سه شنبه, ۲۶ تیر, ۱۴۰۳ / 16 July, 2024
مجله ویستا

اینترانت‌های یک کلمه‌ای در اکسپلورر ۹


اینترانت‌های یک کلمه‌ای در اکسپلورر ۹

یکی از مشکلاتی که کاربران مرورگر اینترنت‌اکسپلورر ۹ در شبکه‌های داخل سازمانی با آن مواجه می‌شوند، فراهم نبودن امکان دسترسی سریع به پورتال داخلی سازمان یا صفحه وب روی شبکه …

یکی از مشکلاتی که کاربران مرورگر اینترنت‌اکسپلورر ۹ در شبکه‌های داخل سازمانی با آن مواجه می‌شوند، فراهم نبودن امکان دسترسی سریع به پورتال داخلی سازمان یا صفحه وب روی شبکه اینترانت آن سازمان یا شرکت است. همان‌طور که می‌دانید ساده‌ترین روش برای دسترسی به پورتال/ صفحه وب ذخیره شده روی شبکه اینترانت داخل سازمانی وارد کردن آدرس شبکه در نوار آدرس مرورگر است.

چنانچه به‌عنوان مثال این آدرس کلمه Portal باشد با نوشتن کلمه Portal در نوار آدرس و هدایت شدن مرورگر به آدرس http://portal، قادر به مشاهده سایت موردنظر خواهید بود. تا اینجای کار همه چیز درست است، اما اگر از اینترنت‌اکسپلورر۹ استفاده کنید و کلمه Portal را در نوار آدرس بنویسید، مشاهده خواهید کرد که به‌جای بازشدن پورتال درخواستی، نتایج جستجوی کلمه Portal در موتور جستجوی پیشفرض مرورگر برای شما نمایش داده می‌شود و در پایین صفحه مرورگر پیغامی مبنی بر هدایت مرورگر به لینک http://portal نمایش داده می‌شود که در صورت انتخاب گزینه Yes دسترسی به پورتال داخلی مربوط برای شما امکان‌پذیر خواهد شد. کلیک مداوم روی این گزینه برای کسانی که هر روز به این پورتال دسترسی دارند و در موارد بسیار زیادی به آن مراجعه می‌کنند، کاری خسته‌کننده است.

برای رفع این مشکل و فعال‌سازی قابلیت دسترسی به پورتال‌های داخلی تک کلمه‌ای باید به روش زیر عمل کنید:

۱ـ ابتدا مرورگر اینترنت‌اکسپلورر را اجرا کرده، سپس روی آیکون تنظیمات که به شکل یک چرخ‌دنده کوچک است کلیک کنید.

۲ـ به بخش Internet Options بروید و تب Advanced را انتخاب کنید.

۳ـ از میان گزینه‌های موجود، عبارت Go to an intranet site for a single word entry in the Address Bar را پیدا و علامت چک‌مارک کنار آن را فعال کنید.

۴ـ با کلیک روی گزینه ok تغییرات را ذخیره کرده و نتیجه آن را با وارد کردن کلمه portal در مرورگر مشاهده کنید. از این پس چنانچه یک کلمه نیز در نوار آدرس مرورگر وارد شود، ابتدا مرورگر به‌دنبال سایت موردنظر روی شبکه اینترانت می رود و در صورت وجود، به نمایش آن می‌پردازد و در غیر این صورت نیز چنانچه سایتی با این نام روی اینترانت موجود نباشد به جستجو توسط موتور جستجوی پیشفرض مرورگر می‌پردازد.