سه شنبه, ۵ تیر, ۱۴۰۳ / 25 June, 2024
مجله ویستا

با این کارها به جراحی پلاستیک نیاز ندارید


با این کارها به جراحی پلاستیک نیاز ندارید

یک خط چشم باریک مدل چشم ها را بهتر نشان می دهد و کاری می کند که صورت بشاش تر و هوشیارتر به نظر برسد ما اگر پلک انعطاف پذیری خود را از دست داده و حالت افتاده داشته باشد, خط چشم کشیدن کمی مشکل می شود

یک خط چشم باریک مدل چشم‌ها را بهتر نشان می‌دهد و کاری‌ می‌‌کند که صورت بشاش‌تر و هوشیارتر به نظر برسد.اما اگر پلک انعطاف‌پذیری خود را از دست داده و حالت افتاده داشته باشد، خط چشم کشیدن کمی مشکل می‌شود یا حتی اگر بلد نباشید ممکن است پلک‌ بدتر از آنچه هست جلوه کند.اما با کمی تکنیک می‌توانید هم حالت چشم‌ها را بهتر نشان دهید و هم افتادگی آنها را بپوشانید.

۱) در این مرحله باید بیشتر از نوک انگشت‌تان استفاده کنید و با آن سایه پایه را روی پلک بمالید، یعنی روشن ترین رنگ را روی کل پلک، از خط مژه تا ابرو بکشید. این سایه روشن رنگ پایه آرایش چشم شما خواهد بود، درست مانند کرم‌پودر که رنگ پایه آرایش صورت‌تان است. این سایه چربی‌ها را به خود جذب می‌کند، کمی چروک‌ها را پر می‌کند و سطحی صاف‌تر و هموارتر برای مداد وخط چشم مهیا می‌کند، همچنین این کار خط چشم را بهتر نشان می‌دهد.

۲) توصیه می‌کنم سراغ مداد چشم ضدآب بروید، مداد چشمی نرم با کمی حالت ژله‌ای که از پایداری خوبی برخوردار باشد، پس مداد بهتر است به گونه‌ای باشد که خیلی زود و به راحتی خشک شود تا پخش نشود و تمام پشت چشم را سیاه نکند. پلک را محکم به سمت گیجگاه بکشید و خط چشم را از گوشه خارجی چشم به سمت داخل روی پلک بالا نزدیک خط مژه بکشید. هرقدر این خط بیشتر روی خط مژه‌ها باشد، حالت چشم طبیعی‌تر می‌شود. اگر خط چشم را خوب بکشید بعد از رها کردن پلک هیچ نقطه خالی نباید در این بخش وجود داشته‌ باشد.

۳) حالا باید از یک مداد چشم نسبتا ضخیم و کم‌رنگ استفاده کنید- کانسیلر هم گزینه خوبی است- پس سعی کنید دقیقا بالای خطی که در مرحله پیش روی خط مژه‌ها به وجود آوردید، خطی بکشید.این کار تمام ناهمواری‌ها یا نامنظمی‌های خط چشم را پنهان می‌کند. علاوه بر اینها این خط کم‌رنگ کمی هم به پلک‌ها حجم می‌دهد تا افتادگی پلک کمتر جلوه کند، البته یادآوری کنیم که اگر این خط چشم ضدآب باشد، بیشتر حفظ می‌شود و حالت چشم پایداری بیشتری می‌یابد.

● چند فوت کوزه‌گری

۱) هنگام زدن سایه چشم توجه داشته باشید که سایه تیره، چشم را کوچک‌تر و سایه روشن، چشم را درشت‌تر نشان می‌دهد

۲) رنگ روشن سایه را روی کل پلک بکشید.

۳) رنگ متوسط را روی پایین پلک بکشید.

۴) رنگ تیره را روی گوشه خارجی بکشید تا به نگاهتان عمق دهید. توجه داشته باشید سایه چشمتان را هنگام آرایش خوب روی هم پخش کنید. چون شما نمی‌خواهید سایه تان در ۳ رنگ جلوه کند.

۵) اگر زیر چشمانتان مشکلی از قبیل پف، لکه یا... دارد، توجه داشته باشید زدن ریمل به مژه‌های زیرین توصیه نمی‌شود، چون این کار پف یا لکه ها را برجسته‌تر می‌کند.

۶) اگر دور چشمتان کبودی دارد می‌توانید با کانسیلر این کبودی را به حداقل برسانید و بعد چشمانتان را آرایش کنید.