سه شنبه, ۲ مرداد, ۱۴۰۳ / 23 July, 2024
مجله ویستا

کمرون زیگزال، برندی جهانی با طراحان ایرانی


کامران بختیاری طراح اصلی برند کمرون زیگزال

کامران بختیاری مرد جوانی است که به دنبال آرزوهایش رفته و تا همین امروز از آن‌ها دست نکشیده است. او در انگلستان زندگی می‌کرده و در آنجا دو سال دوره طراحی لباس را گذرانده است. اولین جرقه‌های خلق کمرون زیگزال در سال 2004 در ذهن او زده شد؛ زمانی که لباسی را از برندی اسم ‌و رسم‌دار خریداری می‌کند و با کمک خیاط محله آن را به شکلی درمی‌آورد که خودش می‌خواست و وقتی همان لباس‌ها را در جمعی می‌پوشد همه جذب تمایز چشم‌گیر آن با سایر لباس‌های موجود در بازار می‌شوند.

کامران بختیاری می‌گوید: از همان زمان کار طراحی لباس را در لندن به‌ صورت کوچک آغاز کردیم و بعدتر با اشتیاق و انگیزه‌ مضاعف به‌پیش رفتیم. اسم کمرون زیگزال الهام گرفته ‌شده از اسم خودم و نوعی دوخت بود که در طراحی لوگوی برند، آن را در نظر داشتیم. تاکنون چندین کالکشن با موضوعات مختلف توسط کمرون زیگزال ارائه شده که هر کدام توانست برای خود طرفداران پر و پا قرصی پیدا کند. برای مثال می‌توان به پرشین کالکشن، آرمی کالکشن و هاسکی کالکشن اشاره کرد.

از روزی که این برند مطرح شد دوست داشتم فضایی را فراهم کنم تا جوان‌های با استعداد و خلاقی را که بستری برای شکوفا شدنشان وجود ندارد جذب کنم که شکر خدا این اتفاق افتاد. در حال حاضر گروه‌های جداگانه‌ای برای طراحی لباس و اکسسوار، طراحی پارچه، عکاسی و تبلیغات و طراحی گرافیکی که از جوانان ایرانی تشکیل شده است با کمرون زیگزال همکاری می‌کنند که تعداد تقریبی‌شان 50 نفر است و امیدوارم روزبه‌روز بر تعدادشان افزوده شود.

نکته‌ای که همیشه سعی داشتم در کمرون زیگزال به آن توجه شود منحصر به ‌فرد بودن نتیجه‌ی کار و کیفیت بالای آن بوده است. در دنیای صنعتی امروز که اکثر کارها توسط دستگاه‌های ماشینی انجام می‌شوند ما لباس‌هایی عرضه می‌کنیم که به‌صورت تک و با دقت و ظرافت زیادی دست‌دوزی می‌شوند.

کمرون زیگزال برندی است که کامران بختیاری سال 2008 در کشور انگلستان به ثبت جهانی رسانده است. ولی با وجود این در تمام این سال‌ها خانه‌ای قدیمی در شمال تهران محل تولید و ارائه محصولات این برند بوده است. بختیاری با اعتقاد به حفظ اصالت ایرانی به تولید مجموعه‌ای از لباس‌های مردانه اقدام کرده که مشتریان خاص خود را دارد. در حال حاضر کامران بختیاری با همکاری مسیحا شجاعی به عنوان مدیر هنری مجموعه، فعالیت خود را در عرصه مد به پیش می‌برند.


	کمرون زیگزال، برندی جهانی با طراحان ایرانی | وب

کامران بختیاری موسس و صاحب برند کمرون زیگزال


کمرون زیگزال، برندی جهانی با طراحان ایرانی

ویژگی اصلی کمرون زیگزال اختصاصی بودن تمام اتفاقاتی است که به آن مربوط می‌شود. از طراحی پارچه و لباس گرفته تا ارائه‌ خدمات به مشتریان. فرض کنید که شما به ‌عنوان خریدار وارد این مجموعه می‌شوید. از ابتدای ورودتان یک طراح لباس و یک کارشناس پوشاک همراهتان می‌شوند تا در انتخاب رنگ و مدل مناسب و حتی طراحی مجدد و خاص لباس شما یاری‌تان کنند. بله شما برای اولین بار می‌توانید لباستان را خودتان طراحی کنید، به ‌این ‌ترتیب آن نمونه‌ای از لباس را که پسندیده‌اید با مشاوره‌ی دو کارشناس می‌توانید تغییر دهید. در همان لحظه به‌صورت گرافیکی این تغییرات بر روی لباس و صفحه کامپیوتر اعمال می‌شود تا بعد از آن مراحل دوخت و غیره را طی کند. در زیگزال از تمام مدل‌ها یک عدد طراحی و دوخته ‌شده؛ پس اگر شما آن ‌یک نفری باشید که لباس را تهیه می‌کنید آن لباس به صورت منحصر به ‌فرد متعلق به شما می‌شود نامتان به همراه یک کد شناسایی در قسمتی از لباس دوخته می‌شود و هر بار با وارد کردن آن کد اختصاصی در سایت می‌توانید لباستان را در فضای مجازی هم ببینید. نه ‌فقط طراحی لباس‌ها بلکه طراحی پارچه‌ها و اکسسوار یا همان افزونه‌ها نیز عموماً توسط خود کمرون زیگزال انجام می‌شود که نشان از یک نتیجه کاملاً اختصاصی و منحصر به ‌فرد برای خریدار دارد.	کمرون زیگزال، برندی جهانی با طراحان ایرانی | وب


لباس‌های برند کمرون زیگزال برای چهار فصل

این مجموعه امتیاز دیگری هم دارد و آن‌ هم ارائه‌ محصولات در قالب چهار فصل است. فرقی نمی‌کند در چه فصلی باشید شما برای تمام فصول می‌توانید لباس مناسبتان را انتخاب کنید. کیفیت بسیار بالای پارچه‌ها را به‌ جرئت می‌توان مهم‌ترین ویژگی لباس‌های کمرون زیگرال دانست.

اگر در طراحی لباستان اصالت و مدرنیته را در کنار هم می‌خواهید به قطع می‌توانید روی این برند حساب باز کنید. نمادهای معماری اسلیمی و تذهیب، مانند شکل‌های مدوری که در معماری ایرانی به چشم می‌خورد به‌ خوبی با نشانه‌های طراحی مدرن هماهنگ شده‌اند تا هم هویت و اصالت ایرانی در نظر گرفته ‌شده باشد و هم مزایای طراحی‌های روز دنیا.	کمرون زیگزال، برندی جهانی با طراحان ایرانی | وب


چه افرادی جامعه هدف تبلیغات برند کمرون زیگزال هستند؟

این برند برای افراد خاص و کسانی که جرات لباس پوشیدن دارند طراحی می‌شود! در اصل ویژگی بارز این برند طرح‌های خاص آن است و تک‌تک لباس‌ها حرفی برای گفتن دارند. در این مجموعه اصلا لباس ساده وجود ندارد و حتی ساده‌ترین کارهای این برند در فروشگاه‌های دیگر یک کار خاص حساب می‌شود. مشتریان این برند اغلب خواننده‌ها، بازیگران و سایر کسانی هستند که می‌خواهند در جامعه متفاوت باشند. به همین دلیل در میان برندهای مختلف ایرانی و خارجی که فعال هستند و لباس‌های رسمی و ساده تولید می‌کنند، این مجموعه برای افرادی که می‌خواهند خاص باشند کار می‌کند. افرادی مانند محسن یگانه، رضا یزدانی، امین حیایی، علی کریمی و... مشتریان برند کمرون زیگزال هستند. مرحوم مرتضی پاشایی نیز از مشتریان این برند بوده است.	کمرون زیگزال، برندی جهانی با طراحان ایرانی | وب