جمعه, ۱۴ آذر, ۱۳۹۹ / 4 December, 2020
ماهی
۴ ساعت قبل / کنارک / سیستان و بلوچستان
کارخانه کنسرو تن ماهی رفیع کنارک به مدار تولید برگشت
رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان کنارک سیستان وبلوچستان بیان داشت: کارخانه کنسرو تن ماهی رفیع کنارک پس از گذشت ۴ سال مجدد به مدار تولید برگشت.
زنگنه: اوپک‌پلاس تصمیم عاقلانه‌ای گرفت / جلسات ماهانه می تواند در رسیدن به قیمت‌های منصفانه کمک کند
۴ ساعت قبل
زنگنه: اوپک‌پلاس تصمیم عاقلانه‌ای گرفت / جلسات ماهانه می تواند در رسیدن به قیمت‌های منصفانه کمک کند
وزیر نفت گفت: بر اساس توافق دوازدهمین نشست وزارتی اوپک‌پلاس، مقدار کاهش عرضه تولیدکنندگان عضو و غیرعضو اوپک در ژانویه ۲۰۲۱ روزانه ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه خواهد بود که با توجه به جلب نظر همه اعضا، تصمیم عاقلانه‌ای است. وی افزود: با توجه به عدم قطعیت‌ها، نشست‌های ماهیانه می‌تواند به حفظ ثبات در بازار و تحقق هدف اوپک و غیراوپک برای رسیدن به قیمتی منصفانه در بازار کمک کند.
جذب ۱۳۸۰تن روغن مواد اولیه واحدهای صنعتی و صنفی سیستان وبلوچستان
۵ ساعت قبل / سیستان و بلوچستان
جذب ۱۳۸۰تن روغن مواد اولیه واحدهای صنعتی و صنفی سیستان وبلوچستان
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت سیستان وبلوچستان گفت: به منظور رفع مشکل روغن خوراکی به عنوان مواد اولیه واحدهای صنعتی و صنفی مانند واحدهای کنسرو ماهی، قنادی ، رستوران ها با هماهنگی ستاد تنظیم بازار کشور میزان سهمیه ۴۵۰ تن برای بخش صنعت و بالغ بر ۹۳۰ تن در حوزه ی اصناف اختصاص داده شده است.
پرداخت سود سهام شرکت‌ها به صورت الکترونیکی
۱۲ ساعت قبل
پرداخت سود سهام شرکت‌ها به صورت الکترونیکی
ماهیار، معاون شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: به دلیل پراکندگی سهامداران در مناطق مختلف کشور، سامانه‌ای برای توزیع سود شرکت‌ها به صورت الکترونیکی فراهم شد تا نیازی به حضور فیزیکی سهامداران به دفاتر شرکت‌ها نباشد.
کارآفرینی و اشتغال۵۰ معلول در ورامین
۱۲ ساعت قبل
کارآفرینی و اشتغال۵۰ معلول در ورامین
در حال حاضر افزون بر چهار هزار ۳۰۰ معلول پرونده دار، از خدمات بهزیستی شهرستان ورامین برخوردارند که از این تعداد، ۲ هزار و ۱۹۰ نفر به دلیل شدت معلولیت و نداشتن درآمد ثابت از بهزیستی مستمری ماهیانه دریافت می نمایند.
ظرفیت های شیلاتی
۱۴ ساعت قبل
ظرفیت های شیلاتی
مازندران قطب شیلات کشور است وانواع ماهی های سرد آبی و گرم آبی در این استان تولید میشود ولی اگر چنانچه امکانات فراوری مهیا شود میزان قابل توجهی از محصولات امکان ورود به بازارهای مختلف منطقه را پیدا میکند.
پرورش ماهیان خاویاری و زالو در سراب/ تولید۱۱۰۰ هزار تن محصولات آبزی
۱۶ ساعت قبل
پرورش ماهیان خاویاری و زالو در سراب/ تولید۱۱۰۰ هزار تن محصولات آبزی
سراب- مدیر جهادکشاورزی شهرستان سراب از پرورش ماهیان خاویاری و زالو در این شهرستان خبر داد.
قیمت انواع ماهی در ۱۳ آذر ۱۳۹۹
۱۶ ساعت قبل
قیمت انواع ماهی در ۱۳ آذر ۱۳۹۹
امروز قیمت ماهی همانند روزهای گذشته ثابت ماند.
صغری کبری چیدن مجلسی‌ها برای مذاکره با آمریکا بعد از پایان دولت روحانی /ایرادات شکلی و ماهیتی مصوبه جنجالی مجلس
۱۷ ساعت قبل / مجلس یازدهم / محمود واعظی / دولت دوازدهم / توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام / مذاکره
صغری کبری چیدن مجلسی‌ها برای مذاکره با آمریکا بعد از پایان دولت روحانی /ایرادات شکلی و ماهیتی مصوبه جنجالی مجلس
ایرنا نوشت: طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، درحالی این هفته در مجلس تصویب شد که نه از مجری این طرح یعنی دولت و وزارت امورخارجه مشورتی گرفته شده و نه بر پیش فرض‌های منطقی استوار است. به نظر می‌رسد این رویکرد در تصویب چنین طرح مهمی در راستای نظریه نسبیت مذاکره باشد.
۲۶ ساعت قبل
بخشنامه جدید نظارت بر وکلا
بدون شک نظارت بر عملکرد صاحبان همه مشاغل و حرفه‌ها امری است ضروری که عقل متعارف ضرورت آن را تایید می‌کند و نیازمند استدلال پیچیده‌ای نیست. در خصوص مشاغلی مانند پزشکی، وکالت دادگستری یا قضاوت، این نظارت از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار است چرا که سرشت این مشاغل به گونه‌ای است که با اموری حساس و سرنوشت‌ساز در ارتباط هستند. و اما دست کم یکی از موارد نظارت، عبارت است از بررسی عملکرد صاحبان آن حرفه به لحاظ رعایت قانون. به همین دلیل شیوه نظارت نیز باید قانونی باشد چرا که هیچ عقل سلیمی نمی‌پذیرد که به شیوه‌ای مغایر قانون بر عملکرد صاحبان یک حرفه نظارت شود.  اخیرا بخشنامه‌ای از سوی معاون محترم حقوقی قوه قضاییه خطاب به روسای دادگستری‌های سراسر کشور صادر …
۲۶ ساعت قبل
تنش؛ نه یک کلمه بیش، نه یک کلمه کم
اگر تا همین چندی پیش و با کمی اغماض می‌شد نوع روابط حاکم بر قوه مجریه تحت ‌مدیریت حسن روحانی و قوه مقننه زیرنظر محمدباقر قالیباف، دو رقیب اصلی انتخابات ریاست‌جمهوری سال 92‌ را با وام‌گیری از ادبیات سیاسی حاکم بر روابط بلوک شرق و غرب در دوران حیات اتحاد جماهیر شوروی، به «جنگ سرد» تعبیر کرد، امروز اما آتش اختلافات آن‌چنان بالا گرفته که دیگر به اظهارات نمایندگان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و وزرا و معاونان رییس‌جمهوری ختم نمی‌شود. حالا اهالی دو قوه انتخابی جمهوری اسلامی در میدان عمل هم مشغول صف‌آرایی مقابل یکدیگرند؛ آن‌هم برای جدالی نابرابر. قالیباف این روزها در اوج عزت است و مقبول میان نهادهای انتصابی و حاکمیت جمهوری اسلامی و برخوردار …
۲۶ ساعت قبل
نگاه وکلا به تصمیم شورای نگهبان
۲۸ مهرماه بود که اعضای کمیسیون جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی، کلیات طرح تسهیل نظارت بر کسب‌وکار را تصویب کردند؛ طرحی که در آن وکالت دادگستری کسب‌وکار و وکیل کاسب تلقی می‌شود. این موضوع با واکنش گسترده وکلایی مواجه شد که همچون جلیل مالکی، رییس کانون وکلای مرکز با تاکید بر اینکه کسب‌وکار تلقی شدن وکالت، در شأن وکلا نیست، معتقدند این موضوع با اصل 35 قانون اساسی مغایرت صریح دارد. مالکی معتقد است که درصورت تصویب نهایی چنین طرحی باتوجه به تغییر ماهیت وکالت دادگستری از حرفه‌ای «دادگستر» به حرفه‌ای «اقتصادمحور و کاسب‌کار»، باید نام وکیل دادگستری را «وکیل‌کاسب» و نام موکل را «موکل‌مشتری» …
تصاویر: صید پره ماهی در کرانه خزر
۲۶ ساعت قبل
تصاویر: صید پره ماهی در کرانه خزر
صید پره یا تورگستر یکی از قدیمی‌ترین روش‌های صید ماهیان استخوانی در کرانه دریای خزر با قدمت چند صد ساله است. صید پره از شیوه‌های مرسوم و رایج در کرانه دریای خزر و استان مازندران است که هر سال همزمان با شروع فصل صید ماهیان استخوانی از ۲۰ مهرماه تا ۱۵ فروردین ماه ادامه دارد. امسال به دلیل شرایط جوی، آلودگی دریا، صید غیرمجاز و بی برنامه، صید ماهیان استخوانی در دریای مازندران کاهش ۴۴ درصدی داشته است. چهار هزار صیاد در قالب ۵۳ شرکت تعاونی در مازندران به صید پره مشغول هستند.
۲۷ ساعت قبل
بطری آب
عبدالحمید حسین نیا‪-‬ یک ورزشکار همواره باید بطری آب باخود همراه داشته باشد. مصرف آب نه برحسب نیاز بلکه برحسب وظیفه است و آب بطری باید همدمای محیط آشامیده شود بهترین زمان آشامیدن آب صبح علی الطلوع وپیش از صبحانه درخلال تمرینات ورزشی صبحگاهی است.اما فایده بطری آب به نوشیدن محتوی آن خلاصه نمی‌شود. با بطری انواع مانور‌ها را می‌توان انجام داد مانور‌هایی که می‌توانند هم «بازی» معنی شوند هم ورزش هم هنر.مثلا می‌توان بطری آب را به هوابالای سر پرتاب کرد چندبار بادست راست گرفت همین کار را می‌توان با دست چپ انجام داد.می‌توان بطری آب را ازخارج به داخل بین پاها ردکرد واین کار را ازداخل به خارج تکرار نمود.می توان بطری آب را روی نوک انگشت سبابه گرفت وتوازن وتعادل آن را برقرار نمود.می‌توان بطری را روی زمین کاشت …
۲۷ ساعت قبل / پوشش / مسکن / معاون / وزارت راه و شهرسازی / وزیر راه و شهرسازی
ایرانشهر
گذشته از آنکه وام ۱۶۰ میلیون تومانی مسکن یکم، حالا فقط کفاف خرید ۵ متر و ۹۰ سانتیمتر خانه در تهران را می‌دهد، پرداخت اقساط ماهیانه یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی آن از عهده اقشار پایین هم برنمی آید.
آنلاین یا زنده؛ مسئله این است!
۲۷ ساعت قبل
آنلاین یا زنده؛ مسئله این است!
یاور یگانه ـ روزنامه نگار اردیبهشت امسال چند ماهی از شیوع کرونا می‌گذشت و موج تعطیلی یا تعویق مراسم و جشنواره‌های سینمایی به راه افتاده بود. در همان اوایل اردیبهشت خبر رسید که کرونا مراسم اسکار امسال را - که در آن زمان مدت زیادی تا برگزاری آن باقی مانده بود - بی‌نصیب نگذاشته و قوانین نود و سومین دوره این مراسم را دستخوش تغییراتی کرده است.  آکادمی اسکار اعلام کرد، به‌دلیل شیوع کرونا و تعطیلی گسترده سینماها، برخلاف دوره‌های گذشته که تنها فیلم‌هایی می‌توانستند در مراسم اسکار شرکت کنند که حداقل به‌مدت …
۲۷ ساعت قبل
گاهی باید چشم‌ها را بست...
طوبا ویسه: پاییزجان، سلام  من این‌جا هستم. پشت پنجره از طبقه‌ی ششم این ساختمان دارم شما را می‌بینم که نارون‌های خیابان را زیبا کرده‌اید. من این‌طور که متوجه شده‌ام، دیگر از قرنطینه بیرون نمی‌آییم، بلکه از یک قرنطینه، وارد قرنطینه‌ی دیگر می‌شویم.  از اواخر سال گذشته که متوجه شدیم پای کرونا به کشور ما هم باز شده است، از همان‌روزها فکر می‌کردیم فوق‌فوقش یک ماهی هست و می‌رود. نرفت... گفتیم تابستان که بشود، هوا که گرم بشود، گورش را گم می‌کند؛ نکرد... هرروز قوی‌تر شد و ما ماندیم.  یک نفر در اینستاگرام …
ماکرون، بار دیگر سیاستمداران لبنانی را تهدید کرد
۲۸ ساعت قبل / لبنان / لبنان / فرانسه / امانوئل ماکرون / ماهی
ماکرون، بار دیگر سیاستمداران لبنانی را تهدید کرد
رئیس جمهور فرانسه که چند ماهی است برای تشکیل دولت جدید در لبنان تلاش می‌کند، سیاستمداران این کشور را بار دیگر تهدید کرد که بدون تشکیل دولت جدید کمکی در کار نخواهد بود.
تصویری از کشتار کشاورزان به‌ دست بوکوحرام در نیجریه
۲۹ ساعت قبل / اقتصاد / سپس / آنان / شالیزاری / سوار
تصویری از کشتار کشاورزان به‌ دست بوکوحرام در نیجریه
اقتصاد نیوز : روز شنبه ده‌ها تن از نیروهای مسلح بوکوحرام به ماهیگیران و کشاورزان در شالیزاری در شمال شرقی نیجریه هجوم بردند و دست کم ۷۶ تن از آنان را کشتند. آنها سپس با سوار بر موتورسیکلت، چند روستای سر راه خود را غارت کرده و خانه‌های روستاییان را به آتش کشیدند.
واریز ۴ هزار میلیارد ریال از حق بیمه شخص ثالث برای کاهش تصادفات
۳۳ ساعت قبل / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران / سازمان برنامه و بودجه / فرماندهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران
واریز ۴ هزار میلیارد ریال از حق بیمه شخص ثالث برای کاهش تصادفات
تهران - ایرنا - براساس تبصره ۱۰ لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، شرکت‌های بیمه‌ای مکلفند مبلغ چهار هزار میلیارد ریال از اصل حق بیمه شخص ثالث دریافتی را به صورت ماهیانه نزد خزانه‌داری کل کشور واریز کنند.
گزارش تسنیم|مرغ هست، مرغ نیست؛ فروش یواشکی
۳۴ ساعت قبل / قیمت مرغ / اتحادیه مرغ و ماهی
گزارش تسنیم|مرغ هست، مرغ نیست؛ فروش یواشکی
به دلایلی از جمله در نظر گرفتن سود کم برای خرده فروشی و برخورد تعزیراتی، امروز در بسیاری از مرغ فروشی‌های تهران مرغ نیست و برخی نیز یواشکی و بالاتر از نرخ مصوب می‌فروشند هرچند فروشندگانی نیز هستند که قیمت مصوب را رعایت می‌کنند.
وامی که اصلا برای خانه دار شدن کافی نیست
۳۴ ساعت قبل / وام مسکن / قیمت مسکن
وامی که اصلا برای خانه دار شدن کافی نیست
گذشته از آنکه وام ۱۶۰ میلیون تومانی مسکن یکم، حالا فقط کفاف خرید ۵ متر و ۹۰ سانتیمتر خانه در تهران را می دهد، پرداخت اقساط ماهیانه یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی آن از عهده اقشار پایین برنمی آید.
مروارید دریای آدریاتیک و طعم‌های منحصر به فردش
۳۶ ساعت قبل / سرویس زیارت و گردشگری / گردشگری / غذا / گردشگری غذا
مروارید دریای آدریاتیک و طعم‌های منحصر به فردش
کشور کرواسی در مرکز و جنوب شرق اروپا واقع شده که دریای آدریاتیک در بخش جنوب باختری این کشور قرار گرفته است؛ به همین علت علاقه مردم این کشور به محصولات دریایی از جمله ماهی‌ها، هشت‌پا و... در منوی غذاهای آن‌ها کاملا مشهود است.
درآمد ۴۰۰ میلیارد تومانی دولت از حق بیمه ثالث
۳۶ ساعت قبل / بیمه مرکزی / شرکت های بیمه / بیمه شخص ثالث / لایحه بودجه ۱۴۰۰
درآمد ۴۰۰ میلیارد تومانی دولت از حق بیمه ثالث
شرکتهای بیمه مکلف هستند مبلغ ۴۰۰۰ میلیارد ریال از اصل حق بیمه شخص ثالث دریافتی را به صورت ماهیانه نزد خزانه داری کل کشور واریز کنند.
ماهیگیری BBC فارسی از آبگرفتگی خوزستان
۳۸ ساعت قبل
ماهیگیری BBC فارسی از آبگرفتگی خوزستان
27 میلیون برده در قرن 21
۳۸ ساعت قبل
27 میلیون برده در قرن 21
یاسر نوروزی: زنانی از برمه برای کار در ‌خانه‌های فساد تایلند قاچاق می‌شوند، مردانی از برزیل برای کار در جنگل‌های تولید ذغال چوب، کودکانی از فیلیپین برای بهره‌کشی جنسی، از هند برای کوره‌های آجرپزی، از غنا برای ماهیگیری، از چین برای خدمات خانگی، از پاکستان برای کشاورزی، از آلبانی، نیجریه، مکزیک… «زنانی که بیشتر آن‌ها به خیال یافتن شغلی قانونی در ایالات متحده گول خورده‌‌اند، برای برآوردن سهمیه خودشان باید طی یک سال در برابر دریافت 10 تا 25 دلار برای هر بار همبستری، با حدود 4 هزار نفر همبستر می‌شوند. دختران 12 ساله، هفت روز هفته به این اقدام با 10 تا 15 مشتری واداشته می‌شوند تا هر شب بین 500 تا 1000 دلار درآمد تولید کنند!» (بردگی مدرن، ص 95)
مطالبه‌ای از دبیر شورای عالی فضای مجازی؛ ماهیت شبکه ملی اطلاعات شفاف سازی شود
۳۹ ساعت قبل / شورای عالی فضای مجازی / فضای مجازی
مطالبه‌ای از دبیر شورای عالی فضای مجازی؛ ماهیت شبکه ملی اطلاعات شفاف سازی شود
بسیج دانشجویی در نامه ای به دبیر شورای عالی فضای مجازی خواستار شفاف سازی ماهیت شبکه ملی اطلاعات و پاسخگویی به مطالبات دانشجویان در محافل دانشجویی شد.
جای هیچ‌گونه نگرانی در تامین نیازهای مردم وجود ندارد
۴۰ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / جهاد کشاورزی / خوراک دام و طیور / نهاده‌های دامی
جای هیچ‌گونه نگرانی در تامین نیازهای مردم وجود ندارد
مدیر سازمان جهاد کشاورزی شهرستان مشهد گفت: با ایجاد بسترهای مناسب تولید پروتئین در استان خراسان رضوی که از مهم‌ترین آنها می‌توان کارخانجات خوراک دام و طیور و واحدهای متعدد پرورش گاو، گوسفند، طیور گوشتی و تخم‌گذار و مزارع متعدد پرورش ماهی را برشمرد، جای هیچ‌گونه نگرانی در تامین نیازهای مردم وجود ندارد.
مصرف آبزیان در تهران روزانه 100 تن کاهش یافته است
۴۱ ساعت قبل
مصرف آبزیان در تهران روزانه 100 تن کاهش یافته است
احمدی، بازرس آبزیان اتحادیه پرنده و ماهی تهران گفت: علیرغم اینکه در ماه های سرد سال مصرف ماهی در بین خانواده ها افزایش می یابد، اما با افزایش قیمت ها و هزینه های زندگی، مصرف آبزیان در تهران روزانه حدود 100 تن کاهش یافته است.
دست دادن ضعیف، نشانه پیری زودرس است؟
۴۱ ساعت قبل / مردان / دست دادن
دست دادن ضعیف، نشانه پیری زودرس است؟
در این پژوهش مشخص شده که کاهش سطح اکسیژن خون باعث ضعف فرد شده و این موضوع را می‌توان در دست دادن کم قدرت آن فرد مشاهده کرد فارغ از آن که توده ماهیچه و عضلات آن فرد زیاد باشد یا کم.
قیمت مرغ در بازار آزاد را اعلام نمی‌کنیم/ برای تعادل قیمت، توزیع بین صنف را ۲۵۰ تا ۳۰۰ تن افزایش دهید
۴۳ ساعت قبل / افزایش قیمت / بازار تهران / تنظیم بازار / میادین میوه و تره / عرضه مرغ
قیمت مرغ در بازار آزاد را اعلام نمی‌کنیم/ برای تعادل قیمت، توزیع بین صنف را ۲۵۰ تا ۳۰۰ تن افزایش دهید
ایلنا: رئیس اتحادیه صنف فروشندگان مرغ و ماهی ضمن خودداری از اعلام قیمت مرغ در بازار آزاد گفت: بر اساس تصمیمی که قبلا اعلام کردیم صنف، مرغ را فقط با قیمت مصوب خریداری…
ای کاش هرگز او را نخریده بودیم/ ادن هازارد، کابوس بی‌پایان رئال مادرید
۴۳ ساعت قبل / رئال مادرید / ادن هازارد
ای کاش هرگز او را نخریده بودیم/ ادن هازارد، کابوس بی‌پایان رئال مادرید
ادن هازارد در 18ماهی که به رئال مادرید ملحق شده به هیچ وجه نتوانسته انتظارات را برآورده کند. به همین دلیل هزینه رئال برای جذب او حالا بیش از پیش با انتقاد مواجه شده است.
تهدید چین برای ناتو، فرصت است/ سرمایه‌گذاری‌های در اروپا یک نوع بازدارندگی را به نفع پکن رقم زده است/ روسیه هدف اول ناتو
۴۵ ساعت قبل / چین / روسیه / ناتو / جو بایدن / دونالد ترامپ / شی جین پینگ / پیمان سازمان آتلانتیک شمالی
تهدید چین برای ناتو، فرصت است/ سرمایه‌گذاری‌های در اروپا یک نوع بازدارندگی را به نفع پکن رقم زده است/ روسیه هدف اول ناتو
ایلنا: تحلیلگر مسائل بین‌الملل گفت: ماهیت ناتو یک سازمان دفاعی است و به همین دلیل نمی‌خواهد چین را به عنوان یک تهدید امنیتی به دنیا معرفی کند و در نهایت به دنبال…
۲ روز قبل
کاندیداتوری روسای‌جمهوری و نامزدهای ناکام ادوار گذشته خلاف دموکراسی است
آقای گرامی‌مقدم با نزدیک شدن به انتخابات 1400 زمزمه حضور چهره‌های مختلف برای این رقابت سیاسی مطرح‌ شده است. در این میان نام محمدباقر قالیباف که حالا چند ماهی است در مقام ریاست مجلس شورای اسلامی فعالیت می‌کند و حتی سیدابراهیم رییسی، رییس قوه قضاییه نیز شنیده می‌شود. هرچند حضور این دو در عرصه انتخابات ریاست‌جمهوری به‌لحاظ قانونی منع نشده، آیا به نظر شما این اتفاق به‌لحاظ سیاسی برای ایران مفید است یا می‌تواند تبعات منفی درپی داشته باشد؟
۲ روز قبل
افزایش ۹۲درصدی معاملات زمین در پایتخت در فصل تابستان
مرکز آمار، گزارشی از وضعیت همه معاملات خرید و فروش و اجاره مسکن بنگاه‌های معاملاتی شهر تهران در تابستان گذشته را منتشر کرد. گزارش معاملات بنگاه‌های املاک از این نظر اهمیت دارد که کاهش یا افزایش تعداد داد و ستد در تهران باعث کاهش یا افزایش شدید متوسط قیمت در سطح کشور می‌شود. طبق این گزارش متوسط قیمت زمین معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملاتی در تابستان امسال ۳۴ میلیون و ۷۹۲ هزار تومان با میانگین مساحت ۲۱۰ مترمربع بوده است که نسبت به فصل قبل (بهار ۹۹) ۳۶.۴درصد رشد قیمت و ۲۰درصد رشد از لحاظ تعداد معاملات داشته است. طبق اعلام مرکز آمار قیمت زمین در تابستان امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۶.۵درصد رشد داشت، متوسط قیمت آن در فصل تابستان برابر  ۳۴ میلیون و ۷۹۳ هزار تومان …
۲ روز قبل
آغاز تلاطم دوباره در بازارها؟
مصوبه امروز مجلس یازدهم که هدف نهایی آن لغو اجرای پروتکل الحاقی است، در همان ساعات اولیه تاثیر خود را روی بازار‌ها گذاشته و قیمت دلار را تا کانال ۲۶ هزار تومان بالا برده است. مجلس یازدهم با شعارهای پرطمطراق حمایت از معیشت مردم روی کار آمده اما در چند ماهی که از فعالیت آن می گذرد، نه تنها هیچ اقدامی در راستای این شعار خود نکرده بلکه با مصوبه امروز، عملا معیشت مردم را به طور مستقیم بیش از پیش به خطر انداخته است. مصوبه مجلس یازدهم که هدف نهایی آن لغو اجرای پروتکل الحاقی است، در همان ساعات اولیه تاثیر خود را روی بازارها گذاشته و قیمت دلار را تا کانال ۲۶ هزار تومان بالا برده است.به گزارش «انتخاب»، مجلس امروز کلیات طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها را با ۲۵۱ رای موافق به تصویب رساند. بلافاصله نمایندگان …
گلایه افغان ها از ترازوی نامیزان تجاری/ گفتمان مسئولان برای رفع نا رضایتی ها
۲ روز قبل
گلایه افغان ها از ترازوی نامیزان تجاری/ گفتمان مسئولان برای رفع نا رضایتی ها
بیرجند- اگرچه طی سال های اخیر اقدامات خوبی در راستای افزایش صادرات و رونق بازارچه مرزی ماهیرود انجام شده اما باز هم ترازوی نامیزان صادرات و واردات بین افغانستان مسئولان را گرد هم آورده تا برای رونق تجاری دو طرف به بحث و گفت و گو بنشینند. 
احتمال اعطای کارت اعتباری سهام عدالت تا پایان آذر ماه
۲ روز قبل
احتمال اعطای کارت اعتباری سهام عدالت تا پایان آذر ماه
ماهیار، معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: براساس مذاکرات انجام شده قرار است مسایل حقوقی اعطای کارت اعتباری سهام عدالت تا پایان هفته به بانک‌ها ارسال و تا پایان آذرماه مراحل پایانی این اقدام نهایی شود.
عکس| صید اختاپوسی عجیب توسط ماهیگیران ژاپنی
۲ روز قبل / اختاپوس / ماهیگیری
عکس| صید اختاپوسی عجیب توسط ماهیگیران ژاپنی
یک پا بیشتر! این عنوانی است که رسانه‌های جهان برای اختاپوس عجیبی که توسط ماهیگیران ژاپنی صد شده به کار برده‌اند. این اختاپوس به جای هشت پا، 9 پا دارد و تعجب جانورشناسان را برانگیخته است.
آغاز تلاطم در بازار‌ها با مصوبه ضدبرجامی نمایندگان؛ دلار و سکه صعودی شدند
۲ روز قبل / مجلس یازدهم / برجام
آغاز تلاطم در بازار‌ها با مصوبه ضدبرجامی نمایندگان؛ دلار و سکه صعودی شدند
مصوبه امروز مجلس برای لغو اجرای پروتکل الحاقی، در همان ساعات اولیه قیمت دلار را تا کانال ۲۶ هزار تومان بالا برده است. مجلس یازدهم با شعار حمایت از معیشت مردم روی کار آمده، اما در چند ماهی که از فعالیت آن می‌گذرد، نه تنها هیچ اقدامی نکرده بلکه با مصوبه امروز، عملا معیشت مردم را به طور مستقیم بیش از پیش به خطر انداخته است.
بومی‌سازی ۷۵ درصدی تجهیزات مجتمع‌های پرورش ماهی در دریا
۲ روز قبل / ماهیان / پرورش ماهی / دریا / پرورش
بومی‌سازی ۷۵ درصدی تجهیزات مجتمع‌های پرورش ماهی در دریا
رئیس سازمان شیلات ایران گفت: با استفاده از دانش شرکت‌های دانش بنیان و کارخانجات داخلی، بیش از ۷۵ درصد از تجهیزات مجتمع‌های پرورش ماهی در دریا در داخل بومی‌سازی و تولید می‌شود.
در خصوص ماهیت شبکه ملی اطلاعات شفاف سازی شود/ دعوت از فیروزآبادی برای حضور در محفل دانشجویی
۲ روز قبل / مرکز ملی فضای مجازی / شورای عالی فضای مجازی / شبکه ملی اطلاعات
در خصوص ماهیت شبکه ملی اطلاعات شفاف سازی شود/ دعوت از فیروزآبادی برای حضور در محفل دانشجویی
بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در نامه ای به دبیر شورای علی فضای مجازی خواستار شفاف سازی در خصوص ماهیت شبکه ملی اطلاعات شد.
مجلس مدعی معیشت، معیشتِ مردم را هدف گرفت / دلار ۲۶ هزار تومان شد سکه ۱۱ میلیون را رد کرد
۲ روز قبل
مجلس مدعی معیشت، معیشتِ مردم را هدف گرفت / دلار ۲۶ هزار تومان شد سکه ۱۱ میلیون را رد کرد
مصوبه امروز مجلس یازدهم که هدف نهایی آن لغو اجرای پروتکل الحاقی است، در همان ساعات اولیه تاثیر خود را روی بازار‌ها گذاشته و قیمت دلار را تا کانال ۲۶ هزار تومان بالا برده است. مجلس یازدهم با شعارهای پرطمطراق حمایت از معیشت مردم روی کار آمده اما در چند ماهی که از فعالیت آن می گذرد، نه تنها هیچ اقدامی در راستای این شعار خود نکرده بلکه با مصوبه امروز، عملا معیشت مردم را به طور مستقیم بیش از پیش به خطر انداخته است.
تیرباران یک صراف در کره‌شمالی برای کنترل نرخ ارز و مقابله با مشکلات اقتصادی
۲ روز قبل / کره شمالی / بازار ارز / کیم جونگ اون
تیرباران یک صراف در کره‌شمالی برای کنترل نرخ ارز و مقابله با مشکلات اقتصادی
رسانه‌های کره جنوبی گزارش داده‌اند که "کیم جونگ اون" ماهی‌گیری در دریا را نیز برای جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا ممنوع اعلام کرده‌اند.
خانه در تهران متری ۲۷.۱ میلیون تومان
۲ روز قبل / قیمت مسکن / قیمت مسکن در تهران / خرید مسکن
خانه در تهران متری ۲۷.۱ میلیون تومان
مطابق اعلام بانک مرکزی متوسط قیمت مسکن شهر تهران در آبان ماه ۱۳۹۹ بالغ بر ۲۷ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان در هر متر مربع بود که نسبت به ماه قبل ۱.۸ درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۱۸ درصد رشد نشان می‌دهد. این کمترین میزان افزایش ماهیانه قیمت از اردیبهشت سال جاری تا کنون بوده است. معاملات نیز در هشتمین ماه از سال جاری به طور محسوسی کاهش یافت. در آبان ماه ۱۳۹۹ تعداد ۴۴۶۶ فقره معامله مسکن در شهر تهران به امضا رسید که در مقایسه با ماه قبل ۴۸ درصد کاهش و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱.۸ درصد افزایش پیدا کرد.
چگونه بوی بد ماهی را در آشپزخانه از بین ببریم؟
۲ روز قبل / بوی ماهی / آشپزی / خانه داری / سبک زندگی / پارسی خبر
چگونه بوی بد ماهی را در آشپزخانه از بین ببریم؟
ماهی غذایی خوشمزه و لذیذ است که اغلب ما در سبد غذایی خود آن را داریم؛ ولی برخی از تیغ‌های آن خوششان نمی‌آید یا برخی هم از بوی آن خوشمان نمی‌آید.
فرسایشِ ۵ تریلیون تومانیِ ثروت بیمه‌شدگان تامین اجتماعی/ آفتِ تورم به جان دارایی‌ها و تعهداتِ ابرطلبکار کشور
۲ روز قبل / سازمان تامین اجتماعی / ربا / علیرضا حیدری / هیات عمومی دیوان عدالت اداری / نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی / قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی / بهره مرکب / نرخ اوراق مشارکت / بهره ساده / آیین نامه اجرایی بند (ت) ماده ۸ قانون برنامه ششسم توسعه
فرسایشِ ۵ تریلیون تومانیِ ثروت بیمه‌شدگان تامین اجتماعی/ آفتِ تورم به جان دارایی‌ها و تعهداتِ ابرطلبکار کشور
ایلنا: ماهیت درآمد و هزینه‌ای صندوق‌های بیمه‌ای و بازنشستگی که در قلمرو «نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی» فعالیت می‌کنند، ایجاب می‌کند که مطالباتشان را بروز دریافت کنن…
ماهی گیری خطرناک برخی در مجلس از آب گل آلود / چرا طرح توقف اجرای پروتکل الحاقی، ایران را به خطر می‌اندازد؟
۲ روز قبل / مجلس شورای اسلامی / پروتکل الحاقی
ماهی گیری خطرناک برخی در مجلس از آب گل آلود / چرا طرح توقف اجرای پروتکل الحاقی، ایران را به خطر می‌اندازد؟
ایران در جهت اعتمادسازی در سطح جهانی این پروتکل را داوطلبانه پذیرفت. آن زمان بسیاری از کشور‌های مخالف ایران مدعی بودند که ایران به دنبال بمب اتمی است، ولی ما برای آنکه خلاف این ادعا را ثابت کنیم، قبول کردیم تا بر روند عملکرد هسته‌ای کشور نظارت شود.
۳ روز قبل
تخت‌گاز علیه ظریف
همین آخرین روزهای آبان‌ ماهی که گذشت، وقتی حتی جمهوری‌خواهان حامی رییس‌جمهوری فعلی ایالات‌متحده هم دیگر کم‌کم به این باور رسیده بودند که خبری از دولت دوم ترامپ نیست و او بیش از 4 سال میهمان کاخ سفید نخواهد بود، یک چهره سیاسی نزدیک به رییس‌جمهوری پیشین ایران، در حساب کاربری‌اش نوشت: «با پیروزی ترامپ، شمارش معکوس برای تحقق وعده تاریخی انبیا در غلبه فرودستان بر فرادستان، وراثت مستضعفان در زمین و پژواک صداهای خاموش علیه مستکبران گلوبالیست در سراسر جهان، آغاز می‌شود. پیروزی ترامپ، جبر تاریخ است.» این توییت عجیب را عبدالرضا داوری نوشته بود؛ مردی که روزگاری مشاور رییس‌جمهوری مهرورز بود و حالا در شرایطی که همچون محمود احمدی‌نژاد که هر روز …
۳ روز قبل
باید خانه‌ای نو دراندازیم
چهل سال پیش تعدادی از هنرمندان تئاتر ایران که عموما متعلق به یک جریان حزبی خاص بودند سندیکایی با عنوان سندیکای هنرمندان و کارکنان تئاتر ایران تشکیل می‌دهند. همه‌چیز به نظر همانی است که پیش از انقلاب آرزویش را می‌داشتند. اینکه هنرمندان تئاتر گرد هم آیند و از حقوق خود دفاع کنند. آنان فاقد مزایای شغلی لازم برای ادامه حیاتند. نه خبری از بیمه و دستمزد است و نه خبری از تلاش‌های صنفی برای حمایت از مشاغل تئاتری. سندیکا با حضور چهره‌هایی چون محمود دولت‌آبادی، مصطفی اسکویی، رکن‌الدین خسروی، سعید سلطان‌پور، بهزاد فراهانی، ‌محمدعلی جعفری، و ... در خیابان لاله‌زار تشکیل می‌شود. مستندات درباره این تشکیلات اندک است. همه‌چیز به یادداشت‌های ناصر …
۳ روز قبل
اولیانوف: با ترور فخری‌زاده، چشم‌انداز مذاکره ایران و امریکا غیرقابل پیش‌بینی است
«میخاییل اولیانوف» نماینده دایم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین، امروز (دوشنبه) در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «راشاتو 24» تصریح کرد که باتوجه به شرایط فعلی و ترور شهید «محسن فخری‌زاده» دانشمند دفاعی و هسته‌ای ایران، چشم‌انداز مذاکره میان جمهوری اسلامی ایران و ایالات متحده غیرقابل پیش‌بینی است. وی در این خصوص توضیح داد: «گفت‌وگو میان ایالات متحده امریکا و ایران امکانپذیر است اما شرایط در حال حاضر غیرقابل پیش‌بینی است و عوامل زیادی وجود دارد که محاسبات را پیچیده و دشوار کرده است».این دیپلمات روس با این‌حال توضیح داد که بایدن در صورت ورود به کاخ سفید موضع سازنده‌تری در قبال برجام اتخاذ خواهد …
۳ روز قبل
دستگیری کلاهبردار بورسی
رئیس پلیس فتا پایتخت از کشف یک کلاهبرداری اینترنتی خبر داد و گفت: فردی که به بهانه سرمایه‌گذاری در بورس اقدام به کلاهبرداری می‌کرد، دستگیر شد.به گزارش ایرنا، سرهنگ داود معظمی‌گودرزی در تشریح این خبر افزود: با مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا مبنی بر کلاهبرداری از وی توسط فردی به بهانه سرمایه‌گذاری در بورس و پرداخت سود مشارکت در بازار فروش سهام، مراتب در دستور کار این پلیس قرار گرفت.وی همچنین ادامه داد: با تحقیقات اولیه مشخص شد شاکی در فضای مجازی با فردی که خود را از افراد توانمند و بانفوذ در بورس معرفی کرده آشنا شده که این شخص با وعده سود ماهیانه ۱۰ میلیون تومانی اقدام به تحریک و اغفال شاکی و کلاهبرداری از وی با عنوان سرمایه‌گذاری در بورس کرده است.سرهنگ گودرزی ادامه داد: با ادامه یافتن تحقیقات …
۳ روز قبل
تقویم تاریخ
فاتح استالینگراد و لنینگراد و برلین 124 سال پیش، برابر با یکم دسامبر 1896 میلادی، گئورگی ژوکوف، فرمانده نیروی زمینی ارتش سرخ و فاتح برلین پایتخت آلمان نازی، در قلمرو امپراتوری روسیه به دنیا آمد. ژوکوف را موثرترین فرمانده اتحاد جماهیر شوروی در جنگ جهانی دوم لقب داده‌اند. او سال 1942 استالینگراد را از محاصره ارتش ششم آلمان نجات داد و یک سال بعد لنینگراد را از نازی‌ها پس گرفت. ژوکوف پس از آزادسازی بلاروس و لهستان حمله نهایی به آلمان را کلید زد. بعد از پایان جنگ جهانی دوم استالین که از محبوبیت ژوکوف در هراس بود،  او را به کارهای بی‌ارزش گماشت.
مروری بر عملکرد آبان ماه «خکاوه»
۳ روز قبل
مروری بر عملکرد آبان ماه «خکاوه»
میزان فروش ماهیانه شرکت سایپا دیزل در آبان ماه امسال ۱۶۰ میلیارد و ۸۹۰ میلیون ریال بوده است که نسبت به مهر ماه ۹۹ از کاهش ۴۹ درصدی حکایت دارد.
باید و نباید‌های خوردن ماهی برای زنان باردار
۳ روز قبل / ویتامین D / بارداری / سبک زندگی / پارسی خبر / امگا ۳
باید و نباید‌های خوردن ماهی برای زنان باردار
بارداری دوره مهمی از زندگی مادر است که باید بیش از پیش برای سلامت خود اهمیت قائل شود و نقش تغذیه سالم و درست در میزان این سلامتی بسیار تاثیرگذار است.
«سودآوری ۱۰ میلیونی در بورس» ترفند کلاهبردار سایبری
۳ روز قبل / پلیس فتا / سرهنگ گودرزی / کلاهبرداری / فضای مجازی / سودآوری / ناجا / دستگیری / بورس
«سودآوری ۱۰ میلیونی در بورس» ترفند کلاهبردار سایبری
رئیس پلیس فتا پایتخت از دستگیری فردی خبر داد که با وعده پرداخت سودماهیانه ۱۰ میلیون تومان، از افراد کلاهبرداری کرده بود.
کلاه‌برداری با سیم‌کارت‌های بدون هویت
۳ روز قبل
کلاه‌برداری با سیم‌کارت‌های بدون هویت
هفتم آذر امسال جمعه سیاه بود! روزی که در اکثر نقاط دنیا و اخیرا در کشور ما آن را با تخفیف‌هایش می‌شناسیم. حالا که کرونا گسترش پیدا کرده و همه فروشگاه‌ها و کسب و کارها رو به خرید و فروش آنلاین آورده‌اند، کلاه‌برداران هم همه تلاش خود را کرده‌اند که از این آب گل آلود ماهی خود را بگیرند.
قتل عام صدها کشاورز و ماهیگیر نیجریه
۳ روز قبل / کشاورز / نیجریه / کشاورزان / ماهیگیر / قتل عام
قتل عام صدها کشاورز و ماهیگیر نیجریه
ایلنا: بیش از یکصد کشاورز و ماهیگیر در روستای «خوشوبه» در نزدیکی شهر «مایدوگوری» واقع در شمال شرق نیجریه قتل‌عام شدند.
سرنخ‌هایی از عملیات ترور شهید محسن فخری‌زاده
۳ روز قبل / ترور محسن فخری زاده / شهید محسن فخری‌زاده
سرنخ‌هایی از عملیات ترور شهید محسن فخری‌زاده
به گزارش الف، روز جمعه 7 آذرماه در حوالی ساعت 14، دکتر محسن فخری زاده یکی از دانشمندان سرشناس هسته ای کشورمان، در جریان یک عملیات تروریستی در منطقه آب سرد(در نزدیکی تهران) هدف حمله تروریستی قرار گرفت و به فیض شهادت نایل شد. بلافاصله پس از انتشار خبر ترور دکتر فخری زاده، رسانه های بین المللی، مانور رسانه ای گسترده ای را در مورد ماهیت و ابعاد مختلف این رویداد به راه انداختند و به طور خاص به این مساله که این ترور از طرف چه گروه یا کشوری سازماندهی شده و تبعات احتمالی آن چه خواهد بود، متمرکز شدند. با این همه، داز میان تمامی گمانه زنی های مطرح شده و با پیگیری تحولات منطقه ای و فرامنطقه ای که در مدت اخیر اتفاق افتاده اند، می توان سرنخ هایی احتمالی از محرک ها و زمینه های ترور شهید فخری زاده ارائه کرد …
(ویدئو) تاکسی ضد کرونا در تهران!
۳ روز قبل / تاکسی / ویروس کرونا / تهران / کروناویروس / افشین داورپناه
(ویدئو) تاکسی ضد کرونا در تهران!
با خودم می‌گویم کاش همت این راننده تاکسی محترم را برخی از مدیران و دانشگاهی‌های پشت میز نشین داشتند؛ کسانی که در همه این ۹ ماهی که تا حالا درگیر کرونا بوده‌ایم، هیچ احساس مسئولیتی در قبال جامعه نداشته‌اند.
گام های مازندران در توسعه  اقتصادی شیلات
۳ روز قبل
گام های مازندران در توسعه اقتصادی شیلات
ماهی و سایر گونه های آبزی در ذائقه و فرهنگ بخش عمده ای از مردم به عنوان غذایی لذیذ و اصلی مطرح هستند، به علاوه صنعت شیلات برای مناطقی که به دریا دسترسی دارند یکی از صنایع سودآور محسوب می شود و مازندران نیز یکی از مهم ترین مناطق مستعد برای توسعه اقتصاد شیلات است.
تحلیل ماهیت فقهی و حقوقی تابعیت در رادیو معارف
۳ روز قبل / رادیو معارف / اعطای تابعیت / فقه پویا
تحلیل ماهیت فقهی و حقوقی تابعیت در رادیو معارف
برنامه "فقه پویا" به تحلیل ماهیت تابعیت از منظر فقهی و حقوقی می پردازد و کارشناسی آن را حجت الاسلام دکتر مصطفی دانش پژوه و دکتر غلامعلی قاسمی برعهده دارند.
۴ روز قبل
روز شیطان
 شیرک اگر در کارنامه سینمایی داریوش مهرجویی هم فیلم خوبی نباشد برای فیلمنامه‌نویس تازه‌نفس رستم‌آبادی نشانه خوبی است؛ نشانه‌ای که در آن سال‌ها گواه ورود فیلمنامه‌نویس کاربلد و خلاقی بود؛ فیلمنامه‌نویسی که همان سال (1367) با فیلم ماهی ثابت کرد می‌تواند با دو پسرک و یک ماهی فیلم پرکشش بسازد؛ فیلم پرکششی که ستایشگر آزادی باشد، آزادی‌ای که بی‌شک می‌توانست سینما را بالنده‌تر و دایره فعالیت او و همتایانش را فراخ‌تر کند. قصدم مرور کارنامه آن فیلمنامه‌نویس‌-‌فیلمساز کاردرست نیست که وقتی ویروس کرونا تیرخلاص زندگی‌اش را زد خیلی‌ها درباره مرام و معرفت و خلاقیتش گفتند.  دوباره سیمرغ‌های بلورینش برای …
۴ روز قبل
«برگُزین» روزنامه‌های ایران
در این ستون ـ بی‌هیچ دخل و تصرفی ـ گزیده‌ای از مطالب روزنامه‌های سراسری کشور را، فردای انتشار می‌توانید مطالعه کنید.آرمان ملی: تروریسم علیه دیپلماسیخروج برگ برنده‌ای به نام ترامپ از دست رژیم‌صهیونیستی، از طریق مکانیسم انتخابات در ایالات‌متحده، ساختار تدبیر و تصمیم این رژیم را دچار وضعیتی متفاوت و متزلزل‌تر از گذشته کرده است، به نحوی که این رژیم پیشبرد اهداف گذشته خود در عرصه بین‌المللی و منطقه‌ای را در میدانی که دیگر ترامپ نیست، سخت‌تر از گذشته می‌بیند. این رژیم، اقتدارگرایی ترامپیستی برهم‌زننده حقوق و قوانین بین‌الملل را فرصتی برای برهم‌زدن توازن قوا به نفع زیاده‌خواهی‌های خود می‌دانست، از این رو با خروج ترامپ از عرصه سیاست بین‌الملل و احتمال قوی بازگشت ایالات‌متحده به معاهده بین‌المللی - معاهده‌ای …
۱۵ هزار اخطار و پلمب ۱۶۳۸ واحد متخلف
۴ روز قبل / مواد غذایی / zwnj / واحد / اخطار / پلمب
۱۵ هزار اخطار و پلمب ۱۶۳۸ واحد متخلف
طی حدود ۱۰ ماهی که کرونا به کشور آمده است، اقداماتی برای مقابله با بیماری اتخاذ شده است و بر اساس آخرین تصمیمات و اعمال محدودیت‌های شغلی و عدم تردد شبانه،
کشتار ماهیگیران و کشاورزان در نیجریه؛ دست‌کم ۱۱۰ نفر قتل‌عام شدند
۴ روز قبل
کشتار ماهیگیران و کشاورزان در نیجریه؛ دست‌کم ۱۱۰ نفر قتل‌عام شدند
بیش از یکصد کشاورز و ماهیگیر روز شنبه، ۸ آذر (۲۸ نوامبر) در روستای «خوشوبه» در نزدیکی شهر «مایدوگوری» واقع در شمال شرق نیجریه قتل‌عام شدند. متهم اصلی این جنایت گروه اسلام‌گرای افراطی بوکو حرام است. ادوارد کالون، هماهنگ کننده بشردوستانه سازمان ملل متحد در نیجریه، یک روز پس از این کشتار، شمار قربانیان را حداقل ۱۱۰ نفر اعلام کرد و گفت که شمار زیادی نیز در حمله شبه نظامیان زخمی شده‌اند.
دشمن در مقابل انقلاب اسلامی احساس یاس می کند/ ایستادگی مردم ماهیت آمریکا را آشکار کرد
۴ روز قبل / انقلاب اسلامی / آمریکا / رهبر انقلاب / سردار محمد شیرازی
دشمن در مقابل انقلاب اسلامی احساس یاس می کند/ ایستادگی مردم ماهیت آمریکا را آشکار کرد
رئیس دفتر نظامی فرمانده معظم کل قوا گفت: امروز دشمن نسبت به آن اهداف بلندی که علیه انقلاب اسلامی داشت احساس یاس می کند و نشانه هایش روز به روز بیشتر آشکار می شود.
پیشتازی ایرانول در میان رقبا تقویت شد/رکوردشکنی های پیاپی در سال جهش تولید
۴ روز قبل / فرآورده‌های نفتی / شرکت نفت ایرانول
پیشتازی ایرانول در میان رقبا تقویت شد/رکوردشکنی های پیاپی در سال جهش تولید
شرکت نفت ایرانول با ثبت رقم فروش 5 هزار و 181 میلیارد ریال در آبان ماه، توانست رشد 95 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل تجربه کرده و بالاترین میزان فروش ماهیانه در سال جاری را به ثبت برساند.
آخرین وضعیت بازار خوراکی‌؛ روغن رفت و برگشت، مرغ مقاومت می‌کند
۴ روز قبل / قیمت مرغ / قیمت روغن / قیمت خوراکی‌
آخرین وضعیت بازار خوراکی‌؛ روغن رفت و برگشت، مرغ مقاومت می‌کند
خیارشور ۴۰ هزار تومانی، کنسرو ماهی تون ۳۰ هزار تومانی، رب گوجه ۲۰ هزار تومانی به تناوب در هفته‌های گذشته مورد توجه قرار گرفتند. قیمت شیشه رب گوجه‌فرنگی با وزن یک کیلوگرم حدود ۲۰ هزار تومان است. این محصول با بسته‌بندی قوطی در وزن ۸۰۰ گرم را حدود ۱۸ هزار تومان می‌فروشند. قیمتی که سال پیش در اوج گرانی رب گوجه صدای خیلی‌ها را درآورده بود امسال کاملا عادی به‌حساب می‌آید. علاوه بر این مسئله باید به خیارشور ۴۰ هزار تومانی هم عادت کنیم. قیمت مرغ هنوز بالاست، روغن، برنج، کنسرو ماهی و نوشیدنی‌های گازدار هم ساز خودشان را می‌زنند
مقامات سودان: سفر هیأت اسرائیلی ماهیت نظامی دارد
۴ روز قبل
مقامات سودان: سفر هیأت اسرائیلی ماهیت نظامی دارد
تهران - ایرنا - "محمد الفکی سلیمان" یکی از اعضای شورای حاکمیت سودان، هدف سفر اخیر هیأت صهیونیستی به «خاطوم» پایتخت این کشور را نظامی خواند.
پیشرفت ۶۰ درصدی پروژه پرورش ماهی در قشم
۴ روز قبل
پیشرفت ۶۰ درصدی پروژه پرورش ماهی در قشم
پروژه پرورش ماهی در قشم که از سوی یکی از شرکت‌های دانش بنیان اجرایی شده است تاکنون پیشرفت ۶۰ درصدی داشته است.
نخستین مزرعه بومی پرورش ماهی در دریا راه‌اندازی می شود
۴ روز قبل / نادرقلی ابراهیمی / شرکت دانش بنیان / پرورش ماهی در قفس / پرورش ماهی
نخستین مزرعه بومی پرورش ماهی در دریا راه‌اندازی می شود
با ساخت نخستین براکت قفس‌های پرورش ماهی در قشم به‌زودی نخستین مزرعه بومی پرورش ماهی در دریا راه‌اندازی می شود.
طرز تهیه دمی لخلاخ بوشهری خوشمزه
۴ روز قبل / فیله ماهی / دمی لخلاخ / آشپزی / سبک زندگی / پارسی خبر
طرز تهیه دمی لخلاخ بوشهری خوشمزه
دمپخت ماهی بوشهری، دمی لَخلاخ یا در زبان محلی ماهی می‌یَدُم یکی از لذیذترین خوراک‌های پلویی بوشهر است. معمولا دمی لخلاخ بوشهری به دو صورت پخته می‌شود که تفاوت عمده آن در استفاده از لیموعمانی و تمبر هندی است. با طرز تهیه این غذای خوشمزه با ما همراه باشید.
کشف کرونا در گوشت های وارداتی از برزیل و ویتنام به چین
۴ روز قبل / کرونا / چین / برزیل / ویتنام
کشف کرونا در گوشت های وارداتی از برزیل و ویتنام به چین
تهران- ایرنا- مقامات شهر ووهان واقع در مرکز چین از کشف ویروس کرونا روی گوشت های وارداتی از برزیل و ماهی وارداتی از ویتنام به این شهر خبر دادند.
آخرین وضعیت اجرای پروتکل‌های بهداشتی برای مقابله با کرونا: هزاران اخطار و پلمپ واحدهای متخلف!
۴ روز قبل / اجرای پروتکل های بهداشتی / پروتکل های بهداشتی کرونا / پلمپ و اخطار / کرونا در ایران / مدیریت کرونا در ایران
آخرین وضعیت اجرای پروتکل‌های بهداشتی برای مقابله با کرونا: هزاران اخطار و پلمپ واحدهای متخلف!
شفقنا- طی حدود ۱۰ ماهی که کرونا به ایران آمده است، اقداماتی برای مقابله با بیماری اتخاذ شده است و بر اساس آخرین تصمیمات و اعمال محدودیت‌های شغلی و عدم تردد شبانه، تغییراتی در بار بیماری مشاهده می‌شود، اما...
همراه با روغن کالای زوری بخرید!
۴ روز قبل
همراه با روغن کالای زوری بخرید!
خرید کالای زوری، شرط عجیب جهت فروش روغن در البرز است؛ رب گوجه فرنگی، تن ماهی، لوازم شوینده و بسیاری کالاهای دیگر در برخی فروشگاه‌ها به اجبار فروخته می‌شوند.
امارات بداند با امنیتی کردن اوضاع خود نیز آسیب می بیند
۴ روز قبل / امارات متحده عربی / اسرائیل / امارات و اسرائیل / عادی سازی روابط با اسرائیل / توافق عادی سازی روابط امارات و اسرائیل / دونالد ترامپ / محمد بن زاید / ایران و امارات
امارات بداند با امنیتی کردن اوضاع خود نیز آسیب می بیند
سید قاسم ذاکری در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می نویسد: امنیتی شدن شرایط هر کشوری دقیقا نقطه مقابل جذب سرمایه گذاری خارجی و رونق اقتصادی است. امارات عربی متحده طی ۴۰ سال گذشته در پرتو تشدید تنش میان ایران و غرب و البته بخاطر دور نگه داشته شدن این کشور از انواع و اقسام جنگ ها و تنش ها در غرب آسیا و محیط خلیج فارس، موفق به جذب سرمایه گذاری خارجی و رشد و شکوفائی اقتصادی در دو امیر نشین دبی و ابوظبی شده بود. بدیهی است جلب و جذب سرمایه های ایرانیان نقش بسیار مهمی در شکوفائی اقتصادی دو امیر نشین یاد شده داشته است. اینک در پرتو اجبار امیرنشین ابوظبی از طرف ترامپ به عادیسازی روابط امارات با اسرائیل عملا شرایط این کشور از محیطی امن برای جذب سرمایه های خارجی به محیطی امنیتی تغییر ماهیت داده است.
کشف دانشمند ایرانی ناسا برای نجات جان فضانوردان
۴ روز قبل
کشف دانشمند ایرانی ناسا برای نجات جان فضانوردان
کشف دانشمند ایرانی ناسا برای نجات جان فضانوردان"افشین بهشتی" دانشمند ایرانی ناسا ممکن است به پاسخ این پرسش رسیده باشد که چرا فضانوردان در فضا دچار مشکلات سلامتی می‌شوند و می‌گوید که ماهیت سلول‌های انسانی می‌تواند در این موضوع نقش داشته باشد.
۱۵ هزار اخطار و پلمب ۱۶۳۸ واحد متخلف در هفته اول آذر/ ۵ استان کمترین رعایت پروتکل‌ها را داشتند
۴ روز قبل
۱۵ هزار اخطار و پلمب ۱۶۳۸ واحد متخلف در هفته اول آذر/ ۵ استان کمترین رعایت پروتکل‌ها را داشتند
طی حدود ۱۰ ماهی که کرونا به کشور آمده است، اقداماتی برای مقابله با بیماری اتخاذ شده است و بر اساس آخرین تصمیمات و اعمال محدودیت‌های شغلی و عدم تردد شبانه، تغییراتی در بار بیماری مشاهده می‌شود، اما سهم هر شهر، شغل و... در رعایت پروتکل‌ها و دستورالعملهای ضدکرونا چقدر بوده است؟
ابداع روش‌های جدید برای ترمیم جای زخم با الهام از ماهی
۴ روز قبل
ابداع روش‌های جدید برای ترمیم جای زخم با الهام از ماهی
محققان با الهام از توانایی گورخر ماهی در رشد دوباره بافت و ترمیم سریع جای زخم می‌خواهند روش‌های جدید برای پیشگیری از تشکیل جای زخم روی پوست انسان ابداع کنند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •