شنبه, ۲۶ خرداد, ۱۴۰۳ / 15 June, 2024
مجله ویستا

ترشح شدید بارداری بدون عفونت!


سوال مخاطب نی‌نی‌بان: سلام من ماه 6 بارداری رو سپری میکنم 2 ماهه که در ناحیه واژن شدیدأ خارش و سوزش دارم دکتر میگه عفونت نیست ترشح بارداریه. پس این چی هست که اینقد ادامه داره؟ لباس زیرم مایع زرد رنگ و بودار هست شدیدأ از این وضعیت ناراحت و نگرانم بنظرتون راه درمانش چیه؟
پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
دوست عزیز با توجه به اینکه علایمی مانند سوزش و خارش واژن و افزایش شدید حجم ترشحات تان دارید که برای شما نارحت کننده است و تا این حد اذیت می شوید می توانیم درمان های موضعی را به صورت علامتی برای شما مثل هر خانم باردار دیگری که عفونت دارد شروع کنیم و برای تان کرم های واژینال ضدعفونت های واژن را تجویز کنیم تا علایم تان تخفیف پیدا کند و راحت تر باشید. در ضمن همین شست و شو با سرکه را نیز ادامه دهید و بهداشت شخصی تان را به خوبی رعایت کنید و لباس زیر مناسب داشته باشید و آن را چند بار در روز عوض کنید.

نی‌نی‌بان جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

براي عضويت در خبرنامه ني ني بان و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.