یکشنبه, ۳ تیر, ۱۴۰۳ / 23 June, 2024
مجله ویستا

آیفون ٧/ پرفروش ترین دستگاه دنیا


آیفون ٧/ پرفروش ترین دستگاه دنیا

« وب سایت mobile، یوها وینتر، تحلیلگر ارشد مؤسسه Strategy Analytics، عرضه آیفون٧ در فصل اخیر را حدود ١٦.٩ میلیون دستگاه برآورد کرده و این گوشی پنج درصد از کل بازار جهانی گوشی هوشمند را به خود اختصاص می دهد. با این حساب، آیفون٧ درحال حاضر محبوب ترین گوشی هوشمند دنیاست.». مکتوب زیر مطلبی است در مورد فراگیر بودن گوشی آیفود7 و چگونگی استقبال مردم از این پدیده. در ادامه بیشتر بخوانید:

مؤسسه تحقیقاتی Strategy Analytics گزارش خود را از میزان عرضه جهانی گوشی هوشمند در سه ماهه دوم سال ٢٠١٧ منتشر کرد. طبق این گزارش، آیفون٧ پرفروش ترین گوشی در فصل اخیر لقب گرفت. گوشی هوشمند گلکسی اس٨ نیز پرفروش ترین گوشی اندرویدی در سه ماهه دوم بوده و این دستگاه به همراه اس٨ پلاس، در فصل اخیر، آمار عرضه ١٩ میلیون دستگاه را به نام خود ثبت کرده اند. نیل ماوستن مدیر اجرائی مؤسسه Strategy Analytics، ضمن اعلام عرضه ٣٦٠,٤ میلیون دستگاه گوشی هوشمند در سه ماهه دوم، به این نکته اشاره کرد که از هر شش گوشی هوشمندی که در فصل اخیر در جهان عرضه شده، یک گوشی هوشمند جزء پنج دستگاه اول در محبوب ترین گوشی ها قرار داشته است. به گزارش وب سایت mobile، یوها وینتر، تحلیلگر ارشد مؤسسه Strategy Analytics، عرضه آیفون٧ در فصل اخیر را حدود ١٦.٩ میلیون دستگاه برآورد کرده و این گوشی پنج درصد از کل بازار جهانی گوشی هوشمند را به خود اختصاص می دهد. با این حساب، آیفون٧ درحال حاضر محبوب ترین گوشی هوشمند دنیاست. یوها وینتر این موفقیت آیفون را به ترکیبی از عوامل مختلف از جمله طراحی کاربرپسند، اپلیکیشن های پشتیبان در مقیاسی گسترده و نهایتا حضور فراگیر این دستگاه در خرده فروشی ها نسبت می دهد. گفتنی است، عرضه آیفون٧ پلاس – با نمایشگری بزرگ تر و قیمتی بالاتر – ١٥.١ میلیون دستگاه گزارش شده و با کسب سهم چهاردرصدی از بازار جهانی، رتبه دوم پرفروش ترین گوشی ها را از آن خود کرده است. پس هم اکنون دو مدل از پنج گوشی هوشمند پرفروش دنیا متعلق به اپل است. نیل ماوستن، آمار عرضه جهانی گلکسی اس٨ در فصل اخیر را ١٠.٢ میلیون دستگاه اعلام کرد و یادآور شد این گوشی سه درصد از کل بازار را تشکیل داده و پس از آیفون های ٧ و ٧ پلاس، سومین گوشی هوشمند پرفروش دنیا محسوب می شود. به شکل مشابهی، گلکسی اس٨ پلاس نیز با عرضه ٩ میلیونی در فصل اخیر، دو درصد از بازار را به نام خود کرده و در این رتبه بندی در جایگاه چهارم قرار می گیرد. به اعتقاد ماوستن، گلکسی اس٨، به لطف طراحی جذاب و خمیده نمایشگر، مجموعه ای غنی از اپلیکیشن ها و توزیع مناسب در خرده فروشی های بسیاری از کشورها، به سرعت به محبوب ترین گوشی هوشمند اندرویدی مبدل شد.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید پنجمین گوشی هوشمند پرفروش دنیا در سه ماهه دوم ٢٠١٧ متعلق به شرکت شائومی است. به گفته لیندا سویی (Linda Sui)، از مدیران Strategy Analytics، گوشی هوشمند Redmi ٤A محصول شائومی، با آمار عرضه ٥,٥ میلیون دستگاه در فصل اخیر، دو درصد از سهم بازار گوشی هوشمند را به خود اختصاص داده و پنجمین دستگاه پرفروش دنیا لقب گرفته است. وی با اشاره به محبوبیت روزافزون برند شائومی در آسیا، افزود: «درحال حاضر شائومی چهارمین فروشنده بزرگ [گوشی هوشمند] در چین و دومین در هند است. شائومی حجم عمده ای از گوشی های هوشمندش را از طریق کانال های آنلاین به فروش می رساند و از جمله شرکای کلیدی آن در امر توزیع می توان به Flipkart و JD اشاره کرد».

در پایان گفتنی است، مؤسسه تحقیقاتی Strategy Analytics با بسیاری از بازارهای خرده فروشی همکاری داشته که به این مؤسسه در برآورد تعداد دستگاه های عرضه شده و فروخته شده در یک دوره زمانی مشخص کمک می کنند. البته هیچ گاه نباید آمار این مؤسسات را صددرصد درست دانست، اما تقریبا می توان با استفاده از این آمار، درباره اینکه در هر دوره زمانی چه اتفاقاتی در صنعت گوشی هوشمند رخ می دهد، یک ایده کلی به دست آورد. کمپانی های سازنده، تنها در صورتی داده های فروش خود را فاش می کنند که فروش موفقی داشته و بخواهند در تیتر یک اخبار دیده شوند. با توجه به این موضوع، آمارهایی که از سوی مؤسساتی مثل Strategy Analytics تخمین زده می شوند، معتبرترین آماری است که می توان به آنها دست یافت.