شنبه, ۲۶ خرداد, ۱۴۰۳ / 15 June, 2024
مجله ویستا

معرفی لمس شفابخش


معرفی لمس شفابخش

یک تکنیک شفابخشی است که درآن دستان درمانگر چند اینچ بالاتر از سطح بدن بیمار حرکت می کند (علیرغم نام آن ، دستان درمانگر با بدن تماس ندارد (گرچه برخی درمانگرها ، تماس را هم به درمان …

یک تکنیک شفابخشی است که درآن دستان درمانگر چند اینچ بالاتر از سطح بدن بیمار حرکت می کند (علیرغم نام آن ، دستان درمانگر با بدن تماس ندارد (گرچه برخی درمانگرها ، تماس را هم به درمان اضافه می کنند). اعتقاد بر این است که با انجام لمس شفابخش، انسدادهای انر‍ژی برطرف شده، سلامت و بهبودی حاصل می شود.

تراپوتیک تاچ از عناصر سایر رشته های درمانی که از بین آنها می توان به آیورودا،طب سنتی چین و تمرینات Dolares مذهبی شفا با دست اشاره کرد ترکیب شده است. ، این رشته برای اولین باراوایل دهه ۱۹۷۰ توسط چندین درمانگر و پروفسور پرستاری دانشگاه نیویورک و نویسنده Dura Kunz و.,, KringerPhd,RN کتاب در مورد حوزه انرژی انسان و لمس درمانی پایه گذاری شد.

ایده حوزه انرژی بدن یا انرژی حیاتی، جدید نیست.در آیورودا از آن با عنوان" پرانا" و در طب سنتی چین به عنوان "چی" ذکر شده است.ولی در غرب ، لمس شفابخش هنوز با مخالفتهائی روبروست.

ساده ترین تعریف از لمس شفابخش (TT) این است :

استفاده از دستها بر روی بدن یا نزدیک آن به منظور کمک به شفا . درمانگر کاملاً در حالت مراقبه روی نیت کمک یا شفا تمرکز می کند. لمس شفا بخش تعبیری است از یک تجربه شفای قدیمی در عصر حاضر."

درمانگر به عنوان یک حمایت کننده سیستم انرژی انسان عمل می کند تا زمانی که سیستم ایمنی شخص دریافت کننده به قدر کافی قوی و غالب شود .

لمس شفابخش می تواند توسط متخصصین سلامتی و یا افراد معمولی که می خواهند به روند شفا کمک کنند ، به گونه ای مؤثر انجام شود .

خصوصیات دیگری که یک درمانگر لازم است داشته باشد از این قرارند :

محبت همراه با درک و قدرت پذیرش متعادل نسبت به احتیاجات ناگفته و اغلب نامشخص دریافت کننده .

انضباط در هماهنگی خود با پیامهایی که آگاهی شهودی می رسد .

توانایی تشخیص حد و مرزهای خود .

درمانگر در طول درمان نیروها و منابع خود را تخلیه نمی کند بلکه کانالی است برای هدایت انرژی حیات یا قدرت بالاتر . اگر درمانگر احساس کند که تخلیه شده است نشانه معتبری است از این که او به منبع انرژی بالاتری وصل نیست ، بلکه از قدرت خود استفاده کرده است .