پنجشنبه, ۲۸ تیر, ۱۴۰۳ / 18 July, 2024
مجله ویستا

معرفی مدل های فورد (Ford)


معرفی مدل های فورد (Ford)

● فورد - کوگا - ۲۰۰۸ (Ford Kuga۲۰۰۸ )
فورد - کوگا (Ford Kuga) تازه واردی از کمپانی فورد (FORD) است که شعبه اروپایی فورد طراحی و به تولید رسیده است و مدل آن ۲۰۰۸ است.فورد - کوگا (Ford Kuga) بر روی پلت فرم سی ۱ (C۱ Platform) قرار دارد …

فورد - کوگا - ۲۰۰۸ (Ford Kuga۲۰۰۸ )

فورد - کوگا (Ford Kuga) تازه واردی از کمپانی فورد (FORD) است که شعبه اروپایی فورد طراحی و به تولید رسیده است و مدل آن ۲۰۰۸ است.فورد - کوگا (Ford Kuga) بر روی پلت فرم سی ۱ (C۱ Platform) قرار دارد که از این لحاظ با فورد - فوکوس (Ford Focus) مشابه است. در دو مدل دو دیفرانسیل (AWD) و دیفرانسیل جلو (FWD) به تولید می رسد و در حال حاضر فقط با پیشرانه دیزلی به حجم ۲ لیتر و توان ۱۳۶ اسب بخار تولید می شود. از جدی ترین رقبای فورد - کوگا می توان به تویوتا - آر ای وی ۴ (Toyota RAV۴)، سوزوکی - گراند ویتارا (suzuki Grandvitara) و سیتروئن - سی کراسر (Citroen C-Crosser) اشاره کرد.

فورد - فلکس - ۲۰۰۸ (Ford Flex۲۰۰۸ )

کمپانی فورد (Ford) در سال ۲۰۰۵ و در نمایشگاه خودرو آمریکای شمالی مدلی را به نمایش گذاشت با نام فیر لین (Fairlane) که مدلی مفهومی (Concept) به شمار می رفت. دو سال بعد یعنی در سال ۲۰۰۷ و در نمایشگاه خودرو نیویورک خودرویی با اقتباس از فیرلین (Fairlane) به نمایش در آمد که نام آن فلکس (Flex) بود. فورد - فلکس (Ford Flex) در گروه خودروهای شاسی بلند (Crossover SUV) قرار دارد با قابلیت حمل ۶ نفر.در حال حاضر فورد - فلکس (Ford Flex) بر روی خط مونتاژ لینکلن - ام کی ایکس (Linkoln MKX) مونتاژ می شود. پیشرانه فورد - فلکس (Ford Flex) شش سیلندر بوده به حجم ۳‎/۵ لیتر و توان ۲۶۲ اسب بخار که این نیرو به چرخ های جلو منتقل می شود.

فورد - فیوژن - ۲۰۰۶ (Ford Fusion۲۰۰۶ )

فورد - فیوژن (Ford Fusion) ازمدلهای چهار در صندوق دار (Sedan) کمپانی است که در گروه خودروهای متوسط (Midsize) قرار می گیرد. در طراحی خودرو بیشتر سعی شده تا با توجه به رقبای اروپایی و حتی آسیایی طرحی را برگزینند که قابل رقابت با مدلهای مذکور شود. از پیشرانه های استاندارد این خودرو می توان به موتور ۴ سیلندر خطی اشاره کرد به حجم ۲‎/۳ لیتر و حداکثر توان ۱۶۰ اسب بخار.انتقال نیرو در فورد فیوژن به چرخهای عقب است.

فورد - ۵۰۰ - ۲۰۰۷ (Ford Five Hundred۲۰۰۷ )

فورد - ۵۰۰ (Ford-Five Hundred) خودرویی است صندوق دار (Sedan) که در گروه خودروهای متوسط (Midsize) قرار دارد. از طرحی ساده و تا حدی قدیمی بهره می برد که البته در مدل جدید سعی شده از این یکنواختی طرح جلوگیری شود. یکی از پیشرانه های استاندارد این خودرو موتوری است شش سیلندر (V) شکل به حجم ۳ لیتر که قادر است ۲۰۳ اسب بخار نیرو تولید و به چرخهای جلو منتقل نماید.

فورد - اکسپدیشن - ۲۰۰۷ (Ford Expedition۲۰۰۷ )

نسل سوم فورد - اکسپدیشن (Ford Expedition) در سال ۲۰۰۷ وارد بازار شد. کمپانی فورد (Ford) هدف از تولید فورد - اکسپدیشن را پر کردن فضای بین دو محصول دیگر کمپانی یعنی اکسپلورر(Ford Explorer) و اکسکرژن (Ford Excursion) عنوان می کند. این نسل از اکسپدیشن (Expedition) بر روی پلت فرم تی ۱ فورد (Ford T۱ Platform) ساخته می شود که در سال ۲۰۰۴ برای تولید مدل اف ۱۵۰ (F -۱۵۰) بکارگرفته می شد. از رقبای اصلی این خودرو می توان به نیسان - آرمادا (Nissan Armada) و اینفینیتی - کیو ایکس ۵۶ (Infiniti QX۵۶) اشاره کرد. پیشرانه نصب شده در خودرو ۸ سیلندر (V) شکل بوده به حجم ۵‎/۴ لیتر که قادر به تولید ۳۰۰ اسب بخار نیرو است.