دوشنبه, ۱ مرداد, ۱۴۰۳ / 22 July, 2024
مجله ویستا

دکوراسیون مشکی این روزها بازگشته است


دکوراسیون مشکی این روزها بازگشته است

بسیاری از افراد رنگ مشکی را دلگیر و کسل‌کننده می‌دانند و معتقدند استفاده از این رنگ در دکوراسیون، باعث کوچک به نظر رسیدن فضا می‌شود. اما کارشناسان «منزل» معتقدند رنگ سیاه به …

بسیاری از افراد رنگ مشکی را دلگیر و کسل‌کننده می‌دانند و معتقدند استفاده از این رنگ در دکوراسیون، باعث کوچک به نظر رسیدن فضا می‌شود. اما کارشناسان «منزل» معتقدند رنگ سیاه به دلیل عمق و نفوذ بسیار بالا، ‌جذابیت منحصر به فردی در دکوراسیون ایجاد می‌کند؛ به شرط آنکه به میزان کافی و با طرح قبلی از این رنگ استفاده کنید.

ترکیب الگوها روی زمینه مشکی

در این تصویر نمونه‌هایی از پارچه‌های رو‌کوسنی دیده می‌شود که در آنها الگوهای زیبایی با رنگ‌های روشن و شاد و با مقیاس‌های متنوع روی زمینه‌ای ساده و به رنگ مشکی قرار گرفته است و همین زمینه مشکی سبب شده تا این طرح‌ها و الگوها بسیار برجسته و چشم‌گیر خودنمایی کنند.

نصب تابلوهای دراماتیک به دیوار

در این تصویر مشاهده می‌کنید که چگونه نصب تابلوهای هنری زیبا با زمینه مشکی روی این دیوار که به رنگ صورتی دودی رنگ‌آمیزی شده، حال‌وهوای فضا را دگرگون و جذاب کرده است. همچنین قرار دادن کوسن‌هایی با طرح‌های شاد، تیرگی رنگ این کاناپه را تعدیل و تلطیف کرده است.

پرده‌های مشکی با طرح‌های رنگارنگ

در این تصویر رنگ‌بندی طرح‌های روی پرده،‌ به خوبی با دیگر رنگ‌های موجود در این دکوراسیون هماهنگ شده‌ است. رنگ‌های مهم و اصلی طرح‌های پرده را می‌توانید در جای جای دکوراسیون این فضا مشاهده کنید. یکی از دلایلی که سبب شده تا این ویژگی بارزتر و برجسته احساس شود، زمینه تیره و مشکی پرده‌هاست. این کار حال‌وهوایی غیررسمی و راحت را به این فضای غذاخوری بخشیده است.

بازی با قاب‌بندی (ایجاد پانل‌های متعدد )

از این تکنیک خلاقانه و ابتکاری می‌توانید برای ایجاد یک کاغذ‌دیواری خاص و منحصر به فرد که دارای مجموعه‌ای از پانل‌ها با طرح‌های مختلف است استفاده کنید و جلوه‌ای بسیار قوی به فضا ببخشید. این اقدام به خصوص در فضای مطالعه نتیجه خوبی می‌دهد.

انتخاب رنگ مشکی برای اتاق‌خواب

اگرچه انتخاب رنگ مشکی برای اتاق‌خواب کاری غیرعادی است؛ اما این انتخاب جسورانه در کنار رنگ‌های تند و متضاد می‌تواند جلوه‌ای بی‌بدیل و جذاب برای دکوراسیون یک اتاق‌خواب زنانه ایجاد کند.

خلق دیوار اصلی برای سرویس بهداشتی

انتخاب یک کاغذ دیواری طرح‌دار با زمینه مشکی برای پوشش یک دیوار سرویس‌بهداشتی می‌تواند دکوراسیون سرویس‌بهداشتی شما را بسیار قوی و خاص کند. در این صورت می‌توانید عناصر و تجهیزات سفید رنگ مخصوص سرویس بهداشتی را با این دیوار هماهنگ کنید.