یکشنبه, ۲۴ تیر, ۱۴۰۳ / 14 July, 2024
مجله ویستا

پایین تنم خیلی لاغره باید چیكاركنم ؟


پرسش: من بچه شیر میدم 50 كیلو وزنمه قدم 163 بالا تنم خوبه اما پایین تنم خیلی لاغره همسرم خیلی بدش میاد باید چیكاركنم.

پایین تنم خیلی لاغره باید چیكاركنم ؟


پاسخ: وزنتان پائین است. با توجه به اینکه شیر میدهید باید انرژی دریافتی تان را افزایش دهید تا وزن بدن افزایش یابد و پر شود.
در موقع صرف غذا فقط روی غذا خوردن خود تمرکز کنید و از توجه کردن به تلویزیون و روزنامه خوداری کنید. از مصرف غذاهایی که جلوی اشتهای شما را می گیرند تا حد امکان پرهیز کنید. مثل شیرینیجات و شکلات سعی كنید وعده های غذایی خود را در اوقات معینی مصرف كنید؛ یعنی برنامه غذایی مشخص و سر ساعت داشته باشید. به غذا به عنوان بخشی از درمان بیماری خود نگاه كنید؛ یعنی نگوئید میل ندارم. فكر كنید دارو مصرف می كنید. حتماً صبحانه بخورید. صبحانه شما می تواند شامل حلوا شکری باشد. غذاهای خوشمزه و شیرین را با فاصله زمانی كم و هر بار به مقدار كم مصرف كنید. غذاهای پر كالری مصرف كنید كه به راحتی خورده می شوند؛ مثل انواع دسر، ماست و شیر با چربی معمولی، شیرموز و مغزها غذا را سرد یا با دمای معمولی بخورید تا طعم و بوی آن را كاهش دهد. كاری كنید اوقات صرف غذا دلپذیر و خوشایند باشد. در منزل همراه با اعضای خانواده و در خارج از منزل با دوستان خود غذا بخورید. بعد از تمام شدن غذا، آب و سایر نوشیدنی ها را بنوشید، زیرا نوشیدن مایعات در موقع صرف غذا باعث می شود خیلی زود احساس سیری كنید. خودتان را مجبور به خوردن نكنید. به غذاهای خود مقداری روغن زیتون یا پنیر پیتزا اضافه کنید. بلافاصله پس از وعده اصلی غذایی، سه عدد خرما یا 1 قاشق عسل یا 1 کاسه ژله بخورید. میان وعده های شما می تواند مغزها باشد. بعد از نهار یک عدد مکمل مولتی ویتامین- مینرال بخورید. (پری ناتال برای شما خوب است) برای دریافت رژیم غذایی می توانید به یک کارشناس یا متخصص تغذیه مراجعه کنید.
نی‌نی‌بان جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد.

براي عضويت در خبرنامه ني ني بان و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.