دوشنبه, ۷ بهمن, ۱۳۹۸ / 27 January, 2020
کوپن
تورم سرکش‌تر شده اما دولت تن به توزیع کالابرگ نمی‌دهد/ نقطه‌ پایانِ تعدیل ساختاری، کِی از راه می‌رسد؟
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / اقتصادی
تورم سرکش‌تر شده اما دولت تن به توزیع کالابرگ نمی‌دهد/ نقطه‌ پایانِ تعدیل ساختاری، کِی از راه می‌رسد؟
ایلنا: بررسی نرخ تورم از ۶ سال گذشته تاکنون نشان می‌دهد که سیاست‌های جبرانی باید پی‌ریزی شوند؛ در غیر این صورت دهک‌های پایین درآمدی نمی‌توانند با یارانه ۴۵ هزار و…
  اکبر هاشمی رفسنجانی  فقر  محسن کوهکن  عدالت اجتماعی  کوپن  مرتضی افقه  بسته حمایت معیشت  کالابرگ الکترونیک  نابرابری  سیاست تعدیل ساختاری
اوراق کوپن‌دار به بازار می‌آید
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اقتصادی
اوراق کوپن‌دار به بازار می‌آید
کمتر از سه ماه مانده به پایان سال، آیین‌نامه اجرایی اوراق منتشر شده دولت و بانک مرکزی که مربوط به قانون بودجه 98 بود، از تصویب هیات وزیران گذشت. در آیین‌نامه مورد اشاره، اسناد خزانه اسلامی بلندمدت با امکان پرداخت حفظ قدرت خرید به‌صورت کوپن و مجزا از ارزش اسمی اسناد در مقاطع زمانی معین، مجاز شمرده شد. ویژگی متفاوت اوراق کوپن‌دار از اوراق موجود، این است که سود اوراق به‌صورت دوره‌ای قابل پرداخت است. همچنین طبق آیین‌نامه تصویب‌شده، بانک‌ها می‌توانند در ازای توثیق اوراق مالی اسلامی دولتی نزد بانک مرکزی، از سیاست‌گذار پولی اعتبار دریافت کنند.
ادامه توزیع کوپن فعالیت مهندسان ناظر/سازندگان حرفه‌ای از مصالح بی‌کیفیت استفاده نمی‌کنند
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / اقتصادی
ادامه توزیع کوپن فعالیت مهندسان ناظر/سازندگان حرفه‌ای از مصالح بی‌کیفیت استفاده نمی‌کنند
رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان با تأکید بر اینکه اگر مرکز تحقیقات مسکن مدعی کاهش کیفیت ساخت و ساز است، نظارت خود را بیشتر کند،‌گفت: سازندگان دارای صلاحیت به هیچ وجه از مصالح ساختمانی غیراستاندارد استفاده نمی‌کنند.
زندگی با کوپن ۶۰ لیتری نفت در سیستان و بلوچستان!
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اجتماعی
زندگی با کوپن ۶۰ لیتری نفت در سیستان و بلوچستان!
بسیاری از ما از دوران جنگ هشت ساله، خاطره دیگری نیز داریم. بوی نفت که به مشاممان می‌رسد یاد کودکی هایمان می‌افتیم، یاد چراغ‌های علاءالدین و آبگرم کن‌های نفتی. نفت برای مردم سیستان و بلوچستان، اما خاطره نیست، نفت برایشان کالایی است سهمه بندی شده و کوپنی که برای دریافتش ساعت‌ها در صف می‌ایستند، زیرا آن‌ها از نفت و گاز محرومند و چاره‌ای ندارند جز آنکه خودشان را با سوخت نفت گرم نگه داشته، حمام کنند و حتی در کمبود کپسول گاز از نفت به عنوان سوخت برای پخت و پز استفاده کنند. در شهر‌هایی مثل خاش به حدی آب و هوا سرد است که آب یخ می‌زند و سهمیه ۶۰ لیتری نفت به هیچ وجه کفاف مصرف یک خانوار را نمی‌دهد، مردم ناچارند یا از سرما بلرزند یا از بخاری برقی استفاده کنند که هزینه استفاده از برق هم بسیار بالاست. بهانه …
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / ...
رهاشدگان اوزون‌تپه
«اوزون‌تپه» بومهن هنوز در دهه ۶۰ جا مانده؛ دهه کوپن و نفت. یادتان که هست چطور خانه‌ها بوی نفت و گازوئیل می‌داد و توی هر حیاطی یکی دو بشکه کج و کوله و انواع و اقسام تلنبه پیدا می‌شد. هفته‌به‌هفته منتظر بودیم تا کی کوپن جدید اعلام می‌شود. حالا در زمستان ۹۸ برای اوزون تپه یا شهرک امام رضای بومهن در برهمان پاشنه می‌چرخد. مردم از یکدیگر می‌پرسند کوپن نفت اعلام شده یا نه؟ یک برگ کوپن و ۵۵ هزار تومان پول باید بدهی که بتوانی بخاری را روشن کنی و کتری چایی را جوش بیاوری.»
  حاشیه‌نشینی
رهاشدگان اوزون تپه؛ حاشیه‌های بومهن در دهه شصت جا مانده است
روزنامه ایران / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / اجتماعی
رهاشدگان اوزون تپه؛ حاشیه‌های بومهن در دهه شصت جا مانده است
«اوزون تپه» بومهن هنوز در دهه 60 جا مانده؛ دهه کوپن و نفت. یادتان که هست چطور خانه‌ها بوی نفت و گازوئیل می‌داد و توی هر حیاطی یکی دو بشکه کج و کوله و انواع و اقسام تلنبه پیدا می‌شد. هفته‌به‌هفته منتظر بودیم تا کی کوپن جدید اعلام می‌شود. حالا در زمستان 98 برای اوزون تپه یا شهرک امام رضای بومهن در برهمان پاشنه می‌چرخد. مردم از یکدیگر می‌پرسند کوپن نفت اعلام شده یا نه؟ یک برگ کوپن و 55 هزار تومان پول باید بدهی که بتوانی بخاری را روشن کنی و کتری چایی را جوش بیاوری.
الف / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / بین‌المللی
بشقاب های خالی در ثروتمندترین کشور جهان
تا پیش از سال ۱۹۸۰ از هر ۵۰ آمریکایی یکی برای گذران زندگی اش به کوپن های غذایی وابسته بود. امروز این رقم یه یک نفر از هر چهار نفر رسیده است. تا پیش از ریگان ۱۰ میلیون آمریکایی گرسنه وجود داشت، امروز این تعداد به بیش از ۵۰ میلیون نفر رسیده که در حال افزایش نیز هست.
  فقر  فقر در آمریکا
بازگشت به کوپن تریاک؟
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸-۰۹-۳۰ / اجتماعی
بازگشت به کوپن تریاک؟
طبق اعلام مسئولان، سن اعتیاد در کشور ما به کمتر از 14 سال و دسترسی معتادان به مواد مخدر به کمتر از 10 دقیقه رسیده است و کارشناسان از شیوع مواد مخدر همچون گل و شیشه ابراز نگرانی می‌کنند. همان‌طور که دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان زنجان نیز این موضوع را تایید می‌کند و می‌گوید: «افراد مصرف‌کننده در مدت زمانی کمتر از ۵ تا ۱۰ دقیقه به مواد مخدر مصرفی خود دسترسی پیدا می‌کنند.»
دو پیشنهاد سعید لیلاز به دولت قبل از افزایش قیمت بنزین/ یارانه حمایتی یا کوپن بدهیم
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / اقتصادی
دو پیشنهاد سعید لیلاز به دولت قبل از افزایش قیمت بنزین/ یارانه حمایتی یا کوپن بدهیم
یک کارشناس اقتصادی گفت: به دولت پیشنهاد دادم به ازای افزایش قیمت حامل‌های انرژی، به مردم یارانه حمایتی بدهیم و نیز بین دهک‌های پایین کوپن کالای اساسی توزیع کنیم.
  بنزین  سهمیه بندی بنزین  واردات بنزین  اعتراضات مردمی به گرانی قیمت بنزین  قاچاق سوخت (بنزین و گازوئیل)  هدفمندسازی یارانه​‌ها  یارانه  توزیع نقدی یارانه  حذف یارانه  یارانه انرژی
دلار ۴۲۰۰ تومانی منجر به ثبات قیمت کالاهای اساسی نشد
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / اقتصادی
دلار ۴۲۰۰ تومانی منجر به ثبات قیمت کالاهای اساسی نشد
یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه دلار ۴۲۰۰ تومانی نتوانست قیمت‌ها را ثابت نگه دارد، گفت: حدود ۱۲۰ هزار میلیارد تومان ما به التفاوت ارز را می‌توان به روش‌هایی مانند کوپن بین مردم توزیع کرد.
  دلار 4200 تومانی  کالاهای اساسی  کوپن  محمدرضا عبداللهی
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / ...
فراکسیون 60 لیتری‌ها
امیر حسین ذاکری ‪-‬ امروز یکی از همکاران در دفتر روزنامه صحبت از این کرد چه زمان می‌گذرد و د ر هیاهوی گذر زمان چه هیاهوهای خبری که نمی‌گذرد. یادته این رفیق اهل تله پاتی ات طی تماسی گفت: ماجرای این طناب چیه؟ هر دولتی می‌آید می‌گوید دستم بسته خب مگه طناب پبچ‌اش کردند که دستش بسته؟ رئیس دولت که دستش بسته باشه وای به حال ما که زبان بسته ایم.همین چندی پیش تو مغازه اسمال قصاب بودم گوشت بخرم میگم مرد حسابی چرا گرون کردی؟ میگه همین که هست خودتون انتخاب کردین! به جون تو زبونم بسته شد هر چند دهان به یاوه گویی داریم. یکی دیگر از همکاران طنز پرداز ما گفت: اینکه برخی کارشناسان می‌گویند رئیس جمهور با مردم بی‌پرده سخن بگوید جالبه بعد غش غش خندید و گفت دولت هم بی‌پرده با مردم سخن گفت و سخن از افزایش قیمت بنزین …
سرزعیم: تا دولت می‌خواهد کاری کند هیاهو می‌کنند و جلویش…
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ / اقتصادی
سرزعیم: تا دولت می‌خواهد کاری کند هیاهو می‌کنند و جلویش…
  بازنشستگی  فقر  خط فقر  تورم  کوپن.کالابرگ
خرید بلیط اتوبوس ارزان‌تر با کوپن تخفیف بازارگاه
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۹ / ...
خرید بلیط اتوبوس ارزان‌تر با کوپن تخفیف بازارگاه
امروزه به روش‌های مختلفی می‌توانید بلیط اتوبوس خود را تهیه کنید که یکی از آسان‌ترین راه‌ها خرید بلیط اتوبوس به‌صورت اینترنتی و از وب‌سایت‌های فروش بلیط است.
  بازارگاه  خرید بلیط اتوبوس با تخفیف  کوپن تخفیف
حل مشکلات کنونی نیازمند بازتعریف رابطه دولت و جامعه است
روزنامه توسعه ایرانی / ۱۳۹۸-۰۸-۰۱ / اقتصادی
حل مشکلات کنونی نیازمند بازتعریف رابطه دولت و جامعه است
سقوط ارزش ریال در سال‌های ۹۶ و ۹۷ فشار سنگینی بر عموم جامعه به خصوص افرادی وارد کرد که دارای درآمدهای ثابت بودند. این روند با همراهی تحریم‌های وضع شده در سال‌های گذشته به کشور باعث شد تا بار دیگر فشار رکود تورمی روی دوش کشور احساس شود. در این بین مسئولان به صرافت افتادند تا با طرح‌هایی همچون اختصاص ارز دولتی برای واردات نیازهای غذایی و دارویی، توزیع سبد کالا به اقشار ضعیف‌تر یا طرح راه‌اندازی کوپن الکترونیکی برای تهیه اقلام موردنیاز خانوارها، کمی از فشارهای وارده به خانواده‌ها را کاهش دهند؛ اما برخی از این طرح‌ها یا به سرانجام نرسید یا در میانه راه متوقف شد.
تویوتا از کوپن GR اسپرت رونمایی کرد
زومیت / ۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / فناوری
تویوتا از کوپن GR اسپرت رونمایی کرد
شرکت‌های خودروسازی تویوتا و دایهاتسو با همکاری بخش موتوراسپرت تویوتا GR، یکی از کوچک‌ترین مدل‌های اسپرت ۲نفره‌ی جهان را ارتقاء داده‌اند.
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ / ...
آتش سوزی اتوبوس زوار اربعین در فارس/ ۶ نفر مصدوم شدند
شفقنا- مسوول روابط عمومی اورژانس فارس اعلام کرد که اتوبوس حامل زائران اربعین که از استان یزد به سمت استان خوزستان در حرکت بود در محور نورآباد گچساران دچار آتش سوزی شد و شش مصدوم به جای گذاشت. همتی بیان کرد: ساعت ٣:٠٢ بامداد پنج شنبه ١٨ مهر در پی گزارش وقوع یک فقره آتش سوزی اتوبوس در کوپن نورآباد […]
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / اقتصادی
دست فرمان خراب در بازار اوراق
نتایج یک بررسی نشان می‌دهد که اعمال نرخ‌های دستوری اثر مخرب در جریان تامین مالی توسط اوراق مالی شده است. بر اساس این گزارش اعمال نرخ‌های دستوری و نامتناسب با شرایط بازار برای صکوک از سوی بانک مرکزی و سازمان بورس باعث شده که فروش این اوراق در بازار اولیه دشوار شود و هزینه متعهد پذیره‌نویسی و بازگردانی افزایش یابد، که منجر به افزایش هزینه تمام شده تامین مالی برای بنگاه می‌شود و توزیع منافع مالی میان شرکت‌های تامین سرمایه و سرمایه‌گذاران را غیرشفاف می‌کند. براساس یافته‌های این پژوهش، اصلاح نحوه مداخله نهادهای تنظیم‌گر درخصوص نرخ‌های صکوک در راستای تناسب بیشتر این نرخ‌ها با شرایط بازار، الزام به ارائه رتبه اعتباری صکوک و رتبه اعتباری بنگاه‌ها توسط موسسات رتبه بندی در بازار سرمایه، امکان انتشار صکوک …
توجه برخی از مسئولان به حل مشکلات از طریق توانمندی‌های داخلی کم است/ کارخانه هپکو یک شبه به این روز دچار نشده است
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / سیاسی
توجه برخی از مسئولان به حل مشکلات از طریق توانمندی‌های داخلی کم است/ کارخانه هپکو یک شبه به این روز دچار نشده است
ایلنا: رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: در شرایط جنگ اقتصادی نمی‌توان هدررفت منابع را تحمل کرد، پس اینکه بگوییم نباید مانند گذشته کوپن داشته باشیم صحیح نیست بلکه هر سیستمی که بتواند توزیع مناسب انجام دهد باید مورد توجه باشد.
هر سیستمی برای توزیع مناسب باید مورد توجه باشد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / سیاسی
هر سیستمی برای توزیع مناسب باید مورد توجه باشد
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: در شرایط جنگ اقتصادی نمی‌توان هدررفت منابع را تحمل کرد، پس اینکه بگوییم نباید مانند گذشته کوپن داشته باشیم صحیح نیست بلکه هر سیستمی که بتواند توزیع مناسب انجام دهد باید مورد توجه باشد.
  توزیع کوپن  سردار جلالی  پدافند غیرعامل