عادت درآمده است...
اما شما ممکن است خود را متعهد و مجبور کنید که در طول روز لبخند بزنید و این لبخند را بر لبان خود حفظ کنید... بعد از ‌٢٠ روز لبخند از روی لبان شما پاک نخواهد شد و این روی روابط و روحیه شما و احساستان نسبت به خودتان و زندگی تاثیر بسیار خواهد داشت.
اگر تاکنون این کار را نکرده‌اید همین الان تصمیم بگیرید که یک عادت جدید در خود خلق کنید.... از یک مورد ساده مثل همین لبخند شروع کنید.
یا آرام کار کردن به جای با عجله انجام دادن کارها و یا روزی نیم ساعت مطالعه در ساعتی خاص و یا هر عادت مثبت دیگری که دوست دارید در زندگی خود پدید آورید.
یادتان باشد فقط با یک عادت شروع کنید. بار خود را سنگین نکنید، به آن اندازه بار بلند کنید که از حمل آن مطمئن هستید.
البته یک نکته مهم این است که هرچه عملی بیشتر تکرار شود، به عادتی عمیق‌تر تبدیل می‌شود. درست است بعد از بیست روز ما به یک عادت جدید دست یافته‌ایم، اما اگر آن را رها کنیم به زودی ما را ترک خواهد گفت. پس برای تثبیت آن باید تا مدتی مراقب باشیم.
منبع : خبرگزاری ایسنا